Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

A tu si sugradjanko :)

Uziva bebce, lepo joj u stomaku ....

Ne znam kako bih se raspitala kad znam samo nadimak sa foruma :(

Hvala Milena, u tu grupu sam uclanjena i vrhunska je, a sad odoh da citam ovde na forumu.

Na svu srecu pa imam malo pismeniji mob. pa ako zapne bar mogu da se oglasim za savet :rolleyes:

Ljubac za stomacice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem ujutru kod dr-a u bolnicu i to kod ovog koji je trebao i Beberon da porodi pa razmisljam kako da ga pitam za nju,tj.da objasnim za koga se raspitujem kada ne znamo ime...

Ja nisam skoro nista citala o dojenju i o prvim danima posle porodjaja jos uvek. Ja sam jos okupirana porodjajem. :-D Mada,dosta su paznje posvetili dojenju kada sam isla u skolicu pa mi je ostalo valjda nesto u glavi. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusaj da objasnis o kome se radi, ja znam gde zivi u kom delu grada...

A to dojenje me ubi, dve su se porodile u poslednjih mesec dana i obe zavrsile sa mastitisom... Daj neki savet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malena jaa najbitnije kod dojenja ti je da beba redovno i pravilno sisa unutar 2h jednu dojku i da se izmlazas posle svakog podoja da izbacis visak. Ne smes da ostavis da ti dojke budu tvrde jer moze da se zacepi neki kanalic koji masazom moras da razbijes da ne bi dobila mastitis. Bitno je da beba uhvati veci deo areole a ne samu bradavicu. Odmaraj kad god mozes i sto vise,jer moras biti opustena i bez nervoze jer mleko onda teze ide. Najbitniji ste ti i beba,sve ostalo moze da saceka,angazuj muza,sestru,majku,svekrvu da ti pomognu oko svega(ako je to moguce) Barem u pocetku dok se ti ne adaptiras na novonastalu situaciju i ne uhvatis ritam :)

malena jaa, milena026 i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusaj da objasnis o kome se radi, ja znam gde zivi u kom delu grada...

A to dojenje me ubi, dve su se porodile u poslednjih mesec dana i obe zavrsile sa mastitisom... Daj neki savet :)

Uzmes kaziprstom od dole, a palcem od gore areolu malo dalje od bradavice i guras bebu da je lakse 'apne u usta, jer oni malo manje otvore ustasca u momentu "usisnog pokreta" malo su smotani i otvaraju usta ali povuku kad su usta vec poluzatvorena. Zato takoreci malko na silu uguras bradavisku u usta, pazis da nicim ne pritisnes nosic, onda kad pocneeeeee...... nece par minuta prestajati. Samo ako uguras kako treba, tj ako je cela bradavica u ustima. A sto ce tebe da boli prvo bradavica, pa onda posle 10 sekundi materica, ne obracaj paznju nego ko i sve mi, muljaj dole stopalima jedno o drugo i vici jooooooj. to je zdravo sve, nema da se bojis. meni je uvek u pocetku isla i krv, pa tu gledam neke drndaju one silikonske bradavice, neke mazu nesto, ali bol nije bio takav da se ne moze izdrzati pa sam ja odlucila nista da ne preduzimam i evo sva tri puta sve ok. I jos nesto, ako nemas pravi problem, nemoj puno misliti o problemu, prvi dan je normalno da su gladni jer ne ide mleko kako treba, posle malo strpljenja vidis sve bolje ide. Ti lako izmlazas, ali beba mora da se ispraksa malo. Samo ne daj dohranu ako iole ide. Posle sama ponuda povecava potraznju za dohranom a mamino mleko ide dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoo što ja volim vas da čitam. Mislim da je ovo najlepša tema :)

Veliki pozdrav za sve nove bebe i velike stomake :wub:

Miljuška, VelNes i MimaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ovih dana ipak preforsirala u salonu sredjujuci maturantice, sve me zivo boli kao da sam trula. Najgori su kukovi i ledja. Majstori nas zezaju, ne znam kad ce kreciti. Krevetac je na farbanju, kolica narucena. Kad udjem u deveti pakujem torbu i perem bebuskine stvarcice.

Grupa "moja podrska dojenju" na fejsu je super i dosta ima dobrih savjeta.

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke ..eo i mi da se javimo bili na kotroli oko 2 kg imamo..def je carski s totalom..ako Bog da 10.06 idemo u betaniju pa ce tih dana raditi carski frkica svakako jeste..kaze posteljica starija nego plod kako ne ynam..poy ya se stomaciceee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako su nas ucili u skolici da mora cela areola da se stavi bebi u usta a ne samo bradavica i da boli dok beba stvara ustima taj vakuum dok ne povuce mleko i da to sve lakse ide postepeno. A poznato mi je to trljanje noge o nogu i kukanje dok ne povuce lepo,jer sam bila prisutna u nekim slucajevima. :-)

A pokazali su nam i sistem za izvlacenje bradavica ko ih nema sa onim vecim spricem kojem se odsece vrh i okrene se onaj deo koji ide odozgo i kojim se uspricava tecnost na tu stranu gde je bio cuculjak pa se onda spric nasloni na bradavicu,povuce i izvuce bradavicu za cas kad se napravi vakuum. I odmah tako formiranu gurnes bebi u usta...

Miljuška i malena jaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaaa vam zenske, divne ste ... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam još u komadu, neće, pa neeće!

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bas neraspolozena, dosadila mi je ova trudnoca. Ceo dan mi se nesto cudno desava, non-stop su mi mokre gace, vec sam ih 4 promenila, ali nista konkretno da se desi. Zvala sam doktoricu, kaze da dodjem sutra na kontrolu. Je l' ima neko slicno iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soff a da tebi ne curi plodova voda??? jel od sekreta mokre gace ili kao voda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve! Ako me se secate, dugo se nisam javljala, imala sam problema sa internetom. Kod mene je sve uglavnom ok...bebac raste,skace, posteljica je malo starija, ja malokrvna prvi put u zivotu

Vidim da se price o dojenju...prvi put sam se namucila, ali drugi put sam nabavila aventinu pumpicu i ponela je sa sobom, mnogo mi je znacilo...sestra za grudi nam je preporucile

ulje za masazu grudi HAPPY MAMA utrlja se 15-20min pre podoja i mleko bolje nadolazi.

SOFF to mi deluje kao plodova voda, ako imas mrezaste uloske napravi test tako stoces ih menjati na 5min i ako je svaki sledeci duplo puniji to je delimecno pucanje vodenjaka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnjačama.

Ja danas hoću fras da dobijem, nema nikakve veze sa trudnoćom, nego raste mi umnjak i nije da me boli, nije mi ništa strašno, nego je totalni višak u ustima. <_<

Ceo dan tim višak-zubom, tj. onim malim oštrim početkom što je od njega izašlo (tek je na petini puta), grizem unutrašnju stranu obraza. Naravno ne namerno, nego jednostavno nema mesta za taj zub. Skroz imam malu ranicu na unutrašnjoj strani obraza, jako je irirtirajuće. Dobro se setio da krene da izbija u 30. godini <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soff a da tebi ne curi plodova voda??? jel od sekreta mokre gace ili kao voda?

Pa ne znam, uopste nema nikakvu boju, ni miris, nista. Valjda cu sutra saznati, mada mi rano jos da to sve krene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>Mian, probala sam sa jednim uloskom, nije bio pun, samo malo mokar na povrsini. Cekam pregled sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>Mian, probala sam sa jednim uloskom, nije bio pun, samo malo mokar na povrsini. Cekam pregled sutra.

Hmmmm..... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama.Ja bila jutros na kontroli,grlic drzi dobro,ctg dobar,izbacujem partusisten.Sekret mi je bas pojacan pa sam dobila vaginalete da to resim.Ulazim u deveti i bas se radujem sto je konacno dosao.E da,pitanje, koliko se ceka na rezultat Hbsag tj hepatitis B u Zavodu za javno zdravlje Beograd i koliko vazi taj rezultat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O divnooooo...vidim ima vas jos sto ste pri kraju ;)

Ja idem na pregled sledeci ponedeljak...

Non stop se tripujem da sam mokra i samo se pipkam :D (da izvinete) imam fobiju da necu primetiti kad pukne gosn vodenjak... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama.Ja bila jutros na kontroli,grlic drzi dobro,ctg dobar,izbacujem partusisten.Sekret mi je bas pojacan pa sam dobila vaginalete da to resim.Ulazim u deveti i bas se radujem sto je konacno dosao.E da,pitanje, koliko se ceka na rezultat Hbsag tj hepatitis B u Zavodu za javno zdravlje Beograd i koliko vazi taj rezultat?

Tamo ce ti reci, mislim 3-4dana, ako ne i pre. A za duzinu vazenja nedrini, to su analize koje rade svi kad udju u 9mesec, nosis naporodjaj.
Brunda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate kako,meni je u prošloj trudnoći stalno bilo sve mokro,al to nije vodenjak.Inače na dan termina je bilo baš mokro,ja kažem evo ga pukao je vodenjak,kad ono međutim.Dr kad sam bila baš dosta otvorena,nekih 5-6 prstiju kaže,pa tebi nije ni naciknuo,iprobuši mi vodenjak,polete vode ko iz česme.Dakle,nemojte misliti da je početak porođaja obavezno pucanje vodenjaka.Može i da ne pukne ;) pa dr probuši vodenjak na porođaju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo vratih se sa kontrole. Plodove vode ima dosta, verovatno je ceo vodenjak ili je visoko naprsnuce (nije mi jasno kako ne moze to da se vidi). Pregledala me je vaginalno, oci su mi ispale, uzasno je bilo, mogu samo da zamislim kako je kad bebina glava prodje tuda. Dakle, nista od mene za sad. :)

Brunda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam još tu, vratio mi se doktor sa odmora, kaže da će me poroditi srijedu ili četvrtak... Sigurno će mi uključiti indukciju, ako do tada ne krene.

VelNes, MimaS, dijanadija i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.