Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Buvie, a jesi li imala bolove/ kontrakcije? Ja nista...

A bas me uhvatila sad neka neizvjesnost, kade ce, sta ce? A mozda nece jos 15 dana... Nasla sam na netu da ako nema daljnjeg krvarenja ili ako se javljaju smedje zilice u iscjetku da nije poceo porod, a ako nastavi iscjedak sa rozim nitima da je porod blizu. Kod mene jako malo smedjih niti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se što upadam kod vas...ali htela sam da kažem Djudji da ne mora da znači da će uskoro porođaj....meni je sa prvim detetom sluzni čep ispao u 6 ujutru, porodila sam se u 15:45, a mojoj snaji, isto sa prvim, je ispao (doduše ne u potpunosti, delom), dve nedelje pre nego što se porodila...to ništa ne mora da znači....opusti se ako možeš i biće kad treba da bude :D ...pozdrav

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni taj cep nije ni ispao pre prvi porodjaj. Ujutro sam bila na pregledu u bolnici i dr mi je rekla da sam otvorena 2 prsta, a popodne su krenule kontrakcije , tj bolovi u krstima na pola sata, a kad su kenule na 5 min krenula sam u porodiliste. Ma kod svakog je razlicito

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni taj cep nije ni ispao pre prvi porodjaj. Ujutro sam bila na pregledu u bolnici i dr mi je rekla da sam otvorena 2 prsta, a popodne su krenule kontrakcije , tj bolovi u krstima na pola sata, a kad su kenule na 5 min krenula sam u porodiliste. Ma kod svakog je razlicito

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala marush! :) Ma opusticu se, skoro se desilo pa sam pod utiskom jos... :rolleyes: Kako da znam da li mi je ispao cijeli cep :huh: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako ti se ponovo desi da primetiš sluz, znači da nije sve izašlo....možda je samo deo ispao zbog pregleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako ti se ponovo desi da primetiš sluz, znači da nije sve izašlo....možda je samo deo ispao zbog pregleda

Aaa pa logicno :rolleyes: bas glupnem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel' isto nakon cackanja na pregledu ispao ili je sam? Ima li to ikakve veze? :huh: Jesi li imala jos neke simptome?

Ja osjetim samo lagani, lagani pritisak dolje, ali niti me sta boli niti me steze... :mellow:

nije od pregleda, kuci sam bila, recimo oko pola 11 pre podne je ispao, oko dva sam otisla u bolnicu, sutra u pet ujutru se porodila...

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine mene kad pitaju sta ces roditi ja kazem DIJETE pa im kao bude neugodno, a meni dodijalo ponavljati svima kao papagaj pol, ime i termin.. :angry:

E ovo potpisujem!!! Ko sta radi,ja odgovaram na ova i slicna pitanja! Sada sam uhvatila taktiku pa kad pitaju svakom dam zadatak da smisli 5 imena da mi predlozi i evo par dana nema nikog da se javi sa pitanjem i idejom :)

Brunda, MimaS, Munche i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja meni bas jutros prica drugarica koja je prenela termin 9 dana da joj je ispao cep 5 dana pre.Kod svakog je razlicito.U skolici su nam rekli da kad ispadne cep,porodjaj je blizu od 7 sati do 7 dana( i nisu bas pomogli).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sa prvom bebom ispao sluzni cep posle cackanja i porodim se uvece u 00:40h. :D Sve zavisi kojom se brzinom otvaras,bolove nisam ni ja imala. Sluzni cep

ispao oko 9h otisla u porodiliste oko 12h i porodila se u 00:40h. E sad posle sluznog cepa dobices ili dijareju ili ce poceti bolovi u ledjima i donjem delu stomaka. Bilo bi dobro da sad sto vise setas da ti omeksa grlic ^_^

Djudja i Brunda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja,znaci mozda nam ti brzo ode sa spiska. :D

Mene ovaj danas iscacka posteno,al nista ne ispade. Rekao mi da tek 5.7. dodjem ponovo na kontrolu i ctg... Trebao je covek da mi kaze ranije da necu jos skoro,mogla sam na Cecin koncert. :P

Cvrlee dobra ti je taktika. :lol:

MaliCrv voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ispao cep a porodjaj su mi indukovali dan kasnije, jer nije bilo kontrakcija, samo je curkao vodenjak, pa kao moglo je to i duze da se ceka, ali da beba ne bi dobila neku infekciju i da ne zauzimam verovatno mesto u porodilistu da oni mene porode.

Dudja ti si bas fino u terminu, i taman bi ti i bilo super da to sad krene dok opet ne dodju vrucine. Barem bi ja tako zelela, jer mi je sad sve tesko pa da to odradim vise i upoznam mog zvrka :)

Trudim se da setam da bi se kao lakse otvorila ali bas ne mogu, sve mi noge opet oticu..

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a od kad ja zvanicno dolazim kod vas? nezvanicno sam svakodnevni uljez :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a od kad ja zvanicno dolazim kod vas? nezvanicno sam svakodnevni uljez :P

Nisi uljez, samo ti svrati, uvek su dobrodošli saveti iskusne mame.

Inače, u treći trimestar se ulazi sa 26+5. Još mesec dana, dakle.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi uljez, samo ti svrati, uvek su dobrodošli saveti iskusne mame.

Inače, u treći trimestar se ulazi sa 26+5. Još mesec dana, dakle.... :)

juhu znaci jos 4+1 nedelje, moj tiker kasni dva dana...mrzi me da ga ispravljam tj menjam...

MaliCrv voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' ima još neka trudnica bez simptoma, dakle da je ne bole leđa, ne bole prepone, ne boli stomak, ne spušta se stomak, nema sekreta, nema kontrakcija, ne oseća NIŠTA čudno, a pri tom je na 2-3 nedelje do termina? :ph34r:

(po UZ ja sam 39 punih nedelja, jer je beba dosta napredna, po ciklusu 37+2)

Maja:), Djudja, Buvie i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ooooo voljena mozda ali mi je to neverovatno,da ima izuzetka ima,al za takav slucaj ja jos uvek nisam cula,u trecem trimestru ne znam da li koja moze da se pohvali da nema nikakvih tegoba i da joj je sve idealno.Ne spavam kako treba,hormoni samo drndaju :angry: pa sam mrgud ooouuu,jadan moj mm,divim mu se kako me podnosi :rolleyes: nije ni njemu lako samnom ali sta ce :wub: poljubac za sve.

MaliCrv voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' ima još neka trudnica bez simptoma, dakle da je ne bole leđa, ne bole prepone, ne boli stomak, ne spušta se stomak, nema sekreta, nema kontrakcija, ne oseća NIŠTA čudno, a pri tom je na 2-3 nedelje do termina? :ph34r:

(po UZ ja sam 39 punih nedelja, jer je beba dosta napredna, po ciklusu 37+2)

hehe i onda ces samo da se odjednom vrlo lako porodis bez muke :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje! Pratim vas ali nestizem da se javim.

Voljena ja u predhodne dve trudnoce nisam imala nikasve simptome i predznake,, samo bi mi pukao vodenjak i pravac porodiliste!

Djudja meni je u prvoj ispao cep (bila sam na wc solji i culo se buc) nakon 3 dana vodenjak i kontrakcije sam cekala ceo dan!

Ovaj bebac samo skace, pritiska na sve strane...na ctg-u sve oku utorak idem ponovo i da pitam da li ce mi raditi uz, jer nisam radila od 30nedelje

MaliCrv voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neco, posto si ti mama sa iskustvom, mozes da preskocis drugi i odmah uletis u treci trimestar.

advanced trudnica :D

MaliCrv i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama dr pedijatar i patronažne sestre u školici roditeljstva rekoše da ne uzimamo Pavlovićevu mast nego neku kremu protiv ojeda. Kakva su iskustva mama? Postoji li bitna razlika?

Šta znam,meni se beba nikad nije ojela.Ja ne bih koristila vlažne maramice prije svega,a ako koristiš pamuk ne verujem da će se ojesti.Isto tako kad se beba rodi ne treba kupovati kozmetiku,šta će njima kozmetika?To su male bebane,ne znoje se puno,čiste su kao suze,samo se malo plaknu vodom,ne mažu se,sike i spavaju a mirišu kao anđeli :wub:

Ja sam bespotrebno nakupovala sto čudesa,a ništa mi trebalo nije.Ovog puta-pametnije ;) Ako zatreba apoteka nije preko sveta.

Moj sin je okrenut glavom nadole. Kolike su šanse da se još okreće do kraja? Nije meni frka od carskog i to, pitam onako. Mada, ako se okrene guzom nadole, ne znam koliko bi prirodan porođaj bio pametan izbor. Znam da imam još vremena. :)

Meni se Sofija okrenula glavom na dole oko 28.nedelje,i tako ostala.A ima slučajeva da se okrenu pred sam porođaj.Moja svekrva kaže da se mm tako okrenuo na noge,pa se namučila.

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.