Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

a ja sam danas nadrndana za medalju,samo bih plakala i svadjala se sa svima...mm me zagrlio a ja pocela da placem iz cista mira...eh nije ni meni lako,a ni mm sa mnom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danima melanholicna, samo bih kuvala, mijesila, pekla, jela... I plakala...

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popadija, nas ce izgleda zajedno da skidaju sa spiska. :-) I ja sam bila na kontroli i dr mi je rekla da u sredu idem po uput i u cetvrtak da se javim i ostanem u bolnici jer ne sme dugo da me drzi zbog trudnickog dijabetesa nego da ja budem u bolnici pa da oni prate. Naravno,sem ako ne krene pre cetvrtka,onda neka mi je sa srecom. :-D Grlic izravnjan i omeksan,otvorena 1 cm...

Nisam stigla da pitam dr-a u bolnici jutros za Beberonku. Bio je u sali za operacije 4h i kad se pojavio konacno, verovatno jako umoran, samo je pogledao ctg i rekao da dodjem u cetvrtak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danima melanholicna, samo bih kuvala, mijesila, pekla, jela... I plakala...

Hormoni su cudo, sta nam rade... :-)

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate kako,meni je u prošloj trudnoći stalno bilo sve mokro,al to nije vodenjak.Inače na dan termina je bilo baš mokro,ja kažem evo ga pukao je vodenjak,kad ono međutim.Dr kad sam bila baš dosta otvorena,nekih 5-6 prstiju kaže,pa tebi nije ni naciknuo,iprobuši mi vodenjak,polete vode ko iz česme.Dakle,nemojte misliti da je početak porođaja obavezno pucanje vodenjaka.Može i da ne pukne ;) pa dr probuši vodenjak na porođaju..

Aj aj hiljadu nacina ima.....

Ostaje samo da se ceka....... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste se informisale koliko se placa ako zelis da tvog doktora pozovu da te porodi (ako nije na dezurtvu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo nesto jedem i danima i da izvinete,zauzimam wc solju po po sata :D Jos malo pa cu da se preselim tamo. Danas evo samo jednom,izgleda mi je bilo od Balans jogurta. Mada pitacu dr sutra,idemo na kontrolu. :) Samo mi je problem sto on od 1.6. ide na godisnji i nece ga biti tri nedelje :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste se informisale koliko se placa ako zelis da tvog doktora pozovu da te porodi (ako nije na dezurtvu)

Kod nas je 28.000.

Mislim da to zavisi od porodilišta do porodilišta.

Ja sam već o ovoj temi razmišljala, ima li smisla da plaćam da dođe moja dr na porođaj, ali ubediše me da svakako babice odrade gotovo ceo posao. I ja naginjem ka tome da će svakako izaći bebac, bila tamo moja dr ili ne, ja sam već vizualizovala da će sve biti dobro, a i nekako se izgleda ne plašim dovoljno porođaja da bih baš insistirala da bude moja dr tamo. Ne znam da li bi trebalo....

Miljuška i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je 28.000.

Mislim da to zavisi od porodilišta do porodilišta.

Ja sam već o ovoj temi razmišljala, ima li smisla da plaćam da dođe moja dr na porođaj, ali ubediše me da svakako babice odrade gotovo ceo posao. I ja naginjem ka tome da će svakako izaći bebac, bila tamo moja dr ili ne, ja sam već vizualizovala da će sve biti dobro, a i nekako se izgleda ne plašim dovoljno porođaja da bih baš insistirala da bude moja dr tamo. Ne znam da li bi trebalo....

sto je mnogo mnogo je...mada ja razmisljam da li uopste trebalo da zahtevam svoju dr postol mi je trudnoca od pocetka bila uredna,nikakvih komplikacija do sada nije bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas ne postoji opcija ni da se plati da tvoj dr dodje ako nije njegova smjena, ali i da postoji, svejedno ga ne bih placala... Da se moze kako privatnik (kod kojeg idem vec 10 god) dovesti u bolnicu, e to bih i platila, ali opet ne znam bas da li bih toliko... Ili da imam para isla bih privatno da se poradjam, pa lagano muzikica, tajo uz nas, epidural... ovako nista od toga :D samo babica, Bog i ja :lol:

Cure moje kako vi racunate mjesece, meni po nekoj tablici pise da se u deveti ulazi sa 35+0 a to je meni 30.5. a ako mi je termin 4.7. logicno mi je da 4.6. ulazim u deveti... :wacko::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek racunala da svakog 29.ulazim u novi mesec,posti je termin 29.5. a i kada je bio 29.4. dr je sama rekala da ulazim u 9.sto znaci da i ona tako gleda,pa valjda bi trebalo da je tako. Nisam nikad po nedeljama gledala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno,jao sto je mnogooooooo :rolleyes: mislim sta reci....

Ja nisam razmisljala o tome .Vise bih volela da mi bude babica koja je i na prvom porodjaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena Ženo jel se on za te pare porodi umesto tebe :lol: ?E svašta,ni cvonjka ne dam ni za šta.Porađam se sama,a ostali su tu samo da pripomognu.

neca79, svejedno, Kiki @ i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po nekoj tablici sto sam ja nasla,pise da se u deveti ulazi sa 35+6 :rolleyes:Voljena zeno al je to skupo :blink: Moj dr radi u bolnici,ja sam mu svakako rekla da bez njega necu da se poradjam,mora da dodje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno,jao sto je mnogooooooo :rolleyes: mislim sta reci....

Ja nisam razmisljala o tome .Vise bih volela da mi bude babica koja je i na prvom porodjaju :)

Voljena Ženo jel se on za te pare porodi umesto tebe :lol: ?E svašta,ni cvonjka ne dam ni za šta.Porađam se sama,a ostali su tu samo da pripomognu.

Po nekoj tablici sto sam ja nasla,pise da se u deveti ulazi sa 35+6 :rolleyes:Voljena zeno al je to skupo :blink: Moj dr radi u bolnici,ja sam mu svakako rekla da bez njega necu da se poradjam,mora da dodje. :D

Da, baš deru kožu. <_<

Ko ih šiša, ima da izguram Vuleta besplatno. :P:D

Buvie, Miljuška, MimaS i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da je papreno skupo,pa recimo da se plati kako bi dr dosao da me porodi i epiduralna se krece od 12000-17000 pa stvarno bi mi trebala pozamasna suma...ovako posto se malko bojim epija poradjam se prirodno i naravno kod dr ko se bude zatekao na dezurstvu..Jedino moju princezu da molim da se nekako organizuje pa kad bide htela da izadje vani da to bude ilki sreda ili cetvrtak posto tada dr koja mi vodi trudnocu radi kao dezurna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da je papreno skupo,pa recimo da se plati kako bi dr dosao da me porodi i epiduralna se krece od 12000-17000 pa stvarno bi mi trebala pozamasna suma...ovako posto se malko bojim epija poradjam se prirodno i naravno kod dr ko se bude zatekao na dezurstvu..Jedino moju princezu da molim da se nekako organizuje pa kad bide htela da izadje vani da to bude ilki sreda ili cetvrtak posto tada dr koja mi vodi trudnocu radi kao dezurna

nemas se sta bojati epidurala ali cesto ne stignu da ga daju jer te moraju saviti kao macku napred preko stomaka i moras biti opustena i mirna 10 ak minuta tako da njih 20ak posto koji planiraju epidural ni ne dobiju ga. tako mi je rekla ona sto daje epidural u porodilistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas nema epija :( nego da se pohvalim.. Pametnica (tj. ja) je jutros ustala sat vremena prije nego sto treba, na brzinu se spremila za posao i kad sam krenula da izadjem skontam da je rano, da sam pogresno navila alarm. Onda fino sredim nokte, doruckujem, nasminkam se... :D sad sam lijepa i nenaspavana B)

svejedno, Voljena žena i MimaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro.Ja napravila sebi espresso,zavalila se na terasu i upijam sunce.Bice danas lep dan osecam.Vreme je da pocnem da perem bebece stvari,nikad ne volim da me nesto snadje nespremnu.

dijanadija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro.Ja napravila sebi espresso,zavalila se na terasu i upijam sunce.Bice danas lep dan osecam.Vreme je da pocnem da perem bebece stvari,nikad ne volim da me nesto snadje nespremnu.

aj sad da odvalim jedno glupo pitanje:koji prasak koristis za bebine stvari?Omeksivac znam da ne bi trebalo da se koristi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aj sad da odvalim jedno glupo pitanje:koji prasak koristis za bebine stvari?Omeksivac znam da ne bi trebalo da se koristi

Dobro pitanje.Dugo sam se dvoumila koji prasak jer za nas koristim tide Lenor pa nisam htela za bebu jer navodno ima omeksivac u sebi.Kupih duel baby,divno mirise.Da,omeksivac ne bi trebalo stavljati,tako kazu.I duplo ispiranje, savet mi dadose neke mame.

dijanadija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro pitanje.Dugo sam se dvoumila koji prasak jer za nas koristim tide Lenor pa nisam htela za bebu jer navodno ima omeksivac u sebi.Kupih duel baby,divno mirise.Da,omeksivac ne bi trebalo stavljati,tako kazu.I duplo ispiranje, savet mi dadose neke mame.

ja za nas koristim merix bademovo mleko,ali za bebu cu uzeti neki drugi i ja cu da proverim jel bolji tecni prasak?a sto se tice pranja,toga sam oslobodjena posto nista ne kupujem dok se ne porodim,taj posao oko pranja prepustam mami dok se moja princeza i ja budemo izlezavale u porodilistu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim prasak kao i za nas,sta u prodavnici nadjem jeftinije taj kupim,da li je duel ili merix ne bitno,samo manje stavim,nikad nikakvih problema nije bilo,evo curice su mi " velike" isto koristim. Tako cu i za ovu bebu. Nema potrebe da sad nesto specijalno kupujete drugacije,jer beba treba da se adaptira na spoljasnji svet.jedino ako bude bilo reakcije na pojedine praskove onda ih obavezno promeniti. sto se tice omeksivaca nisam ih koristila,ne zato sto su stetni ili ne znam ni ja sta,vec zato sto se nema para :P Skupi omoeksivaci,jedino ako su na akciji,pa se dobiju uz prasak. Lenor za bebe je savrsen,koristila sam za peskirice i cebad :)

MimaS i milena026 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam trudnica ali ajde da vam dam savet.Za bebu od pocetka koristim prasak Persil sensitive i Chicco omeksivac.Ona ce sad 10 meseci i nikakvih problema,reakcija nismo imali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro loptice :))))

Kad ne pogledam forum 2 dana, toliko se nacitam da vise ne znam na sta bih odgovarala :)

Ja sam koristila u pocetku duel baby sensitive i sad planiram, a omeksivac inace predivno mirise mada ga ja ne koristim, bebin miris mi je najlepsi :D

E jel neko zna kako to sa epijem ide u Betaniji u NS? Koliko se placa? Sad kad vec znam sta me ceka bas me panika fata! A iance ja sam imala babicu na prvom porodjaju i sad planiram da je angazujem jer one ipak obave ceo posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.