Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Petra, jel imas mozda problem sa hemoroidima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenice.I ja sam nekako lose spavala,stalno sam se budila,vrucina,sanjala sam neke bolnice i svakakve gluposti.Otkako sam procitala onaj aksin spisak nemam mira,pa ni slutila nisam sta mi sve treba a ja nisam ni pocela sa pripremama,bas me hvata frka.Pomesana su mi osecanja,s jedne strane jedva cekam da se porodim i vidim bebu a s druge se plasim.

mala bebo ne treba preterivati,ja koristimjabukovo sirce,zdravije je od alkoholnog.

petra ja bih otisla kod lekara ili ako imas broj telefona svog lekara pozovi ga pa pitaj.

A neko je jednom pomenuo da za svaki mesec trudnoce postoji hrana koju u tom periodu treba vise unositi,jel neko zna sta treba najvise jesti u 8. i 9. mesecu?A da nije riba,od nje mi je i dalje muka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

FutureMum, oko spiska nemoj da brines, pa sve ces spremiti na vreme, ja sam tek krajem osmog i pocetkom devetog meseca krenula u nabavku. A da svasta treba, treba! Sto se tice straha, pisala sam i o tome, ja sam uzbudjena i uplasena u isto vreme. Proci ce i to, samo da bebuska bude ok. Meni se bas primaklo, generalno mi je brzo prosla trudnoca, ja tacno nisam stigle da se pripremim za porodjaj :) .

Sto se tice hrane, ja celu trudnocu jedem ono sto mi se jede, sad pijem dosta mleka i jogurta jer mi jako prija i jako puno voca i povrca jedem, srecom, sezona je pa ima svega. Cini mi se da sam ove godine pojela celu njivu lubenice, a sad sam presla na grozdje i jabuke. Meso, supica, krompir, pa kuvam ono sto mi se jede taj dan. Nekad se lepo pocastim pljeskom i pizzom :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro mamike!

Nanny ni ja nikako da se sastavim da odspavam malo,preumorna sam :(

Petra odi do lekara,verovatno nije nista ali bices mirnija ako te pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jejo,bulet javljajte se na raport :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se mi zbog nespavanja polako primpremamo na nocna dezurstva oko bebe.Mene ubise nocni odlasci u wc.A i iz kuce ne mogu da mrdnem na pola sata,jer mi se odmah piski.Sad u 12h idem na komisiju da mi produze bolovanje,posle idem da kupujem garderobu za sebe,jer mi je sve tesno a uskoro necu moci vise da nosim letnje haljinice kad zahladi.

Devojke a jel neka zna mozda kad ce uplatiti socijalno bolovanje za jul ili se to mozda razlikuje po gradovima,jel kasne puno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:* ja sam jos tuuu :)

Opet zamalo da odem u bolnicu, nocas sam dezurala. Cekala da se kontr. spuste na 5 minuta i nista. Ovako mi nikad nije bilo. Evo od jutros sam se naradila, spremala sutlijas, przila deci ustipke, zamesila hleb, rucak vec gotov..puna energije. Ne znam sta cu sa sobom a ovo se oduuuuuzilooo :(

DA nije bullet otisla ? :)

Petra i meni se desilo u prosloj trudnoci na kraju sestog meseca da sam imala sl. situaciju. Nije bilo nista. Ali, da bi bila mirnija idi do dr. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnjace imam jednu muku!

Pojavile su mi se po licu fleke okolo su crvene unutra bele,i pored njih i bubuljice,takva mi je cela leva strana,a nije od bolesti! Zna li neka od vas sta bi to moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc u dva navrata ali samo prilikom uriniranja je bilo po dve tri kapljice. Ja inace stavljam vaginalno utrogestan pa nisam primetila nikakvu krv ni na gacicama nista . Pa mi je palo na pamet da nije iz urina? Zvala sam ga i rekao mi je da dodjem sutra popodne, uradim ujutru urin, i da misli da je urinarna infekcija. U proslu subotu nalaz urina je bio normalan !

Hvala vam zene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se mi zbog nespavanja polako primpremamo na nocna dezurstva oko bebe.Mene ubise nocni odlasci u wc.A i iz kuce ne mogu da mrdnem na pola sata,jer mi se odmah piski.Sad u 12h idem na komisiju da mi produze bolovanje,posle idem da kupujem garderobu za sebe,jer mi je sve tesno a uskoro necu moci vise da nosim letnje haljinice kad zahladi.

Devojke a jel neka zna mozda kad ce uplatiti socijalno bolovanje za jul ili se to mozda razlikuje po gradovima,jel kasne puno?

To zavisi od poslodavca, tj. kada su predali papire u socijalno. Ja sam za jul dobila 10.08, sad ocekujem isplatu za avgust.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc u dva navrata ali samo prilikom uriniranja je bilo po dve tri kapljice. Ja inace stavljam vaginalno utrogestan pa nisam primetila nikakvu krv ni na gacicama nista . Pa mi je palo na pamet da nije iz urina? Zvala sam ga i rekao mi je da dodjem sutra popodne, uradim ujutru urin, i da misli da je urinarna infekcija. U proslu subotu nalaz urina je bio normalan !

Hvala vam zene!

Pettra ne brini nista....i javi obavezno kad stignes od doktora....Mojoj seki je krvarilo u 7 mj. i to posle odnosa i nije nista bilo ..nije cak ni dokt.isla ...ne brini :) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuhuhu tu sam jos uvek :D bili smo jutros na kontrolu, sve je u redu, u sredu opet kontrola i rekli su mi da ponesem stvari za svaki slucaj :D odradila sam vaginalni pregled, malo je sestra slusala bebu i rekla da je sve super..

A vi kako te? :D

malabeba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moze neko da mi pomogne oko tumacenja rezultata vaginalnog brisa? Danas su mi stigli rezultati i kaze da patogene bakterije nisu izolovane i da nije izolovana candida spp... Ja sam inace 37 nedelja, bebac samo sto nije stigao pa me brine koliko je to opasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuhuhu tu sam jos uvek :D bili smo jutros na kontrolu, sve je u redu, u sredu opet kontrola i rekli su mi da ponesem stvari za svaki slucaj :D odradila sam vaginalni pregled, malo je sestra slusala bebu i rekla da je sve super..

A vi kako te? :D

heheheheh Bullet tu si jos uvjek ..hahahhahahaah a majke mi dobra si..ajde ajde samo nek je sve ok...nekje sa srecom :) Ljubim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lory - ne bih znala da ti pomognem..

Petra - javi nam sta je bilo, a jel si sigurna da je bilo vaginalno? Sto rece Nanny, mozda je hemoroid..

Zene ja odoh da dokupim sta mi fali i da spakujem torbu za porodiliste. Jeste da je jos rano, ali juce sam se uplasila da ce krenuti ranije a ja nisam spremila nista. Imala sam bolove kao menstruacione, i lazne kontrakcije, i bolove u krstima..srecom danas ih nema.

Nego razmisljam nesto za one tetra pelene, njih bi trebalo takodje oprati bez obzira sto su nove, jel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moze neko da mi pomogne oko tumacenja rezultata vaginalnog brisa? Danas su mi stigli rezultati i kaze da patogene bakterije nisu izolovane i da nije izolovana candida spp... Ja sam inace 37 nedelja, bebac samo sto nije stigao pa me brine koliko je to opasno...

Pa znaci da nemas bakterije, niti candidu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lory - ne bih znala da ti pomognem..

Petra - javi nam sta je bilo, a jel si sigurna da je bilo vaginalno? Sto rece Nanny, mozda je hemoroid..

Zene ja odoh da dokupim sta mi fali i da spakujem torbu za porodiliste. Jeste da je jos rano, ali juce sam se uplasila da ce krenuti ranije a ja nisam spremila nista. Imala sam bolove kao menstruacione, i lazne kontrakcije, i bolove u krstima..srecom danas ih nema.

Nego razmisljam nesto za one tetra pelene, njih bi trebalo takodje oprati bez obzira sto su nove, jel?

Obavezno i pelene operi, ja sam sve belo prala na 90 stepeni i dvaput ispiranje za sve stvarcice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheheheh Bullet tu si jos uvjek ..hahahhahahaah a majke mi dobra si..ajde ajde samo nek je sve ok...nekje sa srecom :) Ljubim

Tu sam draga, nece svrcko napolje pa to ti je :D ja rekla da cu u cetvrtak da se poradjam jer najavljuju 26 stepeni i neku kisu, pa reko ako moze tad bilo bi lepo :D ljubac
FutureMum voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, sad mi je lakse... Hellen, hvala puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno i pelene operi, ja sam sve belo prala na 90 stepeni i dvaput ispiranje za sve stvarcice.

To sam i mislila, rekoh hajde da proverim..

Znaci sreda se ceka :)

Uh, sad mi je lakse... Hellen, hvala puno...

Nema problema, ponekad su i oni konfuzni sa tim izrazima.."nisu izolovane", znaci nisu ih pronasli, tj nema ih u brisu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lory - ne bih znala da ti pomognem..

Petra - javi nam sta je bilo, a jel si sigurna da je bilo vaginalno? Sto rece Nanny, mozda je hemoroid..

Zene ja odoh da dokupim sta mi fali i da spakujem torbu za porodiliste. Jeste da je jos rano, ali juce sam se uplasila da ce krenuti ranije a ja nisam spremila nista. Imala sam bolove kao menstruacione, i lazne kontrakcije, i bolove u krstima..srecom danas ih nema.

Nego razmisljam nesto za one tetra pelene, njih bi trebalo takodje oprati bez obzira sto su nove, jel?

Ja ih nisam otkuvavala sad prvi put, pravala sam ih na 40C i opeglala. Bile su upakovane pa ajde nema potrebe za otkuvavanjem. Meni se suse spavacice, treba da ih opeglam i ja da spakujem torbu konacno. Po ceo dan prevrcem po glavi da li sam sve kupila, spremila, kao da mi mm ne moze doneti ono sto mi bude falilo, ali ajde.

Nisam kupila pumpicu, ali sam pokazala mm koju da uzme ako mi bude trebala. Jeste li vi zene i nju spremile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ih nisam otkuvavala sad prvi put, pravala sam ih na 40C i opeglala. Bile su upakovane pa ajde nema potrebe za otkuvavanjem. Meni se suse spavacice, treba da ih opeglam i ja da spakujem torbu konacno. Po ceo dan prevrcem po glavi da li sam sve kupila, spremila, kao da mi mm ne moze doneti ono sto mi bude falilo, ali ajde.

Nisam kupila pumpicu, ali sam pokazala mm koju da uzme ako mi bude trebala. Jeste li vi zene i nju spremile?

Ma meni fali gomilu stvarcica, sad idem da pokupujem sve i da ne razmisljam :D

Pumpicu necu kupovati verovatno, ima moja sestra, pa cu da uzmem od nje sledeci vikend kad je budem videla..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam i mislila, rekoh hajde da proverim..

Znaci sreda se ceka :)

Nema problema, ponekad su i oni konfuzni sa tim izrazima.."nisu izolovane", znaci nisu ih pronasli, tj nema ih u brisu..

Cekamo sredu :D ja sam kupila aventovu pumpicu i deluje dobro.. videcemo kako ce biti u praksi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo žene!

Najpre, čestitke svim novopečenim mamama :wub: Želim vam da u vremenu koje provedete sa vašim bebama pronađete i osetite pravi životni smisao, bezgraničnu i bezuslovnu ljubav, jer vreme leti i zato ga koristite i uživajte, uživajte!

Vi koje se polako ali sigurno približavate vrhu spiska - samo staloženo i osluškujte svoje telo, ono će vam samo reći kada šta da preduzmete. Dolaziću i dalje na ovu temu da ispratim šta se dešava :) Puno sreće i da vam bebani dođu zdravi i veseli!

Takođe, dobrodošlica svima koje ulaze u treci trimestar! Kreće veselje :D

Ja sam se porodila u Višegradskoj pre 8 dana u 9.25h i dobila bebu Anku od 2950gr i 49cm. Stigle smo kuci nakon tri dana i sada se privikavamo jedna na drugu. Ona je mrvica koja lepo klopa, lepo spava i, mogu vam reći, napreduje na naše oči. Sve je u redu, snalazim se sasvim lepo, uz ogromnu pomoć mm, koji je zaista predivan kakav je uvek i bio. Za neka pitanja i nedoumice obraticu se zenama na podforumu za mame beba do 6 meseci, a ovde bih podelila iskustvo sa porodjaja i iz bolnice.

Generalni utisak o Višegradskoj mi je sasvim pozitivan. Otišla sam na porođaj bez ikakvih specijalnih očekivanja i zahteva, nisam bila u apartmanu, pa opet mislim da su svi bili izuzetno korektni i predusretljivi i, pre svega, stručni - od sestara, preko babica, do doktora. Imala sam divne "cimerke", nas čak 7 u sobi! Čim je prošao prvi dan i mi se osećale bolje, bila je opšta zezancija i često takvo smejanje da su nam konci na ranama mogli popucati. A zamislite da budete u dvokrevetnom apartmanu sa nekom umišljenom ili skroz kenjkavom ženom :roll:

Kupatilo je čisto, tuševi na raspolaganju, sobe uredne. Jedino imaju manjak posteljine, ali nije strašno - kud svi, tu i malo Mujo. Sestre su ok, uglavnom mlade i raspoložene. Klopa je naizgled bezveze i količinski problematična, ali, verujte mi, znaju oni dobro zašto: ko se pridržavao tog režima ishrane, uz eventualni boost nekim sokom, plazmom ili bonžitom, dobro je prošao i uspostavio je normalno varenje već treći dan... što je veliki uspeh i problem manje za svaku novopečenu mamu. Tako da vam je moja generalna preporuka da, koliko god mislite da biste smazale pljeskavicu, ne radite to, samo lagana hrana i sve će biti ok.

E sad ono što je naaajbitnije: briga o bebama je na zavidnom nivou i to je glavni razlog zašto bih, da me neko pita da li da se porodi u Višegradskoj, sigurno odgovorila Da. Bebe su nahranjene, povijene, čiste, pregledane, mirne. Donesu vam ih, odnesu, vi sa njima uživate nekoliko puta dnevno, a preostalo vreme možete da iskoristite da se dobro odmorite. Sestre koje rade s bebama su fenomenalne. Sve su i same majke. One bebama tepaju, maze ih... Jedno veče sam primila neku injekciju i morala sam da se krećem. Nigde nikog po hodnicima i krenem ja u hodanje, kad ispred mene sestra nosi tek rođenu bebu ka boksu, ne vidi da nije sama u hodniku. Ide ona i peva bebi, tepa joj, sva se raznežila. To me je oduševilo! Na kraju krajeva, nije ni važno koliko je ko ljubazan prema nama - važno je kakvi su sa bebama.

Što se porođaja tiče, tu sam, fala Bogu, na kraju prošla lepo, ali neke stvari nisu išle kako smo mm i ja planirali (našom greškom). Prvo, on je kasno uzeo briseve i nisu bili stigli rezultati, tako da nije mogao da prisustvuje porođaju... osećala sam se toliko tužno, a njemu je možda bilo i još teže jer sam ja imala burnu noć i veliki zadatak preda mnom, a on je mogao samo da se nervira kod kuće i da iščekuje. Druga stvar je da na kraju, zbog loše koagulacije, nije mogao epidural, tako da se ja porodih skroz prirodno. Trebalo je da ponesem svoje ranije rezultate krvi, koji su bili sasvim dobri, a ne da mi vade krv tamo kad sam u bolovima i kad je telo u šoku. Da, ako se pitate, boli, neprijatno je, ne može se uporediti ni sa kakvim drugim iskustvima, ali nema bola koji se lepše završi i brže zaboravi.

Osetila sam bolove malo iza ponoći, u 2 sam već bila u boksu, 4 prsta otvorena. Odlično sam sve podnosila, ali onda se ujutru desio čudan splet okolnosti - svi su bili angažovani na nekom carskom rezu + menjale su se smene. Zbog svega toga, nikoga nije bilo 2 sata kad mi je porodjaj već uveliko započeo u punom jeku, više nisam imala ni pauze između kontrakcija, već samo konstantne napone. U zlo doba dođe jedna babica da mi javi da je mm zvao, pa kad me vide na ivici stola i skroz otvorenu - porodi me za 7 minuta! Babica Ema :wub: Posle je sve dovšeno regularno: uzimanje krvi za matične ćelije, postporođajni pregled, ušivanje ranice, prebacivanje u sobu...

Bez obzira na taj splet okolnosti, ja sam zadovoljna i srećna što je Anka jedno zdravo, jako i preslatko stvorenje! Meni rana brzo zarasta, a mleko nadolazi tako da više nema potrebe za dohranom koju smo upotrebili svega par puta. Postaviću sliku bebe da možete da je vidite. Ako ikome zatreba bilo kakva informacija koju mogu da mu pružim - pišite. Srećno svim budućim mamicama! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bullet gde ces da se porodis?

Mene sad zvali iz vreme je za bebe, pitaju se ljudi sta se desava. Oduzilo se i njima nesto :D

Moja pumpica je chicco-va ali je necu nositi u bolnicu, i kod kuce sam je slabo koristila. Najzgodnije mi je rucno :/

Moram da povadim one stvari sto sam spakovala kad sam usla u 9-ti mesec, da opet sredim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.