Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mirjana i mene kada boli glava ja povracam oduvek, opusti se umirio se jer si se naprezala od povracanja , javice se kada se smiris i ne mislis!

Odmaraj,pojedi malo prepecenog hleba,pij vodu,mozes i caj od nane,da ne dehidriras.Prati temperaturu obavezno.

e dobar dancic, :) nisam se mogla ranije ulogovati, ko po obicaju nesto nece,

danas sam bolje, osecam se malko iscrpljeno, spavala sam na rate, mada me glava jos uvek boli, pila sam cajica, nisam imala temp, jutros sam vadila krv, sve u redu, a ujutru idem da se gledam sa bebanom, danas se samo prevrce i lupka, imam osecaj, tj stalno mi tako da dole, vise levo osetim pulsiranje, oko pupka lupkanje i prevrtanje, a ispod desnog rebra stalne izbocine, kakav mu je to polozaj ??? :D

kako ste vi danas?

procitala sam sta ste pisale vezano za sekret i vaginalete, ja ga za sada nemam, i ne bi bila od pomoci da nesto kazem,

Dica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi idu na kontrole danas,sutra...samo mi treba da cekamo jos 2 nedelje.

Ja sam se sad ofarbala,trebalo bi i da odem do frizera da malo skratim krajeve,ko zna kad cu posle naci vremena za sisanje.Sve mi se cini kad se porodim da necu imati vremena ni za sta a gledam moju drugaricu,porodila se krajem avgusta i po ceo dan je na FB.Kaze ima vremena za sve.

Dogovorila sam se sa muzem da u subotu idemo po prodavnicama i konacno nesto i kupimo a ne samo da gledamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel istina da vec pri izlasku iz bolnicu za tek rodjenu bebu mora da bude u kolima auto sediste,to sam cula od drugarice.Ona ima neko sediste koje je za decu do 3 god.

Jeste, to je neki zakon od kraja 2009. godine. Ne znam kod tebe, ovde sam pročitala, na forumu, da vrebaju baš ispred nekog porodilišta u BG, pišu kazne.

Šta znam, i da nema zakona, sedište ti treba odmah, od najranijih dana, zbog bezbednosti i ne daj bože udesa, kao i u redovnoj vožnji, jer, moraćeš da je vodaš na kontrole i vakcine tako malu. Evo zašto je bitno od rođenja:

Mi, pri svakom, čak i blagom kočenju, stežemo vratne mišice, da bi ublažili efekat inercije, o tome ne razmišljamo, to telo radi refleksno. Beba nema ovu sposobnost, niti su joj mišici dovoljno jaki sve dok ne počne sama da se podiže u stojeći položaj. Njoj mozak bukvalno pliva u lobanji i udara u nju pri kočenju, nebitno da li leži u korpi ili je držiš u krilu. Zbog toga se okreće suprotno od pravca kretanja auta, i glava joj je fiksirana mekim umetcima u auto-sedištu, a telo naravno vezano kaiševima.

U nekim nemilim situacijama, u sedištu je starija beba koja sedi zaštićenija, i ima bolje izglede pri sudaru, ovako naopako. Vrat i kičma su zaštićeniji, a noge trpe silu pri sudaru.

FutureMum voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, to je neki zakon od kraja 2009. godine. Ne znam kod tebe, ovde sam pročitala, na forumu, da vrebaju baš ispred nekog porodilišta u BG, pišu kazne.

Šta znam, i da nema zakona, sedište ti treba odmah, od najranijih dana, zbog bezbednosti i ne daj bože udesa, kao i u redovnoj vožnji, jer, moraćeš da je vodaš na kontrole i vakcine tako malu. Evo zašto je bitno od rođenja:

Mi, pri svakom, čak i blagom kočenju, stežemo vratne mišice, da bi ublažili efekat inercije, o tome ne razmišljamo, to telo radi refleksno. Beba nema ovu sposobnost, niti su joj mišici dovoljno jaki sve dok ne počne sama da se podiže u stojeći položaj. Njoj mozak bukvalno pliva u lobanji i udara u nju pri kočenju, nebitno da li leži u korpi ili je držiš u krilu. Zbog toga se okreće suprotno od pravca kretanja auta, i glava joj je fiksirana mekim umetcima u auto-sedištu, a telo naravno vezano kaiševima.

U nekim nemilim situacijama, u sedištu je starija beba koja sedi zaštićenija, i ima bolje izglede pri sudaru, ovako naopako. Vrat i kičma su zaštićeniji, a noge trpe silu pri sudaru.

Ni ja nisam znala da mora to sediste odmah! I sada sam zbunjena ? Da li to znaci da nam ne treba ona obicna platnena nosiljka? Ja sam u tome mislila da je iznesem i u autu jedno vreme da bude tako. Kako izgleda to sediste? Hocete vi da kupujete nosiljku uopste ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili to jaje sediste za auto. Meni izgleda mnogo bolje i bezbednije za bebu, moze da ga koristi do 12kg. Ja licno mislim da je kupovina platnene nosiljke cisto bacanje para jer beba u njoj moze da lzi mesec dana,a uostalom sediste ce mi trebati jer sam vozac i planiram da vozim imoju bebu a ovako mi je najsigurnije

B.mama i jelena_ volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako izgleda to sediste? Hocete vi da kupujete nosiljku uopste ?

Ima sad dve varijante. Jedno je od 0 do 13kg, a drugo od 0 do 18.

Prvo je tzv jaje, koje se koristi i kao sedište i kao nosiljka, a u setovima sa nekim kolicima može i na ram od kolica. Mana mu je sto ga beba brzo preraste, pa moraš opet da kupiš sledeću kategoriju. Bitno je da jaje bude sto manje ulegnuto, t.j. da je beba što ispravljenija (u njima dete leži povijeno, kao u stomaku).

Neka idu sa bazom koja se još doplaćuje, sa sistemom da sedište samo klikne u bazu, lakše za montiranje, ali nije neophodno. Sva se ugrađuju i bez te baze.

Druga varijanta, 0 do 18kg, je kao foteljica, a ima umetke koji imaju taj povijen položaj kao jaje, i to se vadi kad beba počne da sedi, ostane samo ta foteljica. Isto se montira naopako kao jaje, a posle može i normalno. Isplativije je, ali je ovde nedostatak što se ne vadi kao nosiljka, pa kad beba zaspi, moraš da je odpetljavaš i nošiš na ruke. Moj auto ima manja sedišta pozadi, pa ovako podešeno za novorođenče meni ne staje u kola.

Nije loša varijanta kupiti polovno ili pozajmiti, jer koštaju dosta para.

Ne, ja neću kupiti nosiljku. Uzeću to jaje u setu sa kolicima. Evo link, moj izbor je Graco Mirage, zeleno sa krem, al se na slici ne vidi lepo sedište, liči na ovo

http://shop.aksa.rs/...-ts-chilli.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima sad dve varijante. Jedno je od 0 do 13kg, a drugo od 0 do 18.

Prvo je tzv jaje, koje se koristi i kao sedište i kao nosiljka, a u setovima sa nekim kolicima može i na ram od kolica. Mana mu je sto ga beba brzo preraste, pa moraš opet da kupiš sledeću kategoriju. Bitno je da jaje bude sto manje ulegnuto, t.j. da je beba što ispravljenija (u njima dete leži povijeno, kao u stomaku).

Neka idu sa bazom koja se još doplaćuje, sa sistemom da sedište samo klikne u bazu, lakše za montiranje, ali nije neophodno. Sva se ugrađuju i bez te baze.

Druga varijanta, 0 do 18kg, je kao foteljica, a ima umetke koji imaju taj povijen položaj kao jaje, i to se vadi kad beba počne da sedi, ostane samo ta foteljica. Isto se montira naopako kao jaje, a posle može i normalno. Isplativije je, ali je ovde nedostatak što se ne vadi kao nosiljka, pa kad beba zaspi, moraš da je odpetljavaš i nošiš na ruke. Moj auto ima manja sedišta pozadi, pa ovako podešeno za novorođenče meni ne staje u kola.

Nije loša varijanta kupiti polovno ili pozajmiti, jer koštaju dosta para.

Ne, ja neću kupiti nosiljku. Uzeću to jaje u setu sa kolicima. Evo link, moj izbor je Graco Mirage, zeleno sa krem, al se na slici ne vidi lepo sedište, liči na ovo

http://shop.aksa.rs/...-ts-chilli.html

Pa sada sam malo istrazivala i videh da je to jaje najbezbednije zbog fetus polozaja tako da cemo i mi je izneti u tome , necu ni da kupujem nosiljku. Nego koja je cena , jeste li kupovale? Ovo sto sam ja gledala varira cena od pet hiljada do petnaest? Nije mi jasno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo jaje, od 0-13kg. Necemo kupovati nosiljku jer mi je ovo mnogo prakticnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dancic i od nas...

Nesto me jutros boli glava, nisam nesto dobre volje. Moram popiti kaficu, mozda me prodje :wacko: .

Svako malo idem u wc, ne mogu da se namestim i jako mi se spava, kao na pocetku trudnoce.

Dico, kako si ti? :)

Pa..onako,prevrcem se po krevetu,tesko disem,pomalo i hrknem ^_^ sta ces,a psihicki isto,ja samo o tome razmisljam!I nisam uplasena samo zbog operacije i bola nego i ovako,zbog bebe,promenice mi se zivot. :rolleyes: upala sam u neko duboko filozofiranje :lol:

lolipop i malabeba volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa..onako,prevrcem se po krevetu,tesko disem,pomalo i hrknem ^_^ sta ces,a psihicki isto,ja samo o tome razmisljam!I nisam uplasena samo zbog operacije i bola nego i ovako,zbog bebe,promenice mi se zivot. :rolleyes: upala sam u neko duboko filozofiranje :lol:

Isto... ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sada sam malo istrazivala i videh da je to jaje najbezbednije zbog fetus polozaja tako da cemo i mi je izneti u tome , necu ni da kupujem nosiljku. Nego koja je cena , jeste li kupovale? Ovo sto sam ja gledala varira cena od pet hiljada do petnaest? Nije mi jasno..

Uh da, jeste glavolomka. Kad ih vidiš uživo, vidi se najpre razlika u tapacirungu, neka su kao punije presvlake za kola, a kako cena raste, ti platneni umetci su finiji, udobniji, deluje da je beba bolje ušuškana.

Druga stvar, bolje da je beba manje ulegnuta, da bude što više ispravljena.

I treće, sedište treba da ima nalepnicu sa oznakom da je testirano po nekom sigurnosnom standardu (neki br. više cifara i slova, vidi u opisu na nekom prodajom sajtu, to je standard za sve). U principu, poznati brendovi to svi imaju, treba paziti ako je neko sedište za koje nisi čula pre.

I naravno, bolje ako nije preteško.

A cene idu i preko 30.000 din :blink: za neke nabudžene modele, izofix baza, vuneni tapacirung... Ja sam odabrala neku srednju varijantu. Povoljnije mi je ispalo u setu sa kolicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nekog interesuje 'jaje' maxi cosi, ja prodajem nase, korisceno.

Inace, zavirite nekad u temu 'mali oglasi'- forum posao, finanisje

i otvorili smo novu temu

Razmena bebi i decije opreme

http://www.bebac.com...03

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh da, jeste glavolomka. Kad ih vidiš uživo, vidi se najpre razlika u tapacirungu, neka su kao punije presvlake za kola, a kako cena raste, ti platneni umetci su finiji, udobniji, deluje da je beba bolje ušuškana.

Druga stvar, bolje da je beba manje ulegnuta, da bude što više ispravljena.

I treće, sedište treba da ima nalepnicu sa oznakom da je testirano po nekom sigurnosnom standardu (neki br. više cifara). U principu, poznati brendovi to svi imaju, treba paziti ako je neko sedište za koje nisi čula pre.

I naravno, bolje ako nije preteško.

A cene idu i preko 30.000 din :blink: za neke nabudžene modele, izofix baza, vuneni tapacirung... Ja sam odabrala neku srednju varijantu. Povoljnije mi je ispalo u setu sa kolicima.

Objasni mi, molim te, na sta mislis kad kazes "ispravljena'?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uzeli Bellelli sediste, 0 do 18kg. Deluje mi udobno i za male bebe (dok neka sedista iz ove kategorije i ne lice bas da su za male bebe, deluju previse kruto). Pozajmili smo platnenu nosiljku i u tome cemo izneti bebu do kola, pa u sediste. E sad, meni je zao da ga onako majusnog pravo iz porodilista stavljamo u sediste, ali sta da se radi, ako se mora...

Na kontroli je sve bilo ok. Lepo nam je u stomaku i necemo skorije napolje. Samo smo bez veze isprepadali mamu pre par dana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Objasni mi, molim te, na sta mislis kad kazes "ispravljena'?

Da bebino telo (celom dužinom) prati krivu, parabolu jajeta, odnosno da je opterecenje ravnomerno na kičmi i karlici, a ne da beba sedi. Videla sam neka sedišta koja su po kategoriji 0+, ali je prostor gde treba da dođe guza još dodatno, ulegnut, osetno više nego kod drugih. Nania pravi dva takva modela, na oko izgledaju isto, ali kad pritisnem rukom one sunđere dosta su "strmija" sedišta, tu je bukvalno oblik izlomljen, a ne onako blago zakrivljen.

To sam opisala kao da treba da bude "što više ispravljen". Ovo pogotovo važi za kategoriju od 0 do 18kg, gde sedište ima umetke dodate na bazu. Ti umetci ublažavaju, ispravljaju oblik baze, koji je sedeći, iz dva dela (naslon za leđa i sedište za guzu) prilagođen razvijenim kukovima, za stariju decu.

Evo, čitam teme koje si preporučila... da ubijem na koristan način vreme, jer opet ništa od spavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim u koliko sati se pisala :blink: Nadam se da spavas nesto preko dana.

Pitala sam te za objasnjenje kako bi i drugi shvatili da je vazno da beba bude u fetusnom polozaju, a ne da lezi na ravnom. Puno zena ne zna znacaj fetusnog polozaja i zato odbija prava autosedista koja su namenjena za bebe od 0-13kg (naravno, koja imaju adaptere za sedeci deo i obezbedjenje sa glavu). Jos uvek se puno prodaju nosiljke za izlazak iz porodilista kao da roditelji idu peske kuci iz bolnice sa bebom. B)

O bezbednosti bebe u kolima koja se nalazi u autosedistu u odnosu na nosiljku, da ne pricam.

neko je spomenuo da se ta sedista brzo prerastu. istina je.Obicno deca prerastu do 2. godine to sediste, ali je ono poprilicno korisno za nosenje bebe na kontrole, da beba i kod kuce provede u njemu ako je nervozna jer se ta sedista ljuljaju na tvrdoj podlozi.

respect voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad, meni je zao da ga onako majusnog pravo iz porodilista stavljamo u sediste, ali sta da se radi, ako se mora...

Nemaš frke, to sedište imitira oblik maminog stomaka, bebi je skroz udobno. Jeste korpa sva slatka i cicasta, ali nije bezbedna, nije stvar moranja, nego šta je najbolje za bebu.

Sve se mi tripujemo kad je pred kraj, ostalo ti još malo, pa si na iglama, ali neće beba još. Osećam da ću ja najgora da budem i da ću svaki čas da tripujem DA JE POČELO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi se jos sluzimo jajetom iako imamo 20 meseci :D doduse samo kod kuce u autu koristimo sediste grupe I.

glitterfy2014754608B81.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@YelenaC

Ta nosiljka je preslikana kolevka po obliku i utisku, i da još se dosta prodaje. One vekovima ne menjaju mnogo dizajn, generalno gledano.

To je vrlo jak arhetip, neka urođena slika, kako bebica treba da izgleda, sva u čipkici i ćebecentu. A sedište izgleda ko neke brze patike, skroz hladno i namunjeno, još sa onim kaiševima, ko da će beba u svemir na lansiranje :P

Bitno je da se mame dobro informišu, pa stoga i tvoje skretanje pažnje pomaže da me neko ne shvati pogrešno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo autosediste koristili i za hranjenje kad smo uvodili cvrstu hranu a nije jos mogao da sedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@YelenaC

Ta nosiljka je preslikana kolevka po obliku i utisku. One vekovima ne menjaju mnogo dizajn, generalno gledano.

To je vrlo jak arhetip, neka urođena slika, kako bebica treba da izgleda, sva u čipkici i ćebecentu. A sedište izgleda ko neke brze patike, skroz hladno i namunjeno, još sa onim kaiševima, ko da će beba u svemir na lansiranje :P

Bitno je da se mame dobro informišu, pa stoga i tvoje skretanje pažnje pomaže da me neko ne shvati pogrešno.

Dobro zboris. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro stomacici :)

mi smo vec sve obavili i vratil se kuci, sve je u redu, gledili smo se, pilence moje, dokt i nije bila nesto pricljiva, t1937.gif

po uz smo 26 nedelja, a po pm 28, a nije pre toga ni gledala koja smo po pm, al aj dobro, tezinu nije rekla, a ja uzela slikice i trazim ac nigde nema napisano samo ovako,

BPD: 75.0mm

OFD: 82.2mm

ASD:67.2mm

ATD: 64.8mm

FL: 45.2mm

ima li tumaca? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro stomacici :)

mi smo vec sve obavili i vratil se kuci, sve je u redu, gledili smo se, pilence moje, dokt i nije bila nesto pricljiva, t1937.gif

po uz smo 26 nedelja, a po pm 28, a nije pre toga ni gledala koja smo po pm, al aj dobro, tezinu nije rekla, a ja uzela slikice i trazim ac nigde nema napisano samo ovako,

BPD: 75.0mm

OFD: 82.2mm

ASD:67.2mm

ATD: 64.8mm

FL: 45.2mm

ima li tumaca? :D

Ovde imas opisano sta je sta od tih skracenica

http://www.ringeraja.rs/clanak/tumacenje-ultrazvucnih-nalaza-u-trudnoci_371.html

A tezinu mozes izracunati pomocu bpd i ac..a ne znam da li moze bez ac da se racuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne mozu, treba ac, a toga nigde nema, ne brinem se, rekla je da je sve u redu, al reko da vas obavestim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.