Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pozdrav zeneeeee, evo ja i dalje vas pratim.

Nema BEBERON, ma ona je vec s njenom bebicom zauzetaaaa...

@Voljena Zeno, ma to su ti vecite muke oko bebica, taj straaaah da je ne povredis prilikom presvlacenja. Meni je ovo druga beba al se sva preznojim dok je obucem...rukavii, pa na glavicu...pa me sve strah da joj ne iscupam ruku ili nogu, daleko biloo...

A disanje je posebna pricaaaa...ja sam se toliko bila skoncentrisala na to disanje da sam i zaboravila na trudove :)

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javnem, ja sam dobila antibiotik danas zbog silnog kasljanja, Amoksiklav, i to od 1000mg :blink: 2x1... sinoc me sve probadalo ispod stomaka od kaslja, nadam se da ce sutra vec biti bolje od ovoga, jer svi oni narodni ljekovi ne pomazu ni malo :(

Voljena meni je super u skolici, ali mi nismo vjezbali presvlacenje i to, samo nam je babica pokazala sta i kako trebamo, a jednom sedmicno imamo vjezbice, disanja i razgibavanja. Nego ja mislim da ce meni biti smjesno da tamo cvrkcem na stolu ts ts ts ts ts ts ts tsss hahaha :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se jagode danas smucile...brala mi rodjaka za slatko i dzem da kuvam i ja smazala sigurno 2 kg dok mi ona napunila gajbice...sad c celu noc da sanjam jagodeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se jagode danas smucile...brala mi rodjaka za slatko i dzem da kuvam i ja smazala sigurno 2 kg dok mi ona napunila gajbice...sad c celu noc da sanjam jagodeeee

hihih bolje i da ih sanjas, nego da provedes noc na wc solji :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja vas obidjem tako po malo da udelim jos po koji savet. ;)

Da ponovim opet, ko nije citao, vezbice su SUPEEERRR! Samo vi disite,

mnogo pomaze. Ja sam i sad treci put disala onako streberski, pa vise bi me bilo blam da vristim i derem se. A naponi, to vam je najvaznije. Kad se zena ne napinje lepo, a vristi, babice i doktori je grde, a ovako odradis to rutinski i za cas, i jos te i pohvale. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ima li neko informaciju da li se Beberon porodila ??

Miljuška voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Brunda, ja sam imala taj svrab bas tu negde oko 30.nedelje, isto samo uvece. Ali ja sam imala i sitan osip po stomaku i grudima, pa sam mislila da je od Utrogestana, pa od kreme za telo, a na kraju se ispostavilo da kao sto su ti devojke rekle, beba naglo raste i pritiska jetru. Proslo je samo od sebe...

Sto rece jedna na jednom drugom forumu... sta pijes, za ovo "devojke"?

Nasha, tacno tako, i ja sam se na disanje skoncentrisala ovaj put, za razliku od prethodna dva. Nisam vezbala, ali oni saveti od proslog puta mi ostali u secanju, lakse je tvrdoglavo predisati nego vikati, ode ti snagapa se ubrzo milos da ppadne bomba na porodiliste ili da ti neko nekako skrati muke, ma panika ziva, a pauze premale da se izbavis iz panike. Onako uz disanje (ja sam samo kroz zube onako dugo ili srednje, a na kraju i kratko, kako mi je godilo, tako sam radila) ja se porodila. Ono "sshh sshh sshh" kad su rekli da guram preslo u glasno "zzzz zzz zzzzk, zzzzk" ma smesno bilo skroz.

AnnaNinna i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro,Evo ja da otvorim danasnji dan i pozelim svima lepo raspolozenje,. I meni se dopadaju vezbice,tek sam jedan cas imala,nadam se da cu jos stosta nauciti.

Miljuška, VelNes i MimaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro loptice :) Danas je vec predivan dan a ja odoh po tone jagoda jer mi se bas bas jedu :D

Bili smo juce na kontroli , sve super, mala ce biti ista tata (a i decak je preslikan) Tako da je meni ostalo da se nadam da ce barem imati moj karakter!

I ja sam prvi porodjaj predisala skolski, nekako ti brze prodje vreme i lakse ti je, pogotovo na onoj indukciji a sad cu opet da krenem u skolicu da se podsetim. Znam da sam se trudila oko napona da uradim skolski ali nisam uspela tamo na stolu.

Zene, posto su nasi bebci uglavnom letnji, sta kupujete od gardarobe? Moj sin je zimsko dete i tu nekako znam a sad kad dodje devojcica u julu, prosto ne znam kako da je oblacim, sta da kupim? Mislim da treba dugi rukav benkice da se zastiti od sunca? Jel kupujete odmah kremu za suncanje one 0+?

Brunda i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebiron ako se porodila onaj dan, onda bi trebalo danas, sutra da izadje... Pa je cekamo da se javne.

Buvie, meni je termin pocetak juna benkice su mi klasicne sa dugim rukavicem, one su tanke a i onako se nose dok pupcanik ne otpadne. Ostala garderobica ima i kratkih i dugih rukavica, izmesano...

A za kremice nisam razmisljala, vidis to i mene zanima. Ja citam nesto zbog komaraca, kaze ne valja decu mazati ni sa jednom kremom, pa pronadjoh neki clanak o etericnom ulju citronele da valja i za decu, jer je mene prosle godine citronela spasila, mene komarci pojeduuuu -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel valja za novorodjence? Vidis i za komarce treba brinuti, pa pojesce ih tako male...a znam da ima Chicco 0+ za komarce, mada mi opet deluje nekako jako za njihovu neznu kozu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da za novorodjence... A za chicco ne znam, neko kaze moze, neko ipak ne. Nisam pametna, cula sam da mazu deci na garderobicu, nikako na kozu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja imam info.o Beberon! :-) Nije se porodila jos. U bolnici je i danas ce da je poradjaju. Stavili su joj onu vaginaletu i seta hodnicima. Ja sam bila jutros opet u bolnici i kad sam je videla na hodniku iznenadila sam se,jer sam mislila da se vec porodila. Onda sam,iako mi je bilo glupo,morala da je pitam da li je to ona i bila sam u pravu jos proslog puta. :-) Uglavnom,malo smo procaskale i eto da vam javim situaciju.

Izgleda da cu i ja brzo. Prst otvorena,pa u subotu opet na pregled ako budem jos otvorena da ostajem ako ne u utorak ce me ostaviti najverovatnije i poroditi jer sam cula da se tako dogovorio dr sa anesteziologom. Ako docekam utorak super,ako ne drzite mi palceve! :-) Sestra koja mi je ukljucila ctg je rekla da je beba bas nemirna a to je i moja dr juce konstatovala. Mislim,ja to znam najbolje samo je sad dokumentovano! :-D

Pozdrav stomacicima!!!

nasha, Soff, Brunda i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja cu kao mama da se ubacim,protiv komaraca Chicco ima najbolju ponudu http://shop.aksa.rs/chicco-zanza-no-elektricni-uredjaj-protiv-komaraca-bez-refila-i-svetla.html evo jedne od njih.Ima i prenosivi za kolica.Mislim da je bolje ovo bez ikakvih hemikalija nego npr.Raid.A sto se tice Chicco krema,sprejeva,roll on-a mislim da su tek od 3mes.a i treba ih izbegavati,ipak je njihova koza nezna,osetljiva.Ja sam kupila kremu,jer smo trebali da idemo na put,pa sam pozurila,ali je nisam mazala bebi i necu.Onda sam kad smo krenuli kupila taj uredjaj za kolica.

Hm,garderoba,moja beba je rodjena u avgustu,benkicu je imala samo kad smo izlazili iz porodilista,nijednom ih vise nismo obukli.Uglavno je bila u bodicima bez ili na kratke rukave.

Megi., VelNes i malena jaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da vam kazem za komarce. Moj sinak je na moru (imao je 3 meseca) dobio takvu alergiju da mu se svaki ujed komarca pretvorio u plik! Tako da ne znam sta je vece zlo, komarci ili hemija. Mozda stvarno neko ulje (npr. lavande - znam da ga komarci ne podnose). Ja sam kada smo isli u setnjice kolica prekrivala onom mrezicom za prenosivi krevetac, kao i krevetac nocu. Nama ovaj Chiccov aparatic (zujalica) nije bas puno pomogla.. :(

Sto se tice bodica, tog istog leta smo sve vreme bili ili u bodiju kratkih rukava ili bez rukava, ali kao sto rekoh, on je imao 3 meseca. Nisam sigurna kako ide sa sasvim malim bebicama.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nigde nikog.... Juhuuuuu trudnjace.

Da li nam se Bebiron porodlila? :wacko: Nadam se da sad uziva sa curicom...

Lala drzim ti fige!

Lala79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad šetala 2-3 sata, baš sam se fino izmorila.

Beberonka nam baš zaglavila, ja se iznenadila kad je Lala javila da ju je videla u bolnici još neporođenu....a najsmešnije mi je što je napisala "šeta hodnicima" :lol:

Mislim, nije mi smešno što je zaglavila, garant se smorila k'o kifla, nego je na osnovu Lalinog opisa zamišljam kako tumara hodnicima i čeka da se bebica smiluje..... Ali, eto šta je moć podsvesti!- toliko je želela da bebica ne krene ranije, a bebica izgleda to vrlo dobro primila k' znanju :)

Lalo79, na kraju se možda vas dve budete tamo i družile.... ;)

Što se komaraca tiče, to treba slušati ove mame što su se javile sa iskustvom, ja pojma nemam.

A svoju julsku bebu još ne znam u šta ću oblačiti, jer su mi tri drugarice najavile par džakova garderobe, tako da ja još ništa nisam kupila, a moguće da neću ni trebati, biće da se bira kao za modnu reviju kako stvari stoje.... :)

Lala79, MimaS i malena jaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobila dve pune kese ih malecnih stvari pa ispade da nista nisam kupovala od garderobice. Jer brzo prerastaju a plus ce i da dobija garderobu...Za pocetak imam sve... A povrh svega letnja deca, bodic - pampers i guraj...

Sad sam pocela da perem i peglam to, propadoh ziva. Pogotovo sa peglanjem. Kolisne su stvari ne znam ni kako da popeglam ni kako da ih slozim :D Zamotuljci. Jos mi i ove ruke trne i oticu, cirkus.

Tako da Voljena zeno, moj ti je savet da vec pocnes sa pripremom... :)

mika86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo sto se ne porodim a jos nisam skoro nista od garderobice spremila. :-) Znam da cu dosta toga i ja dobiti pa nisam ni htela da kupujem nesto puno. Samo za prve dane sta mi treba a posle kad stigne ostala.garderoba videcu sta ce da fali. A dobro ste i temu o komarcima razvile ja se njih uopste nisam setila. :-D

Inace, kod mene se javilo i neko krvarenje,kao braonkasto prvo a onda i malo crvenkasto sa jedva vidljivom sluzi. Uglavnom, kuliram... Bice da je to pokrenuo dr danas posle "neznog"pregleda. Mozda stvarno pravim drustvo Beberonki u porodilistu. :-)

mika86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno i ja sam u tom fazonu da je daleko iako moze da krene svakog trenutka. Izgleda da sto je blize to nama izgleda dalje... :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja tako mislila pa sad vidim da moram da ubrzam... :)

A moram sve da sredim i da odem lepo da se porodim... Mirne glave.

Sedam godina zivela sama, pa navikla da tako i funkcionisem. Jedino ce mm da sredi sobu, da montira krevetac, i izricit je po tom pitanju tako da sam mu to prepustila... B)

Lala, gde si pozurila, zar sama da lezim u porodilistu? :)

Miljuška voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da ce jos malo da se strpi ovaj moj nemirko. A Malena,ti ces taman na dan mog termina da ides da vidis hoce li CR ili ne. Kad bi moj bebac bio tvrdoglav kao Beberonkin pa da probije termin pa da te sacekam. :-)

A ne bi bilo lepo da remetim spisak pa da idem toliko preko reda...:-)

malena jaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce bila na kontroli,bebac mi je super,ljubi je majka...malo vise aktivna i bas dobro napredna...sledeca kontrola mi je za 3 nedelje i tada moram da uradim i ks...ljubac za stomacice

mika86, VelNes, MimaS i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prekljuce bili na kontroli, sve je super, cak sam gvozdje povecala i to samo ishranom:) i popravila kks :)

U pravu ste kad kazete sto je blize , nama se cini da je sve dalje,a moracu da to proverim u Aksi za komarce, zvuci dobro pogotovo za kolica jer me vise brine kad smo napolju.

malena jaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.