Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Bebiron srecan rodjendan :wub:

Takodje cestitke novopecenim mamicama da ste nam zive i zdrave sa vasim bebicama :wub:

Ja u komadu,nesto mi se i ne zuri :unsure: hvata me frkica po malo...

BEBERON, Djudja i Miljuška volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  • BEBERON 08.05.2013.
  • bebac2011 15.05.2013.
  • bebacbg 19.05.2013.
  • micolina 20.5.2013
  • Popadija 24.05.2013.
  • Zoks 24.05.2013.
  • gagaca 28.05.2013.
  • Lala79 29.05.2013.
  • malena jaa 06.06.2013.
  • KICA 17.06.2013
  • tomas 26.6.2013.
  • Soff 27.06.2013.
  • Brunda 28.6.2013.
  • Dijanadija 3.7.2013.
  • MamaMjau 06.07.2013
  • Djudja10.07.2013.
  • MimaS 11.07.2013.
  • Buvie 11.07.2013.
  • Voljena žena 17.07.2013.
  • VelNes 24.07.2013.
  • Maja:) 24.07.2013.
  • goricakis 03.08.2013.

BEBERON voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoks priblizilo se i tebi.... Ja tek usla u osmi, a polako me hvata neki strah... sve nesto mislim da ja necu imati snage da to izguram :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beberon sretan rodjendan i da bude brz i lak porodjaj :))

BEBERON voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja sam opet u dilemi , ako sam po uz 30 nedelja a po menstruaciji 29 kad ja ulazim u 8 mesec , jel sledece nedelje ili za 2 nedelje ??? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama,uzivajte,mazite stomake i odmarajteeeeeeeeeeeeeeee :lol:

Onima koje su na pocetku spiska zelim sto laksi i bezbolniji porodjaj :rolleyes:

:wub: :wub: :wub: za moju VelNesicu :)

VelNes i BEBERON volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za dve nedelje :) Kada budes 31+1

Gledas starost trudnoce prema M,to je pouzdanije :wub:

http://demetra.rs/in...a-sam&Itemid=75

Pozdrav svim trudnicama,uzivajte,mazite stomake i odmarajteeeeeeeeeeeeeeee :lol:

Onima koje su na pocetku spiska zelim sto laksi i bezbolniji porodjaj :rolleyes:

:wub: :wub: :wub: za moju VelNesicu :)

<3 moje !!! Hvala lepo draga :* :* :* :wub: :wub:

My happiness voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<3 moje !!! Hvala lepo draga :* :* :* :wub: :wub:

Nema na cemu :wub: Pomazi tibu i prenesi nasem drugaru jedan veliki poljubac :wub:

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je prvi put posle neznamtinijakoliko vremena da ja budem budna u 02h :ph34r:

Gotovo da sam sigurna da mi je ovo prvi put u trudnoći, a i inače, retko kad legnem posle 22-23h.

Ne znam šta mi se dešava, od čega sam se ovako povampirila. A što je crnjak, ujutru treba da ustanem relativno rano jer idem na kontrolu. Odoh sad da spavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jooj ja vec dva dana imam neke kontrakcije na 5,8,9,20 minuta

uopste ne spavam,bas su me namucile,juce mi je i sluzni cep ispao

i prilicno su bolne za te pocetne a bila prekjuce kod lekara i on kaze da je nisam jos za porodjaj ,idem opet danas....jel bese mika imala ovako bolove

?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja sam opet u dilemi , ako sam po uz 30 nedelja a po menstruaciji 29 kad ja ulazim u 8 mesec , jel sledece nedelje ili za 2 nedelje ??? :blink:

I mene to muci, jer po zadnjoj m mi je termin 4.7. a doktor mi je u 20.nedelji odredio po uzv 10.07. a na zadnjem uzv na onoj slicici pise vjerovatni termin 2.7. :unsure: da mi je samo znati sta je od tog iole tacno, jer mi je ciklus bio na 30-32 dana. Ja racunam 7.7. a nadam se da ce biti i prije :)

Micolina, nedaj se, najbolje da opet odes do doktora, moze se situacija promjeniti za par sati, a kamoli dana. Javljaj nam stanje :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da se prebacim na termin po zadnjoj menstruaciji, pa makar me kasnije napadali sto sam zakocila spisak i nikako da odem :D Sad cu i tiker da podesim. B)

  1. BEBERON 08.05.2013.
  2. bebac2011 15.05.2013.
  3. bebacbg 19.05.2013.
  4. micolina 20.5.2013
  5. Popadija 24.05.2013.
  6. Zoks 24.05.2013.
  7. gagaca 28.05.2013.
  8. Lala79 29.05.2013.
  9. malena jaa 06.06.2013.
  10. KICA 17.06.2013
  11. tomas 26.6.2013.
  12. Soff 27.06.2013.
  13. Brunda 28.6.2013.
  14. Dijanadija 03.07.2013.
  15. Djudja 04.07.2013.
  16. MamaMjau 06.07.2013
  17. MimaS 11.07.2013.
  18. Buvie 11.07.2013.
  19. Voljena žena 17.07.2013.
  20. VelNes 24.07.2013.
  21. Maja:) 24.07.2013.
  22. goricakis 03.08.2013.

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

djudja i meni je ciklus tako na 33 dana i sa devojcicom prvom sam se porodila nedelju dana pre termina,a obicno kako ide trudnoca beba je naprednija u odnosu na stvarnu nnedelju koja jeste,tako da ti je ok taj datum 4.7. a bitno je za kraj da je beba zrela i spremna za porodjaj. ja cu videti sta ce doktor da mu kaze danas ali bas su me iscrpele ove kontrakcije...joooj valjda cu brzo da se porodim...

VelNes i Djudja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micolina, a je li ti i sa prvom djevojcicom odredjen termin po zm kako oni klasicno racunaju -3 mjeseca + 7 dana? Uh sve se nadam da cu i ja ranije :D

Javi nam sta ti je rekao doco, i pokusaj da sto vise odmaras, dises duboko da se malo oporavis i skupis energije i kiseonika, i sretno ti kad krene da bude sto brze i lakse!!!! Uz tebe smo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala puno...

pa racunao mi je ppslednja menstruacija plus sedam dana...sto znaci imala sam pm

3.8. i samim tim termin mi je bio 10.5. a ja sam se porodila 3 maja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage trudnicice, evo mi da se prijavimo i dalje je stanje isto :) hvala svima na cestitkama,bas sam lepo provela rodjendan juce...Danas cu da odmara i polako da se pripremam za sutra,jer se sutra javljam u bolnicu i najverovatnije ce me ostaviti. poljupci svima :wub:

MimaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuffff sto mene drma neka trema...imam i neku dozu straha :unsure: neeee,ne smem to da dozvolim rekla sam i obecala sebi da cu biti hrabra :rolleyes:

Miljuška, VelNes i Lanna4 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuffff sto mene drma neka trema...imam i neku dozu straha :unsure: neeee,ne smem to da dozvolim rekla sam i obecala sebi da cu biti hrabra :rolleyes:

svaka kad krene na porodjaj ima neku dozu straha,ali porodjaj je prirodan proces i sve ce to biti dobro....

kad sam se ja tri puta porodila(a panicim kad idem zubaru :lol: )

i ti ces bez problema :wub:

BEBERON i Voljena žena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuffff sto mene drma neka trema...imam i neku dozu straha :unsure: neeee,ne smem to da dozvolim rekla sam i obecala sebi da cu biti hrabra :rolleyes:

Pa to ti je normalno, ljudsko, da brines za svoje bebce, svi cemo tako, pa ne vjerujem da je iko isao radjati sav sretan k'o da na ljetovanje ide... a kad dodje vec do toga, skupices i snage i hrabrosti i sve cemo mi zene izdrzati da nam se rode ziva i zdrava decica!

VelNes i BEBERON volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudniceee :)

Evo mene s utiscima :)

Odmorila sam se, vec nemam mira nego spremam po kuci, bebicu sa cerkicom mazimooo, uzivamo.

Porodjaj je prosao relativno brzo..U 6h sam pocela osecati bolove na 10-8 min...ja se zezam s mm: Danas ces ti ranije s posla doci. On kaze: Ma to si govorila i prije 3 dana pa nista, jos me guzva uhvatila :)

Ja ispratila njega na posao oko 7h...otisla da se tusiraaam. Od vruce vode je otvaranje islo jos brze i bolovi bili jos jaci..negde oko 8:15 se probudila cerkica, mi doruckovale i nesto pre 9h sam zvala babicu da dodje jer su bolovi bili na 4-5min.

Dosla oko pola 10. Kaze da sam otvorena skoro 4 prsta, otisla da pripremi krevet i sta treba za porodjaj. Ja pozvala svekra da uzme cerkicu "hoce da vidi zeku", negdje oko 10:15 lepo ispratila cerkicu i otisla u kadu...U 11 sam zvala muza...Kadu dopunjala vrucom vodom i stalno u njoj bila...

Fakticki oko 12:15 jedva da sam iz kade presla na krevet u sobu, kad su naponi poceli...I za 15-ak min bilo je gotovo...Mm je bio sav u bunilu:

Disi, polako, nece to tako brzoo...disi, hoces vode? Uh, meni u jednom trenutku smesnoooo...on mi ne veruje da me boli :)

Ali etoo, porodjaj kuci je totalna suprotnost onom prosloom...zaista je bila prava intimna atmosfera i nekako prijatnoo, radis sta ti je volja...Voda mi je puuunoooo pomoglaa.. Sve je onako samo od sebe islo..

Babica samo sto je bila tu eto da prihvati dete.

Nakon porodjaja ostali smo tako ja i mm da placemo nad bebom nekin 30 min. :) cirkuus, ko da nam je prvoo...i da se iscudjavamo kako ima sicusnee prstice, nosic, kako nas gledaaa :) Babica sto brine o bebi dosla odmah...

Negde posle 1h ja se istusirala i nasminkalaaaaaa! Setila sam se Miljuskee :)

Dosli nam svekar i svekrva s cerkicom...jeli tortu...

U principu me nista ne boli :D sem sto mogu malo teze sesti jer sam pukla, pa su me sili 3 konca...Ali i to nije tako strasnoooo :)

Bili smo na pregled kod pedijatra, sve je uredu...Bebica je mirnaaa, cudno mi sto stalno gledaaa ko da razume sta joj mi brbljaaaamoo :)

I daaa...zove se Amber...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooooooooooooooooo, kako divno, istopila sam se :wub:

Mikoooo, kako ti zavidim na ovom divnom porođaju kod kuće, šta bih ja dala da i moj muž bude u tim trenucima sa mnom. A sve ovo što si ispričala deluje tako super!

Ljubi bebicu malu slatkicu Amber, nek ste vi nama žive i zdrave i srećne! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudniceee :)

Evo mene s utiscima :)

Odmorila sam se, vec nemam mira nego spremam po kuci, bebicu sa cerkicom mazimooo, uzivamo.

Porodjaj je prosao relativno brzo..U 6h sam pocela osecati bolove na 10-8 min...ja se zezam s mm: Danas ces ti ranije s posla doci. On kaze: Ma to si govorila i prije 3 dana pa nista, jos me guzva uhvatila :)

Ja ispratila njega na posao oko 7h...otisla da se tusiraaam. Od vruce vode je otvaranje islo jos brze i bolovi bili jos jaci..negde oko 8:15 se probudila cerkica, mi doruckovale i nesto pre 9h sam zvala babicu da dodje jer su bolovi bili na 4-5min.

Dosla oko pola 10. Kaze da sam otvorena skoro 4 prsta, otisla da pripremi krevet i sta treba za porodjaj. Ja pozvala svekra da uzme cerkicu "hoce da vidi zeku", negdje oko 10:15 lepo ispratila cerkicu i otisla u kadu...U 11 sam zvala muza...Kadu dopunjala vrucom vodom i stalno u njoj bila...

Fakticki oko 12:15 jedva da sam iz kade presla na krevet u sobu, kad su naponi poceli...I za 15-ak min bilo je gotovo...Mm je bio sav u bunilu:

Disi, polako, nece to tako brzoo...disi, hoces vode? Uh, meni u jednom trenutku smesnoooo...on mi ne veruje da me boli :)

Ali etoo, porodjaj kuci je totalna suprotnost onom prosloom...zaista je bila prava intimna atmosfera i nekako prijatnoo, radis sta ti je volja...Voda mi je puuunoooo pomoglaa.. Sve je onako samo od sebe islo..

Babica samo sto je bila tu eto da prihvati dete.

Nakon porodjaja ostali smo tako ja i mm da placemo nad bebom nekin 30 min. :) cirkuus, ko da nam je prvoo...i da se iscudjavamo kako ima sicusnee prstice, nosic, kako nas gledaaa :) Babica sto brine o bebi dosla odmah...

Negde posle 1h ja se istusirala i nasminkalaaaaaa! Setila sam se Miljuskee :)

Dosli nam svekar i svekrva s cerkicom...jeli tortu...

U principu me nista ne boli :D sem sto mogu malo teze sesti jer sam pukla, pa su me sili 3 konca...Ali i to nije tako strasnoooo :)

Bili smo na pregled kod pedijatra, sve je uredu...Bebica je mirnaaa, cudno mi sto stalno gledaaa ko da razume sta joj mi brbljaaaamoo

I daaa...zove se Amber...

divno draga...i meni natera suze na oci.....prelepo ime....uzivaj sad sa svojim princezicama :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mika86 i ja bi tako da se porodim.Bas mi divno zvuci. :) Ime je bas lepo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudniceee :)

Evo mene s utiscima :)

Odmorila sam se, vec nemam mira nego spremam po kuci, bebicu sa cerkicom mazimooo, uzivamo.

Porodjaj je prosao relativno brzo..U 6h sam pocela osecati bolove na 10-8 min...ja se zezam s mm: Danas ces ti ranije s posla doci. On kaze: Ma to si govorila i prije 3 dana pa nista, jos me guzva uhvatila :)

Ja ispratila njega na posao oko 7h...otisla da se tusiraaam. Od vruce vode je otvaranje islo jos brze i bolovi bili jos jaci..negde oko 8:15 se probudila cerkica, mi doruckovale i nesto pre 9h sam zvala babicu da dodje jer su bolovi bili na 4-5min.

Dosla oko pola 10. Kaze da sam otvorena skoro 4 prsta, otisla da pripremi krevet i sta treba za porodjaj. Ja pozvala svekra da uzme cerkicu "hoce da vidi zeku", negdje oko 10:15 lepo ispratila cerkicu i otisla u kadu...U 11 sam zvala muza...Kadu dopunjala vrucom vodom i stalno u njoj bila...

Fakticki oko 12:15 jedva da sam iz kade presla na krevet u sobu, kad su naponi poceli...I za 15-ak min bilo je gotovo...Mm je bio sav u bunilu:

Disi, polako, nece to tako brzoo...disi, hoces vode? Uh, meni u jednom trenutku smesnoooo...on mi ne veruje da me boli :)

Ali etoo, porodjaj kuci je totalna suprotnost onom prosloom...zaista je bila prava intimna atmosfera i nekako prijatnoo, radis sta ti je volja...Voda mi je puuunoooo pomoglaa.. Sve je onako samo od sebe islo..

Babica samo sto je bila tu eto da prihvati dete.

Nakon porodjaja ostali smo tako ja i mm da placemo nad bebom nekin 30 min. cirkuus, ko da nam je prvoo...i da se iscudjavamo kako ima sicusnee prstice, nosic, kako nas gledaaa Babica sto brine o bebi dosla odmah...

Negde posle 1h ja se istusirala i nasminkalaaaaaa! Setila sam se Miljuskee :)

Dosli nam svekar i svekrva s cerkicom...jeli tortu...

U principu me nista ne boli sem sto mogu malo teze sesti jer sam pukla, pa su me sili 3 konca...Ali i to nije tako strasnoooo

Bili smo na pregled kod pedijatra, sve je uredu...Bebica je mirnaaa, cudno mi sto stalno gledaaa ko da razume sta joj mi brbljaaaamoo

I daaa...zove se Amber...

Jao Mika suze su mi posle od miline , drago mi je sto ti je porodjaj bio ugodan . Uzivajte sada :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.