Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jutro drage moje moj bebac se nešto primirio jutros a inače je baš aktivan.A mi se ipak polako penjemo na spisku .Jedva čekam da uđem u 9 m ovaj 8 nikako nevolim.

Dico i Nanny sretno danas i javite kako je proslo ljubim vas sve :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svim mamicama koje su na pragu da se porode želim lak i brz porođaj i da svoje zlato što pre drže u naručju :wub:

A za vas, mamice koje ste još uvek ovde, imam pitanjce - kako to izgleda kad beba štuca? Možda ja to i osećam, ali ne umem da prepoznam. Mi smo u poslednje vreme postali jako nemirni, nekada toliko da me čitavu zaljulja :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svim mamicama koje su na pragu da se porode želim lak i brz porođaj i da svoje zlato što pre drže u naručju :wub:

A za vas, mamice koje ste još uvek ovde, imam pitanjce - kako to izgleda kad beba štuca? Možda ja to i osećam, ali ne umem da prepoznam. Mi smo u poslednje vreme postali jako nemirni, nekada toliko da me čitavu zaljulja :P

I meni su do nedavno objasnjavali, a sad stuca stalno ova blesa :)

Kad stuca, ponavlja se u pravilnim razmacima, recimo na svake 3-4 sekunde kao da te lupne malo, pa onda opet, pa opet, svaki put isto, ali to nije jako kao kad te shutne, nego slabije..ne znam jel sam uspela da objasnim :D

U svakom slucaju zna da potraje..ne stucne samo jednom dva put i gotovo..nekad stuca i po par minuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ne razlikujem kad dal moja beba stuca i da li mrda rucicama ili nogicama,ma bitno mi je samo da me ona lupka svaki dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dica je primljena u bolnicu cr je zakazan za cetvrtak :-)

future mum po meni je to glupost. Ja ne volim te bapske price, grozim ih se i plasim. I bas popizdim kad mi neko kaze valja ovo, ne valja ono,a sve same gluposti. Sto bi rekla moja baka " zene su pre bile robovi kuce zato su muzevi izmosljali te gluposti kako zena u sustini nista ne bi smela da radi i nigde ne bi smela da ide" ja cak znam za jedan slucaj gde svekrva nije dala snajci da se kupa u trudnoci jer to ne valja. E sad zamislite 9 meseci ne kupanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dica je primljena u bolnicu cr je zakazan za cetvrtak :-)

future mum po meni je to glupost. Ja ne volim te bapske price, grozim ih se i plasim. I bas popizdim kad mi neko kaze valja ovo, ne valja ono,a sve same gluposti. Sto bi rekla moja baka " zene su pre bile robovi kuce zato su muzevi izmosljali te gluposti kako zena u sustini nista ne bi smela da radi i nigde ne bi smela da ide" ja cak znam za jedan slucaj gde svekrva nije dala snajci da se kupa u trudnoci jer to ne valja. E sad zamislite 9 meseci ne kupanja.

FutureMum

Slažem se skroz sa Be positive!

Meni su sve to trabunjanja. Ali, opet, to je meni. Sad kad ti luduju hormoni, ako ti i tako nešto stvara nelagodu, iako znaš da nema realne osnove, isprati kako se ti, i samo ti osećaš po tom pitanju. Ako ćeš se osećati loše nekim delićem svesti, i malkice brinuti, onda nemoj.

Ja imam vrlo jak stav po tom pitanju, i mene ne bi tako nešto zabrinjavalo, ali sve smo različite.

Kiss!

be positive voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja smatram da je to glupost,al kad propatite vec jednom,onda vas svaka sitnica plasi,a moja sveki je puna tih saznanja o tome sta smem a sta ne smem,ja joj ne bih ni pricala nista o tome nego je mm izletelo,posle sam ga iskritikovala opasno.Ona inace sve najbolje zna.

Mi spremamo rucak,kuvamo kupus,i tako lepo mirise da smo vec gladne,inace ovih dana stalno nesto grickam,non stop mi se nesto jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ee mi se opuštamo malo uz etno muziku Slobodana Trkulje i pomaze izgleda da će bebac da se bavi muzikom etno ko mama odma se umirio čim smo pustili Slobodana ,a kako neće kad čovjek ima anđeoski glas :) :)

Futur mama ni ja ti nevolim te babske price meni govore nemoj da uzimas cvjece od majke kao neće se dat djeca ja uzimam i hvala Bogu imam dvije žive i zdrave curice a i treće evo na putu zasad sve u redu tako da nevjerujem u to .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnjace kako ste mi? Ima li novih beba?

Uh, kud procitah za Unu i Andreu, ne mogu da se smirim sad.. tuga..

LJUBIMO VAS SVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su do nedavno objasnjavali, a sad stuca stalno ova blesa :)

Kad stuca, ponavlja se u pravilnim razmacima, recimo na svake 3-4 sekunde kao da te lupne malo, pa onda opet, pa opet, svaki put isto, ali to nije jako kao kad te shutne, nego slabije..ne znam jel sam uspela da objasnim :D

U svakom slucaju zna da potraje..ne stucne samo jednom dva put i gotovo..nekad stuca i po par minuta

Hellen, hvala puno na objašnjenju, od sada ću da obratim pažnju :)

Ma, ja mislim da je bebac ovoliko nemiran, jer se raduje maminoj i tatinoj svadbici :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen, hvala puno na objašnjenju, od sada ću da obratim pažnju :)

Ma, ja mislim da je bebac ovoliko nemiran, jer se raduje maminoj i tatinoj svadbici :wub:

Molim, i drugi put :)

Oho, svadbica :)) pa sigurno da se raduje

Nek je sa srecom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi dosle sa stola hahahahah :) Ma nijeminut trajalo ali je bolilo kad je pregledao fuj osjecaja kad cacka dole <_<

Jos da 6 dana stavljam vaginalete ...inace je dobro...

Za dvije sed.na kontrolu stim da moram u petak uraditi kontrolu antitjela jer mora biti u 34 nedelji ....kao tad se zadnji put rade antitjela u 34-toj nedelji ...jer polude zacas...tako da cu uraditi u petak pa mu odnjeti za dvije 2 sedmice.......

Pa racunam nesto ...ta kontrola je 2 oktobra ..ja 9-tog ulazim u deveti znaci za 3 nedelje ulazim u 9 mj.....primice seeeeeeeeee

atlagic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim, i drugi put :)

Oho, svadbica :)) pa sigurno da se raduje

Nek je sa srecom :)

Hvala, draga :)

A ovih dana je počela da me golica, kao mravi da mi šetaju stomakom :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo stomacici :)

Imam jedno pitanje,kada ste spremile torbu za porodiliste i sta se spakovale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=lory :)' timestamp='1347981585' post='510818]

Zdravo stomacici :)

Imam jedno pitanje,kada ste spremile torbu za porodiliste i sta se spakovale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja zaova se porodila prije 5mj..napisala mi je sta je ona spakovala pa cu tako i ja..jer je svjeza porodilja :)

1.Mali peskir

2.Veliki peskir

3.Papuce

4.Kaladont,cetkica

5.Mrezaste gacice (5kom)

6.Mrezasti ulosci (Boni) 2#

7.Plasticna casa

8.Gumica za kosu,cetka...

9.Sapun

Licna karta

Vjencani list

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malabebo,

A što treba venčani list :unsure: , mi nismo venčani, niti planiramo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi od porodilista, do porodilista, negde trebaju ti podmetaci, negde ne, negde dozvoljavaju vase spavacice a negde ne..i td

Ja sam se spakovala sad, pre neki dan, jos samo pumpicu aventovu dok kupim i da ubacim i nju :)

Inace po nekom kao pravilu pakuje se u 36-oj nedelji..cisto da stoji sve spremno za svaki slucaj.

Ja sam spakovala

2 peskira

1 spavacicu (u frontu daju njihove, a ne bih bas dve moje da ukrvarim, dosta je jedna)

bade mantil

mrezaste uloske

mrezaste gacice

pribor za licnu higijenu (samo osnovno)

maramice, wc papir, antibakterijski gel

mikroklizme

toplomer (nekad ih imaju manjka, plus lepse mi moj da koristim)

plasticne papuce

plasticnu casu

-pampers i par tetra pelena za bebu, pavlovicevu i vlazne maramice takodje

tupfere za grudi

grudnjak za dojilje

i dodacu jos vodu i plazma keks i to ce biti to

dokumenta (lk, knjizicu, krvnu grupu, uput za porodiliste + kad zavrsim sa analizama i njih nosim Hbs Ag, krvnu sliku, briseve..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao cure, evo i mi da se javimo :)

posto mi danas zvanicno termin, isla kod doktora da se javim i da vidimo sta cemo i kako cemo .. medjutim pregledao me vaginalno i rece danas otvorena dva prsta :) poslao me kuci i po njegovoj proceni to bi trebalo da krene eventulno nocas ili sutra u toku dana.. a ako ne krene ni do tada rekao da se javim za dva dana opet.. tako da eto, izgleda je krenulo, sad je samo pitanje koliko brzo ce to da ide...

ja sam torbu spakovala cim sam usla u deveti, mm me zeza kako ce onoj bonziti i plazmi da istekne rok dok ja resim da se porodim :lol: ... a spakovala sam isto sto i marina, sem ovih tableta protiv bolova... to nisam, ali eto razmisljam sad, mogla bih i to da ubacim ... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Hellen,

Zaboravih da dodam klizmu i toplomer, dobro si napisala! Ako nisi u apartmanu u Frontu, kažu mi da je wc bezveze, pa možda nešto za dezinfekciju, ne znam...

Meni dr rekla da za svaki slučaj spakujem jod povidon ili oktanisept, da natapkam uloškom na ranu posle tuširanja i vršenja nužde. Bitno samo da se ne kombinuju, nego jedno ili drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao cure, evo i mi da se javimo :)

posto mi danas zvanicno termin, isla kod doktora da se javim i da vidimo sta cemo i kako cemo .. medjutim pregledao me vaginalno i rece danas otvorena dva prsta :) poslao me kuci i po njegovoj proceni to bi trebalo da krene eventulno nocas ili sutra u toku dana.. a ako ne krene ni do tada rekao da se javim za dva dana opet.. tako da eto, izgleda je krenulo, sad je samo pitanje koliko brzo ce to da ide...

ja sam torbu spakovala cim sam usla u deveti, mm me zeza kako ce onoj bonziti i plazmi da istekne rok dok ja resim da se porodim :lol: ... a spakovala sam isto sto i marina, sem ovih tableta protiv bolova... to nisam, ali eto razmisljam sad, mogla bih i to da ubacim ... :unsure:

Oho, srecno :))

@ Hellen,

Zaboravih da dodam klizmu i toplomer, dobro si napisala! Ako nisi u apartmanu u Frontu, kažu mi da je wc bezveze, pa možda nešto za dezinfekciju, ne znam...

Meni dr rekla da za svaki slučaj spakujem jod povidon ili oktanisept, da natapkam uloškom na ranu posle tuširanja i vršenja nužde. Bitno samo da se ne kombinuju, nego jedno ili drugo.

jos cemo dobiti i u onim paketima svasta..mislim da tamo ima povidon jod, doduse ne znam kad njih dele, da li pri izlasku ili kako vec..pa racunam doci ce mm u posetu i doneti sta mi fali naredni dan..sad mi je vec teska ova kesa haos :)

Plus i kutiju iz seracell-a treba da vugljam sa sobom u porodjajnu salu :D ne znam kako ce to sve ispasti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen toplomer i tetra pelene ti ne trebaju za Front :) Sto se tice posteljina i stvari za bebu to im nikad ne fali.A temperaturu nikome nisu merili.Cak ni klizma ne treba,u pripremnoj sali oni te klistiraju.A kasnije ako nemas stolicu normalno je cak i do nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao cure, evo i mi da se javimo :)

posto mi danas zvanicno termin, isla kod doktora da se javim i da vidimo sta cemo i kako cemo .. medjutim pregledao me vaginalno i rece danas otvorena dva prsta :) poslao me kuci i po njegovoj proceni to bi trebalo da krene eventulno nocas ili sutra u toku dana.. a ako ne krene ni do tada rekao da se javim za dva dana opet.. tako da eto, izgleda je krenulo, sad je samo pitanje koliko brzo ce to da ide...

ja sam torbu spakovala cim sam usla u deveti, mm me zeza kako ce onoj bonziti i plazmi da istekne rok dok ja resim da se porodim :lol: ... a spakovala sam isto sto i marina, sem ovih tableta protiv bolova... to nisam, ali eto razmisljam sad, mogla bih i to da ubacim ... :unsure:

Uuuuu! Počelo!!!! :o Ako te nema, da znamo gde si!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen toplomer i tetra pelene ti ne trebaju za Front :) Sto se tice posteljina i stvari za bebu to im nikad ne fali.A temperaturu nikome nisu merili.Cak ni klizma ne treba,u pripremnoj sali oni te klistiraju.A kasnije ako nemas stolicu normalno je cak i do nedelju dana.

Ma da, pretpostavljam da ce mi nesto od stvari svakako biti visak :) ..al dobro toplomer i klizme su malecki, samo sam ubacila u neseser..ne zauzimaju mnogo mesta

Tetra pelene onda necu nositi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.