Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Malabebo,

A što treba venčani list :unsure: , mi nismo venčani, niti planiramo...

Nemam pojma ...za to znam i da pise na vratima na porodilistu...ali opet za one koji nisu vjencani sta..kaze se nismo vjencani i pa sta .. :)

Izvini ako cu pitat..ovde se djete ne moze krstiti ako roditelji nisu vjencani ...ne znam kako je dalje ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

COOKIE SRECNOOOOOOOO :)

Hvala vam svima na odgovorima! Drugarica me isprepadala danas kao pa ti nisi spakovala torbu,to si trebala jos u sedmom i tako neke price! Ja joj kazem jos je rano,ona kao ma da li si ti normalna porodjaj moze da krene svakog dana ne daj Boze,i istaumira me zena,ja skocila posle na verenika i nasta problem bez problema! Ovde obicno daju spisak sta treba za porodiliste,ali meni jos nisu dali,znam samo da treba da nosim benkice i pidzamice za bebu uz stvari za mene,ali ne znam tacno koliko ni sta,a sledeca kontrola mi je tek desetog novembra :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma ...za to znam i da pise na vratima na porodilistu...ali opet za one koji nisu vjencani sta..kaze se nismo vjencani i pa sta .. :)

Izvini ako cu pitat..ovde se djete ne moze krstiti ako roditelji nisu vjencani ...ne znam kako je dalje ....

U crkvi? Verovatno ne može. Nisam krštena, tako da ne znam. B)

A u opštini, da se zavede dete, može, samo otac treba da prizna dete, i treba prisustvo oba roditelja kad se vade mnoga dokumenta. Moja drugarica ima vanbračno dete, znam da je veća papirologija, i mora da nosi krštenicu od deteta, u kojoj piše ime majke i oca, i saglasnost oca kad ide u inostranstvo, jer je prezime očevo.

Moji su svi pali u depresiju, kad su čuli da neće biti ni svadbe, ni matičara. :lol: Misle da smo oboje načisto ludi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja glupost da se dete ne moze krstiti ako roditelji nisu vencani. To je stvar izbora svakog pojedinca. Meni roditelji nisu vencani pa smo i sestra i ja krstene. Sestra od mm se takodje nije vencala u crkvi a krstila je svoje bebice.

Kod nas u porodiliste isto treba na otpustu vencani list, a ako nisi vencana onda izvod iz maticne knjige rodjenih.

Ja sam se spakovala na ulasku u 9ti tacnije 15 avgusta, tad sam skinula i lak sa noktiju kao moze svaki cas da krene, a od tad proslo vise od mesec dana.

Isla sam danas na ctg imam kontrakcije do 40 mozda krene sutra, a mozda i ne :) kao da ja to ne znam.

Ako ne krene onda opet u cetvrtak na pregled pa da se dogovorimo kad da idem na indukciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas dve :)

Ctg nalaz uredan,kontrakcija nema.Pogledao me vaginalno,zatvorena skroz,grlic dug 2cm,pozadi skroz.Glavica iznad karlice.Rece necu skoro.Mislim se al' me obradova.Tesim se jos 11 dana do termina i 7 preko koliko cekaju,najvise jos 18 :)

U petak uz da vidimo koliko je porasla smizla.S obzirom da je pre mesec dana imala 3200gr sad ima oko 4kg sigurno.Mnogo je to,razmisljam d pitam dr. da mi plasira vaginaletu za otvaranje jer sam se i prethodna dva puta porodila uz pomoc gela,vaginalete i indukcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se nenose te mrežaste gaćice samo obične pamučne .Nose se jedna spavaćica 2 pidžame ,papuče,mrežasti ulošci punooooooooooo,obični ili ulošci za odljeve to su one veliki ulošci malte ne veliki ko pelena :) ,vate punoooooooo ,punjač ,mobilni,peškira 2 ,2 pamučne pelene,bevacin sprej :) ,tablete za bolove analgin i to je to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej prosto ne mogu da verujem da uopste nisam otvorena a trcim za decom non stop.Na nogama sam po ceo dan,jos trecerotka.Kaze dr. danas setajte,pa ja ne setam vec maraton trcim svaki dan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

respect imas isti nalaz kao ja :) :) ista duzina grlica, zapecacene nema im mrdanja :)

E bas sam danas htela da pitam za te vaginalete mm mi pricao da se njegovog kolege zena porodila uz pomoc njih. Ja nisam cula da su nekome u nasem porodilistu davali. Jel mogu to sama da kupim pa da ponesem i da trazim samoinicijativno da mi daju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja glupost da se dete ne moze krstiti ako roditelji nisu vencani. To je stvar izbora svakog pojedinca. Meni roditelji nisu vencani pa smo i sestra i ja krstene. Sestra od mm se takodje nije vencala u crkvi a krstila je svoje bebice.

Kod nas u porodiliste isto treba na otpustu vencani list, a ako nisi vencana onda izvod iz maticne knjige rodjenih.

Za krštenje nije nikad kasno. Ostavljam slobodan izbor mojoj budućoj ćerkici, kada i ako ona to bude želela. Ne mora da ima ista uverenja kao i ja. A verujem da neće biti problem da pristupi crkvi zato što mama i tata nisu religiozni, niti crkveno venčani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za krštenje nije nikad kasno. Ostavljam slobodan izbor mojoj budućoj ćerkici, kada i ako ona to bude želela. Ne mora da ima ista uverenja kao i ja. A verujem da neće biti problem da pristupi crkvi zato što mama i tata nisu religiozni, niti crkveno venčani.

Naravno slazem se da svako ima pravo na svoj izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro drage moje kako ste spavale noćas?Ja užasno toliko su me ledja boljela da sam se jedva okretala .Bebac se nešto umirijo pa mi neobično pomalo me i strah zašto nije aktivan <_< najviše volim kad ga osjetim pa onda sam sigurna da je sve ok.Neznam štami je nisam ovako baš pazila na svaki pokret bebe u prve dvije trudnoće .A sad valjda starija pa prepanutija :unsure: neznam šta je .Be positive znači da bi trebo bit i lakši porod kad si trećorotka tako mi je moja dr rekla jes se brze otvara.Ja se nadam da je tako ma neka mi bude ko prva dva i odlično odma cu trčeći u porodiliste bez straha :) :)

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOja deca su krstena iako mm i ja nismo vencani,niti u opstini,niti u crkvi.

Be positive a u koje porodiliste ides draga?Sigurno si pisala ali sam zaboravila.Ne znam dali mogu da se kupe u apoteci meni su je u porodilistu stavili.Znam da je mm kupovao Prepidil gel za otvaranje kad sam bila trudna sa Lukom ali to je bilo 2002 godine.Zvali ga iz bolnice i dali mu spisak sta da kupi.

Najbolje da pitas lekara kad budes isla.Ne bih da se pravim pametna lai ako nisi otvorena morace vaginaletu pre stimulacije oksitocinom.Mada mozda i nije tako ne drzi me za rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOja deca su krstena iako mm i ja nismo vencani,niti u opstini,niti u crkvi.

Be positive a u koje porodiliste ides draga?Sigurno si pisala ali sam zaboravila.Ne znam dali mogu da se kupe u apoteci meni su je u porodilistu stavili.Znam da je mm kupovao Prepidil gel za otvaranje kad sam bila trudna sa Lukom ali to je bilo 2002 godine.Zvali ga iz bolnice i dali mu spisak sta da kupi.

Najbolje da pitas lekara kad budes isla.Ne bih da se pravim pametna lai ako nisi otvorena morace vaginaletu pre stimulacije oksitocinom.Mada mozda i nije tako ne drzi me za rec.

To kod nas ništa nema niti stavljaju daju ti drip i to je to !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro,vec par dana se budimo oko 7-8h i nece dusa vise da spava pa to ti je,a uvece zaspimo vec oko 22h

lory ja sam sve kupila i spremila za porodiliste,jos da prepeglam spavacicu,i mogu da se spakujem,uradicu to cim udjem u 9.mesec,sad me samo buni kad je to,dr kaze 25.9.a u 36.nedelju ulazim sutra pa ja mislim da je to i pocetak 9.meseca.Procitala sam u jednoj knjizi dobar savet za zene kojima je termin blizu,cim udju u 9.mesec da zastite dusek da vodenjak ako pukne dok spavamo ne bi to sve pokvasio.

lory spremila sam sledece:

-spavacica,papuce,par carapa-mada mi kazu zene koje su se vec poradjale u nasem porodilistu da nista od ovoga ne dozvoljavju,daju njihove spavacice i papuce

-bade mantil,1 veci i 2 manja peskira

-pribor za higijenu znas vec cetkica,pasta,bebi sapun,cesalj,labelo,i nekoliko gumica za kosu,toalet papir

-mrezaste uloske 2 pakovanja za pocetak,kasnije ce mi doneti jos

-vlazne maramice

-uzela sam i one cepice za praznjenje creva,ne znam dal ce mi trebati al da ih imam za svaki slucaj

-punjac za mob obavezno

-dnevnik moje bebe,knjiga,bombone,plazma

-od dokumentacije zdravstvena knjizica,licna karta,potvrda koja sam krvna grupa,vencani list-to ovde traze,samo oni znaju sta ce im

I to je to otprilike,valjda nisam nesto zaboravila,ako jesam,devojke dopunite me da ne zaboravim nesto da ponesem sto je potrebno.

E da razmisljam jos dal da uzmem te mrezaste gacice,al kazu mi zene da mi nece dozvoliti da ih nosim i da ne uzimam bezveze.

Devojke,ja vec dve veceri stavljam makmiror vaginalete,stavim ih oko 12,i vec oko 2-3h se budim i dem da piskim.Zanima me jel moze ona za to vreme da izdeluje unutra,verujem da se istopi brzo ali ne znam kolko to jos treba da stoji unutra da bi bilo nekog efekta???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od nas! :)

Znaci poludela sam,imam kombinovani frizider-zamrzivac,nisam ga lepo zatvorila i sav je zaledi,i evo sad moram da cistim,znaci nema mi povratka u krevet,ustajem svako jutro u osam,doruckujem,pa se vratim u krevet,danas nista od toga,jer imam milion stvari da uradim!Prasine imam za izvoz,vesa,usisavanja,sudova,ma samo mi popova brada fali u stanu :(

FUTUREMUM hvala ti draga moja,moram polako da pocnem da se pripremam,a ne znam odakle da krenem,jos nista nismo kupili,moj verenik ne voli pre devetog meseca da se kupuje bilo sta! Cuo negde da ne valja pa poverovao,a ne mogu sa njim da se svadjam :) Sto se tice vaginaleta zaista ne znam jer mi nisu rekli da ih koristim,tako da ti ne mogu pomoci!:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lory nemoj mnogo da se forsiras sa ciscenjem,bolje pozovi nekog da ti pomogne,ja sam odavno sve to prebacila na muza i moju mamu,jer cim se malo premorim odmah me zaboli stomak,do kraja trudnoce planiram samo da lencarim.

Ja sam za sebe sve kupila,za bebu jos nista,i mi cekamo taj famozni 9.mesec,mada verujem da ce na kraju sve mm pokupovati dok ja budem u bolnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja je nemam ovde nikoga da mi pomogne,muz rade ujutru od sedam uvece do devet,sve prijateljice imaju decu,mama u Srbiji,docice tek kad se porodim,tako da je sve na meni! I ja mislim da ce na kraju biti frka panika i da ce sve kupiti kad budem u porodilistu! Jos ne mozemo stan da sredjujemo dok osiguranje ne izadje na lice mesta zbog poplave koju smo imali nedavno! Samo covek da poludi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lory bas kao sto kaze FutureMum ne forsiraj se,nece ti pobeci,sredi frizider danas jer je to neodgodivo a sve ostalo ostavi za popodne ili sutra.Ni ja nemam niciju pomoc,jos dvoje dece a mm radi po ceo dan tako da znam kako ti je.Meni bar nije dosadno sa ovim malim susumigama.

Future pa ti jos koji dan i u devetom si :)

Bekulino daj Boze da mi treci bude brzi i najlaksi :)

I ne nervirajte se zbog gluposti molim vas.Samo da smo zdravi i zivi,bice svega.

Ljubim :**

FutureMum voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo bez nerviranja!

Onda polako sredjuj sve,malo radi,pa malo prilegni da odmoris,nemoj da krenes da radis pa da ne stanes dok sve ne zavrsis,ipak ti je bitnije bebino i tvoje zdravlje,a stan i ne mora da bude sredjen tip top.

Da,mi od narednog utorka ulazimo u 9.mesec,ne mogu da verujem kako je vreme proletelo,sinoc s muzem bas pricam i nacnemo temu o porodjaju i on mi kaze:pa vec za 7 dana mozda postanemo roditelji, i ja od treme dobijem proliv,bas kao kad sam studirala pa tu noc pred ispit ne izbijam sa wc solje.Tako i sad.

malabeba i lory :) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

FutureMum..jos 7dana...;)

Samo polako...ja sam bas uzbudjena zbog tebe...

Bice sve u najboljem redu i rodit ces jednu preljepu JOVANU :wub: :wub: :wub:

FutureMum i lory :) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dace Bog,da svaka od nas prodje dobro i da rodi zivu i zdravu bebicu,a svakako da ce nama roditeljima biti najlepsa na svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Future Mum ja iste koristim vec 7 dana i isto mi se desava stavim je u ponoc oko 3 idem u wc nadam se da ostane nesto...neznam ni koliko da ih koristim jer tako cure uzasno...pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lory bas kao sto kaze FutureMum ne forsiraj se,nece ti pobeci,sredi frizider danas jer je to neodgodivo a sve ostalo ostavi za popodne ili sutra.Ni ja nemam niciju pomoc,jos dvoje dece a mm radi po ceo dan tako da znam kako ti je.Meni bar nije dosadno sa ovim malim susumigama.

Future pa ti jos koji dan i u devetom si :)

Bekulino daj Boze da mi treci bude brzi i najlaksi :)

I ne nervirajte se zbog gluposti molim vas.Samo da smo zdravi i zivi,bice svega.

Ljubim :**

Draga ti bar imas decicu,pa nisi sama,a ja sam sama bukvalno non-stop,ovaj moj kad dodje s' posla istusira se,vecera i u krevet,razumem ga skroz nije lako raditi 12-14 sati,ali ja pucam,da nema ovog skaypa u ludari bi zavrsila! Bili smo kod zulua pre neki dan,mala mu je kao secer :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo bez nerviranja!

Onda polako sredjuj sve,malo radi,pa malo prilegni da odmoris,nemoj da krenes da radis pa da ne stanes dok sve ne zavrsis,ipak ti je bitnije bebino i tvoje zdravlje,a stan i ne mora da bude sredjen tip top.

Da,mi od narednog utorka ulazimo u 9.mesec,ne mogu da verujem kako je vreme proletelo,sinoc s muzem bas pricam i nacnemo temu o porodjaju i on mi kaze:pa vec za 7 dana mozda postanemo roditelji, i ja od treme dobijem proliv,bas kao kad sam studirala pa tu noc pred ispit ne izbijam sa wc solje.Tako i sad.

El mi verujes da mi je muka od sredjivanja,nisam neka pendanterija,ali mi mahom sve crno (stocici,police) pa moram svaki drugi dan da brisem,a ovaj moj za par sati koliko provede u kuci haos napravi,gori je nego neko dete :) Znaci draga brojis sitno :) Mogu da zamislim koliko si uzbudjena :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.