Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

cao svimaaa :) ja sam 35-ta nedelja trudnoce .. Termin je 27.05 ... jedva cekammm :) )

dobrodosla kalinaMB... 1269598fkrqvy7liq.gif

Kog pola je bebica? Kako se poradjas...

stashice, nisam zapazila tiker, a inace takav sam i ja imala u trudnoci... :D Super, ja bas volim devojcice... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobrodosla kalinaMB... 1269598fkrqvy7liq.gif

Hvala :))

djevojcica je .. Prirodnim putem cu se poroditi,brojim dane do tada :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :))

djevojcica je .. Prirodnim putem cu se poroditi,brojim dane do tada :*

hehehehheheeh nisi jedina :) jedva cekam da je imam pored sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehehheheeh nisi jedina :) jedva cekam da je imam pored sebe

Kada je tebi termin ?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je tebi termin ?:)

23 maj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја се изгледа поздрављам са трећим триместром. Кренули неки јаки болови, па ћу полако до лекара. Поздрав

Srećno... :) želim ti da ti sve prođe najbolje moguće!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako je lepo brojati dane...

meni je ostalo jos mesec dana, verovatno malo manje..

ovih dana sam pocela jako da zelim bebu pored sebe, mnogo vise nego do sad. tako mi je bilo i sa Lukom, pred kraj trudnoce sam pocela da sanjam porodjaj i svoju bebicu..

jako je nemiran ovaj malac u stomaku, ubi me..

vidim bice puno bebica!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa i ja brojim jos malo nemogu vise jos otprilike 24 dana ..........jejejejje

jao ja se setila kad sam stvarno imala zadnju pms ako kazem doktorki bice belaja a i ona kaze kako to kad vidi da je beba starija za 1 nedelju :))))

a kad si imala poslednji put?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od 27 avgusta do 2 septembra i na kraju septembra od 22- 29 a ja im rekla od 2 septembra do 9 jbg nisam mogla da se setim ... :lol:

pa zeno reci im to!!!

znam da zelis sto pre bebu u narucju ali znas li ti koliko rizikujes? to sto je beba 'starija' po uz nemora nista da znaci, rizikujes da te porode u 35 nedelji, mesec dana ranije.. meni je poslednja bila 15 avgusta i trmin mi je 22maj a tebi je onda termin 29jun...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

termin se racuna od poslednje menstruacije +7dana i -3meseca (laicki)

ako gledas da ti je poslednja 22 septembar onda ti je termin 29 jun ali ako si vec bila trudna pa ipak dobila gledas prethodnu koja je bila

27 avgust pa je po toj termin 3 jun

tek toliko da ne bude da ja ne znam da racunam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

menije termin 29 maj po tome nenosuim 10 meseci jer po 9 septembru mi je 16 jun kako onda ranije bila meca a ja 29 jun srce slabo racunas....

termin se racuna od poslednje menstruacije +7dana i -3meseca (laicki)

ako gledas da ti je poslednja 22 septembar onda ti je termin 29 jun ali ako si vec bila trudna pa ipak dobila gledas prethodnu koja je bila

27 avgust pa je po toj termin 3 jun

tek toliko da ne bude da ja ne znam da racunam..

po 22 septembru je 29.06.

po 9 septembru je 16. 6. ali se računa od prvog dana poslednje mece, a ako su oni računali po 2. septembru onda je 9.06. termin.

Zvončice 79 ženo...pazi nemoj stvarno da te porode ranije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvoncice, obavezno im reci , nije naivno uopste... Gledam po meni i Kikiriki, mi smo odbacile termin po poslednjoj meci u startu kao pogresan, a Kiki se porodila oko tog termina...

Ja sam bila ubedjena da se Milana radja u 37+3, a ipak se rodila u 36+3... Pise i na nalazu: Vitalno zensko, granicne zrelosti, lako smanjenog tonusa, iskreno malena je dobro prosla... Granicne zrelosti, ali ipak ne i nezrela... Tebi CR rade u 37 po meci, ako promase, onda je to CR u 34, sto je prerano, bolje malo duze, nego krace... Ja nisam mogla da biram, moja jee davno odlucila da ce napolje, taj porodjaj nista nije moglo zaustaviti, ali prevremeni CR mozes da sprecis... Ti reci dr kad ti je bila meca, pa neka oni odluce, ali secam se dobro da su i Ponosnoj mami na kraju radili CR po TP, a ne po UZ zrelosti, secam se da se i ona pitala zasto joj zakazuju CR za 2 dana nakon termina po UZ, a u stvari je termin po meci bio najtacniji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mere sa uz nikada nisu sto posto tacne. meni su za Luku rekli u 36 nedelji 'da je vec kao u 38 nedelji, dakle 2nedelje stariji, da ima oko 3500 mislim', a kad sam se posle nedelju i cetiri dana porodila beba je bila na prvom pregledu nezrela, da ne pisem ceo izvestaj i imao je 3360 na rodjenju.. zato je bitno kao sto su ti beba i kiki isto napisale da im to kazes..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila jutros na kontroli i ovi doktori stvarno nisu normalni... <_<

Opet sam se iznervirala,pre 7 dana mi je rekla da beba ima 2900,i danas mi opet kaže da ima 2900....pa?!?!?! Posle UZ mi je uradila pregled da vidi jesam li otvorena,i dok me pregleda kaže mi da nije toliko sitna kako joj se na UZ čini...hmm... kako ona tako može da zna kolika je beba? :unsure:

Normalna količina vode,sve je ok,beba je zrela... pa kao taman za nekih 7 dana da me porodi... :blink:

Zbog čega na silu da me porodi kad je plodova voda u redu i kad nisam ni malo otvorena?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila jutros na kontroli i ovi doktori stvarno nisu normalni... <_<

Opet sam se iznervirala,pre 7 dana mi je rekla da beba ima 2900,i danas mi opet kaže da ima 2900....pa?!?!?! Posle UZ mi je uradila pregled da vidi jesam li otvorena,i dok me pregleda kaže mi da nije toliko sitna kako joj se na UZ čini...hmm... kako ona tako može da zna kolika je beba? :unsure:

Normalna količina vode,sve je ok,beba je zrela... pa kao taman za nekih 7 dana da me porodi... :blink:

Zbog čega na silu da me porodi kad je plodova voda u redu i kad nisam ni malo otvorena?!

Ni meni nije jasno zasto bi te neko na silu poradjao... Pitaj je ponovo. ti imas jos 2 nedelje do termina... A to za UZ, mozda je danas ili prosli put lose izmerila...

Evo ti sajt da izracunas sama, ako imas uz nalaz kod sebe, uneses podatke i izadje ti koliko je teska beba

http://www.gravidanzaonline.it/medico_risp...olaInfoFeto.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni nije jasno zasto bi te neko na silu poradjao... Pitaj je ponovo. ti imas jos 2 nedelje do termina... A to za UZ, mozda je danas ili prosli put lose izmerila...

Evo ti sajt da izracunas sama, ako imas uz nalaz kod sebe, uneses podatke i izadje ti koliko je teska beba

http://www.gravidanzaonline.it/medico_risp...olaInfoFeto.htm

Hvala,računala sam i tu... al znaš već,oni su najpametniji... <_<

Čak ja računam da mi je termin još kasnije nego što je na tikeru ovde,tj. 10.maj,jer znam da sam ostala kasnije trudna,i rekla sam joj to al ne vredi se s njima ubeđivati...Mislila sam da uopšte ne idem više dok ne dobijem bolove... Danas mi je posle pregleda kad sam došla kući izašla kao sukrvica... a ovo je već drugi put kako me pregleda dole,što isto mislim da ne valja često da se radi jer mi ona time ubrzava porođaj...

Samo što mi nije rekla "Šta će beba više u stomaku kad ne raste više,porodiću te za 7 dana" :unsure::angry::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila jutros na kontroli i ovi doktori stvarno nisu normalni... <_<

Opet sam se iznervirala,pre 7 dana mi je rekla da beba ima 2900,i danas mi opet kaže da ima 2900....pa?!?!?! Posle UZ mi je uradila pregled da vidi jesam li otvorena,i dok me pregleda kaže mi da nije toliko sitna kako joj se na UZ čini...hmm... kako ona tako može da zna kolika je beba? :unsure:

Normalna količina vode,sve je ok,beba je zrela... pa kao taman za nekih 7 dana da me porodi... :blink:

Zbog čega na silu da me porodi kad je plodova voda u redu i kad nisam ni malo otvorena?!

U istom smo sosu... Danas me je pregledala, nisam otvorena, beban je po ultrazvuku tezak 3360g, kolicina plodove vode normalna, nema kontrakcija, termin mi je u petak. Dr se ponasa kao da sam prenela vec par dana, kao, dodjite u petak sa stvarima pa cu mozda da vas ostavim... Ne razumem zasto, da me skine sa dnevnog reda verovatno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene, verujte malo svojim dr..

termin se racuna po poslednjoj menstruaciji, tj prvi dan poslednje menstruacije, nema veze ako znate tacno kad ste ostale trudne. tako meni isto nije bilo jasno i mislila sam, u prvoj trudnoci zasto mi ne racunaju tacno od datuma kad sam ostala trudna kad sam tacno znala.. ali tako se racuna i to je to..

a to za bebinu tezinu, pa ne mogu da budu sto posto sigurni, niti cak uvek u milimetar dobro da izmere. kako se vec racuna, butna kost i sta ti ja znam sta sve ne ulazi u glavne mere i neka kod jedne omane za milimetar konacna racunica bebine tezine je pogresna.. to neka vas ne opterecuje..

SANDRA OBAVZNO PITAJ STO DA TE PORADJAJU RANIJE AKO NE TREBA

BEBOLINO, DR MOZDA MISLI DA CES U PETAK BITI VE BLIZU PA ZATO KONTA KAD VIDI PO PREGLEDU MOZDA TE I OSTAVI, DA SE NE VRACAS U TOKU NOCI MOZDA

i ja sam vec blizu, i poprilicno se dobro osecam. uzbudjena sam i jedva cekam. nestasan je dosta i nekad me razvaljuje, nekad ostanem bez daha..

ovih dana nesto cesto imam proliv, citala sam da je to cesta pojava u 36 nedelji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Ivanom, verujte svojim doktorima, ipak oni znaju sta rade, meni je po menstruaciji termin bio 28 oktobar, a po uz nedelju dana pre, i dr je insistirala da 25 dodjem u porolidiste, ali nisam stigla do toga porodila sam se 22, tako da smatram da ipak oni znaju sta rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U istom smo sosu... Danas me je pregledala, nisam otvorena, beban je po ultrazvuku tezak 3360g, kolicina plodove vode normalna, nema kontrakcija, termin mi je u petak. Dr se ponasa kao da sam prenela vec par dana, kao, dodjite u petak sa stvarima pa cu mozda da vas ostavim... Ne razumem zasto, da me skine sa dnevnog reda verovatno..
a TI SI JOS UVEK TU...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam pitanje da li neko zna sta znaci"prednji zid gradus" kad je placenta u pitanju????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a TI SI JOS UVEK TU...

Daaa... Svaki dan se nadam da ce bebac krenuti ali nista jos uvek. Juce mi je pregled bio malo bolniji nego prosli put pa se nadam da ce uskoro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dr je meni na dan porodjaja na UZ rekao 3050g, 51cm dugacka... Nekoliko sati kasnije moja ljubav se rodila sa identicnim mericama :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.