Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Zeza me drugarica da jedem previse slatkisa pa se bebi osladilo da bude kod mame u stomaku, kaze zna mustra mala da to nece dobiti da rucka kad izadje napolje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to su i meni govorili. ja sam imala neki glupi osecaj(cim sam usla u 9.mesec) da je bebi sigurnije napolju nego kod mene u stomaku. i ako sam ja visoka,aimala sam trip da nema mesta u stomaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poruka od Kikiriki:

"Imala sam bas tezak porodjaj, 24h sam se otvarala,, ni lekovi nisu pomagali, na kraju su bebu vadili vakuumom, jer ja vise nisam imala snage da guram. Troje njih mi je lezalo na stomaku, ali nije vredelo. Na kraju ni posteljica nije htela da izadje, pa su mi radili reviziju (kopali je rucno iz materice) pod opstom anestezijom. I naravno da su me i sekli... Na kraju me nisu pustili u bebi frendli zbog bebe, jer je malecki bled i on se napatio."

Sad smo se culi, dr su stvarno svoje kaze Kiki uradili maximalno, ali prosto nije islo... Kaze da se namucila, popucali su joj i kapilari na licu od napona i sledeci put ce na carski i zbog bebe, da se ne pati... Malenog su joj sad doneli, pa cu lepe utiske da vam prenesem kad mi se javi kasnije. Ono najvaznije je da su oboje dobro. A inace mali Kikiriki ima obim glavice 38cm... On je jedan mnogo lep i velik deckic :wub:

Jedva cekam da javi kakav je, jer su joj ga tek sad doneli, videla ga je samo u sali na kratko...

ja sam posle prvog porodjaja govorila sigurno cu drugi put epidural ili ovo ili ono... u prvo vreme si pod jakim utiscima posebno ako je porodjaj malo tezi.. ja sam se lako porodila i sve kao super pa dosli i uzeli mi dete i odveli na poluintenzivnu BEZ DA MI IKO KAZE STA MU JE!!! ta noc mi je bila najgora u zivotu. ja na bebi frendli sama a tudje bebe placu..

isla sam da ga vidim 2x dnevno na koji min i nisam smela da ga diram jer je pisalo na njegovoj istoriji NE DIRATI BOLNA GLAVA!!!

tek su mi ga cetvrti dan poceli donositi na podoje.

pa je i to proslo, hvala bogu zdrava beba i sve je izdrzao, a i ja bogami..

sad jedva cekam porodjaj i da mi drugo dete dodje u narucje. i opet cu prirodno jer nema nista lepse od toga..

tako ce i nasa kiki promeniti vremenom misljenje.. a i ako ne, nema veze, bitno je da nije kao neke kad kazu NAMUCCILA SAM SE VISE NECU NI RADJATI!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeza me drugarica da jedem previse slatkisa pa se bebi osladilo da bude kod mame u stomaku, kaze zna mustra mala da to nece dobiti da rucka kad izadje napolje :D

hehehe, pa moguce je, moguce!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se ceo dan poradjala prirodno i htela po svaku cenu da to tako prodje. na kraju zavrsim hitno na cr i bebac dobije 7/8 ocenu,a ja izvukoh zivu glavu. sada kada bi se poradjala ne bi bila toliko tvrdoglava,a i porodjaja se uopste ne bojim,koliko se plasim opste anestezije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poruka od Kikiriki:

"Imala sam bas tezak porodjaj, 24h sam se otvarala,, ni lekovi nisu pomagali, na kraju su bebu vadili vakuumom, jer ja vise nisam imala snage da guram. Troje njih mi je lezalo na stomaku, ali nije vredelo. Na kraju ni posteljica nije htela da izadje, pa su mi radili reviziju (kopali je rucno iz materice) pod opstom anestezijom. I naravno da su me i sekli... Na kraju me nisu pustili u bebi frendli zbog bebe, jer je malecki bled i on se napatio."

Sad smo se culi, dr su stvarno svoje kaze Kiki uradili maximalno, ali prosto nije islo... Kaze da se namucila, popucali su joj i kapilari na licu od napona i sledeci put ce na carski i zbog bebe, da se ne pati... Malenog su joj sad doneli, pa cu lepe utiske da vam prenesem kad mi se javi kasnije. Ono najvaznije je da su oboje dobro. A inace mali Kikiriki ima obim glavice 38cm... On je jedan mnogo lep i velik deckic :wub:

Jedva cekam da javi kakav je, jer su joj ga tek sad doneli, videla ga je samo u sali na kratko...

baš mi je žao što je Kiki imala težak porođaj, ali dobro je što je bebac a i ona dobro. Puno je pozdravi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jadna Kiki,bas se namucila,bitno da se sve dobro zavrsilo i da je sad sve u redu.Jedva cekam da nam napise sve svoje utiske,a jos vise cekam slike malog Mihaila :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene da vam se javimj a sam u porodilistu pukao mi je vodenjak..sad cekamo do sutra i poradjace me :) blnica je extraja bpo bebcu cacakam i cekam :) oko 7 idemo na ctg pa cemo da vidimo :) nije me vise ni frka samo ovo moje malo pozurilo i to bas kikiriki posudi mi koju nedelju :) ljubimo vasss

Milice, nema te...... Jedva cekam novosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve cestitke za Kkiriki! Jeste da se namucila, ali na kraju je sve super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, nema te...... Jedva cekam novosti!

Milica je rodila Taru...posjeti temu porodilje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad se setim svog prvog porodjaja, koji je bio slican kao i Kikin, s tim da su mene i dete toliko napatili da je Milica bila 8 dana u inkubatoru i da i dan danas ima posledice od toga....

Prosto me je strah i da odem u bolnicu!!!!

Imam jos dosta do toga, ali....

Ali ipak postoji mnogo vise slucajeva kad sve prodje relativno lako, pa mi to ipak daje veliku nadu!

Jesi li i ti se porodila vakuumom? Ako jesi o kakvim posledicama pricas/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milica je rodila Taru...posjeti temu porodilje.

Thanks :).......sad jos samo da nadjemtu temu......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje, sve vise vremena mi oduzima forum i jednostavno je pocelo sve da me gusi.. mnogo toga me izbaci iz takta i narusava moj mir i jednostavno sam resila da forum stavim na stand by.

zelim vam sve najbolje, lake porodjaje i srecu sa bebicama

cekalicama da sto pre docekaju i tako..

ne volim dizanje prasine oko nebitnih stvari pa zato necu objasnjavati sta i kako.

puno mi je znacilo ovo vreme i kuckanje sa vama, toliko korisnog sam ovde i cula i naucila i vraticu se.. verovatno, dok malo iscooliram!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana :) cuvajte se i ako se ne vratis na forum u medjuvremenu sve najlepse ti zelim i da ti porodjaj prodje sto lakse! Ljubac, uzivaj sa svojom porodicom i u iscekivanju najmladjeg clana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana :) cuvajte se i ako se ne vratis na forum u medjuvremenu sve najlepse ti zelim i da ti porodjaj prodje sto lakse! Ljubac, uzivaj sa svojom porodicom i u iscekivanju najmladjeg clana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, sve naj, naj i javi kada se porodiš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana:) i ja ti želim sve najbolje, lak porođaj i da uživaš sa svojom porodicom...pa javi nam se ponekad... ;):) nedostajaćeš mi...i hvala ti na podršci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje, sve vise vremena mi oduzima forum i jednostavno je pocelo sve da me gusi.. mnogo toga me izbaci iz takta i narusava moj mir i jednostavno sam resila da forum stavim na stand by.

zelim vam sve najbolje, lake porodjaje i srecu sa bebicama

cekalicama da sto pre docekaju i tako..

ne volim dizanje prasine oko nebitnih stvari pa zato necu objasnjavati sta i kako.

puno mi je znacilo ovo vreme i kuckanje sa vama, toliko korisnog sam ovde i cula i naucila i vraticu se.. verovatno, dok malo iscooliram!!!

:(

Ja sam baš tužna.Navikla sam na "Stefane mi te čekamo"

Nedostajaćeš mi

Lak porođaj i javi kako je prošlo

Ljubi klince i mazi stomak

Pozdrav od tetke Yore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana:), pa nemoj da ides. Barem ne za stalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana bezveze...odmori,izluftiraj se,i vrati se brzo t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ti zelim sve najbolje,i kada se porodis ,obavezno javljaj.Nemoj da brinemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje, sve vise vremena mi oduzima forum i jednostavno je pocelo sve da me gusi.. mnogo toga me izbaci iz takta i narusava moj mir i jednostavno sam resila da forum stavim na stand by.

zelim vam sve najbolje, lake porodjaje i srecu sa bebicama

cekalicama da sto pre docekaju i tako..

ne volim dizanje prasine oko nebitnih stvari pa zato necu objasnjavati sta i kako.

puno mi je znacilo ovo vreme i kuckanje sa vama, toliko korisnog sam ovde i cula i naucila i vraticu se.. verovatno, dok malo iscooliram!!!

Ivana:) znas da ces ovde bas nedostajati .....ja cuvam jedno mesto za tebe kad god pozelis da se vratis... :wub: zelim ti lak porodjaj i sve najbolje u zivotu i majcinstvu i javi nam kad bude dosao Stefan :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje, sve vise vremena mi oduzima forum i jednostavno je pocelo sve da me gusi.. mnogo toga me izbaci iz takta i narusava moj mir i jednostavno sam resila da forum stavim na stand by.

zelim vam sve najbolje, lake porodjaje i srecu sa bebicama

cekalicama da sto pre docekaju i tako..

ne volim dizanje prasine oko nebitnih stvari pa zato necu objasnjavati sta i kako.

puno mi je znacilo ovo vreme i kuckanje sa vama, toliko korisnog sam ovde i cula i naucila i vraticu se.. verovatno, dok malo iscooliram!!!

Ma samo ti radi ono što će ti prijati... To uvek podržavam... Da se ti lepo odmoriš, pripremiš za reprizu čari roditeljstva, da se lepo porodiš i uživate zajedno u novim lepim danima koje dolaze... Uvek smo tu, kad nas se uželiš ti nam se javi... a194.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub::wub:

DRAGE MOJE HAJDE I JA DA VAM SAOPSTIM LEPE VESTI :P

VODENJAK MI JE PUKAO DVE NEDELJE PRE TERMINA 23.03. I BRZOM BRZINOM DO FRONTA I U JEDAN I PETNAEST POSLE PONOCI RODILA SE JEDNA PRELEPA DEVOJCA.PORODJAJ JE PROSAO BRZO I LAKO,BEZBOLNO STO JE NAJ BITNIJE.SADA MUCIMO MUKU SA GRCEVIMA,NESPAVANJEM I SA SVIM PRATECIM STVARCICAMA...ALI STO JE NAJ BITNIJE UZIVAMO U SVEKOM DANU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub::wub:

DRAGE MOJE HAJDE I JA DA VAM SAOPSTIM LEPE VESTI :P

VODENJAK MI JE PUKAO DVE NEDELJE PRE TERMINA 23.03. I BRZOM BRZINOM DO FRONTA I U JEDAN I PETNAEST POSLE PONOCI RODILA SE JEDNA PRELEPA DEVOJCA.PORODJAJ JE PROSAO BRZO I LAKO,BEZBOLNO STO JE NAJ BITNIJE.SADA MUCIMO MUKU SA GRCEVIMA,NESPAVANJEM I SA SVIM PRATECIM STVARCICAMA...ALI STO JE NAJ BITNIJE UZIVAMO U SVEKOM DANU.

Cestitam! Ja sam se porodila 22.3. u Frontu :)

Sve najlepse!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.