Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja danas udjoh u deveti!!!! Molim vas, zelim da pitam za jednu situaciju da li je normalna moja reakcija ili sam ja totalno odlepila sa zivcima posto nista i nikoga ne mogu da trpim?

Naime,zivim sa svekrom i svekrvom u zasebnim delovima kuce,ali bas od spavacih soba nas deli zid samo i svaki put kad ustanu ujutru,jer naravno ustaju kao petlici,ja hocu da im prosviram mozak zbog lupanja vrata i prolazaka kroz ista kao da ih 700 ima u kuci!!!! Pritom,jedva da nesto i spavam u toku noci i onda od kako oni ustanu ja apsolutno sve cujem,a imam lak san skroz! I ja danas ustala kao hendikep,kao ispijena i pocnem mm da placem od muke jer mi doslo da skinem sva vrata sa kuce!!! Ali zaista,prave buku!!! Aaaaa!!! :) Morala sam da se izjadam da znate bar vi ovde ako odlepim jedog dana da znate zbog cega ili cu njih....mhmhmhm...!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine ne brini se oko kilaze,mada je meni lekar u sedmom mesecu kad sam dodala 7 kg reko aaa ne to je previse,od pocetka trudnoce do sad tj do osmog meseca dodala sam kilogram,viska imam svega 8,slao me je i kod nutricioniste ali sam odustala,malo korigovala hleb i to je sve,i ako je on mislio da je nutricionista zasluzan za to :P ,kilogrami lako odu bitno je da su bebe dobro,e sad mene muci jedna stvar,pocelo je mleko da mi curi ne znam jel to normalno i jel je jos neka imala takvo iskustvo,inace su mi sada grudi jako osetljive,za nedelju dana ulazim u deveti. :wub:

Tangerine i Munche volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine,pusti te kretene i uzivaj u trudnoci. Ko ih j*** . :D Meni je pre neki dan "drugarica" (od koje sam i dalje mrsavija,a nije trudna) ,nabacila kao,jao bas si se ugojila. Samo sam se nasmejala i mislim se i dalje sam bolja riba od tebe. :lol:

Maja:) pa situacija je glupa i to uopste nije lepo od njih,trebali bi da imaju malo vise obzira! :angry: A i kontam da mi sve preterano sad reagujemo... Ja sam se pre neki dan rasplakala zato sto je mm mazio naseg psa. Bila sam ljubomorna. :blink: Posle sam se smejala samoj sebi pola sata. :D

Djadja meni je curio kolostrum,pa je prestalo samo od sebe i to bas u tom periodu. Sad ako je bas mleko i to je sve ok,bar ja laicki mislim tako. :rolleyes: Jer je meni dr za kolostrum rekao da je sasvim normalno.

Idemo u soping danas za nas dvoje-dve. :):wub:

Djudja, neca79 i Djadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine nek te ne čudi ponašanje tih iskompleksiranih žena u DZ,samo gledaju koga će da spuste,na bilo koji način.I podrugljive su često,ni kod nas nije bolje stanje.Možeš misliti koliko je drska i bezobzorna sestra u mom DZ kad sam došla poslije 3 mjeseca od porođaja na pregled.Gleda me onako iskosa,pa kaže Marija ti se još nisi porodila?haha kao vidi kako si debela u prevodu.No ja sam samo mahnula rukom,šta ćeš,takvi su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno pokusaj da ne mislis na to.Ides opet na pregled u ponedeljak pa ce pratiti stanje.

Tangerine mene takvi komentari uopste ne doticu.Posao lekara je da panice za svaku sitnicu,meni je moja doktorka govorila koliko treba svaki mesec da se ugojim,da sam je slusala sad bih imala 15kg vise a ne 9,slusdaj svoje telo i ono ce ti reci.Na pocetku trudnoce mi je secer bio blago povisen i ginekolog odmah poceo da trubi kako ne smem nista slatko,da sve izbacim,bla bla.Naravno da je nisam poslusala i nastavila po svom i svaki sledeci put mi je secer bio u normali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice,pratim vas ali nikako nesto da napisem :) Pa evo,Brunda napravila sam onaj sladoled za koji si dala ideju sa slag kremom, kis.pavlakom i vocem,odlican je :D ja jedem zaledjeno voce a mm slag krem :lol: malo je tmurno vreme ali je prijatno. Starijoj cerki mi u subotu rodjendan imam toliko posla a sve me nesto mrzi,napravicu samo tortu i kupicu sokove,mm ako hoce nesto da sprema od rucka neka sprema (kuvar po struci) ja ne mogu :rolleyes: vidim da se vecini vas priblizava termin,al ce biti veselo :D

MimaS, Munche, Brunda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dodjoh da prijavim da su mi otoci na nogama splasnuli nakon sto me mm masirao sinoc oko 2 sata.

dva dana smo bili u guzvi i preskocili smo masazu i odmah mi stopala i zglobovi otekli. bila sam i dosta na nogama i u voznji, tako da je sve to dalo rezultat...

pored izbacivanja soli, podizanja nogu i sl. obavezno aktivirajte muzeve za masazu. :D

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine draga ja od pre trudnoce imam visak kg, kad sam ostala trudna pocela sam da dobijam na kilazi jer sam mislila da sve mogu da jedem , pa sam nabacila 4 kg. Onda sam korigovala ishranu i skinula te 4 kg :D do 7 meseca sam nabacila 5 kg a sad kad sam 9 imam sigurno 10 kg viska, sve u svemu ja se ne tangiram zbog toga sve dok je sa bebom sve ok.

Htedoh reci ono najbitnije da zena tj. moja doktorka koja ima 2 metra i sigutno preko 140 kg mi je rekla da cu umreti na porodjaju jos prvog dana kad sam dosla da utvrsimo trudnocu , a ona je sa tom kilazom rodila 2 dece, tako da ja sad u inat jedem pa ako je doaslo do toga da ciknem bar da ciknem sita :lol:

Djadja, Buvie, Djudja i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako da ja sad u inat jedem pa ako je doaslo do toga da ciknem bar da ciknem sita :lol:

E bas sam se ismejala na ovu recenicu. Svaka cast :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnoge od tih zena u DZ nisu ostvarene kao majke pa me i ne cudi njihovo ponasanje iskompleksirane budale,u mestu gde zivim ni jedan jedini ginekolog se ne buni u vezi kilaze sem ovog mog,jos na pocetku mi je reko ne smes da predjes 12 kg nikako,dok su se moji kilogramcici polako dodavali sad sam u +8,moja drugarica je jos u petom mesecu imala +10 i na moje pitanje jel tebi tvoj lekar kaze nesto zbog tog dodatka,ona a ne ja ako ne jedem pada mi pritisak :) pa ja mislim onda ok kad se ona oseca dobro onda sve podrzavam,ali cu zato da rodim dzinovsku bebu :lol::wub: jos malo nam je ostalo,i eto jos ako i budem mogla da dojim svog misa bicu presrecna. :wub:

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos i od nas, i mene je mm sinoc masirao iako je bio premoren od posla, fino sam mu rekla kako muzevi sve zene sa foruma masiraju pa mora i on mene :D uf kako smo lepo piskili posle i spao je malo otok :)

Maja mislim da su malo i hormoni doprineli tome, i ja imam napade histerije ni zbog cega, tipa ako ne mogu da se sagnem nesto da podignem, pa se iznerviram, glupost!!!!

Sto se tice kila, meni je sa prvom trudnocom doktor stalno popovao, kao jedi kuvano meso, manje voca, vise povrca a ja se ugojila svega 13kg. A sad me nijednom doktorka (otisao doktor u penziju) nije pitala za kilazu, a vec sam nabacila oko 17kg! I sta sad, bitno je da je sa bebom i trudnocom sve u redu,a ti isfrustrirani doktori neka lece svoje komplekse na dr mestu a ne da traze problem gde ga nema. AJ da je +25/30kg koliko su zene dobijale pa i da se zabrines, ali po mom misljenju sve do 20 je ok.

Voljena zeno, kakvo je stanje? Ja sam se porodila sa Ognjenom u 37oj ned, i to nije nista puno pre roka, tako samo ti idi da te porode, da se ne brines, meni to nekako zvuci opasno, a i kontam da je stres veliki!!! Mislimo na tebe, pisi sta se desava!

P.S. Mi smo se odlucili za ime Iskra, posle 9meseci dogovaranja i ja sam presrecna! sreca sreca radost :wub:

Djadja, Brunda, Maja:) i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To i ja misim da su to neki veliki kilogrami da se i zabrines a oni prave buku ni oko cega,imam drugaricu koja je u sestom mesecu i ima samo dva kilograma viska,pitacu je jel i njoj nalaze manu zbog manjka kg,ime je jako lepo,i nesvakidasnje,svaka cast na odabiru,mi cemo se zvati Strahinja :D

Buvie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, nemoj puno pažnje pridavati takvim komentarima. Uglavnom osobe koje imaju neka svoja lična nezadovoljstva u životu, žele da svojim zajedljivim i zlobnim komentarima učine i druge oko sebe nesrećnim. Ako se ti dobro osećaš, krvna slika je super, ne vidim razlog da ti bilo ko išta prigovori. Sve će to otići nakon porođaja. Ja sam opet bila zabrinuta jer se ništa ne gojim, i jutros kada je vaga pokazala 67kg, mojoj sreći nije bilo kraja. :D Konačno sam dobila koju kilicu (+7 ukupno)-prevedeno burma mi više ne spada pa opet mogu da je nosim :) Dve nedelje mamine kuhinje čini čuda.

Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno, kakvo je stanje? Ja sam se porodila sa Ognjenom u 37oj ned, i to nije nista puno pre roka, tako samo ti idi da te porode, da se ne brines, meni to nekako zvuci opasno, a i kontam da je stres veliki!!! Mislimo na tebe, pisi sta se desava!

P.S. Mi smo se odlucili za ime Iskra, posle 9meseci dogovaranja i ja sam presrecna! sreca sreca radost :wub:

Ma, ja sam kao popišana. Pratim ovog malog da li se mrda, i mrda se hvala Bogu, i razmišljam šta ću. Pola noći nisam normalno spavala, koliko god se trudila da ostanem mirna i normalna. Nisam čak ni nervozna, nego sam se baš skenjala. :(

Izdržaću do ponedeljka, tad ćemo biti već gotovo punih 38 nedelja, i praktično u terminu, i idemo muž i ja da porazgovaramo sa dr o svim mogućnostima i rizicima. Dosta sam čitala, nije to ni tako jako retka pojava, kažu u svakoj četvrtoj-petoj trudnoći je bebi obmotana pupčana vrpca oko vrata, i retko pravi probleme u materici, češće na porođaju ako se zategne ili zaveže kad beba krene da izlazi. Zato se trudim da sad ne paničim i da pustim Vuleta da se banja još koji dan kod mame, a u ponedeljak ćemo videti šta ćemo.

Iskra je divno ime, čestitam na izboru! :)

Buvie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u haosu. Kupili smo svasta danas,to sve osnovno uglavnom,fale nam kolica,madrac cemo morati da narucimo,sad sam bebine stvari ubacila na pranje i sedim i buljim u to sve i cas mi se place,pa bi se smejala,pa sve ne mogu da verujem da cemo jos malo imati bebu,pa sam srecna,pa me strah i mislim sve najgore...ma,sve mi je. :blink:

Djadja, Maja:) i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da se ne nadovezem na temu o kilogramima... Doktor kod kojeg iddm privatno mi je rekao kad sam bila +10 da prestanem jesti i da samo pijem vodu. Naravno da sam ga iskulirala jer su mi i krvna slika, seces, i pritisak bili super. Kad sam usla u deveti bila sam +15 i on je svisnuo, nema sta mi nije rekao. Ali nalazi su mi svi ok i ja i dalje sve jedem, nek prica sta hoce, meni na jedno udje, na drugo izadje. A sa druge strane, doktor u drzavnoj, kod kojeg idem od sestog mjeseca, do sada mi jos niti jednom nije spomenuo kilazu, iako sam +17 sada, niti me je slao da uradim krvnu sliku, urin i sl. Haos.

Voljena, meni je dr negdje na sredini trudnoce rekao da je jako dugacka pupcana vrpca, i citajuci o tome sam nasla da je lako moguce da se obmota, ali i gledajuci snimke poroda, vidim da je bas cest slucaj da bude obmotana vrpca i cim se pojavi glavica, babica prebaci vrpcu kud treba i onda idu ramena normalno, tako da sam se ja uspjela smiriti po tom pitanju. :)

MimaS i Munche volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bice sve to dobro zene,nemojte se toliko sekirati,malo imate do kraja, uzivajte jos malo u trudnoci ;) Mene bebac sutira u kuk :wacko: ali bas me u kuk udara i malo svuda tako,kad me zvizne cela se pomerim :lol: A nas bebac ce se zvati Milan(zelja mm) :D

MimaS, Tangerine, Djadja i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sad se zapitas da li ti doktori koji te ne pitaju za kilazu ne brinu uopste i gledaju da te samo odrade, a ovi drugi su brizni ili sta?

Ma znas sta, samo se opustite, trudnoca je period u kom treba najvise da uzivamo i tada smo sve prelepe ne bitno da li bile +10 ili +20 :wub: ! Ah eto ubise me emocije :wub: :wub:

Evo ja sam u to ime sad sebi porucila jedan dooooobar banjalucki cevap :) njam njam

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zivio cevap! Sa sve kajmakom i lukom! :D

MimaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zivio cevap! Sa sve kajmakom i lukom! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim sto je zahladilo pa mi se i apetit vratio. Nisam se puno ugojila do sada nekih 7-8 kg ali mi je zato krvna slika oslabila...i to je kao bolje??? Dr u dz me nikad nije stavio na vagu ali zato kad odem privatno, dr prvo pogleda tezinu sa proslog i ovog pregleda. "Super niste se ugojili" a sto ce da mi stradaju i zubi i kosa i koza....koga briga to nije u njihovom domenu. :angry:

A bez rupuruta nigde...Beba ce da ima kosicu do guze kad se rodi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

M m m cevapi,obozavam ih.

Mene ceo dan stezu menstrualni bolovi mozda beba Dunja odluci da izadje narednih dana.Lek protiv toga mi je da sredujem po kuci,spremam po kuhinji jer tako mi je o.k.,cim legnem osecam ih.

I da Novak mi je ulepsao dan,sve cestitke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se od jutros osjecam bas lose, malaksalo, cijeli dan sam u krevetu, tesko i disem, kao da mi fali vazduha. Samo sam ispekla zeljanicu za rucak, jela, i opet sam u krevetu. Sva sam teska.

Jel' se desavalo kome da misli da ima te kao menstrualne bolove u dnu stomaka i u krstima, pa nakon sat vremena skonta da su to gasovi, probava? To mi se cesto desi, i svaki put pomislim da ce mozda da krenu jaci bolovi, da je porod blizu, a ono nista. :D

I da pitam mamice koje su vec radjale, da li ste osjetile nesto dan-dva prije poroda, sto vam je ukazalo da ste blizu? Ja se trzam na svaku sitnicu, sve ocekujem sad ce, sad ce, a realno mislim da cu i prenijeti. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, ja sam kao popišana. Pratim ovog malog da li se mrda, i mrda se hvala Bogu, i razmišljam šta ću. Pola noći nisam normalno spavala, koliko god se trudila da ostanem mirna i normalna. Nisam čak ni nervozna, nego sam se baš skenjala. :(

Izdržaću do ponedeljka, tad ćemo biti već gotovo punih 38 nedelja, i praktično u terminu, i idemo muž i ja da porazgovaramo sa dr o svim mogućnostima i rizicima. Dosta sam čitala, nije to ni tako jako retka pojava, kažu u svakoj četvrtoj-petoj trudnoći je bebi obmotana pupčana vrpca oko vrata, i retko pravi probleme u materici, češće na porođaju ako se zategne ili zaveže kad beba krene da izlazi. Zato se trudim da sad ne paničim i da pustim Vuleta da se banja još koji dan kod mame, a u ponedeljak ćemo videti šta ćemo.

Iskra je divno ime, čestitam na izboru! :)

Mislim da to nije nista zabrinjavajuce,meni su se oba sina rodila sa obmotanim pupcanikom oko vrata.Andreju je 2x,a Jakovu1x.rodila sam ih prirodnim putem,i nikakvih problema nismo imali.Obojica su bili krupni na rodjenju,3700 i 4400g.
Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.