Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Isto tako, ne znam ni da li sam imala, i ako sam imala kontrakcije sigurno ih nisam ni skontala.. :) Sve me nesto strah da necu ni prave prepoznati.. :D Premda, tesko.. :D Vece je divno, upravo smo se vratili iz setnje i to prvi put u ovoj sedmici a da nisam morka usla u kucu.. sad tus, pa hladna lubenica.. :) Ljubac svima!

MaliCrv, VelNes i Brunda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se stvrdne stomak kad se bebuška natrći, podboči, i tako stoji par minuta. Tad osjetim i pritisak- bol na grliću, a na stomaku se naprave kao dve tvrde grbe, od guze i tabana. I bas je neugodno.

Sad sam došla iz šetnje, vani je prelijepo, a u stanu je jos pakleno. Nadam se kiši, i jedva čekam zahlađenje! :)

Brunda i Munche volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se stvrdne stomak kad se bebuška natrći, podboči, i tako stoji par minuta. Tad osjetim i pritisak- bol na grliću, a na stomaku se naprave kao dve tvrde grbe, od guze i tabana. I bas je neugodno.

Sad sam došla iz šetnje, vani je prelijepo, a u stanu je jos pakleno. Nadam se kiši, i jedva čekam zahlađenje! :)

e isto tako se moj stomak ponasa...tj moj bebac..sa sve te dve kvrge :) bas si lepo objasnila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro okruglice, divno osvjezenje. Al' cemo da uzivamo :)

Nikad se nisam više radovala kišovitom periodu leta. Nek bude celo takvo, baš me briga. Baš sam zloća. :P

Ja danas u 12h idem kod dr da vidimo šta ćemo sa mojim oticanjem, a meni otoci 10x manji nego prošle nedelje, tako da mislim da me neće zadržati, ali će mi svakako raditi ultrazvuk. Baš se radujem, nisam videla bebicu od 12. maja, baš me zanima koliko je porastao, i da li je dobrica ostao glavom na dole.

Danas radim i ctg, ne znam da li je to još nekom toliko dosadno kao meni, što me to smaraaaa...... :rolleyes:

Brunda, Nena82 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je taj ctg isao na zivce kad sam bila u bolnici,tri nedelje svako jutro... :blink: Kod nas sunceeeee.... :wub: Sveki,mm i ja idemo sad na kanal u jedan divan lokal,nas dve da kafenisemo,a mm da se kupa i trenira. Lep dan vam zelim,mazite tibe. :wub:

Brunda i Voljena žena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se prijavim i ja.

Voljena zeno u pravu su bas prija zahladjenje.Mahni bebici kad je vidis :wub:

MimaS lepo se provedi i cekamo utiske.

Ja sam bila jutros na ctg,u oravu ste,smara malo.Beba je naravno spavala jer ona nocu luduje a ujutru spava.

MimaS i Munche volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se prijavim i ja.

Voljena zeno u pravu su bas prija zahladjenje.Mahni bebici kad je vidis :wub:

MimaS lepo se provedi i cekamo utiske.

Ja sam bila jutros na ctg,u oravu ste,smara malo.Beba je naravno spavala jer ona nocu luduje a ujutru spava.

A je l' ima kontrakcija? Termin ti se baš približio.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro okruglice, divno osvjezenje. Al' cemo da uzivamo :)

Lakse se dise!!! Ja se nikad nisam radovala kisi ali sad je izgleda drugo stanje pa sve naopako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas posle ovog paklenog vikenda da se prijavimo :) U subotu sam se cak malo i suncala i uskocila kod sina u bazencic :))))))uf sto je prijalo, a tek ovo osvezenje danas, kazu bice takva cela ned.

Ja sam inace spremila i lepezu za porodiliste, kazu mi da je tek tako vrucincina zesca!I da, meni nikad ne radi ovaj redovan unos, sa smajlicima, uvek moram da idem kao vise opcija odgovora, jel i nekom od vas tako?

MimaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine kad udjes u 9.mes znam da ti treba uput za test na zuticu, uput za porodiliste, i kks kompletna. E sad to mozes sve i privatno odraditi, osim uputa za porodiliste.A za komisiju ne znam, nisam nikad isla. Porodiljsko ti otvara tek u 9om.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutrooo.. ;) Kod nas je kisa tek jutros pocela padati i jos uvijek pljusti i divnoo je..! :) I ja se nesto radujem kisovitom ljetu.. :) Ali ne smijem nikom ni reci, svi planiraju odmore, udavice me neko.. :D Od jutros otvaram prozore po stanu i pravim propuh, a mm ide za mnom i zatvara.. :D Moja blesa je nekad od 3-5h jutros imala nastup, pa sam na svakih 15ak min morala u wc, tako da se i nisam nesto naspavala.. Sutra bi trebali na ctg i uz, moram danas da zovem dr pa da vidimo sta ce nam reci.. ;)

MimaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buvie i meni je tako,moram na opciju vise odgovora da mi se pojavi paleta sa alatkama ili nekad moram ponovo da se logujem i brisem cash memoriju.

A je l' ima kontrakcija? Termin ti se baš približio.... :)

Nemam pojma jer sestra odnese kod lekara i on kaze o.k.Mislim da je jutros bila mozda jedna manja po mom nestrucnom iskustvu citanja ctg

Jeste,jos 4 dana do termina.Vrlo mi je simbolican datum,na Vidovdan

VelNes i MimaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas posle ovog paklenog vikenda da se prijavimo :) U subotu sam se cak malo i suncala i uskocila kod sina u bazencic :))))))uf sto je prijalo, a tek ovo osvezenje danas, kazu bice takva cela ned.

Ja sam inace spremila i lepezu za porodiliste, kazu mi da je tek tako vrucincina zesca!I da, meni nikad ne radi ovaj redovan unos, sa smajlicima, uvek moram da idem kao vise opcija odgovora, jel i nekom od vas tako?

Treba da se odjaviš sa sajta Bebac, i da ostaneš ulogovana samo na forumu, tada će sve da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine jeste to je to ;)

Hvala na savetu evo rade smajlici i normalan unos :):ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro,tj.dobar dan,napolju je bas prijatno... E sad imam dilemu ovakva nisam bila u predhodne dve trudnoce... Non stop nesto kupujem ako nesto ne kupim sto mi se svidi hocu da svisnem...ne znam sta se samnom desava, mm ima da banrotira pored mene,uglavnom sam vrlo stedljiva,a sad u zadnjih par dana kako koji novac dobijem tako ih spiskam te treba mi ovo te treba mi ono,a da kupim jos ovo...i sve potrosim na sebe... Vec nerviram samu sebe sa takvim ponasanjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco kada ce biti rezultati AC?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco kada ce biti rezultati AC?

rekli su u sredu da zovem...sutra idem na 4d tako da cu time biti okupirana ceo dan, sto pregledom sto utiscima posle toga, jedva cekam da vidim mog malog misa.

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tangerine, ja sam upravo bila na komisiji, a trebalo je sutra da idem, ali ne na nbg.

bas sam juce to kopala po net-u i naisla da su na nbg vratili jednu trudnicu jer je dosla dan ranije.

to je cini mi se podatak iz 2011. mislim da ne ni trebalo da prave prob, zamoli ih, ipak su vrucine, reci da nema ko da te doveze drugi dan, a plasis se sama zbog vrucina ili vec nesto smisli...

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tangerine, ja sam upravo bila na komisiji, a trebalo je sutra da idem, ali ne na nbg.

bas sam juce to kopala po net-u i naisla da su na nbg vratili jednu trudnicu jer je dosla dan ranije.

to je cini mi se podatak iz 2011. mislim da ne ni trebalo da prave prob, zamoli ih, ipak su vrucine, reci da nema ko da te doveze drugi dan, a plasis se sama zbog vrucina ili vec nesto smisli...

kako izgleda odlazak kod komisije, jel se to zakazuje i koliko ranije? ja to nista ne znam a ceka me uskoro ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam taj test i prošle godine i sada radila isto kad i dabl test, tako kod nas praktikuju neki privatnici. Hoće li mi onda taj rezultat važiti i za porođaj? Ili moram opet da colujem hiljadu-dve?

Pa ja licno mislim da vazi taj rez, mada ti nazovi porodiliste pa pitaj, ili pitaj tvoju doktorku. Ja sam sve to radila u drzavnoj za dz.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako izgleda odlazak kod komisije, jel se to zakazuje i koliko ranije? ja to nista ne znam a ceka me uskoro ...

Na prvu komisiju upucuje te ginekolog,a svaku sledecu ti oni zakazuju,na otprilike mesec dana.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u R. Srpskoj isla na svakih 30 dana na komisiju i nisu pravili problem ako dodjem dan - dva ranije..

Od jutros opet imam tako blage grceve kao menstrualni, dr sam zvala idemo u srijedu ujutro.. Ima li ko slicne simptome? Sta znaci to? Treba li da panicim? :unsure: Bebica me razvlaci naravno, ali ne boli to.. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kakvi su ti grcevi? u intervalima, ili? lezi i odmaraj do pregleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.