Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam se šetala danas i psihički sam dosta bolje.

Jednostavno sam odlučila da se ne nerviram, trenutno baš ništa ne mogu da promenim. Možda se i odmota do porođaja.

Plavi Čuperku, hvala na informacijama iz prve ruke, treba mi da pročitam ovakve pozitivne stvari.

plavi cuperak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je ikom kao meni dodijalo ici na wc??? Danas sam skontala da nam paket toalet papira od 24 rolne jedva sastavi sedmicu dana, a o onom jadnom osvjezivacu wc solje da i ne pricam.. Znaci izludicu vise!! <_<

Posto se na spisku nisam izjasnila o polu, pa sam ovdje pisala, da vam eto kazem da ce se nasa djevojcica zvati Milica :wub: sutra idemo kod dr da se malo gledamo i druzimo, radimo ctg i tako to.. Mozda, ako budemo imali srece, dr kaze da ce beba brzo.. Posto stalno govori da cu prije termina.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto se na spisku nisam izjasnila o polu, pa sam ovdje pisala, da vam eto kazem da ce se nasa djevojcica zvati Milica :wub: sutra idemo kod dr da se malo gledamo i druzimo, radimo ctg i tako to.. Mozda, ako budemo imali srece, dr kaze da ce beba brzo.. Posto stalno govori da cu prije termina.. :D

Pozdravi nam Milicu :D Mi cemo na kontrolu u cetvrtak....ne mogu docekati da vidim sta beba radi :wub:

Munche voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mihaela od kaoNdKp2.png?5AL4TibXd ides na ctg,ja sam skoro 35 nedelja a jos uvek nisam bila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada se inace krece na ctg od koje nedelje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djadja na CTG ides cim udjes u 9.mesec to je 35.nedelja cini mi se...

Munche voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se od jutros osjecam bas lose, malaksalo, cijeli dan sam u krevetu, tesko i disem, kao da mi fali vazduha. Samo sam ispekla zeljanicu za rucak, jela, i opet sam u krevetu. Sva sam teska.

Jel' se desavalo kome da misli da ima te kao menstrualne bolove u dnu stomaka i u krstima, pa nakon sat vremena skonta da su to gasovi, probava? To mi se cesto desi, i svaki put pomislim da ce mozda da krenu jaci bolovi, da je porod blizu, a ono nista. :D

I da pitam mamice koje su vec radjale, da li ste osjetile nesto dan-dva prije poroda, sto vam je ukazalo da ste blizu? Ja se trzam na svaku sitnicu, sve ocekujem sad ce, sad ce, a realno mislim da cu i prenijeti. :wacko:

Ja sam znala kad je skoro dosao termin,dan pred termin isla sam svako vece u wc po 1000x i beba je bila jakoooo nemirna oka celu noc nisam sklopila kad sutradan ja otvorena 3 prsta i ispao sluzni cep :D

Znaces i ti kad krene,ne moze da se omasi :lol:

Djudja i MaliCrv volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mihaela od kaoNdKp2.png?5AL4TibXd ides na ctg,ja sam skoro 35 nedelja a jos uvek nisam bila?

nadovezala sam se na Munche...jos uvek ne idemo na ctg nego na ultra zvuk a mislim da se na ctg krece od 36 nedelje...neka me neko ispravi ako gresim :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel se ide jednom nedeljno,jer ja kad odem na kontroli bicu 36,i jel se radi u bolnici ili u dz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel se ide jednom nedeljno,jer ja kad odem na kontroli bicu 36,i jel se radi u bolnici ili u dz?

pa sve zavisi kako ti dr.kaze ali bi trebalo na nedelju dana pa kako se priblizava termin onda se ide cesce,ja sam radila u DZ e sad ne znam kako je na drugim mestima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvi ctg radila prije 2 sedmice, znaci cim sam usla u deveti mjesec, sad opet sutra, pa vidjecemo sta kaze. A inace ne znam kako cesto bi trebalo da se ide.. Bio je uredan, pritisak od pocetka dobar.. Vdjecemo sutra sta kaze cika dr.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikako da docekam 36 nedelju, mnogo sam nestrpljiva....sve se plasim da ne krene porodjaj ranije :(

Da li neko zna koliko pre termina se radi cr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvi ctg radila u prosli ponedeljak, ali samo su gledali bebine otkucaje, rekli su da je rano za kotrakcije da prate, idem sad u cetvrtak, pa cemo vidjeti sta ce biti...

Mihaela-Ela, kod nas carski zakazuju 7-10 dana pred termin ako je prva trudnoca. Ja sam isto imala strah da se ne porodim u osmom, doktor me isprepadao da je beba okrenuta glavom, i da pritisce grlic, da sam se pocela otvarati itd. a sad me vec strah pomalo da ne prenesem... :rolleyes:

Munche voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na ctg krenula od 34 nedelje tako mi lekar rekao i od tada svake nedelje,do sada 5 puta.Ako se predje termin onda valjda svaki dan.Nema pravila koliko cesto,kako ti lekar kaze.Jedva cekam petak da odem u bolnicu,molicu da me ostave ako do tad ne bude nista.A stomak mi je tvrd kao kamen pa kad mi krenu kontrakcije ne znam kako ce da se stvrdne ovako tvrd.

Djudja isti problem sa gasovima imam i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A stomak mi je tvrd kao kamen pa kad mi krenu kontrakcije ne znam kako ce da se stvrdne ovako tvrd.

Djudja isti problem sa gasovima imam i ja.

Bar neko... (nije mi drago da imas problem, vec mi je drago da znam da je to ipak normalno :D) A meni je stomak isto vecinu vremena tvrd, rijetko kada da se "smeksa". I poceo je da e svrbi, izgleda da cu sad na samom kraju pucaknuti :(

A jel' ti nije bolje da budes kod svoje kucice do kraja, ne znam, mene bas strah da me ostave da lezim tamo prije nego treba, da slusam zene kako vriste u porodilistu, i njihove price poslije :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvi ctg radila u prosli ponedeljak, ali samo su gledali bebine otkucaje, rekli su da je rano za kotrakcije da prate, idem sad u cetvrtak, pa cemo vidjeti sta ce biti...

Mihaela-Ela, kod nas carski zakazuju 7-10 dana pred termin ako je prva trudnoca. Ja sam isto imala strah da se ne porodim u osmom, doktor me isprepadao da je beba okrenuta glavom, i da pritisce grlic, da sam se pocela otvarati itd. a sad me vec strah pomalo da ne prenesem... :rolleyes:

Djudja hvala na recima ohrabrenja...valjda sam previse nestrpljiva. Redovno citam forum jer sam osudjena na lezanje a sve ste tu pred kraj trudnoce pa sam pocela da tripujem da ce porodjaj i kod mene uskoro ;)

Pretpostavljam onda da cr rade dan dva posto ga zakazu :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nasoj bolnici dodjes jedan dan, sutradan ti rade cr, ili isto tako za indukovani zakazani porod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikako da docekam 36 nedelju, mnogo sam nestrpljiva....sve se plasim da ne krene porodjaj ranije :(

Da li neko zna koliko pre termina se radi cr?

Meni su radili 2 dana pred termin!

Srećno,trudnice!

Mihaela-Ela voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se sjecam kad sam tek usla u treci trimestar kako su me smarale one "starije" sto su bile pred porod, :lol: samo su o tome pricale, a meni se cinilo da nisam ni bliiiizuuuu toga, a sad, ko o cemu, baba o ustipcima, hahaha :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li nam Soff, kakva je situacija, da li se sta desava? :huh: Ja se blizim vrhu polako :blink:

  1. Soff 27.06.2013.
  2. Brunda 28.06.2013.
  3. Dijanadija 03.07.2013.
  4. Djudja 04.07.2013.
  5. MamaMjau 06.07.2013
  6. Munche 08.07.2013
  7. MimaS 11.07.2013.
  8. Buvie 11.07.2013.
  9. Mian 16.07.2013
  10. Voljena žena 17.07.2013.
  11. VelNes 24.07.2013.
  12. BgB 24.07.2013.
  13. Maja:) 24.07.2013.
  14. blondy 27.07.2013.
  15. goricakis 03.08.2013.
  16. svejedno 14.08.2013.
  17. Mihaela-Ela 16.08.2013.
  18. milena026 23.08.2013.
  19. Marijachi 24.08.2013
  20. Nena82 25.08.2013.
  21. Mali crv 06.09.2013.
  22. Sanjabre 10.09.2013.
  23. Tangerine 15.09.2013.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel' ti nije bolje da budes kod svoje kucice do kraja, ne znam, mene bas strah da me ostave da lezim tamo prije nego treba, da slusam zene kako vriste u porodilistu, i njihove price poslije :huh:

Ma da,to svakako nego bih volela da budem dovoljno otvorena pa da me taj dan porode,cesto se desava da posle pregleda dodju isti dan da se porode jer kad te "cacne " lekar obicno te jos malo otvori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene od jutros beba konstantno udara u jedno mesto. Stomak mi je jako tvrd. Poslednja dva dana sam jurila kao da nisam trudna na plus 33 stpena, noge otecene, lice oteceno ili mi se bar cini,... Govorila sam kako nemam nikakve probleme, ali izgleda da je ova vrucina u kombinaciji sa jurnjavom ucinila svoje.

I plus sto ne mogu da jedem mnogo, ne znam kako cu da krenem sa unisenjem preporuceng crvenog mesa od 36.nedelje, kad ima da "riknem" na ovoj vrucini. A ves mi je potpuno mokar, o tome necu ni da pricam. Inace sve super :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da,to svakako nego bih volela da budem dovoljno otvorena pa da me taj dan porode,cesto se desava da posle pregleda dodju isti dan da se porode jer kad te "cacne " lekar obicno te jos malo otvori.

E da citala sam o tome... Pa sretno :) da bude sto brze i bezbolnije (sto svima zelim, kao i sebi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, i isla sam ulicom i plakala jer sam se iznervirala sto nisam mogla nista da jedem od zdrave hrane jer mi se smucila, pa sam plakala sto ne mogu da pojedem jedan sendvic sa mortadelom ili nekom salamom/prsutom. Cudan razlog za plakanje, ali to da se nadovezem na one gore cudne price :)

MaliCrv, MimaS, Maja:) i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, i isla sam ulicom i plakala jer sam se iznervirala sto nisam mogla nista da jedem od zdrave hrane jer mi se smucila, pa sam plakala sto ne mogu da pojedem jedan sendvic sa mortadelom ili nekom salamom/prsutom. Cudan razlog za plakanje, ali to da se nadovezem na one gore cudne price :)

Ma jedi sta ti se jede, nece ti nista biti od jednog sendvica s prsutom ;) Ja sam pojela u ovoj trudnoci bar tablu slanine, i sve je ok, koja kila vise, ali dobar pritisak, dobra krvna slika, nemoj samo da budes gladna... Organizam trazi sta mu fali. A otprilike sam u tom periodu imala i ja napade placa, npr. plakala sam sto mm ide na posao, a isla sam i ja :rolleyes: i plakala sam na mnoge gluposti... polako me to prolazi, sad je naisla faza da mi svi idu na zivce, pogotovo s pitanjima, jel' mrda, sta radi beba, koliko jos imas i najgoe od svih, ti jos nisi rodila???! :angry: NE, nisam, nit' planiram jos :D

Djadja i BgB volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.