Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dico mozda mozes sa mobilnog da kuckas,ja licno ne mogu sa mobilnog nikako da se registrujem na ovaj forum,mogu samo da citam sta pisete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dico mozda mozes sa mobilnog da kuckas,ja licno ne mogu sa mobilnog nikako da se registrujem na ovaj forum,mogu samo da citam sta pisete.

Nisam se lepo izrazila.Ne znam da li uopste mogu da sredim tel do tada jer nesto nece ni na wireless ni na obican net koji placam,pokusacu sad da mu ispraznim veci deo memorije pa da vidim.Vidim na ovaj wireless nece nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde nam je respect? ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dico mozda mozes sa mobilnog da kuckas,ja licno ne mogu sa mobilnog nikako da se registrujem na ovaj forum,mogu samo da citam sta pisete.

Ni ja ne mogu da se registrujem sa fona na bebac,mogu samo da citam,a to me bas nervira !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja sam kupila neke spavacice pamucne i mislim da cu da se smrznem u njima tamo :unsure: Inace nikad ne spavam u spavacicama,uvek u pidzami,jao zaledicu se :o:unsure:

'koleginice po terminu' kakve su vase?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Hellen

Evo upravo smo slušale muziku za bebe, ja na zvučnike, beba na sluške B) B)

Nisam htela duže od 15 min. ne znam je l' su ''šutke'' što joj se sviđa, ili što negoduje. ;)

@FutureMum

Ja u životu nisam imala neke ozbiljnije intervencije kod dr, ako se tu ne računa jedno skidanje mladeža. Plašim se bola, i da li će mi to oduzeti snagu, kad mi bude najpotrebnija da pomognem bebi. Meni znače pripreme u dz, tu se dosta vežba disanje, napinjanje i ponavlja cela priča oko porođaja od a do š, obilazi bolnica isl.

Je l' ima ova školica možda kod tebe, meni to da malo samopouzdanja, kad sve navežbam ko prava štreberka.

@Be positive

Treba lepo na tikere da stave 41. nedelju, da ima za sve ove bebe što još filozofiraju u stomaku. Ajde držim fige da krene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja sam kupila neke spavacice pamucne i mislim da cu da se smrznem u njima tamo :unsure: Inace nikad ne spavam u spavacicama,uvek u pidzami,jao zaledicu se :o:unsure:

'koleginice po terminu' kakve su vase?

Ponesi i ogrtač, bade-mantil i dokolenice, valjda će da greju porodilište, ako se spusti temperatura, i pre grejne sezone... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zene opet od nas :)

Evo da se i mi podelimo nase iskustvo sa vama. Nadam se da se niko nece ljutiti sto nije u odgovarajucoj temi..

U cetvrtak 6.septembra otisla sam na kontrolu ali me je doktorka zadrzala jer nam je bio prosao termin pa da me malo prate.. Primljena sam na patologoji gde su me otvorili dva prsta (bilo je mnooooooooogo bolno), nakon toga CTG i oksi test jedno sat vremena. Tad su mi krenule menstrualne kontrakcije da bi se do 22, 23 pojacale i bile na 3 do 4 min. Od 1 posle ponoci krece zurka :).. Ujutu opet pregled, i dalje sam otvorena dva prsta, kontrakcije jake ali sad od 3 do 5 min.. U 12 me odvode na akusersko, rade klistir, CTG, i vracaju me na patologiju jer nema mesta u porodilistu (sve smo resile da bas sedmog donesemo na svet nase andjele :)). Oko pola tri me opet vracaju u porodiliste, stavljaju na sto, prikljucuju CTG. Kontrakcije su bile mnooooooogo jake, dobila sam temperaturu, dali mi nesto za skidanje iste, doktorka me obilazi, proverava.. Sporo sam se otvarala, u osam sam bila otvorena 9 prstiju, dali mi malo indukcije, do pola devet sam se tresla od bolova da bi u 20:45 na svet dosao moj kosati svrcko.. E tad se sve zaboravlja, vise vas nista ne boli, vise ne pomisljate na bol od srece. Plakala sam dva sata od srece. Odveli su me u sobu, Dimitrija su mi doveli tek posle 24 sata jer sam prvo trebala da regulisem temperaturu.. Inace mom nemirku je bila obmotana pupcana vrpca dva puta oko vrata i jednom oko nogice (s obzirom na to koliko je bio nemiran u stomaku nije me zacudilo), imali smo blagu zuticu, malo se smorili u bolnici i posle 6 dana konacno stigli kuci. Sad se lagano privikamo, prva dva dana je bilo haoticno. Ja se osecam super, rana je malo bolela juce ali nije strasno.

Samo bih vam porucila da se ne plasite bola, boli ko djavo ali sve prodje kad vidite svog andjela..

LJUBIMO VAS PUNO JA I MOJ DIMITRIJE

Ljubi Dimitrija :wub:

A gde si se bese porodila, koje porodiliste?

Zene ja sam kupila neke spavacice pamucne i mislim da cu da se smrznem u njima tamo Inace nikad ne spavam u spavacicama,uvek u pidzami,jao zaledicu se :o

'koleginice po terminu' kakve su vase?

Moja spavacica je tanka, sa kratkim rukavima, duzine do kolena..u porodilistima koliko sam upucena je uvek prilicno toplo, bilo leti bilo zimi, zbog beba. Sestra mi rece da je prokuvala u letnjoj spavacici, a poradjala se u februaru..tako da sumnjam da ce ti biti hladno. ALi ponesi i bade mantil za svaki slucaj..

@Hellen

Evo upravo smo slušale muziku za bebe, ja na zvučnike, beba na sluške B) B)

Nisam htela duže od 15 min. ne znam je l' su ''šutke'' što joj se sviđa, ili što negoduje. ;)

Hehe pa ne znam, i mene shuta - tacnije gurka i proteze, ali kazu da prija bebama klasika najvise, i da utice na njihovu inteligenciju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina ja sam bila u skoli za trudnice ali tamo nema tih priprema za porodjaj,samo teorijski deo.Prakticno nam na lutkama demonstriraju prepovijanje,kupanje,nega pupka,oblacenje,pustaju nam neke filmove o dojenju i izmuzavanju,vezbale smo samo disanje kad krenu ti naponi,al to ukupno 5 min.Navodno nemaju salu za psihofizicku pripremu trudnica za porodjaj,smatram da je to glupost,ima sala kolko oces nego su oni neorganizovani.Ja citam neku knjigu u kojoj osim dela o trudnoci postoji i deo o porodjaju i nezi beba,al kad uzmem da citam to o porodjaju ja se jos vise uspanicim.

Marina a sta vas konkretno uce tamo,podeli s nama neki savet?

Dico ja bas nisam koleginica po terminu al cu da se umesam:)Ja sam isto uzela neku pamucnu spavacicu koja je dosta tanka,verujem da ce mi u njoj biti hladno,al nisam mogla da joj odolim,jer ima na sebi slicicu preslatke bebice sa cuclom,ljubicaste je boje,sa dugim rukavima,ima dosta dugmica napred tako da cu moci komotno da dojim,bas je za porodilje.Mada su mi svi rekli da sam bacila pare bezveze jer kod nas u porodilisti te skinu do gole koze bukvalno,navuku ti one njihove isflekane spavacice,pretresu ti torbu i ostave ono sto misle oni misle da ce ti trebati a sve ostalo zajedno sa garderobom u kojoj si dosla vrate.Cirkus!

Zenice ja zadnjih nedelju dana konstantno imam retku stolicu,jel to nesto lose,bas se oduzilo?Mislim da je mozda zbog toga sto ja dnevno pojedem po pola lubenice i kilo breskvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja sam kupila neke spavacice pamucne i mislim da cu da se smrznem u njima tamo :unsure: Inace nikad ne spavam u spavacicama,uvek u pidzami,jao zaledicu se :o:unsure:

'koleginice po terminu' kakve su vase?

I ja sam kupila pamucne, kratkih rukava, do kolena, a spakovala sam i bade manril, koji isto nije nesto debeo. Treba da spakujem i carape, setila sam se juce, a jos nisam.

Dobar dan i od nas :)

Imala sam vec dve ture gostiju, nadam se da sam za danas zavrsila, previse sam nervozna da docekujem, sluzim i ispracam ljude :huh: .

Ne znam vise ni o cemu mislim, ni sta da mislim, jedino znam da me uhvatila frkica kako ce sve na kraju biti, da li ce bebac biti ok... A on se bas lepo igra... :)

Prilicno lose sam i spavala, pa sam i umorna i tako.

I dalje se dvoumim izmedju spinalne i totalne, pa cu da vidim sta ce anesteziolog da kaze sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas.

Nanny sto se garderobe tice i ja imam isti problem,letos je bilo zgodno,non stop u sirim haljinicama i uzivancija,sad kad je zahladilo,ja racunam,nemam veliki stomak,nisam se mnogo ugojila,moci cu da nosim stare trenerke koje sam nosila pre trudnoce,kad sam ih probala shvatila sam da sam se ipak dosta popravila jer su mi uzasno tesne i nije mi prijatno da me toliko stezu,tako da sam kupila neke siroke pantalone,smesno mi stoje,barem ja nisam navikla da se vidim u tom izdanju al su lagane ko da ih nemam na sebi i helanke par komada i to mi je dosta.

Moja lepotica se zadnjih dana bas odmara,udari me retko kad nekako lenjo,lenjivica moja mala.

I kod nas nema epidurala,a ja se uzasno plasim tog bola,jako lose podnosim bol,i uvek placem kad me nesto boli,verovatno cu i na porodjaju da cmizdrim ko luda,zbunicu sve tamo.Veliki sam panicar,i samo s eplasim da se od tolkog straha ne pogubim skroz pa da doktorima samo odmognem.Opasno me drma trema kako mi se blizi termin,al preguracemo nadam se i to.

Ja mogu da se uvučem samo u trenerke koje imaju lastiš u struku, one druge ne mogu da navučem ni preko kukova :P U pantalonama me niko video nije još od srednje škole, pa evo sad :) Haljine i suknje su moj zaštitni znak, ne smem ni da pomislim da izbrojim koliko ih imam :lol: A u poslednje vreme sam kupovala samo pantalonice. Zato slute da je dečkonja :)

Draga FutureMum, verujem da je ta trema jača od tebe, ali moraš imati na umu da je tvoja beba na prvom mestu i da moraš sebe da smiriš za njeno dobro. Sigurno će oko tebe biti babica i doktor koji će ti dati savete, samo treba da ih slušaš, a sve, opet, zbog bebice :) Samo polako, toliko je žena prošlo kroz to, pa ćeš i ti, samo razmišljaj pozitivno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cure na odgovorima!Ma za zimu znam i ja da puno greju al' ovaj prelazni period je zeznut,tesko da ce sad da greju.Ponecu i bade mantil a i pidzamu dok ne odluce da me seckaju. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja sam kupila neke spavacice pamucne i mislim da cu da se smrznem u njima tamo :unsure: Inace nikad ne spavam u spavacicama,uvek u pidzami,jao zaledicu se :o:unsure:

'koleginice po terminu' kakve su vase?

DAN drage moje ja sam nosila spavaćicu samo dok sam se porodila posle dva sata poroda sam nosila pidžamu tako možeš kupit jednu pidžamu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudim se da se izborim s tom uzasnom tremom i uspecu nadam se,verujem da se svaka zena koja krene na porodjaj plasi,pa tako i ja.I ja se tesim kad su tolike zene izradjale decu valjda cu i ja uspeti da s eizborim sa tim strahom.

Mi smo spremile rucak,stavile u rernu da se pece,i bas sam se umorila,nesto malo odradim i umorim se,tata nam i danas radi,pa smo same.Ja svakog dana cuknem stomace,zadnjih dana mi je bas porastao,i jos se navikavam na njega,ali uzivam s obzirom da mi je do skoro bio bas mali.

Ne znam jel se i vama desava isto,al ja kad setam po gradu,primecujem da mi se svi smeskaju i samo mi merkaju stomacic?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su sve pidzame tesne,jedino jos mogu da navucem one letnje,sa kratkim rukavima i tri cetvrt nogavicama.Spakovacu i njih,a carape i bade mantil obavezno,mada mi drugarica kaze da je bade mantil ponela a nije ga koristila nijednom,za kupanje je koristila peskire,a carape kaze takodje ne dozvoljavaju.

Ja sam za sebe sve nakupovala,pa kad za neki dan udjemo u 9. jos da se spakujemo pa nam ostaje samo da cekamo da vidimo kad ce malecka da resi da ide napolje.

Sve zene mi govore da cu se poroditi vec na pocetku 9.meseca posto nosim mnogo nisko,odakle im to nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su sve pidzame tesne,jedino jos mogu da navucem one letnje,sa kratkim rukavima i tri cetvrt nogavicama.Spakovacu i njih,a carape i bade mantil obavezno,mada mi drugarica kaze da je bade mantil ponela a nije ga koristila nijednom,za kupanje je koristila peskire,a carape kaze takodje ne dozvoljavaju.

Ja sam za sebe sve nakupovala,pa kad za neki dan udjemo u 9. jos da se spakujemo pa nam ostaje samo da cekamo da vidimo kad ce malecka da resi da ide napolje.

Sve zene mi govore da cu se poroditi vec na pocetku 9.meseca posto nosim mnogo nisko,odakle im to nemam pojma.

Ja sam cula da se devojcice mahom nose nisko i da ne docekaju punih devet meseci,nego se radjaju mahom na pocetku 9-og,koliko je to tacno pojma nemam:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudim se da se izborim s tom uzasnom tremom i uspecu nadam se,verujem da se svaka zena koja krene na porodjaj plasi,pa tako i ja.I ja se tesim kad su tolike zene izradjale decu valjda cu i ja uspeti da s eizborim sa tim strahom.

Mi smo spremile rucak,stavile u rernu da se pece,i bas sam se umorila,nesto malo odradim i umorim se,tata nam i danas radi,pa smo same.Ja svakog dana cuknem stomace,zadnjih dana mi je bas porastao,i jos se navikavam na njega,ali uzivam s obzirom da mi je do skoro bio bas mali.

Ne znam jel se i vama desava isto,al ja kad setam po gradu,primecujem da mi se svi smeskaju i samo mi merkaju stomacic?!

Desava se i meni draga to! Jos juce sretnem komsinicu (stariju zenu) i ona me pita koji sam mesec,kad sam joj rekla koji pita me da nisu blizanci posto mi je veliki stomak! :)

Odusevila sam se,ona je prva koja mi je to rekla i od sada mi je omiljena komsinica :)

malabeba i Marina cura fina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene neka zena juce u gradu malo udarila po stomaku,cucnula je da veze detetu pertle,i bas kad sam ja prolazila ona krene da se podize i malo me zakaci zadnjicom dole u stomak,verovatno u besiku posto mi se odmah nakon toga islo u wc.Ja sam odmah videla da nije nista strasno jer me nije jako udarila,i krenem dalje,a ona zena poce da kuka,jel sam dobro,da sednem tu na neku klupu,da me vozi kod lekara ako me boli...Uplasila se bas.

Ipak sam bila u pravu kad sam ranije kad god vidim neku guzvu,narocito decu koja trckaju,stavljala ruke na stomak da me neko ne cukne,a moj muz mi se smejao sto sam to radila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene neka zena juce u gradu malo udarila po stomaku,cucnula je da veze detetu pertle,i bas kad sam ja prolazila ona krene da se podize i malo me zakaci zadnjicom dole u stomak,verovatno u besiku posto mi se odmah nakon toga islo u wc.Ja sam odmah videla da nije nista strasno jer me nije jako udarila,i krenem dalje,a ona zena poce da kuka,jel sam dobro,da sednem tu na neku klupu,da me vozi kod lekara ako me boli...Uplasila se bas.

Ipak sam bila u pravu kad sam ranije kad god vidim neku guzvu,narocito decu koja trckaju,stavljala ruke na stomak da me neko ne cukne,a moj muz mi se smejao sto sam to radila.

Mene pre neki dan gurne kineskinja,htela je pre mene da udje u bus,i ja joj kazem da pazi malo ,da sam trudna,ona meni ni 5 ni 6 ,pa ti kao sedi kuci,nemoj da se vozis busom,ne da sam poludela,ma nisam ni znala da znam toliko uvreda na francuskom,skrstila sam joj sve na gomili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje za sve trudnoce,upravo mi je prijateljica iz srbije donela Rupurut za kiselinu,da li neka od vas to pije?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lory i ako si joj rekla,ma ne vode ljudi racuna,mene neki dan dekica jedan pustio preko reda u supermarketu,ima ga 80god a on pusta mene.A kad sam isla da platim racune,niko ni ne vidi da sam trudna,nego cekam u redu ko i svi ostali.A kad sam vadila krv,50 ljudi ceka,ranije su trudnice pustali preko reda,a tad mi sestra kaze da zamolim ljude da me puste,bas cu sad ja da molim sve redom,ja sednem i cekam,srecom,neka fina zenica poce da komentarise kako je sramota da cekam pa se svi slozise i ja zavrsih na brzinu.

Ja nisam pila taj lek,al mislim da je vec neko pisao ovde da je dobar,ja sam imala gorusicu do skoro,pa sam prestala da jedem ljuto i sad je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje za sve trudnoce,upravo mi je prijateljica iz srbije donela Rupurut za kiselinu,da li neka od vas to pije?!

Meni se cini da je Nanny pisala da ga koristi ali neka ti ipak ona potvrdi! Inace, Nanny jel ti sutra ides?Zelim da ti porodjaj prodje lagano i brzo i da milujes i mazis svoju bebicu sto pre pa da nam svoja iskustva pises ovde i ubijes tremu ! Ljubimo te puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JUtroo cure mi smo danas dobro nema bolova a curica je i dalje jaaako aktivna,samo da se zadrzi ovim tempom do ulazka u i9mj jer sam se bas prepala onog bola uhh

I ja sam se juce uzasno osecala , danas je super pa sam mnogo srecna!!! Bice sve u redu i ja i ti cemo u devetom kukati kada cemo, kada cemo...

atlagic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=lory :)' timestamp='1347795689' post='509185]

Imam jedno pitanje za sve trudnoce,upravo mi je prijateljica iz srbije donela Rupurut za kiselinu,da li neka od vas to pije?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se cini da je Nanny pisala da ga koristi ali neka ti ipak ona potvrdi! Inace, Nanny jel ti sutra ides?Zelim da ti porodjaj prodje lagano i brzo i da milujes i mazis svoju bebicu sto pre pa da nam svoja iskustva pises ovde i ubijes tremu ! Ljubimo te puno!

Sve si u pravu :D I za rupurut i za porodiliste :D

Hvala draga, nadam se da ce sve brzo i dobro proci :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.