Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Danas smo svecano usli u 10ti mesec :) Lenjivac moj mali :)

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je ovo nema nikog danas?! Niste valjda sve otisle da se poradjate? :) Cekajte pa ja treba prva :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno?Joj bas si me utesila,ja rekoh,prva sam kojoj nije zakazano!A jel je sve bilo u redu kad su odlucili da urade operaciju?Mislim ctg i tako to?

Tek sad videh ovaj post :) Meni su rekli da dođem na prijem 5.,porodili me 6. Tad je moj dr radio. Ima devojaka koje su bile par dana pa tek onda došle na red. Imaš dr svog ili...?

Kod mene sve bilo ok ! Mojim cimerkama ispao čep,eto koliko čekaju termin! :) Opušteno,ako se bojiš,ovo je,po meni,najbolje rešenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Pettra naravno da ces uci u 9. i ako Bog da stici i do termina, evo ja sam zivi primjer:-) Samo se cuvaj i eto tebe u 9.!

Draga milim, hvala ti od srca. Ja sam na svakom predjenom mesecu zahvalna pa se tako nadam i devetom!

atlagic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih volela da se porodim prirodno :) Nedavno sam dobila savet od jedne mame: 'Obavezno idi na carski!' Ne bih se složila. Samo ako budem morala, onda OK. Inače, mislim da priroda sve to najbolje uredi :)

be positive, Smey i bekulino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zelela carski,ali je ovde takav zakon da ne mozes da biras,nego kako doktori odluce! Za sada kazu da cu se poroditi prirodno naravno uz pomoc epidurala! Mada jos nista nije sigurno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se danas izgleda preforsirala,bili smo u kupovini sto za mene sto za bebu,za mene sam kupila sve sto mi treba za porodiliste,a za bebu par sitnih stvarcica,nekako se jos ne odlucujemo da uzimamo sve sto nam treba.Mnogo sam setala i sad me uzasno bole ledja i noge,a i nocas sam spavala svega par sati,jos me i neka zenica zadnjcom lupila po stomaku,sreca nije mnogo jako,prepale smo se i ona i ja,bas se osecam nekako izmoreno i nikako.Nikad vise dok sam trudna nece mi pasti na pamet da toliko hodam,Legla sam posle rucka al nece san na oci nikako.

I ova moja curica izgleda vidi kako mama pa tako i ona,slabo me lupka zadnja dva dana,pa me to jos vise zabrinjava,nekako se ulenjila.

Ja sam se ofarbala,ostalo mi sisanje za narednu nedelju i depilacija,to cu cim udjem u 9.mesec cisto da budem spremna pa kad bude,cekacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Depilacija-zavrsena! Cini mi se nikad duze nije trajala :wacko: . Nesto mi ovih par dana prolete... ju! Sutra da sredim kosu i nokte i eto...

be positive, morala sam da lajkujem tvoj post :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se danas izgleda preforsirala,bili smo u kupovini sto za mene sto za bebu,za mene sam kupila sve sto mi treba za porodiliste,a za bebu par sitnih stvarcica,nekako se jos ne odlucujemo da uzimamo sve sto nam treba.Mnogo sam setala i sad me uzasno bole ledja i noge,a i nocas sam spavala svega par sati,jos me i neka zenica zadnjcom lupila po stomaku,sreca nije mnogo jako,prepale smo se i ona i ja,bas se osecam nekako izmoreno i nikako.Nikad vise dok sam trudna nece mi pasti na pamet da toliko hodam,Legla sam posle rucka al nece san na oci nikako.

Kako mi samo ovo zvuci poznato, ja se sjecam da sam prije par nedelja bukvalno nakon sto sam htjela da se srusim rekla sama sebi, e odsad ima da ukljucim alarm nakon 1 sata kupovine:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se danas izgleda preforsirala,bili smo u kupovini sto za mene sto za bebu,za mene sam kupila sve sto mi treba za porodiliste,a za bebu par sitnih stvarcica,nekako se jos ne odlucujemo da uzimamo sve sto nam treba.Mnogo sam setala i sad me uzasno bole ledja i noge,a i nocas sam spavala svega par sati,jos me i neka zenica zadnjcom lupila po stomaku,sreca nije mnogo jako,prepale smo se i ona i ja,bas se osecam nekako izmoreno i nikako.Nikad vise dok sam trudna nece mi pasti na pamet da toliko hodam,Legla sam posle rucka al nece san na oci nikako.

I ova moja curica izgleda vidi kako mama pa tako i ona,slabo me lupka zadnja dva dana,pa me to jos vise zabrinjava,nekako se ulenjila.

Ja sam se ofarbala,ostalo mi sisanje za narednu nedelju i depilacija,to cu cim udjem u 9.mesec cisto da budem spremna pa kad bude,cekacu.

Uspori malo. Ja kad se preforsiram i meni se nekako stvrdne stomak pa me vise to boli nego nego i noge i ledja. Tacnije, sad me vec boli sve i kad lezim. Jaucem kad se okrecem, kad ustajem, stalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kako je hladnije, tako je meni izbor garderobe vrlo suzen. Ja vise nemam ni sta da obucem ni sta da obujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zene opet od nas :)

Evo da se i mi podelimo nase iskustvo sa vama. Nadam se da se niko nece ljutiti sto nije u odgovarajucoj temi..

U cetvrtak 6.septembra otisla sam na kontrolu ali me je doktorka zadrzala jer nam je bio prosao termin pa da me malo prate.. Primljena sam na patologoji gde su me otvorili dva prsta (bilo je mnooooooooogo bolno), nakon toga CTG i oksi test jedno sat vremena. Tad su mi krenule menstrualne kontrakcije da bi se do 22, 23 pojacale i bile na 3 do 4 min. Od 1 posle ponoci krece zurka :).. Ujutu opet pregled, i dalje sam otvorena dva prsta, kontrakcije jake ali sad od 3 do 5 min.. U 12 me odvode na akusersko, rade klistir, CTG, i vracaju me na patologiju jer nema mesta u porodilistu (sve smo resile da bas sedmog donesemo na svet nase andjele :)). Oko pola tri me opet vracaju u porodiliste, stavljaju na sto, prikljucuju CTG. Kontrakcije su bile mnooooooogo jake, dobila sam temperaturu, dali mi nesto za skidanje iste, doktorka me obilazi, proverava.. Sporo sam se otvarala, u osam sam bila otvorena 9 prstiju, dali mi malo indukcije, do pola devet sam se tresla od bolova da bi u 20:45 na svet dosao moj kosati svrcko.. E tad se sve zaboravlja, vise vas nista ne boli, vise ne pomisljate na bol od srece. Plakala sam dva sata od srece. Odveli su me u sobu, Dimitrija su mi doveli tek posle 24 sata jer sam prvo trebala da regulisem temperaturu.. Inace mom nemirku je bila obmotana pupcana vrpca dva puta oko vrata i jednom oko nogice (s obzirom na to koliko je bio nemiran u stomaku nije me zacudilo), imali smo blagu zuticu, malo se smorili u bolnici i posle 6 dana konacno stigli kuci. Sad se lagano privikamo, prva dva dana je bilo haoticno. Ja se osecam super, rana je malo bolela juce ali nije strasno.

Samo bih vam porucila da se ne plasite bola, boli ko djavo ali sve prodje kad vidite svog andjela..

LJUBIMO VAS PUNO JA I MOJ DIMITRIJE

Nanny, FutureMum, jelena_ i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage ,prodajem pumpicu Avent za izmazanje + rezervne delove+ 3 flasice,ima sve u malim oglasima ako je neko zainteresovan ili na pp. i mogu jos po nesto a ponudim za novorodjence.I nosiljku za iznosenje bebe iz porodilista,novu novcijatu za male pare. :rolleyes:

Sorry hvala. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sad videh ovaj post :) Meni su rekli da dođem na prijem 5.,porodili me 6. Tad je moj dr radio. Ima devojaka koje su bile par dana pa tek onda došle na red. Imaš dr svog ili...?

Kod mene sve bilo ok ! Mojim cimerkama ispao čep,eto koliko čekaju termin! :) Opušteno,ako se bojiš,ovo je,po meni,najbolje rešenje!

Doktorka koja mi je vodila trudnocu ne poradja,ona se dogovorila sa doktorom koji poradja pa sam juce ja bila kod njega.Imam indikacija zaista ali,iskreno,bas sam se obradovala kada su rekli da mora cr.Sta znam,samo da su nase bebice dobro a i mi zbog njih :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bullet pozdrav za tebe i tvog Dimitrija! :):rolleyes: Kuckamo se na caskanju za 10ak dana... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=lory :)' timestamp='1347727117' post='508822]

Ja sam zelela carski,ali je ovde takav zakon da ne mozes da biras,nego kako doktori odluce! Za sada kazu da cu se poroditi prirodno naravno uz pomoc epidurala! Mada jos nista nije sigurno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je ovo nema nikog danas?! Niste valjda sve otisle da se poradjate? :) Cekajte pa ja treba prva :) :) :)

ajde, ajde ... kreni ti prva pa povuci i mene za sobom, dosta im je bilo :rolleyes:

bullet veliki pozdrav za tebe i svrcu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se da si pisala da moras na cr.Kako sad to?Izvini sto pitam.

Ne moram,ja sam mislila da moram,ali mi je specijalista za jetru rekao da mogu komotno prirodno da se porodim,jer se carski radi ako majka ima hepatitis B ili sidu,a za hepatitis c ne,on kaze da je i bolje da se porodim prirodno nego na carski,a verovatnoca da se na bebu prenese je skoro nemoguca a i sto vazi i za cr i za prirodan porodjaj! Sad kad sam bila na pregledu zelela sam da zahtevam cr,ali mi je doktorka rekla da ne mogu da zahtevam i da ce se pred porodjaj sastati konzilijum doktora (sto za hepatitis,sto ginekolozi) pa ce odluciti kako ce me poroditi,ali cim su mi zakazali sastanak sa anesteziologom za epidural sastanak 3 okotbra to verovatno znaci da cu prirodno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=lory :)' timestamp='1347734022' post='508879]

Ne moram,ja sam mislila da moram,ali mi je specijalista za jetru rekao da mogu komotno prirodno da se porodim,jer se carski radi ako majka ima hepatitis B ili sidu,a za hepatitis c ne,on kaze da je i bolje da se porodim prirodno nego na carski,a verovatnoca da se na bebu prenese je skoro nemoguca a i sto vazi i za cr i za prirodan porodjaj! Sad kad sam bila na pregledu zelela sam da zahtevam cr,ali mi je doktorka rekla da ne mogu da zahtevam i da ce se pred porodjaj sastati konzilijum doktora (sto za hepatitis,sto ginekolozi) pa ce odluciti kako ce me poroditi,ali cim su mi zakazali sastanak sa anesteziologom za epidural sastanak 3 okotbra to verovatno znaci da cu prirodno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa odlicno,laksi je oporavak posle prirodnog.Uf da ovde ima epidurala i da mogu...to mi najbolje zvuci.

U našoj bolnici nema epidurala, mada sama pomisao da mi se petlja oko kičme me odbija :unsure:

bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JUtroo cure mi smo danas dobro nema bolova a curica je i dalje jaaako aktivna,samo da se zadrzi ovim tempom do ulazka u i9mj jer sam se bas prepala onog bola uhh

Pettra voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E pa odlicno,laksi je oporavak posle prirodnog.Uf da ovde ima epidurala i da mogu...to mi najbolje zvuci.

Ovde je epidural skoro pa obavezan,jer je naravno laksi porodjaj uz njega! I besplatan je ! To je dobro za mene jer se ja jakoooooooooo plasim bola,mozes sve da mi radis samo da me ne boli :)

Izmenjeno od strane lory :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U našoj bolnici nema epidurala, mada sama pomisao da mi se petlja oko kičme me odbija :unsure:

Pa draga moja prvo se rade neki testovi da li moze tvoja kicma da reaguje na epidural,koliko, i sta ti ja znam! Znam da ima dosta analiza! Drugo epidural ne udara obican anesteziolog (bar ovde ne) nego samo specijalista za epidural!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas.

Nanny sto se garderobe tice i ja imam isti problem,letos je bilo zgodno,non stop u sirim haljinicama i uzivancija,sad kad je zahladilo,ja racunam,nemam veliki stomak,nisam se mnogo ugojila,moci cu da nosim stare trenerke koje sam nosila pre trudnoce,kad sam ih probala shvatila sam da sam se ipak dosta popravila jer su mi uzasno tesne i nije mi prijatno da me toliko stezu,tako da sam kupila neke siroke pantalone,smesno mi stoje,barem ja nisam navikla da se vidim u tom izdanju al su lagane ko da ih nemam na sebi i helanke par komada i to mi je dosta.

Moja lepotica se zadnjih dana bas odmara,udari me retko kad nekako lenjo,lenjivica moja mala.

I kod nas nema epidurala,a ja se uzasno plasim tog bola,jako lose podnosim bol,i uvek placem kad me nesto boli,verovatno cu i na porodjaju da cmizdrim ko luda,zbunicu sve tamo.Veliki sam panicar,i samo s eplasim da se od tolkog straha ne pogubim skroz pa da doktorima samo odmognem.Opasno me drma trema kako mi se blizi termin,al preguracemo nadam se i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!!!

Jos danas i sutra...jooooj.Ne znam da li ovde imaju net u bolnici pa da vam pisem.Oko 7-8 dana se ostaje u bolnici posle cr a jos ni ne znam kada ce tacno biti...uf ako nemaju net nece me dugo biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.