Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

@Nasha, bas mi je drago da si lako prosla i da je porodjaj prosao kako treba. Uzivaj sa svojom devojcicom.

Ja NISAM JOS :( i ne nadam se da cu skoro. :) Isla sam juce na kontrolu, babica kaze da beba jos uvek nije spustena koliko treba. Moze da se desi da pukne vodenjak pa da on spusti bebicu, ali bebica ima dovoljno prostora tako da joj se jos ne spusta. Imam puno plodove vode.

Kaze mi ako hoces mozemo da iniciramo porodjaj, ali oni savetuju da bude 42.sedmica... Meni se zuri :D ali ako bebica nece neka je jos koji daaan...sta cu joj...Strah me da mi termin i nije pogodjen jer ja nisam imala menstruacije nikako nego pila tablete i od togga dobila menstruaciju.

Tako da je moguce da sam na pocetku avgusta ostala trudna ali je moguce da je bilo i na kraju avgusta..ne zna se tacno...

tako da ja panicim, osta mi dete u stomaku :D a moguce da ona jos nije zrela da izadje :D

BEBERON voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci opet cu da brojim zvezde ma samo da sve prodje kako treba posle redom kako ide

nego meni se sve cini da cu ja sskoro krenulo mi braonkasto,bolovi u kicmi,

menstrualni bolovi...

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mika86 sve u svoje vrijeme... moja drugarica je danas ostala u bolnici, prenijela je 10 dana, ali nema nikakvih naznaka, ni kontrakcija, niti se otvara, bas nista, pa planiraju da je prate dan-dva pa ce indukovati porod...

Micolina kad si bila na pregledu, sta su ti rekli? Ako krene, zelim da bude sto brze i bezbolnije i da sve, sve bude u redu! Samo hrabro :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micolina, to sam zaboravila da napisem, i meni je ceo taj dan kad je krenuo porodjaj islo to braonkasto, sve tako po malo...mislim da si zrela, drzimo pesnice :)

Mika, najgore je to iscekivanje, ali ako su te pregledali, ako je plodova voda ok i beba aktivna, nema razloga za brigu. Ocigledno da beba nije spremna, a verovatno ti stvarno ni termin nisu pogodili, ako se ne varam, ti si pisala da je beba bila malo sitnija na nekom UZ.. Mislim na tebe! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti

djudja,bila sam nista mi nije rekao za grlic,rekao mi da dodjem u petak i radili mi ctg

ali sestra mi izvrnula onaj deo sto pokazuje kontrakcije

i rekao kao vidimo se u petak,a inace on treba da me porodi

...on ne prica mnogo ali je veliki profesionalac,prosli put sam bila gotova za 3,5sata...

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas stanje redovno..nikakvih novosti

BEBERON voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci sve je to individualna stvar, ma meni juce na slavi neki strine :) kazu, ma ne ces ti jis nista ti se nije spuatio stomak,mora za dlan ispod grudi...zato me je zanimalo, znaci ne mora da znaci. Moj se nije ni malo spustio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasha :) citam sad, bas mi je drago da si superiska prosla, ja mislim da ne bih bila hrabra da cekam kontrakcije na 5min.i ako zivim na 5-10min.do bolnice,svaka cast za hrabrost :) uzivaj sada sa svojom decicom...poljupce i zagrljaje vam saljem :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mika86 kad bi mogle da biramo kad ce bebci napolje,m? Ja bih da sacekam 13-ti zbog dr. ili u subotu 11og na moj rodjendan...nego ja kao da ne treba da se porodim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odoh ja na onu temu od 0 do 6 meseci da vidim kako li peru onu stvar kod zenske novorodjencadi. ova nasa usrana non stop jos te glupave maramice zbog pupka kao...

mika86 i BEBERON volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mika, najgore je to iscekivanje, ali ako su te pregledali, ako je plodova voda ok i beba aktivna, nema razloga za brigu. Ocigledno da beba nije spremna, a verovatno ti stvarno ni termin nisu pogodili, ako se ne varam, ti si pisala da je beba bila malo sitnija na nekom UZ.. Mislim na tebe! :)

Ma jeste, na UZ u 36. sedmici su bili rekli da je bebi nesto sitnija...ma necu da se sekiram, kad bude vreme izaci cee :) Ili cu ko slonovi nositi bebu 21 mesec :blink: haahahahaha

@Micolina, srecno...sigurno su to prvi znaaci :)

@Beberon, eh ti datumi, ma kad me neko pita kad ti ono bese termin ja kazeem: ovaaaaj...za dva dana :P i ako je pre 7 dana prosao :D

@Miljuskaaaaa, eh ti se selis u druge temee, ako, ako :) Kod devojcica se potire od spreda ka pozadi, da ne bi bakterije usle ako brises obrnuto: od pozadi napred...Ma pod cesmu krasnuuu, pa sve dobro isprati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odoh ja na onu temu od 0 do 6 meseci da vidim kako li peru onu stvar kod zenske novorodjencadi. ova nasa usrana non stop jos te glupave maramice zbog pupka kao...

Miljuska nemoj nas sad zaboraviti,svracaj i ovde...mada cu i ja skoro tamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha mika znam to,ja sam se malopre na slavi kod kumova tako ispalila.Pita me zena jedna kad je termin,a ja mrtva `ladna kazem 13.maj aaaa ovaaaj bre sutra :lol: muz i kumovi su popadali od smeha :D

Voljena žena i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam od mice ka guzi se brise, nego ukenja ona i celu micu i tako prespava 3 sata, dzaba ja posle tarem... Oprala sam je pod cesmu, valjda je pupak ostao suv. Nema teme, svi o sminkanju pricaju tamo, niko o guzici!

mika86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha, Miljuska, neka tebe ovdje snama, nece niko da te dira, a mozemo i ovdje o guzicama, ima nas sto nam ide tek prvo pa valja svasta cuti o bebanima. Sta se u Srbiji savjetuje za pupak? Kod nas sad samo 70% alkohol i gaza. Nista drugo. :unsure:

Ja danas idem popodne vaditi hormone od stitne, pa usput malo soping, ovo ono :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Miljuska, ma bitno je da je lice nasminkano, a jel guza usrana to nije tako bitnooooo :lol:

Amaaaan, celu noc sam sanjala porodjaj i bolove...10x sam se probudila drzuci se za stomak mislim bas bolovi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde ide prvo hidrogen 3%, pa povidon jod da malo "dopali", onda u kompresu iskljucivo NIVA sto kaze moja patronazna.

Pre 9 godina je bilo hidrogen pa bizmut-subgalat. Ja opet nisam kupila hidrogen ubice me patronazna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, Mika, kad smo kod sminke, ja se nasminkala pre izlaska iz bolnice, da znate da je neverovatna razlika na fotkama! Samo maskara i rumenilo jer ostalo ni ne znam, ali veselija mama, kad se pogleda, nije ko iz morbidnih stripova. Jos sise velike, milina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ubilo dok nije krenulo posle treceg... Dve noci u porodilistu brojala sam zvezde a drugu noc su mi cak maznuli bebu dok sam spavala pored nje a ona me zvakala i zvakala. Videla sestra da mi malo ide krv pa uzela bebu i dala 10 ml bebelac hrane, beba zaspala konacno i spavala 3 sata.

Meni je svaki put tako, dva tri dana i noci sise u prvom planu: pustim da grize,, razvlaci, sta god hoce, non stop guram i bitna je vruca supa. Kontam, da je nisam ja rodila, krenulo bi mleko na toliko cimanje. Sad imam za dve bebe. A ona izmuzanja samo ako mi je bas kamen kameni onda malo izvucem ako mi se hoce, ali nikad skroz, ma ni pola, samo da ublazim bol. Dalje sve ide samo. Pivo malo pomaze, ali ne pije mi se vise.

Juce mi patronazna otkrila toplu vodu, kaze bolje spava beba ako isisa do kraja jednu, a ne da menjas jednu pa drugu. Kaze najmasnije mleko sto daje sitost nalazi se na kraju kad je skoro sve ispraznjeno. Ja tako uradila i spavali smo celu noc.

Ja mojoj bebi tako i dajem,jedan podoj jednu dojku,drugi podoj drugu,bitno je kada ispose jednu drugu obavezno izmlazam do kraja i tako mleko ravnomerno nadolazi,ja sam imala u bolnici problem sa bradavicama stvarale su mi se ragade i koristim multimam balzam za suve bradavice i bas mi super pomaze.
Miljuška voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ej ma ja samo molim boga da izdrzim do petka kad je ovaj moj dr dezuran...nocas sam opet imala celu noc te menstrualne bolove pa su kao prestali sad me opet kao nesto sve zateze...ali prestalo je to braonkasto tj sad imam jako malo ...

ma i frka me hvata,a jos kad znam da trebam da ostavim ovu moju malu a bas je vezama za mene ...spava nocu sa nama i budi se cesto i samo mene trazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Noć je protekla katastrofalno, nisam mogla da se namjestim, onda kad' zaspim, probudi me gorušica i desilo mi se da me probudi "kisela vodica" u ustima, kao kad' povratite, pa ona kiselina, sekund je falio da se ispovraćam, sreća, pa je kisela voda bila pored mene. To mi se već 4-5 x dešava u poslednje vrijeme, danas sam trebala na kontrolu, međutim, doktor radi tek od subote... Valjda neće porođaj ranije krenuti... Et'. :)

Miljuška voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plavi cuperak, nisam ja nikad nicim mazala, uvek je ovako bilo, krene krv, a ragade ne znam jel imam ili nemam, uglavnom, boli par dana i onda vise nema problema. Ne izmuzem, bas sam bezveze, vi to svi uredno nesto, ja samo dajem oni sisaju i tako to ide... Izmuzam samo kad prestajemo sa sisanjem posto je oba puta bilo nasilno, zbog nekih proliva zestokih, pa morali ukinuti, sa 10 meseci otprilike, al to izmuzem kad bas boli ono uzas! I to malo izmuzem dok ne mine bol, onda sutra vec ni ne bude tako itd. Joj sto gadno posle izgledam, jedva cekam 40 ti rodjus, po planu trebalo bi da dobijem male silikone! Oteglile se sestre nevidjeno, sad ocekujem da ce biti ko spagete! Mozda izmisle neko drugo "punjenje" do tada, nesto mi samo ta rec silikoni budi nemir u dushi...

plavi cuperak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Noć je protekla katastrofalno, nisam mogla da se namjestim, onda kad' zaspim, probudi me gorušica i desilo mi se da me probudi "kisela vodica" u ustima, kao kad' povratite, pa ona kiselina, sekund je falio da se ispovraćam, sreća, pa je kisela voda bila pored mene. To mi se već 4-5 x dešava u poslednje vrijeme, danas sam trebala na kontrolu, međutim, doktor radi tek od subote... Valjda neće porođaj ranije krenuti... Et'. :)

Popadija, ovo nikako da kazem, ovaj put sam i sama trpela gorusicu jer su mi bademi preskupi s obzirom da ih svi jedu kad ih kupim, proslu trudnocu sam nekako imala bademe "pod svoje" ali evo: dovoljno je bilo 4-5 komada, dobrano ih izvaces i onda gutas polako dakle jedes bademcice i resavaju gorusicu bas na duze, pola dana rekla bih, bar meni. Svih 5 badema u desetak minuta i gotova doza. mislim da prestane vec posle drugog treceg. jabuka mi kao nesto pomogla, ali kratko i slabo, a kisela iskljucivo knjaz, isto kratko i slabo.

ej ljudi skupio mi se stomak i nema strija, ja se zaprepastila, bice da je bas isto od tih badema, posto sam jela celo detinjstvo "bajame" u dalmaciji a "bademe " ovde u tim trudnocama, kazu da je to super i za kozu. Mada jela je i moja mama, a lici na gomilu raspucalih sljiva. A mozda se pojave kad jos malo sacekam, ali vec sam se bila pomirila sa njima pa nema frke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage trudnjace, evo i mi da se prijavimo...stanje redovno. Osim neke nervoze od kad sam otvorila oci,bas sam ustala na levu. I sva sam nesto bzvze,smorena,sve me mrzi,samo se vucem po kuci :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mika86 kako si ti danas,desava li se nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.