Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobar dan žene!

Dobrodošla Buvie! :)

plavi cuperak 23.04.2013.

Miljuska 27.04.2013.

bojanans 30.04.2013.

mika86 30.04.2013.

nasha 06.05.2013.

BEBERON 08.05.2013.

Bratica 08.05.2013.

princessadora 10.05.2013.

bebac2011 15.05.2013.

bebacbg 19.05.2013.

micolina 20.5.2013

Popadija 24.05.2013.

Zoks 24.05.2013.

gagaca 28.05.2013.

Lala79 29.05.2013.

malena jaa 06.06.2013.

KICA 17.06.2013.

tomas 26.6.2013.

Soff 27.06.2013.

Brunda 28.6.2013.

Dijanadija 3.7.2013.

MamaMjau 06.07.2013

Djudja10.07.2013.

MimaS 11.07.2013.

Buvie 11.07.2013.

Voljena žena 17.07.2013.

VelNes 24.07.2013.

goricakis 03.08.2013.

nasha, meni je baš lepo Tijana, a ima i ona pesma od Bebeka :)

BEBERON i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MimaS mislimo na tebe,javljaj nam se kad mozes....saljem ti poljupce i zagrljaje,bice sve to ok :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miljuska nisam bas najbolje razumela to za pelenu ? u cemu je fora,kako je vezes? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MimaS, javi se s vremena na vreme kako si....moja podrška....

Ja sam baš umorna, danas žestok dan na poslu, putovala (dobro, ne preterano, 120 km, ali nije mi baš prijao onaj pojas), posle imala silu stvari da dovršim u kancelariji, pa kad stigoh kući, kuvala, i sad osetim da me stigao umor.....ali neću da dozvolim da ovako lepo vreme ne bude iskorišćeno, malo se opružim i onda pičim u šetnju... :)

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene zanima kako se ta pelena vezuje, i vazi li to za CR? Miljuska pucaj ... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan stomacici evo i mene da se javnem,nedelju dana sam u guzvi vecoj nego dok sam radila....gletovali i krecili deciju sobicu,pa premestali neke stvari po kuci,pranje i peglanje stvarcica,svasta po nesto :)

Stigla nam kolica jos da mi dusek za krevetac stigne sa pranja i slikacu vam da se malo hvalimo kako smo bili vredni.

Torba za porodiliste je spremna jos da proverim sa babicom da nisam nesto zaboravila i to je to,inace danas smo usli u deveti :P :P

Dobrodosle nove clanice nase poduze ekipe, koliko vidim ovaj nas spisak se bas razvukao...

BEBERON, Miljuška i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene zanima kako se ta pelena vezuje, i vazi li to za CR? Miljuska pucaj ... :rolleyes:

nema Miljuske :D da nam objasni...

malena jaa i princessadora volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoks, kako danas u 9-ti? Isti su nam tikeri, a mi tek sutra ulazimo? :D i ja sam danas oprala sve od garderobe,pelena... Jos sutra posteljinicu,kolica stigla.a za sebe sam takodje sve kupila i.oprala još.da ispeglam i spakujem u torbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinite na pravopisnim greškama, sa tel-a sam pisala predhodni post, pa ćete me (valjda) razumjeti. :D

VelNes i BEBERON volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OooOoo sta je ovo nema nam Miljuske...??? A nema ni plavog cuperka??? Da nisu Jakov i Milena resili da izadju iz maminih stomacica :):rolleyes:

Miljuška voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OooOoo sta je ovo nema nam Miljuske...??? A nema ni plavog cuperka??? Da nisu Jakov i Milena resili da izadju iz maminih stomacica :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aham tu si plavi cuperku :) znaci stanje redovno,nista se ne desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jos tu,bas kazem danas muzu da cu kao Georgina da budem trudna dve godine,mojoj bebi se ne izlazi iz stomaka,lepo mu unutra.

BEBERON voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miljusku ce bas sad da potera, kad treba da nam objasni za pelenu... :D

Beberon vezuj i umotavaj se kako znas :P

malena nema izgleda nista nama od odgovora :D usledice vezivanje kako znam i umemo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad cu da objasnim! Morala srediti nosnje malome ima koncert neki sa folklorom i svi dok rucaju...

Pelena se vezuje kako znas i umes, odmah dok jos nisi ustala (naravno, ako su te otkotrljali u sobu, a ne tamo na stolu za poradjanje). Ja sam to ovako radila: Uzmem veci format pelene, ne znam sad kako se zove, ali ima manjih i tanjih i vecih i debljih. E tu vecu i deblju uzmem i savijem je kao trougla marama da bude (po dijagonali). Onda je vezujem na ledjima da bude cvor (nije bas prijatno za leskarenje, ali ja izdrzavam tako) sto manji cvor, a da je cvrst, pa se nekad ni ne oseti nesto mnogo. Ko je debeo, imace manji cvor, a posto ima i sala, manje boli kad lezis. Ko je mrsav, ko mu kriv sto je mrsav. Bitno je da bude jako stegnuta ali oko kukova, dakle ne na struku. Svrha joj je da drzi onaj deo tacno iznad besike, mozda je bolje i malo nize nego da ides na vise. Ne treba je postaviti da spic od trougla bude dole, vec obrnuto, kad ustanes da bude spic prema gore, ka pupku. Prekriti pupak nece, jer se normalno nezaegnuti deo pelene malo sroza, ali bitno je da je ona "hipotenuza" dobro stegnuta. To sto ti onda visi kozetina malo preko, nisam skontala da je bitno. Vazno je da se ne spuste creva ili sta vec, dole gde je lezala bebina glavica, jer to je prazno posle porodjaja a ima mesta.Ne sad da uhvatis pa stezes ko manijak, nego pritegnes koliko god mozes, a prvi odlasci u wc, na cigaru na prozor, ili sta vec ko radi, treba da i pridrzavas rukom kako god se snadjes, ko je radjao taj zna, a ko veze pelenu ili vec sta, kad je skine i ustane, shvatice da je mnogo teze i disati i hodati i drzati ledja uspravno bez podvezivanja, nego sa podvezivanjem. I tako ja radim dugo, ma nedeljama, dok god mi godi, dok ne osetim da neki trbusnjaci ili koji vec misici ili sta ja znam sta,rade posao umesto pelene. Vidi se to, kad pogledas onu sto ide u wc kako se drzi treba joj 8 ruku da drzi sve one kozetine a tebi na ovaj nacin dovoljne dve ruke. Na kupanju naravno odvezes i drzis minut, malo samo da se tusnes, pa odmah ALI KAD LEGNES!!!!!!!! ZAVEZES, KAO I PRE, STO SI ZAVEZALA u lezecem polozaju!!

eto baba rekla, ja probala, upalilo.

MALENA JAA, mislim da ne dolazi u obzir ovo sve sa carskim rezom, a to ce ti se i samo kazati, cak mislim da doktori ne bi smeli videti da se to uopste i radi, imaju sigurno objasnjenje da je to pogubno za samu porodilju. A carski rez je zeznuta stvar, tu ja ne bih nista radila od tih fazona, samo bih pratila savete doktora.

Soff i Buvie volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miljuska draga hvala ti na odgovoru :) sve sam te razumela. Kraljica si majke mi ;)

Miljuška voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Miljuska, takodje i za jucerasnji odgovor oko garderobe za bebca, i ti i ostale devojke ste mi pomogle. Spisak gotov samo soping da se obavi... |

A ako bude CR sta da se radi, upasuj stomak u pantalone ili cu se utezati u kojekakve midere kad pozelim da zablistam :P

Miljuška voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci i danas smo sve na broju! :)

MimaS, drzi se, bice sve OK.

Jaooo jeste, taj stomak posle porodjaja kad sam ugledala, samo sto me slog nije strefio, kao neki poluizduvani balon..ali sva sreca posle se sve vrati na mesto (valjda).. :blink:

Nesto me bolucka stomak veceras, ne mogu da procenim da li su gasovi ili neke kontrakcije. Moj problem je sto se meni uopste ne stvrdnajva stomak kad imam kontrakcije, nego bukvalno kao menstrualni bol osecam, samo se pojaca intenzitet pred porodjaj, tako da eto i posle dva porodjaja nekad ne mogu da procenim sta je..A toliko jedva cekam da se porodim da sam izgleda pocela da umisljam.. :ph34r:

Miljuška i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Nasha, uvek te je lepo cuti.

Sve smo na broju, ali mene uhvatilo da radim po kuci i to onako apetitski. Pretpostavljam da je to ono pred finale B)

Idem da pecem sniclu. Eto radim po kuci apetitski.

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Nasha, uvek te je lepo cuti.

Sve smo na broju, ali mene uhvatilo da radim po kuci i to onako apetitski. Pretpostavljam da je to ono pred finale B)

Idem da pecem sniclu. Eto radim po kuci apetitski.

Gnezdis se draga moja..kao koka kad treba da snese jaje.. ;)

Miljuška voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas nesto slomljena par dana...sama sam kriva,juce sam ceo dan provela u basti,a da se pohvalim da mi je dtomace pocelo smetati prilikom savijanja...

VelNes i Miljuška volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od jutros nesto nije guzva na ovom nasem forumu :)

Plavi cuperku, ako krene...drzimo fige! :wub:

Miljuska, gde me nadje! Ja ananas konzumiram u velikim kolicinama (mislim da sam negde citala da pomaze omeksavanje grlica), ali ja ga inace voleeeemmm. Skoro mi je muz doneo iz Slovenije najveci ananas koji sam u zivotu videla, jela sam ga tri dana, a sladaaaak...Sad cu da mu kazem da mi danas kupi! :P

Ja sam jutros odvela decu peske u vrtic i bila u poduzoj setnji, jedva sam hodala kako me stislo dole nisko, ali nisu bile kontrakcije nego mislim da se beba prilicno spustila..

Mika, i ti si jos uvek u paketu? ;)

plavi cuperak i Miljuška volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasha, isto tako, isla da podignem dodatak u stedionici oko 2 km tamo i 2km nazad, isto me tako stislo, ali nema bola nego samo stiskavac i neka zurka u stomaku, lete kolena, laktovi...

Ananas kao omeksava, ali ja vec pocinjem da mislim da su to ovi iz porodilista izmislili, jer ako dodje do neprijatnosti tokom porodjaja, manje bazdi ananas nego ona "pikantna hrana" sto svi jedemo ne bi li se ranije porodili :lol:

nasha, VelNes, Buvie i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.