Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro, tj dan :)

U ponedeljak idem u front na ctg i uz, jedva cekam da vidim koliki smo i kako napredujemo :wub:

Juce imala neke bolove u donjem stomaku, svaki put se uplasim da ce nesto da krene ranije, medjutim bili su samo digestivni problemi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo stomacici :)

Mi spavale do sada,a legle smo nocas u tri! Ne mogu nocu da spavam nikako!

Juce sam ceo dan imala osecaj kao da me sitnim iglicama bodu u stomak,ne znam sta li je to?:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=lory :)' timestamp='1347529719' post='506819]

Zdravo stomacici :)

Mi spavale do sada,a legle smo nocas u tri! Ne mogu nocu da spavam nikako!

Juce sam ceo dan imala osecaj kao da me sitnim iglicama bodu u stomak,ne znam sta li je to?:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sad nije jasno,sto se tog auto sedista tice,zar ne treba beba da bude u lezecem polozaju do 6.meseca?A u tom sedistu mora da se sklupca.Bice mi zao da je gledan kako se grci.Mi cemo pozajmiti i nosiljku i sediste,i jos neke stvarcice.

Od jutros se osecam uzasno,danas je godisnjica smrti mog svekra kog nazalost nikad nisam upoznala,najbolja drugarica mi je jutros javila da joj je umro otac,sutra je sahrana,ja ne mogu ni da zamislim da odem tamo jer ne znam kako cu to preziveti,al verujem da se niko nece naljutiti na mene ako ne odem.

I ja se tesko namestam u polozaj koji mi odgovara,kad god mrdnem nesto me streca po stomaku,a tokom noci mi se desava da mi utrnu i noge i ruke,ne znam dal lose spavam ili je i to normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sad nije jasno,sto se tog auto sedista tice,zar ne treba beba da bude u lezecem polozaju do 6.meseca?A u tom sedistu mora da se sklupca.Bice mi zao da je gledan kako se grci.Mi cemo pozajmiti i nosiljku i sediste,i jos neke stvarcice.

Od jutros se osecam uzasno,danas je godisnjica smrti mog svekra kog nazalost nikad nisam upoznala,najbolja drugarica mi je jutros javila da joj je umro otac,sutra je sahrana,ja ne mogu ni da zamislim da odem tamo jer ne znam kako cu to preziveti,al verujem da se niko nece naljutiti na mene ako ne odem.

I ja se tesko namestam u polozaj koji mi odgovara,kad god mrdnem nesto me streca po stomaku,a tokom noci mi se desava da mi utrnu i noge i ruke,ne znam dal lose spavam ili je i to normalno.

Draga ...ne bi ti preporucila da ides na sahranu ...jer ipak poodmakla ti je trudnoca i hormoni ti rade ..zasto da se stresiras....razumjet ce te svi kako nece...Primi moje saucesce za svekra :(

Ne daj se ....i mazi mi Jovanu :)

FutureMum voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E draga bas ti zavidim na tom spavanju....ja nesto nikako ..ni po danu ni po noci :( Nemam pojma sto...Mislim da nemas da brines.... :) vjerovatno svaki pokret i onaj minijaturni osjetis pa te to zbunjuje....

Ja sam sinoc setala i dok sam hodala toliko se gurkala da sam morala da stanem i da mazim i da joj pricam hahahaah ....

Ja sam provalila da najbolje spavam u dnevnoj sobi,pa cim ovaj moj ode na posao ja se preselim :)

Ja mojoj pricam i kad se mrda i kad ne,verenik mi kaze da sam zrela za psihica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

FutureMum, slazem se malom bebom..naravno ne zbog nekog sujeverja kako trudnice ne bi trebalo da idu na sahranu, nego upravo zbog ogromne kolicine tuge i stresa kroz koji se prolazi dok si na groblju.

Mozda je ovo individualno, ali ja licno budem u ochajnom stanju danima nakon bilo cije sahrane..gledajuci sve te ljude kako placu i pate..uh inace ne volim ni tamjan ni popove, jezim se od pojanja, od groblja, uzasno mi je sve to..ne bih isla stvarno, osim da je ne daj Boze bas neko jako blizak u pitanju.

Ali opet, neko mozda to shvata kao prirodnu stvar, i ne potresa ga previse, pa bi otisao radi nekog postovanja, jel..zavisi od osobe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sad nije jasno,sto se tog auto sedista tice,zar ne treba beba da bude u lezecem polozaju do 6.meseca?A u tom sedistu mora da se sklupca.Bice mi zao da je gledan kako se grci.Mi cemo pozajmiti i nosiljku i sediste,i jos neke stvarcice.

Zar beba nije sklupcana kod tebe u stomaku? To je njen prirodan polozaj. :) Beba u adekvatnom autosedistu ne sede.

FutureMum i Bebilica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su i dalje najbolje one klasicne korpe,nosiljke bez tih autosedalica se moglo uvijek..Ja imam sina od 3 godine kojega smo prvih 2 mj nosali u nosiljci znaci strogo ravan polozaj iako smo kupili auto sjedalicu..nju smo poceli kasnije da koristimo ali sa jastucicem unutra jer po meni previse je udubljena za kicmicu...al opet svako svoje misljenje ima..i ovu malenu cu isto tako prvo korpica pa sjedalica poslje :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlucila sam da ne idem,ici ce moji roditelji umesto mene,znam da cu mnogo da se potresem,a sad mi to bas i nije potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su i dalje najbolje one klasicne korpe,nosiljke bez tih autosedalica se moglo uvijek..Ja imam sina od 3 godine kojega smo prvih 2 mj nosali u nosiljci znaci strogo ravan polozaj iako smo kupili auto sjedalicu..nju smo poceli kasnije da koristimo ali sa jastucicem unutra jer po meni previse je udubljena za kicmicu...al opet svako svoje misljenje ima..i ovu malenu cu isto tako prvo korpica pa sjedalica poslje :wub:

Mislim da nije stvar roditeljskog misljenja sta je dobro vec misljenja strucnjaka, fizijatara. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ne kazem da ja licno donosim to misljenje vec kazem da su mi rekli u savjetovalistu da je korpa uvijek bila bolja od sjedalice...ili oni neznaju ili mi nesto jeste sigurno ..samo prenosim sta je meni receno kada su vidjeli djete u korpici :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sad nije jasno,sto se tog auto sedista tice,zar ne treba beba da bude u lezecem polozaju do 6.meseca?A u tom sedistu mora da se sklupca.Bice mi zao da je gledan kako se grci.Mi cemo pozajmiti i nosiljku i sediste,i jos neke stvarcice.

Od jutros se osecam uzasno,danas je godisnjica smrti mog svekra kog nazalost nikad nisam upoznala,najbolja drugarica mi je jutros javila da joj je umro otac,sutra je sahrana,ja ne mogu ni da zamislim da odem tamo jer ne znam kako cu to preziveti,al verujem da se niko nece naljutiti na mene ako ne odem.

I ja se tesko namestam u polozaj koji mi odgovara,kad god mrdnem nesto me streca po stomaku,a tokom noci mi se desava da mi utrnu i noge i ruke,ne znam dal lose spavam ili je i to normalno.

Ponoviću predhodni post

To sedište imitira oblik maminog stomaka, bebi je skroz udobno. Ne grči se, neće se nepravilno razvijati, naprotiv. Pročitaj temu "pravilno drzanje beba". Jeste korpa sva slatka i cicasta, ali nije bezbedna, nije stvar moranja, nego šta je najbolje za bebu, i po pitanju razvoja i po pitanju njene bezbednosti.

Ako ti nije teško, pozovi telefonom prijateljicu, znači će joj da porazgovarate opet. O sahranama mi ne pričaj, u petom mesecu moje trudnoće su mi umrle sverkva i moja baka, u razmaku od nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ne kazem da ja licno donosim to misljenje vec kazem da su mi rekli u savjetovalistu da je korpa uvijek bila bolja od sjedalice...ili oni neznaju ili mi nesto jeste sigurno ..samo prenosim sta je meni receno kada su vidjeli djete u korpici :rolleyes:

Atlagic, ne znam ko te je savetovao. Ja sam oko tih stvari u fazonu: sve lepo saslušam, a onda temeljno sama istražujem, čitam tekstove uglavnom na netu, mada imam i par knjiga. Naši lekari (neki, naravno) se drže medicine sa početka 20. veka, a babice i patronaže nekad daju vrlo pogrešne savete.

Da me ne shvati neko krivo. Baby industrija je ogromna, ima gomile proizvoda koji nisu neophodni, nisam luda da bacam pare, ali mislim da je sedište MUST od rođenja.

Da ne davim i ne tupim, stav sam donela nakon pomnog proučavanja, jer moja struka nije ni blizu ovim pitanjima, i prvo mi je dete. Argumentovala sam detaljno u predhodnim postovima zašto beba treba da je kontra okrenuta iz bezbednosnih razloga, a zašto joj odgovara zavaljen, fetus položaj imaš na temi o pravilnom držanju, pisala je dosta neka Jelena Pešić, mislim da joj je profesija fizijatar, nisam sigurna. U svakom slučaju, bolje i posvećenije je pisala postove nego ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A evo i iz drugog ugla:-)

indenticna mojoj :)) jako korisna se pokazala nama nakon 2 mj i kuci i i goste u njoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: Curica mamina nemirna :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Atlagic, ne znam ko te je savetovao. Ja sam oko tih stvari u fazonu: sve lepo saslušam, a onda temeljno sama istražujem, čitam tekstove uglavnom na netu, mada imam i par knjiga. Naši lekari (neki, naravno) se drže medicine sa početka 20. veka, a babice i patronaže nekad daju vrlo pogrešne savete.

Da me ne shvati neko krivo. Baby industrija je ogromna, ima gomile proizvoda koji nisu neophodni, nisam luda da bacam pare, ali mislim da je sedište MUST od rođenja.

Da ne davim i ne tupim, stav sam donela nakon pomnog proučavanja, jer moja struka nije ni blizu ovim pitanjima, i prvo mi je dete. Argumentovala sam detaljno u predhodnim postovima zašto beba treba da je kontra okrenuta iz bezbednosnih razloga, a zašto joj odgovara zavaljen, fetus položaj imaš na temi o pravilnom držanju, pisala je dosta neka Jelena Pešić, mislim da joj je profesija fizijatar, nisam sigurna. U svakom slučaju, bolje i posvećenije je pisala postove nego ja.

sto kazes iz 20 veka se ponavlja to i ostace vekovima tako da su starinske stvari korisnije i ispravnije..Rekla mi je doktorica u savjetovalistu a valdja ona licno misli tako samo sam prenjela sta mi je rekla tad pre 3 god.,,,inace MRZIM da pametujem isto sam jako temeljno iscitala sve detalje korisne u djecijem odrastanju,a usput kuma mi je fizijatar ..zato sam rekla ko kako zeli...doktori npr.savjetuju siroko povijanje do 6mj bebe a neke majke to rade 2=3mj i kazu ma..dosta je...tako i o sjedalici .pusaaaa :wub: :wub: :wub:

Bitno da mi djete zivo,zdravo :)

bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello svima!Evo i nas konacno,zavrsili ''zurku'' sa majstorima,uhh... :rolleyes: Danas smo bili na prvom ctg-u i bas sam srecna,sve je u redu.Htela sam da vas pitam,da li neka od vas buducih mamica ima problema sa spavanjem,tj bebica je toliko aktivna sto danju,a pogotovo nocu,ne mogu da spavam od njenog guranja zadnja dva meseca uznazad. :lol: Jedna prijateljica mi je pricala o slicnom slucaju i da je njoj lekar ispisao bromazepan :blink: .Ja nesto to ne bih da pijem,ne znam koliko su lekovi pouzdani za bebicu,da joj ne bi naskodilo.Rekoh da vas pitam,ako koja ima slican problemcic,savet da mi da. :)eNortjKzUjI0N7M0slSyBlwwFcAC3w,,91.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je u toku veliko spremanje,cistimo komplet kucu moja mama i ja,doduse mnogo vise ona,ja pomognem nesto malo.Zavrsile smo I sprat,sad smo presle na prizemlje.Iako nista tesko ne radim umorim se brzo.

Sanamala i ja bas lose spavam zadnjih nedelja,ne mogu da s enamestim u odgovarajuci polozaj a i kad zaspim beba me tako jako lupne da se probudim i ne mogu posle dugo da zaspim,onda kad opet zaspim,osetim bol u stomaku jer mi je puna besika pa trckam u wc,i tako se mi po celu noc i dan setkamo,al to nam je neka priprema,jer kad se bude rodila tesko da cu mnogo da spavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

FutureMum u pravu si,samo mi tako treba jedno fino vece da se ispavam... :)eNortjKzUjI0N7M0slSyBlwwFcAC3w,,91.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

FutureMum bolje sto nisi otisla, sigurna sam da zna ona da ti saosecas sa njom!

Kada smo kod tog lupkanja ja nocu spavam kao top, pitam se da li je to normalno, ona nocu ne lupka? Kako se probudim, nakon dvadesetrak minuta javlja se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nase nosiljke :-) ja moj glas dajem sedistu i fetus polozaju :-)

A reci mi koja je marka u pitanju? Ja cu u aksi uzimati, verovatno ima. Danas svratim u neku radnju bzv i ima i kolica i sedista i trazim sediste jaje a ona me belo gleda kaze ne znam sta je to?!? Ima neko slicno ovom tvom ali ne znam da li je to to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanamala razumem te potpuno,treba i meni,ali cula sam i ovde na forumu a i od mojih drugarica da tesko da cu se naspavati do porodjaja i par nedelja posle njega.Ali kad pomislim na svoju devojcicu istrpecu i mnogo vise od nespavanja,samo da njoj bude dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.