Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

i ja sam uzela autosjedište, tj. 3u1 sa kolicima. -_-

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lala, sta bi za epidural?

Izgleda da se to resava na licu mesta kad krene porodjaj. Juce sam videla jednu trudnicu koja je par puta bila sa mnom na ctg-u i dogovarala epidural i posto je ona juce ostala da bi je porodio rekao joj je da se ona lepo i brzo otvara i mozda nece imati potrebe za epiduralom. Ona se jadna uspanicila... Bila je otvorena skoro 4 prsta i ja je pitam da li ima bolove, ona kaze nista strasno samo podnosljive menstrualne. Tako da cu da vidim kako ce kod mene da ide sve to. Ja sam se psihicki pripremila i za opciju bez epidurala. :-)

Uradila sam sve briseve i svi su ok. I veliku krvnu sliku i analizu urina tako da sam kompletirala i tu dokimentaciju.

Ako ova mija beba odugovlaci ovako pa se nesto premislja,mozda te ja i sacekam u porodilistu. :-)

malena jaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da se to resava na licu mesta kad krene porodjaj. Juce sam videla jednu trudnicu koja je par puta bila sa mnom na ctg-u i dogovarala epidural i posto je ona juce ostala da bi je porodio rekao joj je da se ona lepo i brzo otvara i mozda nece imati potrebe za epiduralom. Ona se jadna uspanicila... Bila je otvorena skoro 4 prsta i ja je pitam da li ima bolove, ona kaze nista strasno samo podnosljive menstrualne. Tako da cu da vidim kako ce kod mene da ide sve to. Ja sam se psihicki pripremila i za opciju bez epidurala. :-)

Uradila sam sve briseve i svi su ok. I veliku krvnu sliku i analizu urina tako da sam kompletirala i tu dokimentaciju.

Ako ova mija beba odugovlaci ovako pa se nesto premislja,mozda te ja i sacekam u porodilistu. :-)

Uh , dobro je da nisam jedina, i ja sam se spremila za porodjaj bez epidurala , vodim se tom logikom da je bolje da osetim taj "nepodnosljiv" bol na porodjaju pa da mi posle bol rane ili cega vec bude podnosljiv , nego da me na porodjaju nista ne boli pa posle da kukam kako nista bolnije od bola rane nisam osetila :D pripremicu svu dokumentaciju za epidural za svaki slucaj , ali posto je i moj dr protivnik istog , mislim da ga necu uzeti . Da sam prpadzija jesam , da imam nizak prag bola imam , ali pokusacu bez njega :ph34r:

malena jaa i takica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VelNes, ja mislim da je tako najbolje. Pripremis se psihicki za prirodni porodjaj bez epidurala ali ga ipak imas kao opciju. :-) Pa ako se oduzi i bude nepodnosljivo uzmes epidural i taman skupis snage da izguras bebu. Ja se samo toga plasim da se ne iscrpim toliko da ne mogu da izguram kada najvise snage treba. Zato imam epi u rezervi. :-) Ipak sam optimista i mislim da ce sve biti ok a imam visok prag bola i nemam neki strah ali to je zato sto ne znam sta me ceka i ne znam koja je to jacina bola a sigurno je nesto sto do sada nisam osetila pa je vise trema od nepoznatog. A bice kako biti mora... :-)

Samo da se pohvalim da poslednjih dana ne spavam vise na 4 jastuka u polulezecem polozaju zbog gorusice nego samo na dva. :-D Beba se spustila i lakse se dise...

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VelNes, ja mislim da je tako najbolje. Pripremis se psihicki za prirodni porodjaj bez epidurala ali ga ipak imas kao opciju. :-) Pa ako se oduzi i bude nepodnosljivo uzmes epidural i taman skupis snage da izguras bebu. Ja se samo toga plasim da se ne iscrpim toliko da ne mogu da izguram kada najvise snage treba. Zato imam epi u rezervi. :-) Ipak sam optimista i mislim da ce sve biti ok a imam visok prag bola i nemam neki strah ali to je zato sto ne znam sta me ceka i ne znam koja je to jacina bola a sigurno je nesto sto do sada nisam osetila pa je vise trema od nepoznatog. A bice kako biti mora... :-)

Samo da se pohvalim da poslednjih dana ne spavam vise na 4 jastuka u polulezecem polozaju zbog gorusice nego samo na dva. :-D Beba se spustila i lakse se dise...

Ne brini se, ja ne znam još nikog da nije izgurao bebicu.... :)

Meni su rekli da je samo bitno da se koncentrišem na to koja uputstva mi babica/dr daje, tako da ću gledati da u tom delu budem poslušna i verujem da će onda sa najmanje muke izaći bebac.

Inače, meni je ovde izgleda najbolje, kod nas ni nema epidurala, tako da ne moram da lupam glavu šta ću.... :lol:

PS. Popadija, je l' se javio doca?

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok, ugasen mu tel. sutra ću kod druge doktorice privatno, mada ona radi u porodilistu, da joj objasnim situaciju, ne znam više ni sama... tako me je ispalio da je to žalosno, 4 dana prije termina, sad' kad' trebaju najčešći pregledi... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu isto bez epidurala i to sam stopostotno odlucila,mada sa mojom dr nisam o tome pricala,ali ja cu ipak prirodan porodjaj...A sto se tice nosiljke ja sam u pocetku bila za to da je kupim,ali realno kada razmislim da cu je mozda upotrebiti samo jednom ili dva puta onda sam ipak izabrala kolica sa sedistem onim jaje...kod nas ima kolica za oko 20000 i uz njih se dobija na poklon jaje sediste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u NS nema epidurala, tj ima ga ali tesko ga je dobiti jer je anesteziolog stalno zauzet. Ja inace imam nizak prag bola a izgurala sam , i to svo vreme na indukciji koja jace boli, tako da ne brinite se imacete tamo konjsku snagu i bez epija! Samo ako stignete fino ruckajte :D I nama su govorili da pojedemo nesto slatko ako stignemo da imamo vise energije (mada po mom misljenju bolje je meso daje vise snage)

Mene poslednjih par dana isto bolucka donji deo stomaka, nisam nikad do sad imala te bh kontrakcije, boli kao kad prehladis jajnike i treba da dobijes, jel su to te lazne? A i to samo ponekad, tipa kad se opustim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila i nosiljku i auto sediste to malo koje sam maximalno iskoristila, a nosiljku bukvalno smo dva puta upotrebili. Sad mi stara garderobica stoji u njoj! A ipak mi je zao onako malecne da stavljam u ta sedista, nije mi vise prirodno, nisu oni vise fetusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mene, opet da kukam :(

bas me jako boli stomak, skroz nisko.

zapravo ne boli me stomak, niti bilo sta drugo osim bas medjunozja.

ne znma kako bih preciznije objasnila, meni nisu bas bolne menstruacije, pa bih mogla uporediti sa jacim menstrualnim bolovima u predelu jajnika i cak i nize.

a to mozda nije dobro objasnjenje, jer ner neko ima neizdrzive m. bolove, pa ovo moje "jace" mozda nije tako jako, recimo da u slucaju m. jos uvek ne bih popila lek protiv bolova, vec bih cekala da se jos pojacaju.

izvinjavam se ako sam nerazumljivo opisala, ali trenutno ne umem bolje, na momente se bas plasim.

a bezveze mi je da idem na hitnu, jer nemam drugih tegoba.

mirovacu jos danas, ako se do sutra ne smiri, moracu nesto da preduzmem.

:(

velnesice, inace ne setam tako puno, ne znam sta me spopalo onaj dan, bas sam preterala, ali ako je sve ovo od setnje, valjda bi mirovanje pomoglo da se bolovi smanje, a sada su cak jaci.

mene sada brine, kako pocinje prevremeni porodjaj, da li ima jos nekih bolova i kontrakcija ili samo bolovi nalik menstrualnim mogu ukazivati na to.

danas nemam ni bh kontrakcije i bas nista drugo me ne boli.

jao, izvinite sto smaram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mene, opet da kukam :(

bas me jako boli stomak, skroz nisko.

zapravo ne boli me stomak, niti bilo sta drugo osim bas medjunozja.

ne znma kako bih preciznije objasnila, meni nisu bas bolne menstruacije, pa bih mogla uporediti sa jacim menstrualnim bolovima u predelu jajnika i cak i nize.

a to mozda nije dobro objasnjenje, jer ner neko ima neizdrzive m. bolove, pa ovo moje "jace" mozda nije tako jako, recimo da u slucaju m. jos uvek ne bih popila lek protiv bolova, vec bih cekala da se jos pojacaju.

izvinjavam se ako sam nerazumljivo opisala, ali trenutno ne umem bolje, na momente se bas plasim.

a bezveze mi je da idem na hitnu, jer nemam drugih tegoba.

mirovacu jos danas, ako se do sutra ne smiri, moracu nesto da preduzmem.

:(

velnesice, inace ne setam tako puno, ne znam sta me spopalo onaj dan, bas sam preterala, ali ako je sve ovo od setnje, valjda bi mirovanje pomoglo da se bolovi smanje, a sada su cak jaci.

mene sada brine, kako pocinje prevremeni porodjaj, da li ima jos nekih bolova i kontrakcija ili samo bolovi nalik menstrualnim mogu ukazivati na to.

danas nemam ni bh kontrakcije i bas nista drugo me ne boli.

jao, izvinite sto smaram.

ma bre ne smaras! meni to ne deluje kao da ima veze sa trudnocom, mozda si istegla ligamente ili tako nesto. Mozda ne bi bilo lose da odes kod dr cisto da budes mirnija :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da se to resava na licu mesta kad krene porodjaj. Juce sam videla jednu trudnicu koja je par puta bila sa mnom na ctg-u i dogovarala epidural i posto je ona juce ostala da bi je porodio rekao joj je da se ona lepo i brzo otvara i mozda nece imati potrebe za epiduralom. Ona se jadna uspanicila... Bila je otvorena skoro 4 prsta i ja je pitam da li ima bolove, ona kaze nista strasno samo podnosljive menstrualne. Tako da cu da vidim kako ce kod mene da ide sve to. Ja sam se psihicki pripremila i za opciju bez epidurala. :-)

Uradila sam sve briseve i svi su ok. I veliku krvnu sliku i analizu urina tako da sam kompletirala i tu dokimentaciju.

Ako ova mija beba odugovlaci ovako pa se nesto premislja,mozda te ja i sacekam u porodilistu. :-)

Ma vidimo se mi tamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno, moj ti je savet da odes kod ginekologa za svaki slucaj, da te pregleda vaginalno..Ne bih da te plasim, ali meni je svaki porodjaj pocinjao blagim menstrualnim bolovima. Kada si pisala o tim bolovima u medjunozju i preponama, odmah da ti kazem da je to normalno u tom periodu (oko 30.nedelje) zato sto beba naglo raste i ligamenti se najvise istezu. Ja sam imala isti problem i bila sam se jako uplasila. Pregledom su ustanovili da mi je grlic cvrst i zatvoren, ali mi je dr ipak savetovao da sto vise lezim i odmaram, cak mi je i Utrogestan prepisao..

Konsultuj se ti sa doktorom, i ne idi vise u maratonske setnje ;)

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala velnes i nasha :wub:

moja dr je na godisnjem, ne mogu na pregled pre ponedeljka.

mirujem ceo dan i cini mi se da mi je malo bolje.

ako se bolovi ne smanje znacajno do sutra, otici cu negde na pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene bole krsta i dole, međunožje, maltene, jedva ustanem i prvih par koraka su baš bolni, dok se ne "zagrijem". kontrakcije su nejednake, na 30min, pa na 5min. nije mi ispao sluzni čep, ne znam ni da li on ranije mora ispasti ili. :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popadija , joooj blizi seeeeee , mozda je i pocelooo :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obozavam da vas pratim,prelepo je kad svakog dana neka ode i rodi bebicu :) Zelim vam (nam) svima lake i brze porodjaje i zdrave bebce :)

VelNes jos malo hrabra zeno :*

neca79 i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obozavam da vas pratim,prelepo je kad svakog dana neka ode i rodi bebicu :) Zelim vam (nam) svima lake i brze porodjaje i zdrave bebce :)

VelNes jos malo hrabra zeno :*

sad ces i ti za koju nedeljicu kod nas ovde , Uh jos malo :D nesto mi se oteglo kao gladnom godina, a opet sa druge strane malo me frkica hvata :D

Kako ste nam vas dve lepotice ? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve trećetrimesterke i ove što vire (i ja sam virila još od prvog tromesečja).... :D

Ja standardno dobro, hvala Bogu, jedino što sad baš imam problema sa obućom zbog nateklih nogu....kišu najavljuju za narednih nedelju dana, a ja nemam obuću u koju mogu da stanem, osim nekih papuča i dva para novokupljenih baletanki, što nije za kišu....pa me malko nervira što ću morati kolima na posao, a kad idem kolima redovno se osećam kao mrcina, i neću moći popodne u štenju, što će dodatno povećavati taj negativni osećaj mrcinaštva....i tako....eto, to me muči.

Inama i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene bole krsta i dole, međunožje, maltene, jedva ustanem i prvih par koraka su baš bolni, dok se ne "zagrijem". kontrakcije su nejednake, na 30min, pa na 5min. nije mi ispao sluzni čep, ne znam ni da li on ranije mora ispasti ili. :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :(

ne mora da ispadne sluzni cep i ne mora da pukne vodenjak,mogu prvo da krenu kontrakcije...moja prva dva porodjaja su krenula sa kontrakcijama,vodenjak mi oni busili...

Srecno :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koju kreme koristite za depilaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,zene,trudnice uskoro vam se pridruzujem ovde,cuvajte mi mesto :D

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve trećetrimesterke i ove što vire (i ja sam virila još od prvog tromesečja).... :D

Ja standardno dobro, hvala Bogu, jedino što sad baš imam problema sa obućom zbog nateklih nogu....kišu najavljuju za narednih nedelju dana, a ja nemam obuću u koju mogu da stanem, osim nekih papuča i dva para novokupljenih baletanki, što nije za kišu....pa me malko nervira što ću morati kolima na posao, a kad idem kolima redovno se osećam kao mrcina, i neću moći popodne u štenju, što će dodatno povećavati taj negativni osećaj mrcinaštva....i tako....eto, to me muči.

Voljena ti jos uvek radis :o svaka ti cast !!

Ja imam problem druge prirode , meni hvala Bogu ne naticu noge , pijem onaj magnetrans svaki dan i puuuno vode ( to puuuno je za mene max 1,5 l dnevno na silu) moj problem je sledeci a vi mi se smejte jer se ja smejem sama sebi :D POVECALO MI SE STOPALO :( ,sve sto obujem mi je KNAP i zulja me :(

a taman sam izvukla sve moje diiivne lagane sandalice iz cipelarnika :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,zene,trudnice uskoro vam se pridruzujem ovde,cuvajte mi mesto :D

cuvamo mestasce , ovde su svi dobrodosli :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VelNes to se i meni desilo, htela sam za svadbu sad za vikend neke stiklice da obujem, inace su mi sve 36 br i sve su mi male!!!! valjda ce nam se vratiti nasa stopala?!?!?

A kad ti noge oticu jel treba piti vise ili manje tecnosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.