Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Moja sveki kad nesto naumi tu nema prepravke,tako da cu ja sta mi treba da kupim,mojima cu reci sta oni da kupe,a ona neka uzme sta hoce,ionako sam sve sto je meni dosad kupila ili menjala ili bacala u djubre,pa cu tako i sad.Da se beba ziva i zdrava rodi a za stvari cemo lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A to za san se nisam ni setila,verovatno sam to sve povezala sa jucerasnjim danom,u pravu si Marina.

Sto se svekrve tice necu se njome opterecivati,znam kakav je cirkus bio kad smo pravili svadbu,tada smo se nervirali i ja i muz,isto ce i sad biti,s tim sto mi ne pada na pamet da zbog njenih gluposti stresiram i bebu i sebe.Sreca moja samo sto ne zivim s njom,to bi tek bila ludnica.

Ja znam,moje drugarice pricaju,babe i dede kupuju krupne stvari tipa kolica,krevetac,a moja sveki sprema parke samo za garderobicu koju ce beba na brzinu da preraste,al neka radi sta hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

FutureMum mogu da zamislim kako ti je. ne zna se sta je gore kad se previse trpaju ili kad se uopste ne trude ni oko cega. Ja bar imam srece sa sveki. Zivimo u istom dvoristu, ali se vidimo bukvalno na 15 min. Meni bas tako i odgovara. mm i ja smo 8 godina bili u vezi tako da sam je super upoznala i oguglala na one stvari koje me nerviraju. Ja joj nisam dozvoljavala da se namece u nasem odnosu niti da mi sada pomaze oko bilo cega. Dovoljno mi je sto kad me mrzi da nesto spremim da jedem odem kod nje na rucak :) Ovako nam je stvarno super odnos. Ona je ostala udovica sa 30 godina i sama je odgajila mm i njegovu sestru i stvarno je zena lik. Ona je i bila inicijator toga da mm i ja ne zivimo sa njom vec da napravimo kucu za nas.

My happiness voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobar dan i od nas... i mi jos uvek 2 u 1 ... ^_^

evo sad kapiram one zene sto su se zalile na ono: `kad ces, kad ces? `.. sada je kod mene takav film ... znaci ljudi su show, kao da ja to mogu da znam <_< a jos mi nije ni termin zvanicno stigao, a ako ga premasim tek ce me udaviti ... tako da sam odlucila da se do daljnjeg ne javljam na telefon :lol:

Dica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene svakodnevno par njih okrene da vidi jesam li se porodila, a kad izadjem na ulicu da ne pricam.Zovu me Georgina :)

Svi kao nestrpljivi,a prva ja vise od svega zelim da se sto pre porodim.

Cookie kako se ti poradjas prirodno ili cr?

Dica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sveki kad nesto naumi tu nema prepravke,tako da cu ja sta mi treba da kupim,mojima cu reci sta oni da kupe,a ona neka uzme sta hoce,ionako sam sve sto je meni dosad kupila ili menjala ili bacala u djubre,pa cu tako i sad.Da se beba ziva i zdrava rodi a za stvari cemo lako.

Hehehehe ne pricaj mi o tome..e imas dobar sajt

mojekrpice.rs, pa mozes i da prodas nesto ako ti se ne dopada :P

Ja sam prodala jednu haljinu sto mi sveki kupila..nova haljina, ali ne da nije moj stil nego ne bih je u zivotu obukla..al ima ko bi, i eto :)

Mozda zvucim surovo, ali ja nju lepo zamolim da mi ne kupuje odecu, posto je meni taj njen ukus seljacki i necu da nosim to (naravno nisam tako rekla) ali kad je nedokazana, uvek mi uzme nesto ili babinsko, ili narodnjacki fazon, ili nesto sto bi ona nosila..i naravno nista od toga nisam obukla niti cu.

A cenim da bi me obozavala da nosim te stvari da licim na nju :D

dobar dan i od nas... i mi jos uvek 2 u 1 ... ^_^

evo sad kapiram one zene sto su se zalile na ono: `kad ces, kad ces? `.. sada je kod mene takav film ... znaci ljudi su show, kao da ja to mogu da znam <_< a jos mi nije ni termin zvanicno stigao, a ako ga premasim tek ce me udaviti ... tako da sam odlucila da se do daljnjeg ne javljam na telefon :lol:

pametno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene svakodnevno par njih okrene da vidi jesam li se porodila, a kad izadjem na ulicu da ne pricam.Zovu me Georgina :)

Svi kao nestrpljivi,a prva ja vise od svega zelim da se sto pre porodim.

Cookie kako se ti poradjas prirodno ili cr?

pa niko od doktora mi do sada nije spominjao cr, tako da pretpostavljam da ce to sve ici prirodno ako sve bude u redu. meni su ovi u gradskoj gde planiram da se porodim rekli da karlicne mere uzimaju tek kad porodjaj krene, pa onda odlucuju kako ce porodjaj da ide.. srcani tonovi bebe su za sada uredni, po njihovoj proceni plod ne pati pa nema potrebe jos uvek da tu bilo sta cackaju.. (a da ctg kojim slucajem pokazuje drugacije, onda bi valjda intervenisali) .. tako da nemam pojma, ja cekam da me strefi.. rekli mi da dodjem u utorak, jer mi je tad i zvanicno termin pa cemo da vidimo sta i kako, ukoliko naravno ne krene do tad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen ista situacija kod mene.Za rodjendan,8.mart,uvek mi kupuje neke krpice po nekim prodavnicama u kojim ja jedva uspem posle da nadjem nesto sto se meni svidja da bih zamenila taj njen poklon,i obicno i doplatim jer mi ona kupi nesto samo da se kaze da je kupila.A kad smo se vencali nakupovala mi neke gluposti:ves,pidzame,spavacice,bade mantil,pola od toga je cuvala iz svoje mladosti jer to lici na one kombinizone koje su zene nekada nosile,a ostalo je 4xl velicina ko da sam ja medved.To je sve otislo na deponiju ili brisem patos time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni moja sveki ne kupuje nista :lol: . Ponekad nesto od kozmetike i oriflajma, ali retko. Ako bas ima neki povod, rodjendan, onda mi ili kupi neku glupost (ukras za kucu), cvece ili najpametnije kao ove godine, da mi pare. A ako je povod veci, npr. za useljenje ili sad za bebu, pitaju sta hocemo i ja uvek lepo kazem to i to, pa jos i biram. I ne stedim :lol: U sustini, ne dozvoljavam im da se mesaju niusta, ni ja se njima ne mesam. Dodju, popiju kafu i sok i idu kuci. Tako i ja kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen, lory :) , Pettra, be positive, FutureMum, bekulino, od srca vam hvala na dobrodošlici, bolje vas našla :)

Ja bolje da ne pričam o svojoj svekrvi, sve mi je čudno kad je tako i oslovim, jer sam se sa njom družila još i pre no što sam upoznala njenog sina, a mog dragog :) , da je ne ureknem :)

Sećam se da nam je razredni u srednjoj školi pričao o poreklu reči SVEKRVA i ZAOVA.

SVEKRVA - sve kriva

ZAOVA - zla ova

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje..inace nisam ljubitelj cokolade ali zadnjih 7 dana mi se toliko traze neki cokoladni kolaci mmmm,a danas se probudila sa zeljom za kokos desertom :P sta ce sve ova malena traziti od mene do kraja ko zna :D :D jel moguce tako nesto da se izmjeni..

Annabel_Lee :wub: :wub: :wub: dobro dosla fino cemo da se druzimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

FutureMum mogu da zamislim kako ti je. ne zna se sta je gore kad se previse trpaju ili kad se uopste ne trude ni oko cega. Ja bar imam srece sa sveki. Zivimo u istom dvoristu, ali se vidimo bukvalno na 15 min. Meni bas tako i odgovara. mm i ja smo 8 godina bili u vezi tako da sam je super upoznala i oguglala na one stvari koje me nerviraju. Ja joj nisam dozvoljavala da se namece u nasem odnosu niti da mi sada pomaze oko bilo cega. Dovoljno mi je sto kad me mrzi da nesto spremim da jedem odem kod nje na rucak :) Ovako nam je stvarno super odnos. Ona je ostala udovica sa 30 godina i sama je odgajila mm i njegovu sestru i stvarno je zena lik. Ona je i bila inicijator toga da mm i ja ne zivimo sa njom vec da napravimo kucu za nas.

E i moja je dobra živimo posebno oni na spratu mi u prizemlju a oko obadvoje djece mi niko nije pomago ni mama ni svekrva već ja i mm .Jeste prvi dan kad smo izašli okupala prvu bebu moja prijateljica da mi pokaže kako i svaku sledeću noć ja i moj mm on pravio vodu posto ja bi ispekla bebu jer volim vruću vodu a ja kupala .I vjerujte te divote nema niko da ti nabija na nos ja ti kupala djete ja ti peglala pelene i td....Ni sa ovim trećim neće mi niko pomagat :) jedino nedaj boze da bas nemognem nikud posle poroda :unsure: a nadam se da ću moć :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje evo i ja da se javim posle sto godina...kao prvo i najvaznije nisam se jos porodila(a molili Boga da samo udjem u 9.kad ono sad beba nece vani, ono u fazonu "dosta sam ja vas cekala da sredite ovo pa ono, e sad vi malo cekajte mene", ma vec je lopovcic i u stomaku). Inace nije mi radio internet kuci a i bila sam par dana u bolnici jer me dr. pregledao da vidi koliko sam sada otvorena (citaj u prevodu radio mi dilataciju i posto sam taj dan dobila bolove zadrzao me u bolnici kao bice to do ujutru gotovo, i svi su cekali radosne vijesti, medjutim posto mi je dao inekciju bensedina i buskopana a ja nisam htjela indukciju bolovi su se smirili i eto dzaba sam se tamo traumirala slusajuci vristanje i jaukanje na porodjajima, bukvalno je traumaticno. I eto posto mi je termin u pon.dogovorila sam se sa mojim novim dr.da mi u utorak ukljuci tu indukciju da bi ubrzao porodjaj jer je on dezurni jos tada i tek u sl.mjesecu ali se zene moje jaaaaaako bojim nakon sto sam cula ono vristanje, cak mi je i on rekao da je istina da su bolovi malo jaci kod indukovanih porodjaja ali sta da radim, nemam sta vise cekati, samo Boze pomozi...

Uf, ja se raspisala (to ja da nadoknadim ove dane nejavljanja:-))

p.s. SVIM MAMA KOJE SU U MEDJUVREMENU DONIJELE NA SVIJET SVOJE ANDJELE CESTITAM OD SRCA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

atlagic i mene je u jednom periodu uhvatio taj nagon za cokoladama ili eurokremom,al me proslo,sad tamanim eklere i sampitu,muz mi donosi svakog dana.A primetila sam da jedem hleb vise nego ikad u zivotu,potamanim jedan sama za ceo dan.

atlagic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema Dice danas da se javi... t1805.gif

Izgleda da ce biti guzva u ponedeljak i utorak t2034.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje..inace nisam ljubitelj cokolade ali zadnjih 7 dana mi se toliko traze neki cokoladni kolaci mmmm,a danas se probudila sa zeljom za kokos desertom :P sta ce sve ova malena traziti od mene do kraja ko zna :D :D jel moguce tako nesto da se izmjeni..

Annabel_Lee :wub: :wub: :wub: dobro dosla fino cemo da se druzimo

Ista situacija, poslednjih desetak dana samo na slatko tj eurokrem mislim i sada pravim palacinke :P

Pricate o svekrvama, njegovi retko dolaze kod nas, mi odemo jednom nedeljno na rucak kod njih, pokloni se razmenjuju samo za rodjendan i za osmi mart i to je to, ne mogu da se zalim skromna zena koja ne voli da se ni u cemu namece!

Milim , tako i mi razmisljamo sada- samo da udjem u deveti mesec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milim dica ce izgleda pre nas. :-) mene strah indukcije ja cu da cekam pa kad me zadesi. Uglavnom napolje mora izaci :-) :-) malo pre sam isla do grada i svi me pitaju kad ce kad ce. Cak me jedna zena pitala jel to sad cekam drugo hahaha

Marina cura fina i milim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo se sad vratili iz krace setnje i nabavke, bar 5 ljudi me je pitalo kad cu vise?! A i mm po ceo dan svi pitaju sto na poslu, sto u gradu, zalio mi se danas :lol: .

Bas je dosadan ovaj narod... :wacko:

Dica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni moja sveki ne kupuje nista :lol: . Ponekad nesto od kozmetike i oriflajma, ali retko. Ako bas ima neki povod, rodjendan, onda mi ili kupi neku glupost (ukras za kucu), cvece ili najpametnije kao ove godine, da mi pare. A ako je povod veci, npr. za useljenje ili sad za bebu, pitaju sta hocemo i ja uvek lepo kazem to i to, pa jos i biram. I ne stedim :lol: U sustini, ne dozvoljavam im da se mesaju niusta, ni ja se njima ne mesam. Dodju, popiju kafu i sok i idu kuci. Tako i ja kod njih.

Nanny,

Opisali si od reči do reči moj odnos sa S&S. Ja se uvalim i na ručak jer svekar nenormalno dobro kuva. Samo što je pre par meseci moja sveki (ako mogu tako da kažem, jer smo nevenčani) umrla. Jako me volela jer sam uvek bila neposredna, i jer je videla koliko me njen sin voli. Jednom mi je rekla da je oduvek želela ćerku, i da joj se ta želja ostvarila. Da je pored dva sina dobila i dve ćerke (mene i drugu snaju).

Joj, sad sam se rastužila, :( tako mi je žao što nije doživela da vidi svoje unuče, pa još i devojčica, po njenim nadanjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sećam se da nam je razredni u srednjoj školi pričao o poreklu reči SVEKRVA i ZAOVA.

SVEKRVA - sve kriva

ZAOVA - zla ova

:D

Baš se pitam ovih dana kad ćeš da dođeš u treći trimestar!!! :wub:

Kako je bebica, je l' sve ok? Daj neki update, nema te 100 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Annabel_Lee Izvini sto kasnim..al dobro nam dosla u treci tako reci zavrsni krug ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao cure moje!

Dobrodoslica novim trudnicama! :)

Bila sam jutros na kontrolu,ctg i po uput za porodiliste i sve je to ok.Doktor koji ce da me poradja rekao je da dodjem u utorak-sredu :blink: ako me do tada ne strefi bar jedan od 3 znaka pocetka porodjaja:kontrakcije,pucanje vodenjaka i curenje sluznog cepa.Ako mi se desi nesto od toga,odmah da dodjem. Utorak je vec 19ti a meni je termin 25ti,bas se plasim da toliko cekam,mislila sam da se carski zakazuje bar 10ak dana ranije.Eto mene u utorak sa torbom pa nek budem kod njih ;) valjda ce moje cudo izdrzati jos malo na najsigurnijem mestu,kod mame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao cure moje!

Dobrodoslica novim trudnicama! :)

Bila sam jutros na kontrolu,ctg i po uput za porodiliste i sve je to ok.Doktor koji ce da me poradja rekao je da dodjem u utorak-sredu :blink: ako me do tada ne strefi bar jedan od 3 znaka pocetka porodjaja:kontrakcije,pucanje vodenjaka i curenje sluznog cepa.Ako mi se desi nesto od toga,odmah da dodjem. Utorak je vec 19ti a meni je termin 25ti,bas se plasim da toliko cekam,mislila sam da se carski zakazuje bar 10ak dana ranije.Eto mene u utorak sa torbom pa nek budem kod njih ;) valjda ce moje cudo izdrzati jos malo na najsigurnijem mestu,kod mame.

Meni su radili carski 2 dana pre termina,tako da.. bolje što kasnije! opusti se i nemoj ništa da radiš! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su radili carski 2 dana pre termina,tako da.. bolje što kasnije! opusti se i nemoj ništa da radiš! ;)

Stvarno?Joj bas si me utesila,ja rekoh,prva sam kojoj nije zakazano!A jel je sve bilo u redu kad su odlucili da urade operaciju?Mislim ctg i tako to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam stavila vaginaletu..:)

Hm...ona od 21 KM je pekla a ova od 6 km ne pece...hahha pa se mislim zna i moja mala da se treba stediti hahaahaahaaha

bekulino, lory :), Dica i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.