Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja pijem svakodnevno caj za trudnice Josif Pancic...odvratan je ali sam se navikla,pijem po dve solje na dan...ja mislim da cu tek za sedam dana da uradim ks...ej a koliko cete spavacice poneti u bolnicu?Ja kupila dve nove,ali razmisljam da kupim jos neku jer mi to malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nosim dve,posto planiram da ostanem 3 dana u bolnicu kao i prosla 2 puta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VelNes, evo ja ću da ti odredim dijagnozu, kao što obično određujem svima. :D Tvoja dijagnoza je sindrom enciklopedije, a terapija odmaranje i samougađanje, uz strogu apstinenciju od online enciklopedija. Ne zameri, mala šala. Opusti se i nemoj da čitaš te gluposti. Reći će ti već dr ako nešto nije u savršenom redu.

Voljena žena, MaliCrv i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine apsolutno se slazem sa tvojom dijagnozom :D :D :D :D

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skuvala sam Pancicev caj , tako da odlazem proveru urina i uk na nedelju dana , bas da vidim , pila sam ga skoro , i toliko mi je ruuuuuzan jer ja uopste ne pijem cajeve bljak. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke evo i mene :D Napokon !! Nisam imala inernet 2 dana grrrr mrzim taakve provajdere grr!!

Tangerineeee naravno da ima mesta za tebe , a i za koji dan ulazis u treci , videces ovde je superiska :) Da je bilo interneta odmah bi sto kaze Mali Crv pospremila u drugom :D

Ja radila krvnu sliku i urin pre par dana i siiilno se razocarala kad sam videla rezultate :/ prvi put mi je holesterol na gornjoj granici :/ Malo bakterija u urinu i pojavili mi se eritrociti u urinu , nista mi nije jasno . Nista nije strasno ali me nervira, pa me zanima jel neko imao slican problem ?? Ovih dana cu raditi Uk pa da vidim sta se desava :/

I meni su nalazi urina takvi i receno mi da je to normalna slika u trudnoci, da netreba da radim UK i da su minalazi uredni

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skuvala sam Pancicev caj , tako da odlazem proveru urina i uk na nedelju dana , bas da vidim , pila sam ga skoro , i toliko mi je ruuuuuzan jer ja uopste ne pijem cajeve bljak. :wacko:

a koliko treba da se pauzira sa njim pre nego sto se radi analiza urina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su nalazi urina takvi i receno mi da je to normalna slika u trudnoci, da netreba da radim UK i da su minalazi uredni

Kaze mi i dr doduse ne moj jer maja dr veze sa zivotom nema nazalost. Ona je zena koja razmislja samo o jednoj stvari - muskoj i koja jedva ceka da ode negde kako bi koristila zamensku musku stvar - vibrator , zalosno :(

I moja sestra je isto imala takve nalaze pred kraja trudnoce , i ona mi kaze isto , ali cu ja ipak piti cajic jedno 7 dana pa cu ponoviti sve za svaki slucaj , da budem mirnija .

Inace moram da se prijavim , da u periodu od 7-14 nisam u BG tako da me nece biti na forumu , dok nisam tu zaduzujem vas da mi javite pp ako se neko sa liste porodi :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a koliko treba da se pauzira sa njim pre nego sto se radi analiza urina

Veruj mi da nemam poima :D kod lekara sam isla samo na redovne vakcine kao klinka sve do trudnoce :D Naravno na svakih 6 meseci sam radila kompletnu analizu krvi i urina zato sto sam dobrovoljni davaoc krvi ali sve je bilo u najboljem redu , tako da stvarno nemam blage veze , zato sam i ispanicila oko ovog mog nalaza , mislim da nebi trebalo da se ceka neko vreme posle ispijanja caja , ali nisam ti ja merodavna po tom pitanju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja pijem redovno caj za bakterije,do sad mi je uvek pisalo dosta bakterija e zadnji nalaz kaze malo bakterija.Znaci sto vise tecnosti.A za gvozdje nema brige,meni je pre mesc dana bilo ispod granice a pre neki dan je malo povecano,nema pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Udje i Djudja u deveti, i jos juce ukljucih pogon na sve 4... Sad cu svukud pjeske da idem i necu se smirivati, kuce necu vidjeti dok ne rodim, dosta je i bilo vise stalno neko mirovanje. Doduse nisam ja ni slusala bas, ali sad me ni djavo za rep nece stici uhvatiti :D veliki ljubac za sve drugarice, odoh ja na kavu, pa u soping pa na posao... Jupiii :D

Soff, MimaS, Mihaela-Ela i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Djdjo,pa srecno...ista si kao ja,tek nas sada ne drzi mesto...Joj kako sam se sada iznervirala...Naime,dr koja mi daje upute za preglede je na odmoru,prvo su mi rekli da je na odmor do 6.6...sada zovem da zakazem pregled,a meni sestra najljubaznije kaze da je dr na odmoru do kraja meseca...Ja kazem da mi zakaze kod drugog dr jer moramn da uzmem uput za laboratoriju i za porodiliste jer sam usla u deveti mesec...A tek ce ona meni pa dodji 1.7 za uput,ja pukla nacisto kad sam cula.Lepo joj objasnim da mi je termin 3.7 ali ne znaci da se necu poroditi ranije i da moram ks da uradim...jedva pristala da mi zakaze pregled kod dugog dr...STRASNO KAKO JE RASULO U NASEM ZDRAVSTVU

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E neka si joj rekla.Boze, Boze koliko idiota,sa njima samo bezobrazno da se malo spustile na zemlju,uh samo da se porodim pa da me doktori vise ne vide,muka mi je od njih i njihove nadmenosti. Ja sad gledam da sto redje idem kod dr-a jer od devetog meseca bice cesta poseta kod svih njih... Uh,a vreme leti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobaaaar daaaan trudnicee :)

Kako ste, kako napreduju stomaci? Uh, moram vam priznat da mi ovaj trci trimester nedostaaje :(

Navratim da procitam po nesto, al nemam bas vremena da redovono pratim koja se skinula sa spiska.

KOja je sad na redu? :)

nasha i takica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E neka si joj rekla.Boze, Boze koliko idiota,sa njima samo bezobrazno da se malo spustile na zemlju,uh samo da se porodim pa da me doktori vise ne vide,muka mi je od njih i njihove nadmenosti. Ja sad gledam da sto redje idem kod dr-a jer od devetog meseca bice cesta poseta kod svih njih... Uh,a vreme leti...

A JA CU OCIGLEDNO U DEVETOM MESECU MINIMALNO DA IDEM...Nemogu da verujem koji sam baksuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, evo i mene. Polako mi se blizi termin :) Juce sam bila na kontroli i jako sam se razocarala- beba mi se okrenula karlicno, a celu trudnocu je bio normalno okrenut. Imam kontrolu opet sledeci cetvrtak, pa ako se ne okrene do tad, zakazujemo carski rez. A bas sam htela prirodno. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komsinice,samo da pitam da li zna neka gde je tema o iskustvima sa porodjaja?

Soff,ko zna zasto je to dobro!Bolje i odmah da ti zakazu cr,nego da te izmuce na prirodno,pa na kraju cr...Ja se toga mnogo plasim...

Soff voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soff,bas cudno sto se sad okrenula,nisam cula za tako nesto.Ali,nemoj da se nerviras,izaci ce ovak ili onako.

Djudja cestitam.U pravu si sto se tice smirivanja,ja odkad sam u devetom kao da sam na baterije,ne smirujem se.

Soff i dijanadija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Majce :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mi da se javimo.rkice malo al pozitivne..jos malo pa cemo u betaniju na carski...u cetvrtak kontrola pa cemo sve cuti ka sta kako..imamo upalu uha i pijemo palitreks strasno al dobro proci ce i to ...cestitam svim mamama koje su se porodile dok nisam bila ovde..ljubac veliki za bebure..ako ima neka mama iy ns da se skoro porodila u betaniji nek se javi hvalaaaaaaaaa poz velikii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktorka rekla da je najpreciznije merenje ono sa pocetka trudnoce. Posle mi je izmerila da mi je termin nedelju dana kasnije, i kao ako je tako onda je beba mala, posle se sve vraytilo u normalu, ali rekla je da je prvo merenje najpreciznije.

Inace, nesto mene drugo zanima... Juce smo bas moj dragi i ja pipkali stomak jer se beba okretala, i onda ja pomislim, kako to zene znaju cime ih je beba drmnula, da li glavom, ili laktom ili stopalom ili...? :) Ja pokusavam da raspoznam cime me to udara, ali nikako mi ne ide, sve mi to dodje na isto " ))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama i mamama!

Evo da se i ja, konačno, kratko javim. Porodila sam se 15.05., carskim rezom i rodila Iskru 3160g, 52 cm dugu i Milu, 2960g, 51 cm duga. Obe zdrave, Bogu hvala! jedna crna, druga plavokosa. Ludnica je sa dve bebe, čini mi se da po cijeli dan dojim i presvlačim djecu, tako da ne stižem ništa drugo. Nisam stigla pročitati propuštene postove, ima ih mnogo, izvanjavam se što se ranije nisam javila onima koji su se interesovali.

Svima do novog javljanja, sve najbolje želim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.