Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

koliko lepih novosti!!!

mamicama sve najbolje!!

ja samo da promenim spisak i da prijavim 13.05.za termin....hahahaha.. kaze doca prosle nedelje da je nekih sedam dana beba naprednija i da je termin 13ti..pa evo cekamo...danas cekam da se pojacaju kontrakcije i odoh na upoznavanje :)

a i juce sam bila u bolnici zbog malog krvarenja, pa sam otisla kuci da brojim jer sam bila malo otvorena,,lepse je kod kuce , zar ne!

javicu vam novosti uskoro :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micolina, bravo! Cestitam! Izgleda da cemo brzi da skidamo sa spiska i Bebironku i Bebacbg... A ja se priblizsvam vrhu...Hvata me trema polako a ustvari jedva cekam da i to prodje....

bebacbg i malena jaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuu koliko lepih vesti :) Cestitam !

Djurdja, meni bi bilo frka, ja bih odmah po trece misljenje odletela, gledam ti i ja smo negde slicne po terminima, i ja sam ogromna i kukovi me ubijaju tako da jedva cekam da izadje, mada samo se ti cuvaj da ne bude bas u 8.mes bolje sto duze u 9 istrpeti, sigurnije je.

Ja sam posle Mikinog posta o divnom porodjaju odlucila da ako mi krenu kontrakcije kod kuce samo lezem u kadu :D uf, to bi bilo idealno...

malena jaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zenske.

Ja i dalje pratim desavanja kod vas. A spisaaak se pomeraaaa! Cestitke za nove mame, nek su vam bebice zive i zdrave...

Beberon, drzimo ti palceve... ako se ne javis i tebe nek brisu sa spiskaaa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebacbg javices se i ti uskoro, tako je meni bilo ujutro rano i onda me uvece bas spopalo iako sam isla na indukciju jer je beba malo usporila, moje su kontrakcije bile vec na 10 ak minuta. A kad sam pitala jel ovo indukcija i pokazala na onaj fizioloski rastvor sto mi visi gore, dr je rekla "pa ono... nije bas da je rakija, to cemo kasnije ako ne krene" Tako da su mi malo pomogli time, al redosled je ustvari bio taj: malo krvi u 5 ujuto na piskenju, ja prijavila al su imali druga posla, pa ko da imam upalu trbusnjaka ceo dan, pa onda onaj blentavi osecaj "joj sto volim sto me boli na 10 minuta" to negde oko 7 uvece. Sad kad se osvrnem, sve je taman leglo na vreme. Frka oko usporenog srca, pa trcanje sa sestrom u drugi deo bolnice, pa tamo neki "monitoring" sat vremena pa me sastavio onaj ricinus sto su mi dali posle rucka pa sam pobegla u wc i nisam dosla nazad pola sata, pa ja prijavila da je pocelo, a doktorica rekla da su mi sad vec "skuvali jednu flasu kad nisam prijavila ranije" i da idem na klistiranje :D

Ruku na srce, mislim da mi je dobro dosla ta indukcija. Mnogo bre brzo to bilo gotovo, nisam stigla ni da kukam posteno, to me cudi znajuci mene.

Cestitam Micolina i Bebac 2011! To mi se svidja kad je na vrhu spiska "kliziste"!!

bebacbg voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  1. BEBERON 08.05.2013.
  2. bebacbg 19.05.2013.
  3. Popadija 24.05.2013.
  4. Zoks 24.05.2013.
  5. gagaca 28.05.2013.
  6. Lala79 29.05.2013.
  7. malena jaa 06.06.2013.
  8. KICA 17.06.2013
  9. tomas 26.6.2013.
  10. Soff 27.06.2013.
  11. Brunda 28.6.2013.
  12. Dijanadija 03.07.2013.
  13. Djudja 04.07.2013.
  14. MamaMjau 06.07.2013
  15. MimaS 11.07.2013.
  16. Buvie 11.07.2013.
  17. Voljena žena 17.07.2013.
  18. VelNes 24.07.2013.
  19. Maja:) 24.07.2013.
  20. goricakis 03.08.2013.

Na ovaj spisak treba dodati još Svejedno, samo da nam ona javi tačan termin i da li čeka malu žabu ili žapca ;)

Inače, ni gagaca se nije davno javila, a kako stvari stoje i bebacbg nam ode danas sutra..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebac2011, Micolina, cestitke.Spisak nam bas krenuo.Ja od danas krecem na vezbe,valjda cu izdrzati posto jos pijem partusisten jer ako ga ne pijem imam bolove.Inace,mene svako vece snadju neke buve ili zivci ili ne znam sta je vec,po celu noc se cesem jer me svrbi

Ne bih da te plasim, ali to ti bebuska pritisce jetru pa ona pojacano proizvodi enzime, i to izaziva svrab. Nadam se da ti nece tako biti sve do kraja, jer ja znam koje je to ludilo, a nista ne pomaze. Probaj da bar ne opterecujes jetru nekom tezom hranom, zacinima, sodom i sl.

Iskrene cestitke novim mamitama, uzivajte sad sa svojim smotuljcima! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brundo, meni je dr uvek govorio da spavam na levoj strani da mi plod ne pritiska jetru. Pa sad, ako ti to nesto pomogne... Ja eto da kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko je pominjao da za neku temu, da bi joj pristupili treba 100 postova? Neko caskanje bese u pitanju ako se dobro secam...

to je tema cekamo plusice, ali je sada otvorena , vise nije uslov da imas vise od 100 postova

ja mislim ipak da je malena mislila na temu caskanje roditelja beba do 6meseci...to je takodje zasticena tema...

Samo da vam javimo da nas skinete sa spiska, nasa N. se rodila juce u 02:40h. :)

cestitamo....uzivaj te

ja sam se porodila prekjuce u nedelju u 21:20 i mali djole ima 2750

jos uvek smo u bolnici.oni menstrualni bolovi su bili kontrakcije tako da

je porodjaj prosao brzoo i lako....

cestitam....

malena jaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takice, bas to....

Jel mi za tu temu treba 100 postova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spavam ja na levoj strani ali me samo uvece kad legnem u krevet spoapdne svrab i to po nogama.Pomislila sam dal nije od kreme za telo.Hvala puno na savetima Miljuska i Djudja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spavam ja na levoj strani ali me samo uvece kad legnem u krevet spoapdne svrab i to po nogama.Pomislila sam dal nije od kreme za telo.Hvala puno na savetima Miljuska i Djudja

mene to cesanje hvata ljeti, kad mi potamni koza, isusi se i nista mi ne pomaze, sve sam probala, da izludis, i to bas navece kad legnem, i nekad nakon tusiranja, presvlacenja i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja,kako te zezaju. Ja bi ipak otisla kod jos nekog...da bar znas na cemu si. Samo da mi izguramo do devetog. :) Samo mene brine sto je moj bebac mali :( Zato bi volela da duze ostane.

Cestitam novim mamama :)

Voljena zeno,umrla sam na ovo 2 u 1 :) Bas me lepo nasmeja.

Ja sam bas ponosna na mog muza,stvarno divno brine o meni. Mislim da bih jos i deset trudnoca istrpela,samo da sva deca budu kao on. :)

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja,kako te zezaju. Ja bi ipak otisla kod jos nekog...da bar znas na cemu si. Samo da mi izguramo do devetog. :) Samo mene brine sto je moj bebac mali :( Zato bi volela da duze ostane.

Cestitam novim mamama :)

Voljena zeno,umrla sam na ovo 2 u 1 :) Bas me lepo nasmeja.

Ja sam bas ponosna na mog muza,stvarno divno brine o meni. Mislim da bih jos i deset trudnoca istrpela,samo da sva deca budu kao on. :)

Svaka čast za muža! To je muškarac.

I ja o svom mislim isto, što se vidi i iz mog korisničkog imena :wub:

Pažljiv, dobrica, nežan, i tu za mene uvek, a pri tom nije njanjav, niti papučar. Tačno da možeš da se osloniš na njega.

Pu, pu, pu, da ga ne ureknem.... :)

MimaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takice, bas to....

Jel mi za tu temu treba 100 postova?

da...zato tastaturu u ruke ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro...nema vesti od Beberon?Garant se ona vec mazi sa svojom bekanom....danas cu zvati da proverim jel mi doktorka dosla sa odmora da bih sutra otisla na kontrolu...nisam videla maminu princezu vec 6 nedelja i bas sam je se jakooooooooooooooo uzelela...ljubac za stomacice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spavam ja na levoj strani ali me samo uvece kad legnem u krevet spoapdne svrab i to po nogama.Pomislila sam dal nije od kreme za telo.Hvala puno na savetima Miljuska i Djudja

.

Brunda, ja sam imala taj svrab bas tu negde oko 30.nedelje, isto samo uvece. Ali ja sam imala i sitan osip po stomaku i grudima, pa sam mislila da je od Utrogestana, pa od kreme za telo, a na kraju se ispostavilo da kao sto su ti devojke rekle, beba naglo raste i pritiska jetru. Proslo je samo od sebe...

Miljuška i Brunda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spavam ja na levoj strani ali me samo uvece kad legnem u krevet spoapdne svrab i to po nogama.Pomislila sam dal nije od kreme za telo.Hvala puno na savetima Miljuska i Djudja

Uh i ja imam te napade svraba , uuuh koliko me to iznervira , to nije normalno , ponekad pozelim da imam buve pa znam bar uzmem nesto da ih eliminisem i gotovo , ovako sa zivcima ne znam sta cu , njih ne mogu da eliminisem. Probala i da se mazem kojekakvim cudima, pa reko mozda su mi se vene upalile iako ih nigde ne vidim ni ne osecam , pa uzela od svekrve kremu , namazem , ne pomaze. Svaki deo tela me svrbi. Cim legnem u krevet pocinje drapanje , moj dragi mi umire od smeha , reko sta se smejes cesi kad ti kazem :/ :D

Svaka čast za muža! To je muškarac.

I ja o svom mislim isto, što se vidi i iz mog korisničkog imena :wub:

Pažljiv, dobrica, nežan, i tu za mene uvek, a pri tom nije njanjav, niti papučar. Tačno da možeš da se osloniš na njega.

Pu, pu, pu, da ga ne ureknem.... :)

I ja imam diiiiivnog muza , zamenio me je u svemu , cuva me kao malo vode na dlanu srce moje :wub:

MimaS i Brunda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam druge nego da trpimo :) i ceskamo se

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno i ja danas na pregled. :D

Da vidimo kakva je situacija, da li ce CR ili ne... Verovatno cu i na CTG ali se nadam da me nece cackati dole :ph34r:

Drzite mi fige! :wub:

A sto se tice ceskanja, ja sam te "napade" imala oko 5 meseca, i od muza dobijem cesalicu, onu spravu, (lici na viljusku) za cesanje. Spasila me, a i muza takodje :D

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malena, javi sta kazu...Odoh i ja sad na ctg. Imam vec 2-3 dana menstrualne bolove ali verujem da su to samo pripremne kontrakcije. Videcu danas sta kaze dr.

Ja nisam imala svrab,samo nekakav osip po nogama ali nije svrbelo. Mozda to ima veze sa tim sto rekoste da beba pritiska jetru. Najgore mi je kada uvece jedva cekam da legnem i onda krene onaj sindrom nemirnih nogu. Onda nema nista od spavanja zbog nervoze...

Ja se nadam da su nam svima muzevi tako divni, inace sto bi smo radjale njihovu decu?! :-)

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se smirio taj sindrom nemirnih nogu, uzimam redovno Mg direkt, onaj što se rastapa na jeziku, a za ruku (ono što mi je trnula i oduzimala se od bola) radim vežbice što je Miljuška ostavila....to još uvek povremeno osetim ali u značajno manjem intezitetu.

Ja danas idem u školicu za trudnice, baš mi drago....

malena jaa, VelNes i Lala79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigliii... :)

Samo mi radio UZ, sve je super. Bebce ce biti oko 3300-3500kg, pa se opet vidimo 29-og tada cu def.znati da li je Cr ili ne, i ako bude radice ga malo pre termina....

Djudja, VelNes i Lala79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli iz školice.....

Ono disanje, naponi, sve mi ide super i kapiram (e sad koliko ću primeniti- videćemo) ....al' nakon porođaja- kukuuuu! ne znam da presvučem bepče, muž je 10x bolje skontao od mene!

mika86, Lala79, MimaS i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.