Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ahahaha Miljuška ti si car! <3 Jedem ja badem, al' ništa. Jedino mi tek otvorena kisela, sa PUNO sode pomogne. Inače, jednu vlašu načnem uveče i ona do ujutru izlapi, koliko ja nju puta preko noći otvorim da pijem. Tako da, ako nemam novu flašu kisele, bolje mi je da ne liježem da spavam. :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mika86 kako si ti danas,desava li se nesto?

Evo me Beberon, tu saaaam jos u zive :)

Imala sam jutros boloveeee, katastrofa. Od bokova ka sredini, ispod stomaka...Sklupcala sam se tako na krevet i zaspala jedan sat.. Mm me pokrio i izveo malu u setnju...Evo sad opet nadolazi, isto kao neki grcevi po stomaku i ispod stomaka...Ali se stomak malo podigao, nije nisko kao sto je bio...

Sta ima kod tebe?

Citam popadiju kako muci kiselina...mogu da zamislim kako ti je..meni ako noga utrni ne mogu da spavam a kamo li kad te nesto tako muci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me Beberon, tu saaaam jos u zive :)

Imala sam jutros boloveeee, katastrofa. Od bokova ka sredini, ispod stomaka...Sklupcala sam se tako na krevet i zaspala jedan sat.. Mm me pokrio i izveo malu u setnju...Evo sad opet nadolazi, isto kao neki grcevi po stomaku i ispod stomaka...Ali se stomak malo podigao, nije nisko kao sto je bio...

Sta ima kod tebe?

Citam popadiju kako muci kiselina...mogu da zamislim kako ti je..meni ako noga utrni ne mogu da spavam a kamo li kad te nesto tako muci..

znaci priblizava se :) dan D. Nista,kod mene bez promene,ujutru idem na ctg do bolnice,da vidimo samo da bebica ne pati,a ja sam i dalje bez kontrakcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav smor daaaanass,gde ste zene pisite nestoo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav smor daaaanass,gde ste zene pisite nestoo...

Haha, ja posle posla bila sa drugaricama na kafi....gre'ota ne iskoristiti ovakav dan....

Noćas me nije mučila ruka, samo jutros malo, odmah svet izgleda lepši :) Juče bila kod dr, i ona kaže nema tu mnogo pomoći, to je taj karpalni tunel, će da trne i boli dok god otiče. A otiče uglavnom dok si trudan, nekad manje, nekad više. Ali da li juče od vežbi što sam radila, ili od čega je, zaista je noćas bilo podnošljivije.

Sad ću malo da odmorim, pa idem opet napolje :)

Beberonka, stigao due date! :) No, držim fige da izdržite dok se vrati doca, a i ako ne, i tad će biti sve ok, nema da brigaš, kako je ušlo, tako će i izaći :lol:

Miljuška, Brunda, VelNes i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>Evo i mene.Bila kod lekara,beba okruglo 2kg.Kaze da to sto me boli i sto nocas nisam spavala od bola da je to normalno( gde bre normalno),jer se sirim tj telo se priprema za porodjaj.

BEBERON voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zna li neko, tj.da li je neka osetila ovako nesto- ziganje dole,znaci ne boli me kost nego unutra me zigne,meni je slicno kao kad me dr,pregledao,pa kao da grebucka po malo...ne znam kako bih vam objasnila??? Danas mi se to desava vec 5-6 put i osecaj bas nije prijatan :wacko:

mika86 i malena jaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da ovo nema veze sa vezom, ali jedu mi se jagode, a "hvala Bogu" zaboravila sam ih u kancelariji <_< ....dođe mi sad da sednem u kola i odem po njih.

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Beberon, ja ti nemam drugog objasnjenja vec da se pripremas za porodjaaaj... Mislim Brundin doca je u pravu, sta god nesto: ma to su ti pripreme, to se ti otvaraaas :D

Voljena Zeno, veruj mi da sam sad cackala po spajzu i trazila sta bih mogla jeeest :)

BEBERON voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popadija, isti je slucaj i kod mene. Kiselu vodu kupujemo na paket jer ne smem da ostanem bez nje,a bademe kad-kad grickam ali meni izgleda da nista ne pomaze. Jedino mi pomogne kad ne jedem posle 18-19h i onda legnem sa praznim stomakom pa nekako i odspavam malo.

Cim udjem ovde ocekujem da ima nesto novo kod Mike a drzim palceve da je stanje nepromenjeno kod BEBERON! :-) A vidim da je BEBERON pisala nesto o tome da se spusti stomak za saku kad je blizu porodjaj,meni je tako vec neko vreme ali jos se nista ne desava i valjda nece jos... :-D

BEBERON i mika86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno i ja ludim za jagodama,ne mogu da im odolim.Paradajz,krastavce to jos nisam probala i necu dok ne stignu da znam da su sigurni al jagode,mmm.Moje omiljeno voce

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zna li neko, tj.da li je neka osetila ovako nesto- ziganje dole,znaci ne boli me kost nego unutra me zigne,meni je slicno kao kad me dr,pregledao,pa kao da grebucka po malo...ne znam kako bih vam objasnila??? Danas mi se to desava vec 5-6 put i osecaj bas nije prijatan :wacko:

Meni se to dogodi jednom u tri dana, pocelo je polovinom osmog meseca... Nesto nisama ni obracala paznju na to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno i ja ludim za jagodama,ne mogu da im odolim.Paradajz,krastavce to jos nisam probala i necu dok ne stignu da znam da su sigurni al jagode,mmm.Moje omiljeno voce

A problem je sa jagodama što su one jedno od najtretiranijih voća na ovim prostorima (uz breskve). Znam, jer moji imaju i voćnjak i plastenik pa drže dosta povrća i voća, ali ne za veleprodaju, nego nam dolaze kupci kući, a ostalo za naše potrebe. Tako da ja samo njihovo povrće jedem, jer znam da nije prskano, a jagode ne gaje, tako da ovaj put nisam mogla da odolim onim (na izgled) divnim crvenim (genetski modifikovanim) jagodama... :lol: Kad se setim onih kržljavih iz babine bašte, ove savršenog oblika mi dođu kao neke plastične, ali u nedostatku boljih........ Na kraju sam izdržala da ne odem po njih, svaka mi čast! :D

Brunda i mika86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javnemo samo da je ok na UZ sve danas bilo,da smo napredniji za 250gr u odnosu na nedelju trudnoce i da bebac ima 1490gr. E sad to da li je lose-dobro, ne znam? Pise i da je BPD 77,Femur 52,ABD 72. Beba je bas pokretna i stalno je osecam,ali super nas dve funkcionisemo:)Po ceo dan ne legnemo,osim kad krenemo da spavamo uvece i ne smeta mi,vise volim da sam u hodu,ma kako i sta to bilo:) Mislim da cu da prekinem sledece nedelje Utrogestan da pijem.

mika86 i Brunda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, kako predivno proslapava noooooooć, konačno! B)

Kako ste mi vi, Mika86 i BEBERON, ženske, jeste li u komadu? :ph34r:

E jutros sam imala jednu kontrakciju, znači, nije beba 100%, pošla sam da usanem i baš me zaboljelo i držalo nekih 30sekundi... Šta mislite? Da l' je to? :P

Ljubim vas, odoh doručak da pravim, crko' od gladi. :unsure::wub: :wub: :wub:

BEBERON i mika86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro, jutro i od naaas :)

Evo ja se vratila iz prve jutarnje setnje..Bila sam malo sa cerkicom po parku, poneli bahati hleb patkicama, a zemlja mirise na sinosnju kisuuuuu, svezina,divota..Danas opet lep i suncan daaan...

Mene s vremena na vreme zigne dole, nisko sasvim ispood stomaka. Ja se savijem, paaar sekundi i prodje...Ma rekla sam da necu obracati paznju dok ne budu ceste ali etooo :)

Danas imam da peeeglaaaaaaaam :( Tri poslednje masine nisam peglala, uh...gomila ceka :(

Sinoc pricala s mamom, ona mi se ljuti sto nisam pristala da mi daju indukciju i da izazovu porodjaj nego hocu jos da cekam...ali eto cekat cu jos do ponedeljka, a onda cemo videti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :)

MI evo odmaramo, dok je mali zvrk u skolici, sl.ned imamo pregled, jedva cekam posle mes dana da vidim kako smo napredovali. Krenula sam da nosim carape za vene, jel neko ima tih problema, ispucale su mi katastrofa, imam osecaj da vise suknjicu necu obuci!

Popadija mene i u dr trudnoci strasno muci gorusica, sve sam probala i nista da pomogne, na kraju kad bas ne mogu da zaspem i izdrzim posisam jedan rupurut, to mi je dala doc i kaze ne steti plodu, a meni smiri kiselinu za sek!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko je pisao za ragade, pa sam se setila meni je su pomagale komprese iz apoteke, jako prijaju jer hlade, a stavljala sam melem koji mi je izvukao i mastitis i ragade pa sam dojila god dana i tad sam namerno prekinula a bilo je mleka za izvoz! :)

Uzmete svinjsku mast (malo je properete) i umutite viljuskom sa zumancetom, to zamrznete da bude cvrsto kao margarin, bukvalno da nozem morate da grabite, i mazete dojke i bradavice od podoja do podoja, odlicno je! To mi je dala pedijatrijska sestra iz Betanije i spasava! :)

malena jaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske, evo mi se vratili sa ctg-a, bebini tonovi super sve ok,meni pokazalo jednu kontrakciju koju nisam ni osetila i to je to...sinoc sam imala ono ziganje,od jutros nista...sali se babica kod koje idem dole,da mi je beba tvrdoglava i da nece do ponedeljka jer ceka docu :)

Lala79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, kako predivno proslapava noooooooć, konačno! B)

Kako ste mi vi, Mika86 i BEBERON, ženske, jeste li u komadu? :ph34r:

E jutros sam imala jednu kontrakciju, znači, nije beba 100%, pošla sam da usanem i baš me zaboljelo i držalo nekih 30sekundi... Šta mislite? Da l' je to? :P

Ljubim vas, odoh doručak da pravim, crko' od gladi. :unsure::wub: :wub: :wub:

Popadija,ja sam u komadu jos uvek :D i kao da cu biti jos 9meseci imam utisak ko da sam trudna 2godine :) uzas...ali jos malo pa gotovo ;) ej a to da li je bila kontrakcija ne znam,to ce ti reci ove iskusnije,ja sta god da zigne mislim,hm evo ga to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Buvie, auuu mogu da zamislim kakvi su bolovi s tim venama :(

Jednom sam videla kod jedne komsinice da nosi tu carapu, kaze da joj pomaze kad ima bolove, ali da ne zalecuje.

Meni na pocetku trudnoce tako, pojavila se modrica ( negdje sam se udarila a da i ne znam) na levoj nozi, ja poludela mislila vene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, bole i trnu noge, bas je nezgodno, a plus jako je ruzno i tome nema povratka, moze biti samo gore.

Ajmo Mika i Beberon, da pomerimo listu, jedva cekam kad ce da dodje i do mene :)))) Drzimo vam fige da bude najmanje bolno sto moze da bude :)

BEBERON voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice drage, nedostajete mi.. :wub:

Evo ja ugrabih 5 minuta, rekoh da vidim da li su se Mika i Beberon porodile, ali vidim da nisu. Nesto ne mozemo da se sastavimo ovih prvih dana, posto mm radi kao dragstor, mama mi pomaze koliko moze, ali ovo dojenje i izmuzavanje oduzima bas puno vremena, a ja bih malo da se mazim i sa decacima da se ne osete zapostavljenim. Prva noc nam je bila katastrofalna, nije spavala uopste, a mene uhvatila migrena. :unsure:

Beberon, nema potrebe da zuris u porodiliste ako ti je vodenjak ceo, nema sanse da izleti beba "preko" vodenjaka, zato sam ja opusteno, bolnica mi na 7 minuta od kuce, i dr je rekao da ne dolazim ranije. ;)

Miljuska, iste nedoumice i ja imam ovih dana, oko pranja bebine piki, sta da radim kad se ukaki, da li sme da se brise izmedju usnica? BAs sam htela da se malo raspitam po forumu, pa mi je bas bilo simpaticno kada sam procitala tvoj post.

LJUBIM VAS SVE i mislim na prvih pet sa liste i drzim pesnice najjace! :)

Brunda, VelNes, BEBERON i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta radite okruglice? Ja se danas bas slabo osjecam, probada me isto nesto "odozdo", imam osjecaj da ce ruka da joj ispadne kako me zagrebe nesto. Tako tesko hodam, sve me nesto steze. A bebuska se sve jace mrda, cini mi se da ce kozu da mi prokine. Sva sam malaksala i kao da sam dehidrirala, mada pijem kao kamila. I kasalj me neki suvi uhvatio. E a za vene i kapilare je meni dr prepisao Hepathrombin 30 000 mast, ujutro i uvece da mazem, mada ja ne vidim nekog efekta... Ljubac od mene, odoh da lezim i dalje.

Brunda i BEBERON volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.