Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Lala, ako nista imacu bar info. iz prve ruke :)

Lala79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da pitam mamite koje su imale ljetne bebice koje su bile samo u pelenama i bodicu, jeste im obuvali carapice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ljudi, ajd utešite me, je l' ima neko kao ja?

Evo pišem ovo i bebac me šutka, migolji se, tegli, a ja sam skontala da sam opterećena tim osećajem, kao opsesivna, tako volim kad se javi, sličan osećaj kao kad si zaljubljen pa čekaš da vidiš svog dragog, tako sad ja kad bebac zaspi jedva čekam da se probudi i da nastavi da se okreće, stalno sam u tom iščekivanju i smaram muža da stavi ruku na stomak da oseti Vuleta i oduševljavam se... :wub:

Joj, ja ću biti od onih majki opterećenih svojom decom!

Lala79, VelNes, Vikica95 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima nas jos Voljena... :D

Samo sto kod nas cim muz stavi ruku na stomak sve staje i miruje, ali bas uvek! Cak i kad mu kazem da pogleda u stomak kad se talasa, bebac se smiri... To mi nikako nije jasno :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja, valjda hocemo... Po potrebi, uvece sigurno nece biti bosi.Ma skontacemo se sa tim oblacenjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, to je tacno! Bas kad treba da se pimera ne bi li i tata to video sve se smiri i onda se smorimo dok cekamo. Jos se ja iznerviram kad kazem muzu da gleda a on ne pogleda odmah i cim pogleda prodje brzi voz. :-) Mada u poslednje vreme je moj bebac toliko aktivan i migolji se da pozelim da se smiri malo i da odspava...:-) Valjda je i to sto samo gledamo u stomak i obracamp paznju na pokrete normalno.

Meni i dalje curka ono braonkasto pa je to sigurno cep i nadam se samo da me ujutru nece ostaviti u bolnici,bolje mi je da budem kuci sto duze...

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A to za carapice, ja cu sigurno carapice da mu oblacim uvek jer je meni stalno hladno po nogama pa cu biti sigurno u tripu da je i bebi hladno! :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima nas jos Voljena... :D

Samo sto kod nas cim muz stavi ruku na stomak sve staje i miruje, ali bas uvek! Cak i kad mu kazem da pogleda u stomak kad se talasa, bebac se smiri... To mi nikako nije jasno :blink:

E, to je tacno! Bas kad treba da se pimera ne bi li i tata to video sve se smiri i onda se smorimo dok cekamo. Jos se ja iznerviram kad kazem muzu da gleda a on ne pogleda odmah i cim pogleda prodje brzi voz. :-) Mada u poslednje vreme je moj bebac toliko aktivan i migolji se da pozelim da se smiri malo i da odspava...:-) Valjda je i to sto samo gledamo u stomak i obracamp paznju na pokrete normalno.

Meni i dalje curka ono braonkasto pa je to sigurno cep i nadam se samo da me ujutru nece ostaviti u bolnici,bolje mi je da budem kuci sto duze...

Haha, isto i kod nas! Čim tatica stavi ruku, bebac se zaustavi. Ja mislim da moj muž misli da ja lažem da me Vule šuta kao karate kid i da povremeno pravi čvoruge po stomaku (sigurno se i vama dešavalo da se odjednom samo nadžodži na delu stomaka kao da je izrasla neka kvrga). Kad mu to pričam, on se smeška i sasluša, a garant misli u svojoj glavi "ma da, kako da ne!" :lol:

Što se čarapica tiča, i ja ću ih obuvati bepcu, iz istih razloga kao Lala79. :)

malena jaa, tomas i Lala79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas ušli u 40-tu nedelju... Juče, na ctg-u odkucaji srca su bili okej, u ponedeljak opet, međutim doktor mi je na odmoru od ponedeljka, pa je rekao da ćemo se sve dogovoriti u ponedeljak. :wub:

VelNes, malena jaa i mika86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas ušli u 40-tu nedelju... Juče, na ctg-u odkucaji srca su bili okej, u ponedeljak opet, međutim doktor mi je na odmoru od ponedeljka, pa je rekao da ćemo se sve dogovoriti u ponedeljak. :wub:

Uuu, sitno, sitno.... :)

Ja danas odoh na malo putovanje i izlet s mužem, da iskoristimo dok još možemo da dignemo sidro kad god nam se digne.... :lol: Ju, al' sam bezobrazna... :P

Brunda, malena jaa, MimaS i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne da je usitnilo, negoooo ^_^ Baš mi je nekako proletilo ovo vrijeme "trudnoće"... Prvo molimo Boga da samo uđemo u deveti, a onda većina prenese. :D

VelNes, Brunda i mika86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cu danas malo da setkam. A sto se tice,sutiranja po stomaku,meni vise nije "slatko" jer me bas boli i isteze kada se sutira pa je samo molim da prestane malo.

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima informaciju da li se Beberon porodila? Kako nam sad izgleda spisak? :)

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Ja evo pijuckam kaficu,i odmaram. Bas me znaju uhvatiti oni menstrualni bolovi,ne znam vise nocu ni kako da se namestim i ujutro me sve boli kad ustanem. A gde mi je termin jooooj... :wacko: Nema sanse da ja do tada izguram...samo deveti da docekam.

Meni onaj kolostrum malo curi,malo ne,jel to normalno? I prepone me otkidaju,ima li takvih jos? :P

Brunda,mene zna da zaboli kad me otkine po rebrima,onako posteno. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage trudnice, citam vas i vec mi nedostaje tiba iako moja beba tek puni cetiri meseca i svo to iscekivanje i razmisljanje i mrdanje bebe i pripremanje za dan D :)

Trudnoca je divno iskustvo :)

dacu vam par saveta iz mog iskustva, ali pre nego sto zaboravim da vam kazem da ne jedete jagode jer se ni bebi ne daju do godinu dana zbog moguce alergije. kako je meni dr objasnila mogu detetu da napravim problem i u trudnoci jer njegov tj njen organizam nije spreman pa moze da dobije alergiju iako dete npr ne bi bilo alergicno na jagode kada bi mu se dale sa godinu dana.

sto se tice disanja, kada dodje trenutak porodjaja ne racunam lezanje na stolu i cekanje da krene, sve cete zaboraviti, disacete kako budete mogle bukvalno. najbitnije je da slusate babicu i dr i da saradjujete sa njima. i od trenutka kad osetite da vam se kao kaki trajace jos najvise 15 min i eto bebeeeeeeeee :))))))))

svima bih savetovala da uzmu epi ako imaju mogucnosti jer je sa njim porodjaj decija pesmica. ja nisam stigla da vreme da ga primim i kajem se sto nisam ranije trazila a gledala sam zene koje su za tri sata porodjene i odlazile pre mene. ali dobro znam za sledeci put :)))))))))))))

e da jos jedan bitan trenutak kada osetite da je glavica izasla trazice vam jos dva puta da se napnete i kada se napnete treci put gledajte dole, nema lepseg prizora od bebinog izlaska i prvog placa, zauvek cu pamtiti taj trenutak :)))))))))

samo hrabro i zelim vam brze i lake porodjaje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  1. bebacbg 19.05.2013.
  2. Popadija 24.05.2013.
  3. Zoks 24.05.2013.
  4. gagaca 28.05.2013.
  5. Lala79 29.05.2013.
  6. malena jaa 06.06.2013.
  7. KICA 17.06.2013
  8. tomas 26.6.2013.
  9. Soff 27.06.2013.
  10. Brunda 28.6.2013.
  11. Dijanadija 03.07.2013.
  12. Djudja 04.07.2013.
  13. MamaMjau 06.07.2013
  14. MimaS 11.07.2013.
  15. Buvie 11.07.2013.
  16. Voljena žena 17.07.2013.
  17. VelNes 24.07.2013.
  18. Maja:) 24.07.2013.
  19. goricakis 03.08.2013.

Beberon sam skinula, a ne znam sta se desava sa Bebacbg...?

I sa Lala79 je neizvesno trebala je juce da se javi u bolnicu, kontam da je i ostala cim je nema.... Ako jeste drzim joj fige!

Trudnjace, gde ste se sakrile, nema nigde nikoga... :blink:

Soff, VelNes i Lala79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja evo tu, juče ceo dan bila na izletu sa mužem, danas kuliram, ručak obavila kod svekrve, pa ćemo malo u šetnju, nemam šta pametno da pišem, kod mene je sve po starom.... Ne znam gde su ove trudnjače sa trona da se jave kako im je pred kraj, to je uzbudljivo, meni bezveze da nešto palamudim kad imam još ohohoj... :P

MimaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mene :)

imala sam goste nekoliko dana, pa sam bila aktivna

na svim poljima, osim na forumu.

uhvatila me malo frka kad sam shvatila da sam u 28oj nedelji. :uhjoj:

juce sam preterala sa setnjom, pa sam nocas imala nisko bolove, nalik menstrualnim, pa sam se malo uplasila.

danas ceo dan odmaram i bolje mi je, kasnije cu u kratku setnju.

dobila sam punu kesu jagoda, a juce sam procitala da ih ne treba jesti u trudnoci jer vec tad moze beba da dobije alergiju...

ta mi info nije bas "legla", moracu jos da je proverim.

kako ste vi? kako ste provele vikend?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj voljena zeno, a tek ja imam jos da guram, ali mi odjednom izgleda bas blizu.

zapravo sam pomislila da sam usla u sedmi mesec i da sam izasla iz opasne zone, jer mi dr na pocetku videla kontrakcije...

inace, povremeno imam pripremne bh kontrakcije.

frka se javlja jer je vreme da odlucim da li ce biti porodjaj kod kuce.

ako ne bude tako, izabrala sam zvezdaru i apartman, ali sad moram da vidim proceduru odbijanja vakcinisanja bebe u porodilistu.

zapravo se priblizilo donosenje konacnih odluka oko tih stvari, pa me zato malo hvata frka.

cim sve odlucim, bicu mirna do finala. :)

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bar dan devojke :wub:

Kako izdrzavate ovu vrucinu ?? Ja poludeh vise !!! :ph34r:

Sto se tice jagodica pitala sam babicu da li smemo da jedemo jagodice i crveno voce i povrce , rekla mi je da nema brige , sve normalno da se jede, ne smeta bebi , ali moze da smeta zeludcu jer se tesko vare , ali to se desava samo kad se prejedemo jagodica :lol: prema tome devojke ruckajte sve normalno , beba dok je u tibi nista od hrane ne moze da joj skodi

Veliki pozdravcic , odoh da se valjam po krevetu kao morž :lol:

svejedno, .Naja. i Lala79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj... Ja sam druga na spisku, prosto ne mogu da vjerujem! :huh:

IMAM TREMU, OPASNO! :unsure:

Ujutru idem opet na kontorlu, pa ćemo vidjeti šta će mi reći. Trebali bi da se dogovorimo oko porođaja, jer "moj" doktor ide od sutra na odmor, pa ne znam šta će biti sa mene... A meni se čini da je rekao da će biti 7. dana na odmoru, mada nisam sigurna. Et'... Nema bebacbg, a ni Zoks se ne javlja. BEBERON se 100% do sada porodila. :wub: :wub: :wub:

Soff i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljam se! sa malim zakasnjenjem ali sa lepim vestima! !

14.maja u pola sedam uvece rodio se pisonja, 3700g, 52cm !!

dobro smo oboje, tata je bio na porodjaju kao i prosli put i to je divno!

.. zelim vam svima od srca lake porodjaje, kao sto sam ja imala !

dosla sam na pregled u dva.. iz sopinga bukvalno...ostavili me u bolnici jer sam otvorena cetiri prsta...dok su me sredili, bila sam u sali u cetiri, i do pola sedam preduvala kontrakcije, napon jedan po jedan i sve prirodno i dobro!!!

jupi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam bebacbg, divno je pročitati lepa iskustva sa porođaja! :)

Uživaj sa pišonjom :wub:

bebacbg voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljam se! sa malim zakasnjenjem ali sa lepim vestima! !

14.maja u pola sedam uvece rodio se pisonja, 3700g, 52cm !!

dobro smo oboje, tata je bio na porodjaju kao i prosli put i to je divno!

.. zelim vam svima od srca lake porodjaje, kao sto sam ja imala !

dosla sam na pregled u dva.. iz sopinga bukvalno...ostavili me u bolnici jer sam otvorena cetiri prsta...dok su me sredili, bila sam u sali u cetiri, i do pola sedam preduvala kontrakcije, napon jedan po jedan i sve prirodno i dobro!!!

jupi!

BRAVO ZA LAK PORODJAJ !! Cestitam vam pisonju , uzivajte punim plucima i navratite nam sa lepim pricicama :* :wub: :wub:

bebacbg voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VelNes ja volim toplo vreme,danas sam se cak i suncala na terasi. Samo sam u problemu kako da osuncam zadnji trap,zbog stomaka,ima neko predlog? :P

Ja sam se juce bas lepo provela,isli smo nas troje i moja sveki na Noc muzeja,malo prosetali,super nam je bilo. :)

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.