Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

  • Popadija 24.05.2013.
  • gagaca 28.05.2013.
  • Lala79 29.05.2013.
  • malena jaa 06.06.2013.
  • KICA 17.06.2013
  • tomas 26.6.2013.
  • Soff 27.06.2013.
  • Brunda 28.6.2013.
  • Dijanadija 03.07.2013.
  • Djudja 04.07.2013.
  • MamaMjau 06.07.2013
  • MimaS 11.07.2013.
  • Buvie 11.07.2013.
  • Voljena žena 17.07.2013.
  • VelNes 24.07.2013.
  • Maja:) 24.07.2013.
  • goricakis 03.08.2013.
  • Marijachi 24.08.2013
  • Nena82 25.08.2013.

Za sad ovako... :)

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad u okviru škole za trudnice bila u porodilištu, sproveli su nas kroz sve, prijemno, porođajnu sobu, sobe za porodilje, a videli smo i prateće elemente (wc, kupatilo, trpezarija)...upoznali se sa babicama....

I videli smo puno malih beba..... :wub:

Elem kod nas je baby friendly program (isključivo), mame su u šestokrevetnim sobama, i pored svake je njena bebica. Sve se ori od bebećeg plača.... :wub:

Jedino ne znam kako te žene spavaju, ali verovatno ih savlada umor.

Elem, pitala ja koliko se ostaje u bolnici, i kod nas je obavezno 5 punih dana, pa još ako dobije bebac žuticu onda još i duže...ali izdržaćemo...

Zaista je vreme da se Beberonka javi, mada ja verujem da su dobro i ona i bebica....ali bilo bi lepo da ipak potvrdi....

kod nas u porodiliste zene su u dvokrevetnim sobama,svaka soba ima wc i kupatilo posebno,znaci nije potrebno da se visi po hodnicima ako ti se ide wc ili da cekas red za kupanje...bebe su pored majki,ali sestre izlaze u susret i hoce da odnesu bebu kako bi se majka odmorila.Sestre su ljubazne i to jako,cak hoce da pomognu porodiljama uglavnom prvorotkama da se kupaju ako porodilja to ne moze sama...sve u svemu uslovi su vise nego zadovoljni...sobe se ribaju po dva puta na dan,uglavnom ujutru i popodne...hrana nije lose,ali naravno mogu hranu porodilji dnositi i od kuce...ja sam se recimo detaljno raspitala o svim uslovima da znam sta i kako...e sad jedina mana svega toga sto mi je porodiliste malo dalje,tj na nekih je 50 km od mog mesta...ali me to nece obeshrabriti....ja sam odlucila da cu moju princezu doneti na svet bas u tom porodilistu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, dogurašmo i mi do termina. Sinoć sam bila na UZ, beba je okrenuta glavicom, ima dovoljno plodove vode, sutra ću na CTG i da vidimo koliko sam otvorena. U suštini, čekamo da krenu bolovi, ili da pukne vodenjak ili da počne krvarenje... Čekamo... tj. JEDVA ČEKAMO! :wub:

MamaMjau, Nena82, MimaS i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, dogurašmo i mi do termina. Sinoć sam bila na UZ, beba je okrenuta glavicom, ima dovoljno plodove vode, sutra ću na CTG i da vidimo koliko sam otvorena. U suštini, čekamo da krenu bolovi, ili da pukne vodenjak ili da počne krvarenje... Čekamo... tj. JEDVA ČEKAMO! :wub:

Blago vama! Srećno! Kažeš da je beba okrenuta glavicom, pa me zanima jel bila možda karlično postavljena, i ako jeste, kada se okrenula?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na početku osmog mjeseca je bio poprečno okrenut, ali se odmah na sledećoj kontroli okrenuo glavicom i hvala Bogu tako i ostao. Ne znam da li mi je to pomoglo, ali ja sam šetala "četveronoške". Klekneš na koljena, ruke staviš na pod, ispraviš kičmu i vozi. :lol: Ujedno imaš i olakšanje za kičmu, a i može se okrenuti, bar kod mene se tako desilo. B)

VelNes, Nena82 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D e Popadija slatko me nasmeja sada :D moracu da probam to cetvoronosko hodanje :D mada ne znam kako je beba okrenuta na prosloj kontroli mi dr nije rekao , samo se klatio na stolici i mrndzao nesto babici koja je samo zapisivala, a ja sam cekala kad ce doca da se prevrne :D
Miljuška i Voljena žena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta sve treba da se spakuje za bolnicu?Ja cu polako da pripremam stvari a neznam sta sve treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dijanadija evo ovde imas ok spisak po mom misljenju, samo sto bih ja izbacila bade mantil jer ce biti bas toplo, ja ga ni u zimskom periodu nisam nosila, a dodala bih 2 spavacice za bolnicu

http://shop.aksa.rs/UserFiles/spisak.pdf

dijanadija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na početku osmog mjeseca je bio poprečno okrenut, ali se odmah na sledećoj kontroli okrenuo glavicom i hvala Bogu tako i ostao. Ne znam da li mi je to pomoglo, ali ja sam šetala "četveronoške". Klekneš na koljena, ruke staviš na pod, ispraviš kičmu i vozi. :lol: Ujedno imaš i olakšanje za kičmu, a i može se okrenuti, bar kod mene se tako desilo. B)

e to sam negde citala na netu da se tako okrene bebac i da je dobro tako hodati...

dijanadija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popadija, sta je bilo sa doktorkom, jel prihvatila da te preuzme?

Bas kao sto je rekla Buvie... Samo sto kod nas ne dozvoljavaju spavacice, nose se njihove, a ima i nekih buba pa sam ja spakovala i asepsol. :D

Za bebu pelene, pavloviceva, maramice i peskiric kad mi je donesu...

Za mene papuce za sobu i plasticne za kupatilo, b.mantil, ulosci, peskir srednji i mali, plasticna casa, i u neseser licna higijena, gde su se nasli rumenilo i maskara, sto rece Miljuska da ne budem kao avet na otpustu :D

I pakovala sam torbu po principu sta mi i kad treba, na dnu ono sto koristim u sobi, na vrhu stvari koje prve zatrebaju i u poseban deo stvari za bebu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na početku osmog mjeseca je bio poprečno okrenut, ali se odmah na sledećoj kontroli okrenuo glavicom i hvala Bogu tako i ostao. Ne znam da li mi je to pomoglo, ali ja sam šetala "četveronoške". Klekneš na koljena, ruke staviš na pod, ispraviš kičmu i vozi. :lol: Ujedno imaš i olakšanje za kičmu, a i može se okrenuti, bar kod mene se tako desilo. B)

:D važi, probaću....mogu samo da zamislim muža kada me bude video, misliće da sam totalno odlepila :lol: (jadničak, sada će morati svaki dan da briše pod da mi spremi "poligon").

Hvala na savetu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene u završnici :) . Dogurala,a sad mi je sve teže pored malog zvrka koji uči da hoda. Kukovi i prepone me užasno bole,ali izdržaću nekako. Nadam se bar do punih 37 nedelja. Termin po zadnjem uz je 23.avgust i dr misli da je opet bata. Pozdrav drage trudnice :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene u završnici :) . Dogurala,a sad mi je sve teže pored malog zvrka koji uči da hoda. Kukovi i prepone me užasno bole,ali izdržaću nekako. Nadam se bar do punih 37 nedelja. Termin po zadnjem uz je 23.avgust i dr misli da je opet bata. Pozdrav drage trudnice :wub: :wub: :wub:

o Milenice i ti si nam se pridruzila...

milena026 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  • Popadija 24.05.2013.
  • gagaca 28.05.2013.
  • Lala79 29.05.2013.
  • malena jaa 06.06.2013.
  • KICA 17.06.2013
  • tomas 26.6.2013.
  • Soff 27.06.2013.
  • Brunda 28.6.2013.
  • Dijanadija 03.07.2013.
  • Djudja 04.07.2013.
  • MamaMjau 06.07.2013
  • MimaS 11.07.2013.
  • Buvie 11.07.2013.
  • Voljena žena 17.07.2013.
  • VelNes 24.07.2013.
  • Maja:) 24.07.2013.
  • goricakis 03.08.2013
  • milena026 23.08.2013

Evo nam i Milene na spisku :)

milena026 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velnes draga, ima novi spisak sa jos dve trudnjace na prethodnoj strani, pogresan si kopirala... Usla sam na blic da vas pozdravim i begam, pa ispravite samo....

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo novi spisak, ispravljen.

  • Popadija 24.05.2013.
  • gagaca 28.05.2013.
  • Lala79 29.05.2013.
  • malena jaa 06.06.2013.
  • KICA 17.06.2013
  • tomas 26.6.2013.
  • Soff 27.06.2013.
  • Brunda 28.6.2013.
  • Dijanadija 03.07.2013.
  • Djudja 04.07.2013.
  • MamaMjau 06.07.2013
  • MimaS 11.07.2013.
  • Buvie 11.07.2013.
  • Voljena žena 17.07.2013.
  • VelNes 24.07.2013.
  • Maja:) 24.07.2013.
  • goricakis 03.08.2013.
  • milena026 23.08.2013.
  • Marijachi 24.08.2013
  • Nena82 25.08.2013.

Ljudi, kako me trenutno gruva bebac, neverovatno! Uživam :wub:

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenske evo i mene :)

bili na ultra zvuku danas, prosli put je bio mnogo nisko sad se malo podigao, i dalje utrogestan i pojas ...i dalje je glava na dole ...niski start :)

i dalje je nedelju dana napredniji i sad ima 1540 gr , 30-ta nedelja samo raste :)

udara, sutira, pomera se , prevrce se haos pravi , ponekad je super a ponekad i nije bash jer ume da me zaboli kad krene da se prevrce i obrce izoblici mi se ceo stomak, zateze me .....

muz kad je video kako se pomera , a vidi se bash bash , kad se nije slogirao heheheheh mnogo je bio smesan :) obojica su smesni :)

i tako , veselo :)

pozz za sve do sledeceg kuckanja :) :)

malena jaa i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popadija, sta je bilo sa doktorkom, jel prihvatila da te preuzme?

Bas kao sto je rekla Buvie... Samo sto kod nas ne dozvoljavaju spavacice, nose se njihove, a ima i nekih buba pa sam ja spakovala i asepsol. :D

Za bebu pelene, pavloviceva, maramice i peskiric kad mi je donesu...

Za mene papuce za sobu i plasticne za kupatilo, b.mantil, ulosci, peskir srednji i mali, plasticna casa, i u neseser licna higijena, gde su se nasli rumenilo i maskara, sto rece Miljuska da ne budem kao avet na otpustu :D

I pakovala sam torbu po principu sta mi i kad treba, na dnu ono sto koristim u sobi, na vrhu stvari koje prve zatrebaju i u poseban deo stvari za bebu...

pa za bebu valjda prvo zatreba samo pampers i vlazne maramice...jer ja necu da nosim odelce za izlazak,to ce mm doneti kad budemo Boze zdravlja izlazili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velnes draga, ima novi spisak sa jos dve trudnjace na prethodnoj strani, pogresan si kopirala... Usla sam na blic da vas pozdravim i begam, pa ispravite samo....

:D koji sam ja kreten uopste nisam videla da je stari spisak :D Izvinite devojke

t4624.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo se razumele Dijanadija, odelce za izlazak ni ja ne nosim. Samo pampers, maramice i pavloviceva, a peskir za bebu mi treba kada je donesu da je spustim na taj peskir, to se kod nas nosi...

Uzasnog li dana, kisa i tmurno... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa pregleda, sve uredno i dalje 1 p.p. otvorena, čekamo 7. dana od termina, ( a meni juče bio termin), pa onda indukcija, ako ne krene ranije. -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krenuće ranije sigurna sam :) A i pitanje baš da pogode termin u dan,mada ja sam jedna od retkih koja se porodila tačno na termin.Videćemo ovog puta šta će biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drustvo kada ste pocele da spremate stvarcice i sobicu za bebu , mislim na kupovinu krevetca, kolica, komodice itd? Ja sam usla u 8 pa sam mislila polako da pripremam posto ne znam da li cu biti u u mogucnosti da kupim sve odjednom , sta vi mislite jel rano ?

Inace danas smo pune 32 nedelje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo se razumele Dijanadija, odelce za izlazak ni ja ne nosim. Samo pampers, maramice i pavloviceva, a peskir za bebu mi treba kada je donesu da je spustim na taj peskir, to se kod nas nosi...

Uzasnog li dana, kisa i tmurno... :angry:

Izvini ja sam pogresno razumela...evo ja danas pocela kupovinu za bolnicu,jo mi par stvarcica ostalo i sve sam novo kupila,nisam htela nista sto vec imam kuci...a recite mi jel treba mrezaste uloske ili obicne?Ja cu po nekiliko pakovanja od oba da ponesem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drustvo kada ste pocele da spremate stvarcice i sobicu za bebu , mislim na kupovinu krevetca, kolica, komodice itd? Ja sam usla u 8 pa sam mislila polako da pripremam posto ne znam da li cu biti u u mogucnosti da kupim sve odjednom , sta vi mislite jel rano ?

Inace danas smo pune 32 nedelje :rolleyes:

Draga moja,ja za sad imam samo krevetac ali ce njega da mm i moj tata izlakiraj i sobu da okrece...posto ce beba biti sa nama u sobu,ja cu oko polovine jna generalno da je sredim,znaci sve da operem i prebrisem,a stvarcice nista nec da kupujem pre.Ja cu izabrati sve sto zelim po svom ukusu,znaci ogradicu,baldahinu,kadicu sa stalkom,stikere,prvu igracku,kolica i sediste,pa ce mm posle samo da podigne stvari koje ja odaberem...a moja mama ce posle da sredi sve posto zna gde cu sta sve da stavim...posto mm i ja zivimo sa mojim roditeljima u kucu,trudimo se svi da se sto bolje organizujemo...meni ce sestra polovinom jula da donese stvari za bebu,posto je ona u Francusku,nemoze da se organizuje da dodje ranije...od nje dobijam bebialarm,odelca,pidzamice...mada su vec dve torbe spakovane,samo tetka da nam krene put Srbije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.