Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja jagode obozavam i napravila sam danas tortu od njih.Kad bih slusala sa svih strana sta mi cvrkucu poludela bih.Lekari su cudo,jedni ovako drugi onako.Misljenja sam da sve treba jesti,ali umereno,znaci svega ali ne u prevelikim kolicinama jer i beba voli raznovrsnu hranu.Tako da se ja jagoda ne odricem,to mi je omiljeno voce od kad znam za sebe.

VelNes, MimaS i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najela sam se jagoda i juce i danas, a toliko je jos ostalo da moram da smislim sta cu da pravim...

brunda, torta nije losa ideja, mada mi na pamet pada i cizkejk :mljac:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej evo mene...ja juce bila na svadbi i posteno se iskakala i izigrala...a mnogi ostali cudu jer sam ipak u osmom mesecu...al zato mi je danas propao dan zbog moje "drage jetrve"...jadnica je odvalila da ne pije nikakve vitamine u trudnoci (a ona je u cetvrtom mesecc)...jer je njeno dete zdravo i nije bolesno...a mene je ujna pitala sta ja pijem od vitamina i ja lepo kazem elevit i ferum...a kada sam cula jetrvin komentar ja sam toliko pukla i odbrusila joj odmah da moje dete nije bolesno ako ja pijem vitamine...pritisak mi je sigurno bio 200 koliko me glupaca iznervirala svojim komentarom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene, samo da se javim da sam jos uvek kuci sa bebom u stomaku. :-) Bila sam juce na ctg-u i mirno je za sada. U utorak idem opet pa da vidimo dokle smo stigli.

Ja sam juce napravila tortu sa jagodama,piskotama i pavlakom. A bas sam posle negde procitala za alergiju na jagode i zamislila sam se ali odlicno mi je sada dosla ova informacija o tome da jedemo slobodno sve. :-)

dijanadija, bez sekiracije zbog glupih komentara. Bolje ti je da se samo nasmejes..;-)

bebacbg cestitam na bebici i tako brzom i lakom porodjaju. Uzivajte!

Sada opet neka treba da pogura spisak. Da vidimo koja ce sa vrha da bude najvrednija... :-)

MimaS, bebacbg i malena jaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta li je sa gagaca?! Nje bas odavno nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AMAN, cekam Beberon da se javi, bila neka Kristina sa mnom na patologiji pa je odveli prvo vece na indukciju a ima 19 godina i puno se ugojila, svekrva joj nije dala nista da radi trudna, posle 2 dana odem u salu da se poradjam i sretnem je odvoze je sva u modricamajedva prica i kaze mi sretnoooo... Sad se bojim za Beberon posle tih scena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AMAN, cekam Beberon da se javi, bila neka Kristina sa mnom na patologiji pa je odveli prvo vece na indukciju a ima 19 godina i puno se ugojila, svekrva joj nije dala nista da radi trudna, posle 2 dana odem u salu da se poradjam i sretnem je odvoze je sva u modricamajedva prica i kaze mi sretnoooo... Sad se bojim za Beberon posle tih scena.

Pa sta su joj radili?? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  1. Popadija 24.05.2013.
  2. Zoks 24.05.2013.
  3. gagaca 28.05.2013.
  4. Lala79 29.05.2013.
  5. malena jaa 06.06.2013.
  6. KICA 17.06.2013
  7. tomas 26.6.2013.
  8. Soff 27.06.2013.
  9. Brunda 28.6.2013.
  10. Dijanadija 03.07.2013.
  11. Djudja 04.07.2013.
  12. MamaMjau 06.07.2013
  13. MimaS 11.07.2013.
  14. Buvie 11.07.2013.
  15. Voljena žena 17.07.2013.
  16. VelNes 24.07.2013.
  17. Maja:) 24.07.2013.
  18. goricakis 03.08.2013.

Sitno, sitnooo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malena, posle sam je zvala, nisam pitala za detalje, slabo je pricljiva, dok smo jos bile u sobi gore, pitam je kakav je osecaj sa tim ricinusom sto su joj dali, ona se igra mobilnim i kaze "to ti je kao kad dobijes proliv". Tako da je kao da je isla u KGB skolu, kratki odgovori i uvek isti "poker face", a rekla je da su zivi i ona i beba, da je porodjaj bio tezak i da je odvojena od bebe, kaze bebe su gore a mame dole. Meni samo sinulo sunce kad sam cula da su zivi svi komadi, a sta su radili nemam pojma. Ali bas je bila neka nezna, ma pravo dete, ja sam i mislila da ce joj biti tesko, sve nesto bez veze nije htela ni da slusa o disanju, mi matorke je smarale u sobi sa svacim, ali skroz je bila nezainteresovana. Jadna mala Kristina.

malena jaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  1. Popadija 24.05.2013.
  2. Zoks 24.05.2013.
  3. gagaca 28.05.2013.
  4. Lala79 29.05.2013.
  5. malena jaa 06.06.2013.
  6. KICA 17.06.2013
  7. tomas 26.6.2013.
  8. Soff 27.06.2013.
  9. Brunda 28.6.2013.
  10. Dijanadija 03.07.2013.
  11. Djudja 04.07.2013.
  12. MamaMjau 06.07.2013
  13. MimaS 11.07.2013.
  14. Buvie 11.07.2013.
  15. Voljena žena 17.07.2013.
  16. VelNes 24.07.2013.
  17. Maja:) 24.07.2013.
  18. goricakis 03.08.2013.

Sitno, sitnooo.....

joj a ja pod brojem 10...a bila sam zadnja na spisku kad se upisala u treci

Lala79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da je sa BEBERON sve ok proslo. Ako se u cetvrtak porodila mozda jos nije izasla iz bolnice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebacbg CESTITAM!!! Da ste zivi i zdravi! :wub:

Bas lepo, puno brzih i lakih porodjaja sa ovog naseg spiska! :)

I mene zanima sta je sa Gagacom?! Bas se dugo nije javila.

A Beberon je sigurno OK. Ako se porodila u cetvrtak, verovatno ce danas kuci..Mora bar 48h da bude u bolnici, zbog bebe (da vide da li ce da se pojavi zutica),a inace prvorotke ostaju i koji dan duze od viserotki (bar je u BG-u tako), a nedeljom nema vizita..

Oooo Miljuska, pa ti si ziva! Ja se vec zabrinula sto te nema nigde, pa sam htela i privatnu poruku da ti napisem..Ti bas neces tamo u caskanje, mada se nesto i ne caska tako mnogo kao ovde.. ;)

bebacbg voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej drage moje...Evo me u trecem,ali od juce u nekoj nedoumici i pomalo zabrinuta. Pre par dana smo bili na pregledu i sve je bilo ok,dr kaze da lepo napredujemo. Jedino je nalaz urina bio malo problematican,leukocita 15-18,dosta bakterija tako da sad cekam nalaz urinokulture. Medjutim,ono sto je mene uplasilo je sto od juce imam neki bas vodenasti sekret,pomalo i belicast,ali jako jako tecan tako da po 4-5 puta promenim gacice jer budu mokre. Tokom noci je sve bilo suvo,ali jutros kad sam ustala iz kreveta,odma je iscurelo pa posle toga vise nije. Da li neka od vas ima slican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene doktor ispalio, trebala danas kod njega na kontorlu, kad on ne radi, na mobilni se ne javlja, na odmoru....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrlee mislim da bi trebala da se javis doktoru, meni je prvi porodjaj krenuo sa visokim naprsnucem vodenjaka, tipa samo postepeno curka, nema miris ni boju. Znam takodje, da to moze i dugo da traje pa zadrze trudnice na patologiji da prate, ja sam lezal a2 dana i posle su me porodili jer je bila vec 37.ned.

VIdi dobro da li je urin ili nije i zovi doc. da proveris, ja bih barem tako uradila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasha, ovde sam do sledeceg treceg trimestra B) ! Tamo ne da je slabo caskanje, nego dok ja nadjem ko je od vas sta pisao i gde je bio...

A Beberon je sto posto ok, samo ju je zakacio vikend, mozda ne pustaju vikendom kuci?

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrlee mislim da bi trebala da se javis doktoru, meni je prvi porodjaj krenuo sa visokim naprsnucem vodenjaka, tipa samo postepeno curka, nema miris ni boju. Znam takodje, da to moze i dugo da traje pa zadrze trudnice na patologiji da prate, ja sam lezal a2 dana i posle su me porodili jer je bila vec 37.ned.

VIdi dobro da li je urin ili nije i zovi doc. da proveris, ja bih barem tako uradila.

Meni majka moja rekla kad mi je curkalo u prvoj trudnoci, da uhvatim u casu i pogledam dobro vodu (telefonski mi je drzala casove) i ja uhvatila, ono u vodici bila koja dlakica tanka tanka, i neka perut, ljuspice itd. Rekla mama budi onog tvog i idi u porodiliste. Tako i bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo zdravo svima :)

spisak se smanjuje , polako jedna po jedna , lepo lepo , bebe bebe bebe :)

mene nema jer sam na bolovanju, zujim svuda, na adi sam na splavu skoro svaki dan pa me mrzi da palim lap top i net itd...uzivam :)

u petak idemo na pregled pa se javljam sa novim vestima, da vidimo da li se podigao mali ili je i dalje u kanalu sto ja kazem :)

cestitke svima koje su se porodile da ne nabrajam, da ste vi i bebci nama zivi i zdravi :) :)

guramo lagano, 30-ta nedelja :)

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miljuska, pustaju kod nas i vikendom ali ne znam tacno koliko se dana ostaje u bolnici. Ja se nadam da ce danas Beberonka izaci ako se u cetvrtak porodila,eventualno sutra i da ce uskoro da nam se javi...

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakako planiram da odem na pregled,ali ne mogu da dodjem do dr,od jutros kao da je u zamlju propao. Evo vec par sati je sve suvo,svako malo proveravam. Samo me strah te plodove vode mada pre 3 dana na pregledu je bilo sve ok. Malo sam cackala po netu i uglavnom sam videla da kada dodje do naprsnuca onda stalno pomalo curka,a za sada kod mene nije tako. Uh.... Nego na svu srecu,bebac stalno skakuce i igra se pa nekako verujem da mu je sve potaman :)

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakako planiram da odem na pregled,ali ne mogu da dodjem do dr,od jutros kao da je u zamlju propao. Evo vec par sati je sve suvo,svako malo proveravam. Samo me strah te plodove vode mada pre 3 dana na pregledu je bilo sve ok. Malo sam cackala po netu i uglavnom sam videla da kada dodje do naprsnuca onda stalno pomalo curka,a za sada kod mene nije tako. Uh.... Nego na svu srecu,bebac stalno skakuce i igra se pa nekako verujem da mu je sve potaman :)

A je l' ima boju ta tečnost?

Pogledaj malo po netu "leukoreja u trudnoći".

(leukoreja je u stvari vaginalni sekret)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vidis Miljuska to ti je dobar savet, meni je babica tad rekla da stavim onaj ulozak pa na njemu da vidim jel u boji ili nije i da li je natopljen. A Cvrle ja sam pre toga isto bila 2 dana na pregledu i kao sve ok, porodjaj u terminu , za 3ned, zakazali mi cak ctg za ned dana na koji nisam ni otisla na kraju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Belicasto,ali dosta retko... Hvala ti,sad cu pogledati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Belicasto,ali dosta retko... Hvala ti,sad cu pogledati...

Koliko ja znam plodova voda nikako nije beličasta već prozirna. Ovo meni više liči na vaginalni sekret. Možda ti se povećao zbog te infekcije na koju ukazuju povišeni leukociti.

Ali pazi, ja nisam lekar, kad uspeš idi kod lekara, ali mislim da do tada ne treba da paničiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'Ajd i ja da pitam nešto.

Da li je neko imao situaciju da ga probada u dojci? Mene već drugi dan, kao neko sevanje, kao da sevne kroz bradavicu a zaboli cela dojka, a ni na dodir mi nije najprijatnije..... :unsure:

Popadija, šta ćeš sad? Je l' ti je to privatni lekar ili koji je trebao da te porodi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.