Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

caoo zenice ja danas jedva udje u forum moralada promjenim nick svoj ..jeste vi mjenjale ime ??

Sad se izloguj pa uloguj pod svojim nickom i radit ce tako ja radim kad moram da promjenim nick.....

atlagic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja htedoh nesto da pitam al sipak cu sad da se setim :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala cure na dobrododlici u petak :)

vidim da imate neki spisak sa terminima, nama je termin 29. novembar, i cekamo decaka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas:)

Bile smo na expert uz,sve je u redu:)

Napredna sam,teska sam 1.700 ljubi me mama :wub: :wub: :wub:

bullet voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svratila u prolazu da vas ljubim sve puno..Bas mi fali nasa stara ekipica :(

Ljubac za sve mame i bekice u stomaku :wub: :wub: :wub: :wub:

My happiness i kristina s volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svratila u prolazu da vas ljubim sve puno..Bas mi fali nasa stara ekipica :(

Ljubac za sve mame i bekice u stomaku :wub: :wub: :wub: :wub:

Ne tuguj draga nasa ;) kako nam je drug Pavle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Setih se sta sam htela da pitam.. elem, imam neko smesno zatezanje stomaka koje nije bolno, izgleda kao kad se bebac mrda i onda ostane u tom polozaju par sekundi.. jel to nesto znaci ili ne? Sta cu kad ne znam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=lory :)' timestamp='1346687264' post='500613]

Evo i nas:)

Bile smo na expert uz,sve je u redu:)

Napredna sam,teska sam 1.700 ljubi me mama :wub: :wub: :wub:

lory :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svratila u prolazu da vas ljubim sve puno..Bas mi fali nasa stara ekipica :(

Ljubac za sve mame i bekice u stomaku :wub: :wub: :wub: :wub:

pozdrav i tebi, ljubi nam Pavla :wub:

bullet 02.09.2012

Ninolina 04.09.2012

jejamoonwalker 06.09.2012

be positive 15.09.2012.

milim 17.09.2012.

Cookie 18.09.2012.

Jovana.zvezda 19.09.2012

Dica 25.09.2012.

nanny 27.09.2012.

respect 29.09.2012

jelena_k 28.09.2012

Hellen 10.10.2012

Tranquilo 10.10.2012.

Sanamala21 20.10.2012

FutureMum 25.10.2012

DanS 29.10.2012

Marina cura fina 04.11.2012

bekulino 04.11.2012.

Malabeba 09.11.2012

Lory:) 10.11.2012

Lena86 10.11.2012

atlagic 21.11.2012.

Petra 27.11.2012

Botox2204 29.11.2012.

ja nemam zatezanje stomaka, ali imam osecaj kao da ovaj mali dole non stop burgija i busi :blink: znaci bukvalno imam takav osecaj i to je tako u poslednje vreme stalno.. vise me ne sutira, sad osecam samo kako se proteze, stuca i busi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav i tebi, ljubi nam Pavla :wub:

bullet 02.09.2012

Ninolina 04.09.2012

jejamoonwalker 06.09.2012

be positive 15.09.2012.

milim 17.09.2012.

Cookie 18.09.2012.

Jovana.zvezda 19.09.2012

Dica 25.09.2012.

nanny 27.09.2012.

respect 29.09.2012

jelena_k 28.09.2012

Hellen 10.10.2012

Tranquilo 10.10.2012.

Sanamala21 20.10.2012

FutureMum 25.10.2012

DanS 29.10.2012

Marina cura fina 04.11.2012

bekulino 04.11.2012.

Malabeba 09.11.2012

Lory:) 10.11.2012

Lena86 10.11.2012

atlagic 21.11.2012.

Petra 27.11.2012

Botox2204 29.11.2012.

ja nemam zatezanje stomaka, ali imam osecaj kao da ovaj mali dole non stop burgija i busi :blink: znaci bukvalno imam takav osecaj i to je tako u poslednje vreme stalno.. vise me ne sutira, sad osecam samo kako se proteze, stuca i busi

Joj da si videla sta je meni sinoc radi, pazi kad sam morala da pridrzavam stomak, laktovima me ubio :D meni pomaze kod tog burgijanja dole da sam na ledjima, noge savijene u kolenima ili ispruzene ali jedna preko druge.. tako ublazim probadanje u besiku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni jedino pomaze da tada ustanem :wacko: ...

meni su inace noge otecne, pa kad lezim ili sedim trudim se da ih podignem, ali u poslednje vreme kako podignem tako ovaj mali krene da burgija, izgleda mu ne prija takav polozaj, sta li, i nema sanse da se smiri dok ih ne spustim :lol: ... i tako stalno ... na poslednjem uz su mi rekli da prednjaci glavicom, bice da mu takav moj polozaj uopste ne odgovara

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E masala ..tu su nase curke 100 grama razlike ... :) E bas mi je drago da je sve ok Ljubim

Samo sto je moja celava,a tvoja ima bas veliku kosicu!

I tu mi se ispunila zelja,obozavam celavu decu :)))

Moja celava krofnica :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao žene!

Nema me par dana, a spisak se opasno pomerio!!! Svim novim mamama čestitam od srca.

Za one trudnice u donjoj polovini spiska, toplo preporučujem vežbe, psihofizička priprema za porođaj, raspitajte se u svom domu zdravlja.

Vežba se disanje, pre i za vreme porođaja, detaljno se prolazi i simulira porođaj, uči kako da prepoznate prave kontrakcije, i šta se kad radi, a od 34. nedelje se rade vežbe za napinjanje. Prijavila sam se za još neku školu roditeljstva, videćemo kako će to da izgleda (obilazi se porodilište, objašnjavaju osnovne stvari oko bebe, nega, zdravlje, hranjenje...).

Uz to se rade neke blage kondicione vežbe, od kojih su posebno bitne Kegelove vežbe.

I da vas pitam: tetra pelene, sa porubom ili bez? I gde ima da se nadje peškir 100X100cm u BG (osim u Aksi, tražim ako ima malo puniji)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila sa porubom, nekako su mi cvrsce i lepse se peglaju, budu jednake strane. A za peskir ne znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage,

Ne znam da li ste se dobro raspitale šta vam od stvari tačno treba u vašem porodilištu. Ne bi bilo loše da pitate nekoga ko se skoro tamo porodio,da ne biste vukle nepotrebne stvari, jer vidim da se spremate kao za letovanje :D Verujte mi, pored obaveznog tuširanja i nege ranice, možda ćete imati snage još kosu da operete, ali sigurno nećete ležati raspadnute i mackati se mlekom za telo. Na kraju krajeva, ni bebi neće da prijaju toliki mirisi i masna koža. Prislonite je na čistu kožu koja prirodno miriše, to vam je jako bitno, a zaboravite mackalice u prvo vreme.

U Višegradskoj, recimo, nije potrebno ništa za bebu - ni pelene, ni krema, ni maramice... Ali, zato, treba imati podloge za krevet jer im nedostaje posteljine pa žene često leže na okrvavljenim podlogama ako nemaju svoje. Tako da - sve zavisi od stanja u konkretnom porodilištu.

Moj generalan savet: bukvalno odvojite po kesama šta vam treba za salu, šta za vas odmah nakon porođaja do prve posete, šta treba da vam se donese prilikom prve posete, šta vam treba za bebu u porodilištu (ako treba), a šta za iznošenje (to isto neka vam naknadno donesu). Sa sobom nosite kesu za salu i prve potrepštine (možda i to za bebu, čula sam da negde bukvalno s vrata traže pelene i benkice jer ih tamo nemaju dovoljno, ponavljam meni to nije trebalo). I ovo osnovno varira - negde traže vašu spavaćicu i u sali, a negde, naprotiv, morate isključivo njihovu da nosite. Ja sam dobila spavaćicu i papuče, tako da su uz mene išli u salu još dokumenta i rezultati, 1 peškir, pakovanje mrežastih uložaka i rolna toalet papira. Na kraju, niša od toga mi nije ni trebalo - legnete na onaj sto i to vam je to, nema tu ustajanja kad krene cela stvar.

Po dolasku u sobu, takođe samo možete da ležite. Ako uspete, podvucite pod sebe jednu podlogu za krevet, jer ćete krvariti. Među nogama ćete imati 2 mrežasta uloška i njih ćete menjati ceo prvi dan. Tek kad uspete da se pridignete, možda ćete navući mrežaste gaćice, ali većini devojaka to nije prijalo, pa su čak i šetale neko vreme samo sa ulošcima. Nećete piškiti prva otprilike 24h, ali ako vam se bude desilo da možete - više će vam prijati da se obrišete mrežastim uloškom nego papirom. Moja rolna papira je do kraja ostala nenačeta, ali sam potrošila 7 ili 8 pakovanja mr.uložaka, koje mi je donosio mm. Obične maramice sam koristila da obložim dasku od šolje.

U svoju spavaćicu sam se presvukla posle prvog dana, ali mi je značilo što mi je mm doneo još dve, jer se termoregulacija uspostavlja i znojićete se, pa treba da budete u čistom kad uzimate bebu. OBAVEZNO imajte i nešto dugačkih rukava jer su noći hladne! Da ne ponesoh ogrtač, mislim da bih svisnusla! Uz sve ovo, naravno važno je imati dovoljno peškira i osnovne stvari za ličnu higijenu (sapun, četkicu...).

Ja sam imala jedan poseban meki peškir odvojen samo za kad mi donose bebu, da je stavim pored sebe na njega. Za to možete poneti i jednu tetra pelenu.

Dakle, kad dođete u sobu, važno vam je da imate: podloge, peškire, puno uložaka (ili da vam ih donose), mrežaste gaćice (par komada, one se lako peru) obične maramice, prijatan (tečni) sapun, pribor za ličnu higijenu, sok, bonžiticu ili nešto tako samo bez preterivanja (držite se bolnički propisane ishrane), telefon. Mislim da je to - to.

Nadam se da sam pomogla. Mene su doktori u sali pohvalili što nisam došla kao većina drugih žena sa sve koferom da se porađam. Ali, i ja bih vukla kofer da prilikom poslednjeg CTG-a nije došla na prijem za porođaj jedna žena kojoj su pred nama ostalima rekli "ponesi stvari za salu" i nabrojali tih 3-4 stvari koje sam gore spomenula. Tada mi je bilo jasno i šta mi tačno treba, kao i da moram to imati izdvojeno po kesama, ako bude stani-pani da ne prekopavam među milion drugih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da, naravno sve što ste kupile i spremile ako ne iskoristite u porodilištu imaćete kad! Pelena nikad dosta u prvim danima, posebno tetra pelena koje lično koristim za razne stvari, pored povijanja. Recimo, stavim ispod bebe kad dojim, umotavam joj nogice dok sisa, prekrivam je kad je ostavim na povijalici i čekam da se ispiški, itd. Tako da, ako već kupujemo stvarčice i ulažemo snagu u pranje i peglanje, najbolja investicija su nam tetra pelene :)

U BG paketu se dobija jedno pakovanje, dobija se i benkica, zekica, svašta nešto... Međutim, potrebno je mnogo više pelena već za prvo vreme.

Takođe, meni je od benkica mnooogo lepše, praktičnije i zahvalnije da Anku oblačim u bodiće (sada i kratkih i dugih rukava u ovom prelaznom vremenu), tako da razmislite i o tome kad budete kupovale stvarčice.

Da ne davim dalje, videćemo kasnije kako će da bude i to više neće biti za ovu temu, ali ovo su moja neka iskustva koja ulaze u pripreme pred porođaj, pa dok još imate snage i vremena, dok još idete u šoping, eto nekih ideja.

Kačim i sliku male Anke :)

Nanny voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anka uspavanka, Anka ukakanka

Ne da je slatka..nego NEMAM RIJECI preslatkaaaaaaaaaaaa.......nek ti je ziva i zdrava...cmoook

bekulino i Smey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anka uspavanka, Anka ukakanka

Anka je k'o medic slatka, taj nosic i usnice, pa i kosicu ima, ma kao med slatka!

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja javim malo, nisam pisala ovih dana na forumu ali na brzinu kad stignem citam vase postove obavezno...

Vidim spisak se skracuje, masala, samo sto neke od nas blizu vrha hvata vec panika od porodjaja:-)

Ja sam inace juce opet bila na kontroli kod novog doktora (posto ako se sjecate pisala sam da je onaj moj "opusteni doktor" na odmoru) i ovaj novi koji je inace bio na porodjaju kad sam se i ja rodila, me odusevio, i rekao mi je da bih trebala zbog mirovanja u bolnicu(jer su mi noge oteeeeekle) ali posto sam ja nemirne prirode i kontam nije bas dotle doslo, obecala sam da cu lezati kuci i eto opet idem sutra. Ja jos juce i ovih dana non-stop na nogama, i rekoh da se lakse otvorim ja hodam li hodam, kad ono covjek mi predlozi mirovanje...a ironije kontrakcije koje sam imala cijelu trudnocu sad skoro da nemam i sekret isto, covjece ne mogu da vjerujem molila sam Boga da samo udjem u 9.a sad izgleda beba jos nece napolje:-) Ako se ne javim sutra znaci ostala sam u bolnici da se porodim:-)

Uf al' sam se raspisala....POZDRAV SVIMA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey, prelepa je devojcica :wub: :wub:

Ja sam kupila samo par benkica, a puno bodica, cak mislim da sam i preterala, ali nisam mogla da odolim :) . Pelenice su takodje spremne, i bele i sarene, samo svedske nisam nasla frotirne, cekam da vidim da li ce danas stici u jednoj prodavnici, pa sam kupila par pamucnih.

Nocas smo bolje spavali, vec sam bila umorna od nespavanja.

Malisa se igra po ceo dan, samo me udara, udara, stomak mi seta sa jedne na drugu stranu :rolleyes: .

Torba je uglavnom spakovana, jos par sitnica i gotovo.

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny moj poslodavac je predao papire u socijalno tek pre par dana,navodno krajem meseca kada obracunavaju platu,a koliko vremena otprilike prodje dok socijalno to uplati?

I ja nisam jos nista spremala ni za bebu ni za porodiliste,i ja se pitam sta vise cekam.Imam spreman spisak,al sam se cula s drugaricom koja s evec porodila i rekla mi je da mi je dosta stvari sa tog spiska nepotrebno,npr.kaze da u nasem porodilistu daju njihove spavacice i papuce,ne dozvoljavaju da nosis svoje,i ne daju da nosimo mrezaste gacice,kako cu ja onda sa uloskom medju nogama bez gacica da hodam.Ludnica!

mala bebo ako ti je za utehu mm i ja nismo mnogo duze,vec sam zaboravila kako to izgleda,a iskreno ne fali mi sex ni malkice.

bullet i ja imam ta zatezanja,narocito kad hodam,ja sam pretpostavila posto nisko nosim pa s ebebac spusti na besiku pa mi se zategne stomak a ja stalno trckam u wc.

smey Anka je ko secer,uzivajte zaajedno.

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny moj poslodavac je predao papire u socijalno tek pre par dana,navodno krajem meseca kada obracunavaju platu,a koliko vremena otprilike prodje dok socijalno to uplati?

Ovde kod nas se ceka par dana, nema rokova i odredjenih datuma za isplatu. Ja sam svaki put dobila platu 5-6 dana posle mojih u firmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je sve usporeno,verovatno i to.Citam sta sve porodilje dobijaju po drugim gradovima,i pakete i novac,kod nas 7000 daje grad,a drzava valjda 20000,ako nisu i to ukinuli u medjuvremenu.

Juce sam bila na komisiju,to mi je sad poslednja komisija i npisali mi da od 30.9.treba da otvorim porodiljsko,meni sad nije jasno sta ce biti ako se porodim pre toga jer ja 20.9. ulazim u 9.mesec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedno pitanjce.Muci me onaj Aksin spisak.Za sta nam treba fizioloski rastvor,alkohol i hipermngan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.