Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro je Voljena,lepo spavaj. :D

Ja se evo malopre probudila,drzib beli luk na groznici,treci put od jutros i vidno je manja. Bili smo danas a kupanju malu ujutro,sa tim da ja ni pod tus nisam otisla,bilo mi je lepo i ovako. :rolleyes: Jedino sto su me svi cudno gledali,a pogotovo majke sa decom. :blink: Kao da nikada nisu videli trudnu zenu u kupacem. Malo me to iscasilo,al ok. :D

Neca79 kontam da si se osusila za ta tri meseca. :blink:

Djudja ne znam kako da ti pomognem,isti problem imam,strasno,u nozi me presece kad me zvekne... :P

16 kg sam skinula, imala 20 kg viska tako da mi je ekstra doslo i to je bilo sve na leto :lol: zivela salmonela hehehe..posle su i ta cetiri kg viska otisla sama od sebe, mnogo sam povracala kad sam se vracala na normalnu hranu

MimaS i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha,znaci ako budem ikad imala problema sa kilazom,gledacu da se zarazim salmonelom. :D Kakva dijeta. :P

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja nema da brines i mene non stop razvlaci ko da ce kroz stomak napolje.

Jao danas je bilo pakleno,nista ne znaju da pogode prognozu.Danju mi je super,setam po kuci i ne boli me a nocu kad legnem krene stomak da mi se stvrdnjava po sat vremena i boli,tako da mrzim noci,a i nocu nema sta da se radi,kao npr.briskanje po kuci koje ja po 2x radim jer imam maniju spremanja.

Munche voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, ja sam blizu oporavka! Ne mogu da verujem da sam pre 24h bila u žešćim mukama...pa čak i pre 12h...

Živelo spavanje, živela klima, živele dijete!

Nego, čim sam ustala na noge i krenula da spremkam po stanu i da pijem tečnost (a slabo piškim) opet krenule nogice da otiču... <_< Izgleda da mi je to sudbina još ovih par nedelja.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odoh ja u krevet pa posto ste mi pominjale MJ danas , i ceo dan vrtim samo njega , evo da i vama ostavim jedan linkic .... eeeeeeeeh bad_boys_20.gif

Tangerine, Buvie i Brunda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pozdravim, pa na spavanje.

Mene je i danas samlela vrucina. Ceo dan sam prelezala. Sad sammalo zivnula, pala kisa i rashladila. Barem cu lepo da spavam, a i bebac mi vac par dana dozvoljava da spavam

sa strane tako da me ne bole ledja.

Kico cestitam! :wub:

Voljena zeno dobro da je sve proslo.

Inace ja samkod prvog porodjaja imala prve kontrakcije sa udarima na cmar i besiku...nije bilo kao proliv

vec jednostavno te tera da ides...i tamanmislis gotovo, kad ono opet na solju :wacko: to je trajalo neko vreme i prestalo,

nije mi bila muka i nije mi se povracalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja nema da brines i mene non stop razvlaci ko da ce kroz stomak napolje.

I meni je to sinoc pocelo, taj osecaj da nema dovoljno mesta u stomaku pa udara gde stigne, sad vise ne znam da li je ostala u onoj poziciji glava na dole, jer mi se cini da se okrece s jedne strane na drugu stranu, pa naglavacke.

mian, Brunda i Munche volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sigurno je u istoj poziciji, meni se vec jednom tako jako tumbala pa na kontroli bila isto kao prije glavom dole. Juce je tri i po sata skakala, onda se umirila sat vremena pa nastavila ali laganije. Nocas sam opet sanjala da se poradjam, da je moj dr kod kojeg sam isla privatno uz mene pun podrske, i sad sam sva nikakva, jer od toga nema nista, znam da me ceka pakao u nasem porodilistu. Sad mi se place sto nemam pare da idem privatno, da izbjegnem ove kasape... Stvarno su grozni. Samo molim Boga da mi bude sto laksi porod.

Brunda, Munche i mian volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj drugar iz srednje obozava MJ,cak je bio kupio kartu za koncert u Londonu,a kad je MJ umro,poslalo mu je vise ljudi sms,nego sto mu rodjendan cestita. :D

Sinoc stigla moja sveki :wub: ,donela je toliko stvari za bebu,a svoje je skoro sve ostavila tamo gde radi,da moze sve unucetu-unuci da donese. Divna je. :wub:

A mama me zove da pita kad cu doci da joj ocupam obrve. :angry: I kuka mi na telefon kako joj je vruce i kako otice. :angry:

Djudja pokusaj da mislis pozitivno,nemoj odmah tako crno. :rolleyes:

Brunda i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro dragi moji stomacici i zelim vam lep dan,

Ja pregurah jos jednu noc,bolelo je 3h pa prestalo.Hocu da vidim bebuuuu,bas me interesuje na koga ce da lici,mm ili mene.Volim da kombinujem,njegove plave oci da ima a moju crnu kosu :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MimaS divna ti je sveki :) Mi danas idemo kod moje sveki na rucak, bice veselo :D

Sinoc smo bili na babinama pa sam pod utiskom prica zena iz naseg porodilista... Moj mozak ne moze da obradi i prihvati te informacije kao realne i validne. Ja ne mogu da povjerujem da je bas tooliiikooo grozomorno osoblje, da sve pacijente dovode do ruba da uzmu sto vise para spasavajuci zivot, da sve zene imaju po 15-20 savova od epiziotomije, da svima daju drip... :unsure: ja u to ne mogu da povjerujem, mada svi tako pricaju :( sad me hvata strah i jedva cekam da to sve prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangarine, srce si! :wub:

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko nacin kako spreciti oticanje nogu, sto ksze Voljena zena popijem 2l a ispiskim 1dcl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine,ti si ista ko taj moj drugar. :D Ali meni je to skroz ok. On bar ima odlicnu muziku (ja ne mogu reci da sam neki fan) ,ali eto isla sam na ples,pa je moja grupa radila koreografiju iz spota Thriller i znam sve korake. :rolleyes: Mi smo bili prvi u Srbiji koji su to radili.

Mislim da sasvim pristojno izgleda. :rolleyes: Bilo pre 3-4 godine...
Tangerine i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. :) Ta koreografija i nije toliko teska,ali smo je mi vezbali vise od 6 meseci sigurno. Uvek se sve stigne nauciti. :) Hahahah...debela džezerka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro devojke!

Nadam se da ste lepo spavale kao i ja :)

Danas sveki sprema rucak, takoda ja odmaram (srecom sad jedem bas malo, jer se od njenog rucka nikad ne najedem ;) )

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videćeš da će tako da bude. :) Da častiš ako sam pogodila. :)

Hocu, za sve pare :D ima lom da napravimo!

Tangerine i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, a zato pitas.. :) nisam ni obracala paznju, ako ces iskreno, a vjerovatno se nisam ni izjasnila, pa kad su me ubacivali nisu znali, do mene je.. :) Jos u vijek sam relativno nova ovdje.. :) Uglavnom djevojcica je, barem smo sve za nju spremili, vidjecemo kroz sedmicu - dvije.. :) I to jako nemirna djevojcica, razvlaci me po cijeli dan i noc.. :) Izgleda ce biti na mamu, jer kako sveki kaze mm je bio zlaaaaatno dijete, ja naravno nisam.. :D

Danas lakse disemo, malo nas osvjezila kisa, bas mi prija.. ;) Kako ste vi stomacici danas?

VelNes i Djadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nisam bas naspavala, mislim da sam polomila mali prst na nozi, sav je pomodreo i boli.. Nadam se da necu sad morati jos gips da nosim!

A uzbudjenje jer mi danas stize mama, kako gore rece MimiS, s koferom punim svacega za bebu, isto je izbacila pola svojih stvari :) Pomislice neko da svercuje Becutan :))

Brunda i Djudja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnice! Samo kada je pala ova kisa-provala oblaka-grad pa moze lakse da se dise. Juce me je pred to nevreme toliko boleo stomak i hvatale me one lazne kontrakcije da sam jedva do wc-a uspela da se odvucem. Ceo dan sam prelezala. Uzela sam pojas da nosim jer je bebina glavica skroz nisko (ispod besike), a utrogestan zavrsavam danas, pa reko mozda mi pomogne. Osecam olaksanje kada ga stavim iako se stomak nije spustio ali je vec otezao. Jel koja od vas nosi pojas? Super sam se zabavljala dok sam citala o "osmom putniku" u stomaku, jer imam isti takav osecaj :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je beba okrenuta glavicom i tacno nalijeze na grlic od kraja sedmog mjeseca ali nisam nikako uzela pojas, samo kad osjetim pritisak i bol ja legnem malo i bude dobro. Htjela sam pitati, da li sve trudnice imaju lazne kontrakcije? Ja ih nikako ne osjecam. Ne znam da li su obavezne, ili cu ja stvarno da prenesem, jer meni nema nikakvih naznaka da mi je termin za 10 dana... B)

Munche voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene su bh kontrakcije pocele u petom mesecu.

u jednom periodu su se javljale redje, a od ulaska u osmi mesec su malo cesce, ali ne preceste, uglavnom se javljaju kada sam aktivna, setam ili radim nesto po kuci.

nemoguce ih je ne prepoznati, jer se ceo stomak stvrdne i zategne, na dodir je bas tvrd, ali to ubrzo popusti.

nisam naisla na podatak da njihovo javljanje znaci i laksi porodjaj, mada u pravilu "treniraju" bebu za porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je beba okrenuta glavicom i tacno nalijeze na grlic od kraja sedmog mjeseca ali nisam nikako uzela pojas, samo kad osjetim pritisak i bol ja legnem malo i bude dobro. Htjela sam pitati, da li sve trudnice imaju lazne kontrakcije? Ja ih nikako ne osjecam. Ne znam da li su obavezne, ili cu ja stvarno da prenesem, jer meni nema nikakvih naznaka da mi je termin za 10 dana... B)

Ja nemam, ili ne znam da prepoznam.

Imam samo povremeno blage bolove nalik menstrualnim.

Brunda i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene kad stegne stomak bude tvrd po 15 min tako da ni ja ne znam kakve su to prave kontrakcije.Ujutru idem na ctg pa ce nadam se nesto pokazati.

Nena82 ja sam nosila pojas do devetog nekako mi bilo lepse da ga obucem ispod majice da mi ne viri stomak kad mi je kraca majica,a i lagan je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.