Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Da i neka je sasrećom kaficice nek je živ i zdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

srce malo PRESLADAK JE!!! CESTITAM KAFICICE !!!!

I svim mamama cestitam male bebce... neka su vam zivi i zdravi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje trudnice... ;) Nadam se da se dobro osecate...? :wub:

jelena_k draga,Ja sam se pre mesec ipo dana porodila u Misovicu...Meni su trazili vaginalni i cerviklni bris,Hbs antigen ..A za epidural traze KS ,koagulacioni status,

i onu potvrdu koju si podpisala kad si bila na razgovor kod anesteziologa...

Ne znam da li si upucena ali na razgovor sa anesteziologom ides kad udjes u 36 nedelju svakog dana u 12:30 soba 102 ili 103(zaboravila sam koja je tacno)odneses anesteziologu najsvezije analize KS I on ti po tome kaze sta treba ili ne treba da doneses..

Dragana-baby, hvala puno! Sutra idem na kontrolu pa cu videti kako stvari stoje. Jedva cekam! Najvise me je uplasio cep koji je ispao. Ali nadam se da ce bebac ostati unutra bar jos par dana, dok ne udjemo u 38. nedelju. Krv za Hbs antigen sam tek danas dala. Rezultati u ponedeljak. Tako mi i treba kad sam htela da radim do poslednjeg dana, i sada bebac pozurio.

Za Misovic, od stvari koje su devojke na forumu pominjale, da li treba poneti podlogu za krevet? spavacica ili podzama? pelene pretpostavljam da da, a benkice?

Smey, hvala puno na divnom tekstu. Da nije bilo tebe ja bih sigurno spakovala kofercic, imam neki mali zgodan. Ali ok, pripremicu torbicu :)

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, znaci zabusava mali :D

Pa ne, duzina grlica je jedno a otvorenost drugo..

Pa ima i lepsih na oko, ali toliko su laka za rukovanje i nosenje da se nismo dvoumili nakon isprobavanja :)

Zabusava mali, nece jos uvek napolje.. na tatu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana-baby, hvala puno! Sutra idem na kontrolu pa cu videti kako stvari stoje. Jedva cekam! Najvise me je uplasio cep koji je ispao. Ali nadam se da ce bebac ostati unutra bar jos par dana, dok ne udjemo u 38. nedelju. Krv za Hbs antigen sam tek danas dala. Rezultati u ponedeljak. Tako mi i treba kad sam htela da radim do poslednjeg dana, i sada bebac pozurio.

Za Misovic, od stvari koje su devojke na forumu pominjale, da li treba poneti podlogu za krevet? spavacica ili podzama? pelene pretpostavljam da da, a benkice?

Nikako podlogu,ja to bezveze kupila i evo stoji sve oni tamo imaju...ne primaju ni spavacice ni bademantila a ni papuce...sve tamo dobijas....

Za bebu samo pampers pelene i vlazne maramice sve tamo imas ...Videces u sobi postoji pult gde se beba kupa,presvaci i mas fiokice gde su tetra pelene,svedske i benkice...cak imas i vagu pa mozes da meris bebu....

jelena_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene pitanje :

Jel ok...kad se beba pomjeri ili udari..da ja poskocim ?! :blink::huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zabusava mali, nece jos uvek napolje.. na tatu :D

Bullet........:* Jos si ovde..hehheheeh ma ti si moj heroj :)

bullet voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene pitanje :

Jel ok...kad se beba pomjeri ili udari..da ja poskocim ?! :blink::huh:

Meni se to desavalo, udari me bas jako a ja mirujem i onda se cimnem kad me klepi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako udari malo jace,normalno je,i meni se to desava ne brini.

Meni celo jutro curka sekret,menjam ves vec treci put,sutra idem da vadim krv,pa kad nosim rezultate u ponedaljak moracu da pitam dr jel normalan taj sekret ili treba da koristim neke vaginalete.Imate li vi pojacan sekret?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja u pauzama da svrnem:) ljubim vas sve...kaficice cestitam:))) mi rastemo iz dana u dan:) neverovatno kako vreme prolazi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bullet........:* Jos si ovde..hehheheeh ma ti si moj heroj :)

Pazi kad se Jeja pre mene porodi, nema je nesto :D

jejamoonwalker voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana-baby mi smo cesce ovde nego na caskanju :D Hehehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako udari malo jace,normalno je,i meni se to desava ne brini.

Meni celo jutro curka sekret,menjam ves vec treci put,sutra idem da vadim krv,pa kad nosim rezultate u ponedaljak moracu da pitam dr jel normalan taj sekret ili treba da koristim neke vaginalete.Imate li vi pojacan sekret?

Ja kako koji dan ...jedan dan zna biti bas vidljiv a jedan skroz vodenast...kad se pojaca ja uzmem pijem caj od brusnice....jer mi je jos na pocetku rekao da to pijem ..pa kad se pojaca ja uzmem pa popijem dvije-tri solje u toku dana ...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene evo me opet se vratila kuci, i dalje sam otvorena samo jedan prst, a ja mislila ma sad ce reci otvorena nekih 3-4 prsta...tacno me beba zeza, ja mislila necu stici ni da udjem u 9. a ona sad nece napolje:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milim draga to moja snajka ceka da krene i Vukasin :-) i ja cu sutra na pregled i ctg pa da onda krenemo obe :-) dosta im je bilo unutra :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako udari malo jace,normalno je,i meni se to desava ne brini.

Meni celo jutro curka sekret,menjam ves vec treci put,sutra idem da vadim krv,pa kad nosim rezultate u ponedaljak moracu da pitam dr jel normalan taj sekret ili treba da koristim neke vaginalete.Imate li vi pojacan sekret?

Da li si sigurna da je sekret?Ume i vodenjak tako da curka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, dosta im je bilo unutra,a izgleda da im je tako lijepo da nece van:-) Vidjecemo sta ce i tebi sutra reci na kontroli, zamisli ti odes kad ono kazu ma nece on jos sigurno jednu nedelju, ali neka to znaci da uziva unutra:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana-baby mi smo cesce ovde nego na caskanju :D Hehehehe

hahahahaah..izgleda...

Mi kao da nemamo decu..opet smo dezurne..fali nam samo nanchika...

Ah Majce,bas mi nedostaje ono nase "non-stop" kuckanje i druzenje...

kad se smo setim....hm... :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

My happiness voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja u pauzama da svrnem:) ljubim vas sve...kaficice cestitam:))) mi rastemo iz dana u dan:) neverovatno kako vreme prolazi:)

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moja bebica se nešto umirila malo se mrdne i to je to:) E dali se vama dešava da vam nestane smajlića sve mi je nestalo neznam šta se dešava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mamice i kod mene nema smajlica od jutros nikako..bebica je hiperaktivna jako lupne da odskocim :)mamina princeza jako je NJEZNA eheheh..jedva cekamo pregled u petak i molim se da je sve dobro jer svaki dan me nesto bolicka po dnu stomaka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana bila sam pre par dana na UZ,sve je bilo u redu,a i belicaste je boje,gust,devojke su mi rekle da se plodova voda vise mesa sa mokracom nego sa sekretom.

malabeba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana bila sam pre par dana na UZ,sve je bilo u redu,a i belicaste je boje,gust,devojke su mi rekle da se plodova voda vise mesa sa mokracom nego sa sekretom.

Da ti otice plodova voda, primetila bi, to se desava bas cesto curne malo na svakih 30 sekundi..tako su nas bar ucili u skolici.

A sekret je normalno da je beo i gusci u ovom periodu. Ali ako se brines zbog bakterija, idi uradi briseve.

Ja nemam pojacan sekret, ali svuda citam da je to normalna pojava..leukoreja

Ali primetila sam da imam neki miris drugaciji :wacko:

Nekako koliko god da menjam ves i redovno se tusiram, imam osecaj da se oseca..isto i za urin vazi, pitacu bas dr jel to uobicajeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to i ranije desavalo,curne ponekad,pa prestane,cak je ranije bio skroz proziran,pa sam pitala dr da nije mozda plodova voda,ona je rekla da kad jednom krene da curi da nece stati tako da ne brinem,ja sam skoro sasvim sigurna da je sekret,nema ga svaki dan,al ponekad mi bas curka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima jedna fora kako mozes da proveris da li ti curi plodova voda ako nisi siguran, to su nas u skolici ucili.. uzmes pakovanje ulozaka i legnes u krevet na levi bok, uloske menjas na svakih 5 minuta i ako je svaki sledeci natopljeniji od onog prethodnog, onda znaci da je vodenjak busan i da curka plodova voda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.