Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo mene. Umela sam i srećnija da se vratim sa pregleda.

Elem, bebac je jako velik, trenutno je 3.350 gr, a ima još više od 3 nedelje do termina. Pupčanik mu je obmotan oko vrata. Nije se još krenuo spuštati u karlicu. Inače, on je dobro i živahan je, samo moramo redovno da pratimo stanje. I rekla mi dr da se spremim i na mogućnost carskog reza, ali to svakako neću znati do samog kraja.

Što se oticanja tiče, treba svaki dan da idem u DZ da merim pritisak i ne sviđaju joj se moje noge, iako su sad dosta manje otečene, sve u svemu ako ne bude spalo u narednih nedelju dana, definitivno će me zadržati u bolnici. Eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

komisija u vojvode milenka daje i na 3 meseca produzetak bolovanja, tako da ne morate ici na 30 dana.

sledeci odlazak je kada oni kazu da se javis ponovo, a nekoliko dana pre toga uzima se uput kod dr.

dakle, ja sam isla samo 3 puta na komisiju i sledece je porodiljsko koje otvara dr u dz.

potrebno je poneti uput od dr i nalaze lab, uz...

nadam se da nisam konfuzno napisala, u kolima sam, idem na planinu da se rashladim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno, bas ti je veliki bebac :) mashala :)

Nemoj se nervirati, pa i ako bude carski na kraju nije strasno, bitno je da su to oni sad uocili da ce da prate stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena ti imas velikog bebana. :wub: A sto se ostalog tice,mozda i bolje da te zadrze tamo. Bar sam ja dok sam bila,imala taj osecaj sigurnosti. Nemam neki pametan savet da ti dam,jer nemam iskustva,osim toga da je bitno da je on super i da samo u tom pravcu razmisljas. Uz tebe smo.

Nama je danas pre podne bas bilo lepo,taman smo stigli pre kise. Ruckala sam tamo lignje,bas su mi prijale. :rolleyes: I usput smo sreli patronaznu sestru za moju zgradu sasvim slucajno,pa nas je obisla,bas je divna zena,nadam se da ce ona mi dolaziti,jer ide na more,pa sve zavisi kad se porodim. Mm i ovajj ludi pas spavaju,a ja sam podigla moje krofnice na jastuke i idem neku igricu da igram,malo da se iskuliram. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U intervalima su Djudjo.. Evo sad ne boli nista.. Znalo mi se to i prije desavati, al ne ovako, dva puta od jutros a traje malo duze.. Ali beba za to vrijeme neometano udara.. :D Samo rucak da napravim i ne ustajem vise iz kreveta.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene. Umela sam i srećnija da se vratim sa pregleda.

Elem, bebac je jako velik, trenutno je 3.350 gr, a ima još više od 3 nedelje do termina. Pupčanik mu je obmotan oko vrata. Nije se još krenuo spuštati u karlicu. Inače, on je dobro i živahan je, samo moramo redovno da pratimo stanje. I rekla mi dr da se spremim i na mogućnost carskog reza, ali to svakako neću znati do samog kraja.

Što se oticanja tiče, treba svaki dan da idem u DZ da merim pritisak i ne sviđaju joj se moje noge, iako su sad dosta manje otečene, sve u svemu ako ne bude spalo u narednih nedelju dana, definitivno će me zadržati u bolnici. Eto.

U pa super ti je bebac,veliki... Za to oticanje i bolje ako te zadrze,e sad sto se tice tog pupcanika oko vrata bebe... :unsure: ne bih da te plasim ali moraces sad da pratis pokrete bebe za svaki slucaj,ako se desi da se pokreti smanje tj.da nije bas uobicajno beba mirna obavezno se javi dr... Ali verujem da ce sve biti ok :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine ja tek sad videh da si pitala za komisiju :( Ja sam isla tamo,moras doci taj dan kada ti napisu.Jednu zenu su vratili iako je bila trudna.I produzavaju na nekih mesec-mesec ipo.Cini mi se da rade samo prepodne,do 14h.Porodiljsko otvaras mesec dana pred termin porodjaja,Test na zuticu i koprokulturu radis u 29-og Novembra,i ne sme biti stariji od 15 dana.Ja sam to imala na kad sam dosla u porodiliste i niko mi te papire nije ni pogledao :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Munche, bitno da beba mrda, a ti kad god osjetis bol lezi i popij caj ili neki topao napitak, meni je dr tako savjetovao.

Voljena, masala za Vuleta, bice prava momcina! :wub: sve u svemu, dobro je da su te detaljno pregledali i sad mozete pratiti stanje, pa i ako ostanes bar si u sigurnim rukama. Ja noge tusiram par puta na dan hladnom vodom po pet minuta, pa onda legnem i mrdam prstima, i bas spada otok, bas mi pomogne. Koliki ti je pritisak?

Munche voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala žene na podršci!

Dobila sam uputstvo da pratim pokrete, pa ako se jako učeste ili prorede, da se odmah javim. Samo se sad brinem da ne počnem da paničim ako ga ne osetim neko vreme. Nisam neka paničarka, ali baš mi je trip da pratim, pa ni bebac nije uvek jednako raspoložen.

Djudja, pritisak mi je ok, 110/70, zato me i nije zadržala danas, i nema proteina u mokraći, ali ipak joj je čudno što su noge tako krofnaste sa malim šlaufom oko zglobova, a još se nisam ni preterano ugojila (oko 14 kg).

Joj, svi su u fazonu oko mene "divno, velika beba!", samo ja kao neka loša majka sam se malecko skenjala što je toliko velik već sad. No, možda budem imala sreće, pa reši malo ranije da izađe, ne mora baš da ide preko 4 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena sad sam malo pretrazivala i evo nadjoh ovaj odgovor, mozda ti pomogne...

http://zena.blic.rs/...o-bebinog-vrata

E ovako nešto je rekla i moja dr.

I kao pratiće se njegovi otkucaju srca za vreme porođaja, napravi li se čvor i prestane dotok krvi kroz pupčnik do bebe, ili ako se jako zategne oko njega, odmah se radi carski rez.

I još jedna indikacija za carski- veličina bebe, ali i to ćemo videti na licu mesta, jer je pitanje kojim tempom će se još razvijati, a i koliko će još odlučiti da bude unutra.

Sve u svemu, carski rez, koliko god mu ime lepo zvuči, je nešto što bih volela da izbegnem u širokom luku. Ali, kako Bog da, na kraju krajeva, bitno da Vule bude dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemoj da brines zbog tezine.. Nekad puno duze traje porod i kad je beba majusna jer se zena sporo otvara, a nekad je kontra... Npr. moja kuma prenijela 17 dana termin i rodila frajera 4.600 za samo 4.5 sata od prvih bolova, nije cak ni sjecena puno, i super se osjecala. Think pink! ;)

VelNes, Munche i Voljena žena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

voljena zeno, da li ti oticu i drugi delovi tela ili samo noge?

meni su od pre dva dana noge bas otecene i to od jutra.

zapravo ja ne znam da procenim koliko je velika a koliko normalna otecenost, pa onda ne znam ni kada treba da se zabrinem. :-/

a do pre dva dana nije bilo ni mrvice otoka, cak ni posle duzeg stajanja.

inace, mi stigli na planinu, a stigla i kisa, osvezenje :)

i bas su bezobrazni iz komisije na nbg, vratili trudnicu jer je dan poranila :(

meni su (komisija za stari grad) prvo dali bolovanje na 3 meseca, sledeci put na mesec i treci put tj. danas, do porodiljskog i ne prave problem ako se dodje dan ili 2-3 pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena ženo, biće sve dobro. Ja uvek kažem -- carski sad dobro rade, nije kao pre, a s obzirom na to da ćeš se porađati u Betaniji, možda je carski i najmanje stresna opcija. A Vule će biti dobro. Bez brige.

Ej, pa ne porađam se ja u Betaniji, ti si to pomešala.... :)

Joj, valjda će biti dobro bebac. Ja zaista nisam sklona paničarenju, čak sam dosta hladnokrvna, ali baš me ova pupčana vrpca oko vrata zabrinula.

Još sam uzela malo da listam po netu o tome, kao da se smirim, i bolje da nisam...svačeg ima....ne lepog.... :unsure::(

voljena zeno, da li ti oticu i drugi delovi tela ili samo noge?

meni su od pre dva dana noge bas otecene i to od jutra.

zapravo ja ne znam da procenim koliko je velika a koliko normalna otecenost, pa onda ne znam ni kada treba da se zabrinem. :-/

E pa da, ovo pitanje je i meni problem. Šta ja znam šta je njoj (doktorici) jako oticanje, meni ovo danas nije izgledalo jako, a ona opet pravila neku negodujuću facu.

Ne otičem uglavnom drugde, samo noge, i malo šake. Lice uopšte. Osim u par navrata ujutru, kad sam se budila natečena, ali to mi se dešavalo i pre trudnoće.

Ja se uopšte ne nerviram oko tog oticanja, vidim da mi je normalna krvna slika, urin, pritisak, otoci ipak ujutru budu manji, ne budim se sa njima u tolikoj meri kao kad legnem...tako da sam očigledno taj tip koji zadržava vodu.

(Mnogo) više se nerviram oko ove pupčane vrpce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

voljena zeno, da li ti oticu i drugi delovi tela ili samo noge?

meni su od pre dva dana noge bas otecene i to od jutra.

zapravo ja ne znam da procenim koliko je velika a koliko normalna otecenost, pa onda ne znam ni kada treba da se zabrinem. :-/

a do pre dva dana nije bilo ni mrvice otoka, cak ni posle duzeg stajanja.

inace, mi stigli na planinu, a stigla i kisa, osvezenje :)

i bas su bezobrazni iz komisije na nbg, vratili trudnicu jer je dan poranila :(

meni su (komisija za stari grad) prvo dali bolovanje na 3 meseca, sledeci put na mesec i treci put tj. danas, do porodiljskog i ne prave problem ako se dodje dan ili 2-3 pre.

Komisija na NBg-u je uzasna.Njihov komentar je:"Lepo vam pise kada da dodjete,umete li da citate"A o tome da trudnice cekaju iako imaju prednost,da ne govorim.Ja sam svakih mesec ipo isla na komisiju.Moju drugaricu su hteli da vrate na posao,a zena radi na vocu i povrcu u hipermarketu.Mene sad ceka komisija za produzenje porodiljskog,kazu da od te komisije(isto NBg) nema nista gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se budim otecena, sa sve slaufima oko stopala, mada nesto ne panicim oko toga, vidim da sve trudnice manje vise oticu, mada sa prvom bebom nisam uopste. A tecnosti pijem strasno, ne mogu prestati da se nalivam! Tangerine ne znam sto ti puno frkisu oko kilaze, to je normalno oko 15kg da trudnica dobije, samo sad malo pripazis da bas ne pretera, mada spadne vecina kila posle.

Voljena zeno, sta da ti kazem, ja jesam panicar inace kada je zdravlje u pitanju, tako da bih se non stop cimala sa doktorom oko te pupcane vrpce, mene nekako hvata frka kad to cujem. Ali nemoj puno da cackas po netu, ima svakakvih prica, mojoj snajki je tek na indukciji se bebi obmotala pupcana vrpca oko vrata i bio je hitan carski. A jel mozes da trazis da te zadrze u porodilistu? Pa da to prate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno, sta da ti kazem, ja jesam panicar inace kada je zdravlje u pitanju, tako da bih se non stop cimala sa doktorom oko te pupcane vrpce, mene nekako hvata frka kad to cujem. Ali nemoj puno da cackas po netu, ima svakakvih prica, mojoj snajki je tek na indukciji se bebi obmotala pupcana vrpca oko vrata i bio je hitan carski. A jel mozes da trazis da te zadrze u porodilistu? Pa da to prate?

Ne znam. Sad ću pokušati da se smirim i da mislim pozitivno do sledećeg ponedeljka, kad opet imam pregled, pa ću onda videti sa dr šta kaže. Ionako je bebac već danas po UZ 38+3, ne bi falilo ništa da se rodi i ranije. Ako ostane i dalje obmotan pupčanik, tražiću da me zadrže ili da redovnije prate ili nek me porađaju, jer stvarno će me izjesti briga za tri nedelje koliko god se trudila da zadržim hladnu glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ovo za bolovanje , ccc ponekad mi je drago sto sam dobila otkaz kada sam ostala trudna ....

Voljena , sve ce to biti kako treba , nemoj samo da se nerviras jel vazi?

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena moja beba je rodjena sa dvaput obmotanim pupcanikom a u trudnoci mi niko nista nije rekao.Evo je ona ziva,zdrava i nemirna.Uskoro ce 11.mes :D :D :D Nemoj da se brines,bitno je da su primetili i da ce da prate.

P.S ja se izvinjavam sto upadam,ali nekako volim ovaj III.trimestar :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena moja beba je rodjena sa dvaput obmotanim pupcanikom a u trudnoci mi niko nista nije rekao.Evo je ona ziva,zdrava i nemirna.Uskoro ce 11.mes :D :D :D Nemoj da se brines,bitno je da su primetili i da ce da prate.

P.S ja se izvinjavam sto upadam,ali nekako volim ovaj III.trimestar :wub: :wub: :wub:

Bolje da i meni ništa nisu rekli :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma opušteno Tangerine, naravno da treba da izbaciš to iz sebe.

Ti gledaj da se kvallitetno hraniš, zbog sebe, zbog bebe, a i zbog lakšeg porođaja, ali svakako nemoj držati dijete sad. Meni je npr naglo skočila kilaža u 6. i 7. mesecu trudnoće, ukupno sam se do sad ugojila oko 14-15 kila, a od toga je otprilike 10 bilo u ova dva meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine,njoj je očigledno dosadno u životu.Dobro te nije pitala i koje si sve poze probala. <_< Ne opterećuj se kilažom,pritisak je bitan.On ne sme da skače.Kile na kraju nestanu,bez brige.Samo ti uživaj.

Voljena ženo,pa jesu dali još neke savjete za to oticanje?

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena ženo,pa jesu dali još neke savjete za to oticanje?

Pa i nisu. Samo da pratim pritisak. A da smanjim slano, to sam znala i ranije, i to nisu morali ni da mi kažu, pošto minimalno solim. Ma već i minimalno jedem, nekako mi loš apetit. :wacko: Dr iz hitne mi rekla da držim noge gore auvek kad god mogu (kad sednem i legnem). Sve u svemu, nisam dobila nikakv ekstra savet koji već ovde nije mogao da se pročita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i nisu. Samo da pratim pritisak. A da smanjim slano, to sam znala i ranije, i to nisu morali ni da mi kažu, pošto minimalno solim. Ma već i minimalno jedem, nekako mi loš apetit. :wacko: Dr iz hitne mi rekla da držim noge gore auvek kad god mogu (kad sednem i legnem). Sve u svemu, nisam dobila nikakv ekstra savet koji već ovde nije mogao da se pročita.

A jel radiš,jel stojiš na nogama dugo?Ja sam viđala trudnice sa ogromnim otocima,uglavnom su imale problem sa visokim pritiskom.Ne tuširaj se toplom vodom,možeš tražiti mužu da ti izmasira stopala i to pomaže.Jedno je sigurno-sva ta voda će otići kad se porodiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radim sedeći posao, sa povremenim trčkanjem van kancelarije. Sad sam prestala, neću više da idem.

A muža sam već upregla, svako veče masira... ;)

I ja sam ubeđena da će porođaj da "izleči" to sve.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.