Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Uf nekako imam osecaj da cu se uskoro poroditi a kad vidim spisak, tek 8!

Djudja sto kazes i mene je smaralo na pocetku trimesta non stop prica o porodjaju, a vidi nas sad, primaklo se pa ne zaklapamo !

E jeste tako brunda, i mene kad su cacnuli, ono 3 prsta otvorena, malo je zabolelo i krvarilo ali je ubrzalo proces!

Inace sam cula da kod nas u Betaniji nema vode, imaju neki problem, tako da mirujem sad barem do sl ned da izdrzim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  • Soff 27.06.2013.
  • Brunda 28.06.2013.
  • Dijanadija 03.07.2013.
  • Djudja 04.07.2013.
  • MamaMjau 06.07.2013
  • Munche 08.07.2013
  • MimaS 11.07.2013.
  • Buvie 11.07.2013.
  • Mian 16.07.2013
  • Voljena žena 17.07.2013.
  • VelNes 24.07.2013.
  • BgB 24.07.2013.
  • Maja:) 24.07.2013.
  • blondy 27.07.2013.
  • Djadja 02.08.213
  • goricakis 03.08.2013.
  • svejedno 14.08.2013.
  • Mihaela-Ela 16.08.2013.
  • milena026 23.08.2013.
  • Marijachi 24.08.2013
  • Nena82 25.08.2013.
  • Mali crv 06.09.2013.
  • Sanjabre 10.09.2013.
  • Tangerine 15.09.2013.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jedi sta ti se jede, nece ti nista biti od jednog sendvica s prsutom ;) Ja sam pojela u ovoj trudnoci bar tablu slanine, i sve je ok, koja kila vise, ali dobar pritisak, dobra krvna slika, nemoj samo da budes gladna... Organizam trazi sta mu fali. A otprilike sam u tom periodu imala i ja napade placa, npr. plakala sam sto mm ide na posao, a isla sam i ja :rolleyes: i plakala sam na mnoge gluposti... polako me to prolazi, sad je naisla faza da mi svi idu na zivce, pogotovo s pitanjima, jel' mrda, sta radi beba, koliko jos imas i najgoe od svih, ti jos nisi rodila???! :angry: NE, nisam, nit' planiram jos :D

Pa ok , nije da nisam jela iako mi je doktorka rekla kao da ne jedem to meso u sendvicima, ali ne znam sta me uhvatilo taj dan, samoj sebi sam bila smesna.

A sto se tice kilaze, neko gore je pomenuo nase doktorke, samo da kazem da nije tako samo kod nas. I meni doktorka svaki put prevrce ocima kad vidi koliko sam se ugojila. Vise me je smorila sto svaki put napomene da moram da pazim sta jedem. I meni je rekla kao 12-15kg bi bilo idealno da se ugojim. Ja sam sada na +18kg... Jos mesec do kraja, ali kilogrami su mi poslednje na pameti.

I jedno pitanje, ... Citav dan me beba udara na jednom istom mestu, kao da ce da mi probije stomak... Pokusala sam da je mazim, i da menjam poze i da setam, sedim, lezim.... Ona i dalje u jedno isto mesto! Jel to ok? Malo mi je cudno da se nikako ne pomera i ne menja polozaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam ja, čitam vas svaki dan, samo nemam snage da se javim. Uglavnom ,kod mene se ništa ne dešava, imam osećaj da se neću nikad poroditi. Bila sam na kontroli pre nedelju i po, bebac se ponovo okrenuo glavom prema dole, doktorica mi rekla da dođem na dan termina, pa da vidimo šta ćemo. Jako mi je dosadila ova trudnoća, beba juče ceo dan i sad celu noć se ne smiruje, uopšte nisam spavala. Jedva čekam da ga više rodim! Dobro jutro trudnice :-)

VelNes, MaliCrv, Djadja i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soff i meni je dosadilo,a mogu misliti tek tebi. :D

Nama kuca danas ide na sterilizaciju,ja briseve da radim i kod dr,pa sam sva u nekoj panici. :blink: Bas sam prolupala. Bar je sunce svanulo. :lol:

Djadja i Brunda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BgB ja mislim da je to normalno da je na jednom mjestu, vec je velika beba i nema mjesta za manevre, ali ako zelis otidji na uzv da provjere za svaki slucaj.

Ja cu danas svasta da radim, konacno su prosli sveci, pa me ceka hrpa vesa, za pranje, i bebuskina robica za peglanje, i kad sve zavrsim odoh do salona na feniranje, da budem lepa doci sutra :P:D

MimaS, Brunda, VelNes i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se prijavim i ja.Lepo sto nam se Soff javila.I meni je dosadilo ovo cekanje,pogotovo sto me od juce,pa celu noc i evo i danas steze i tupo boli stomak pa sam sva na cose.Poslala sam mm na posao da ne bdi iznad mene jer me to jos vise unervozi

BgB ne brini,beba se namesta kako njoj odgovara,samo nek lupka.

BgB i MaliCrv volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da pitam mamice koje su vec radjale, da li ste osjetile nesto dan-dva prije poroda, sto vam je ukazalo da ste blizu? Ja se trzam na svaku sitnicu, sve ocekujem sad ce, sad ce, a realno mislim da cu i prenijeti. :wacko:

Pozdrav drage trudnice! Sto neko rece, bas volim ovaj treci trimestar, upadnem s vremena na vreme da vidim kako gurate.. :wub:

Djudja, iz mog iskustva, ali i zenica koje su pisale ovde, obicno nema nikakvih naznaka da ce porodjaj da krene. Ja sam poslednji put to jutro bila na ctg-u i bila otvorena 1,5 prst, a grlic prilicno dug za trecerotku, dakle - ni u najavi. A uvece se porodila za 2 sata. Znas i sama da kod prvorotki ide sporije.. Samo setajte sto vise da se grlic razmeksa i skrati..

Voljena, mislim na tebe, nadam se da ce Vule prestati da se igra pupcanikom, i da ces se poroditi prirodno, ali i ako bude morao CR, nista strasno, dobro je da danas postoji sva ta tehnika i da moze da se prati stanje..

Za kilograme ne brinite, sve spadne posle porodjaja. ;)

LJubim vas sve i drzim pesnice da bude brzo i lako! :wub:

Djudja i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas.. :) Jutro trudnice! :) bili smo kod cika dr, beba je opet spavala dok smo radili ctg, tj. pravila se fina jer me prije 8 probudila udracima i plesom po stomaku.. :D Na uzv je bila malo nemirna, mahala svim tetama sa foruma.. :wub: Ctg dobar, kontrakcija nema, ali kaze nista se ti ne brini mogu one veceras da se pojave.. Nema pravila.. :huh: Ne pregleda me vise vaginalno, pa onda i ne znam da li sam otvorena, on ne pregleda kad se udje u deveti mjesec jer ako krene porod u terminu je! A meni opet nekako i drago sto me ne cacka :rolleyes:

Htjela sam jos da se nadovezem za hranu i kilazu.. Ja sam cijelu trudnocu jela sve sto mi se jelo! Slaninu, sunku, cevape, snicle, jaja, voce vise nego povrce, tijesta, nista posebno zdrava hrana.. u ove dvije sedmice sam dobila 1 kg al dr kaze da je to voda, natekla nisam mnogo samo stopala, patike me malo zuljaju, inace sve ukupono od pocetka trudnoce smo na +10 imam fore jos 2 kg :D i nikad mi nije prigovorio zbog hrane, kilaze ili bilo cega.. To sto vam prigovaraju, to su sve njihovi kompleksi.. Nemojte se samo previse opterecavati s tim.. Uzivajte u trudnoci.. Ja sam se vodila teorijom..- Kako su zene prije, nema potrebe ni ja za sebe sad nesto da izmisljam.. ;)

Djadja, MimaS, Brunda i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brunda ja sad videh tvoj ticker jel ti termin sad 28. na Vidovdan? Meni je sa prvim detetom bio isto termin na Vidovdan a ja se porodila u noci izmedju 28.i 29. u 00:40h :D 40min.sam okasnila od termina :lol: Sa drugim tacno u dan termina e sad sa trecim osecam da ce biti ranije :D

Brunda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sanjabre jeste,prekosutra,kad se odlucuje o pregovorima o evropskoj uniji,samo o tome trube na tv-u.Valjda ce i ova moja odluciti da pregovara sa mnom pa izadje tad. :wub:

plavi cuperak i MimaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Nasha i Tangerine na podršci i informacijama.

I ja sam isto istraživala, problema ne mora da bude, ali na žalost ima i negativnih primera, zbog kojih čovek ne može da se ne zabrine.... :unsure:

Ipak, mislim pozitivno i čekam razvoj situacije... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej trudnjace....vidim sve gurate polako. Mi smo juce bili na kontroli i dr kaze sve je ok,da guramo dalje. Bebac tezak 1900g :) Ali avaj...juce sam bila kao zmaj,a jutros sam se probudila sa bolom u ledjima,skroz nisko i to vise sa desne strane. Sad lezim i evo stavila sam jastuk izmedju kolena,kao malo je lakse,ali kad ustanem,bas boli. Imate li kakav savet,mada ja sve nesto mislim da sam se juce malo preforsirala pa danas placam cenu :(

MimaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi sve imate velike bebe :D Ovo moje ko pilence. :lol:

Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebana je u 27 nedelji bila 1200gr...sutra cemo da vidimo koliko smo porasli za par nedelja :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitam se samo kako je danas onim jadnim zenama u Betaniji i kako porodiliste funkcionise bez vode ceo dan? :'(

Mihaela-Ela voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje mene stomak muci nisko i jako mi je tesko da ustajem imam osecaj da ce bebac napolje,jer se spustio bas nisko,i svako pomeranje je bolno,jel i vi mucite muku s tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djadja samo lezi sto vise, smanji aktivnosti na minimum, meni je tako bilo pred kraj sedmog i dr mi rekao da se beba spustila i da sam se pocela otvarati, i da mirujem dok ne udjem u deveti... Nista raditi, nista tesko dizati i sl.

Ja sam veceras jako lose volje. -_- Bila sam super, cijeli dan sam nesto radila, oko vesa, rucka, kasnije bila u salonu, pa sa kumom u sopingu i na kafi... Bila sam i u apoteci i dala brdo para za te osnovne stvari za pocetak... Btw koliko u Srbiji kosta Pavloviceva orginal kremica? Ovdje je 5 eura 120gr :blink: nesto mi to puno... Kasnije sam bila s mm na kafi, ali raspolozenje mi je poslije bas naglo opalo. I sveki me je iznervirala danas, s pricom kako je ona svoje sinove umotavala do petog mjeseca u pelenu kao u kiflu i da tako treba... :blink: Nisam mogla da joj to presutim, i rekla sam joj da ako je ona tako radila prije 100godina ne znaci da je to najsrecnije rjesenje, :angry: i to sto njenima nista ne fali, uopste ne znaci da cu ja umotavati svoju bebusku. Mm joj je samo rekao da mi necemo umotavati jer se to ne radi vise.

Generalno, mislim da cu biti jedna (relativno) mlada, histericna mama, :ph34r: koja se sa svima raspravlja, i da necu moci presutjeti nikom ko mi bude dijelio savjete, bez da ih iko ista pita :angry: Moja beba, moja briga... ako mi treba savjet, hvala Bogu imam ga od koga traziti ;)

Munche, Djadja, sanjabre i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke, kako se namesta ovaj "ticker"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke, kako se namesta ovaj "ticker"?

kliknes na neki od tikera koji ti se svidja i odvede te na sajt na kojem uneses svoje podatke i dobijes kod za forume, onda na ovom forumu kliknes na "moj profil" pa na podesavanja, i s lijeve strane imas opciju potpis... tu uneses taj kod i sacuvas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja, 300 din 120 gr- mi uzimamo iz apoteke njihovu,nemam zamerke,a skoro duplo je jeftinija!

Boli te bas z sveki. Prvih meseci je opravdano da si histericna :D

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li beba mora da se smiri pred porođaj? Ovaj moj se nikad neće smiriti :( a želim da se porodim, predugo sam trudna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li beba mora da se smiri pred porođaj? Ovaj moj se nikad neće smiriti :( a želim da se porodim, predugo sam trudna.

Meni juce drugarica pricala da je sve cekala da joj se smiri beba, i nije docekala, kaze da je i dok je lezala na radjaonom stolu beba toliko skakala, da se uopste nije smirivala, tako da.. nije nuzno pravilo ;) mozda ces uskoro...

Soff voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uspela! Hvala, lepo spavajte sa sto manje ustajanja i budjenja u toku noci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.