Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Period sa vasim bebijem...divno,predivno....svima vam zelim lagan porodjaj koliko on uopste moze to da bude...ali da sve prodje u najboljem redu i da bebironi budu super...da dobiju najbolje ocene, da brzo stignete svojoj kucici u svoje sobice koje ste vec sve pripremile...i onda ljubav nastupa...ljpksmo vas Istok i ja:)))

Pasuljcice kako si ovo divno opisala :wub: Kao i sve mame i jedva cekam novembar da je uzmem u narucje!

Hellen je pomenula aksin spisak pa me interesuje jel bas sve treba sa tog spiska, imam ga i ja!

Dobrodosli svi novi clanovi!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte link za taj spisak da proverim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mirjana dobrodosla!I ja sam imala svakakve snove u pocetku,al ne pamtim da sam skoro sanjala bebe.

Sto se tice spavanja,mi nemamo nekih vecih problema,ja spavam na levom boku uglavnom,dr je rekla da je to najbolji polozaj za bebu al se premestam na desni tokom noci,a cula sam da ne valja da se spava na ledjima,pritiska se neki krvni sud ili sta vec pa ne stize do bebe sve sto treba,tako nekako otprilike.

Devojke ajde kad imate vremena ispisite sta sve treba da kupim za porodiliste i za bebu,za pocetak ono najosnovnije bez cega se ne moze?Ja sam pravila spisak al se plasim da nesto ne zaboravim,jer nemam bas nekog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

mirjana dobrodosla!I ja sam imala svakakve snove u pocetku,al ne pamtim da sam skoro sanjala bebe.

Sto se tice spavanja,mi nemamo nekih vecih problema,ja spavam na levom boku uglavnom,dr je rekla da je to najbolji polozaj za bebu al se premestam na desni tokom noci,a cula sam da ne valja da se spava na ledjima,pritiska se neki krvni sud ili sta vec pa ne stize do bebe sve sto treba,tako nekako otprilike.

hvala :) ni ja ne sanjam bebe, uglavnom neke gluposti, nisu ni za pricu,

i ja spavam na levom boku, al cesto uhvatim sebe ujutru na desnom, niti znam kad sam se okrenula niti koliko dugo tako spavam,

a sto se tice spiska, koliko sam citala svako drugacije, neko manje neko vise stvari nosi, kupuje, a ima i spiskova gde vecina stvari je nepotrebna, pa sad kako ko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muci me nesto pa mi recite sta da radim i da li je neka imala slicnu pojavu.Dakle,od pre nedelju-dve po prva dva prsta na ruci i stopalima pojavile su mi se bele flekice.Sad se pojavljuju i oko kolena.Nije primetno ko se ne zagleda.Zalila sam se gin a ona kaze da je verovatno neka avitaminoza i nista vise.Trazila sam po netu,ima samo za bele pecate po celom telu al ovo nije to.Ovo su male tacke i samo na ovom delovima.Cini mi se da sam to primecivala i proslog leta ali bilo ih je manje.Da nije nesto od sunca?Bas mi se ne ide opet kod lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugari evo i mene. Konacno mi proradio internet pa ne moram vise da se zezam sa telefonom...

Prvo da pozelim dobrodoslicu novim buducim mamama :)

Vidim da svi kupujemo pa aksinom spisku nekako je lakse kad vec imas sve spremno.

Joj sto ubija ovo iscekivanje svako vece kad krenem da spavam nadam se da ce me bas tad probuditi bolovi. Ja jedvaaaaaa cekaaaaaammmm da se porordim i da vidim moju bebicu.

pasuljcice drago mi je da je sve dobro proslo. I ja sam srecna sto cu moju bebu prirodno roditi i sto cu je odmah potom prva ja videti :)

Ja sam ovih dana postala bas nespretna juce sam zveknula stomakom od ivicu stola pa sam se isprepadala da nisam povredila bebu. Medjutim on se sinoc i danas bas mrda pa verujem da je sve ok. Procitala sam negde da je beba bas dobro zasticena. Jeste li imali vi iskustva sa cukanjem u stomacic? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i linka o dojenju, sto kaze pasuljcica... ovo je prvi dio, pored ima ostalih. dugo traje ali vrijedi pogledati

Dica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste li imali vi iskustva sa cukanjem u stomacic? :)

ja nisam imala bas iskustva sa cukanjem, ali redovno umem da se zaglavim negde <_< .. izgleda vise nemam blagu pretstavu o tome kolika sam ja zapravo, pa mislim da mogu negde da prodjem a ono cvrc...

al, cim se tvoj bekan mrda znaci da je dobro. inace ne verujem da oni mogu bas tako lako da se povrede dok su u maminom stomaku. :)

dobrodosle nove buduce mame

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dico ja imam par belih pecata da ih tako nazovem po butinama,i neke male flekice po licu,verujem da je to zbog trudnoce,jer nisam nesto preterano bila po suncu,nisam pridavala tome veliki znacaj,mislim da nije nista strasno,ali ti ipak pitaj lekara,zovi telefonom ako imas broj da ne bi isla.

Ja stalno udaram stomakom sto u zid,sto u vrata,stolove,stolice,meni je od jutros stomak znatno veci nego prethodnih dana,konacno postajem prava trudnjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je Nik objasnio :D :D:D:D ;)

Nas 2 smo poranile 33 dana!! Beka 24.08. rekla da hoce napolje, i bi tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(kaficica @ 15.08.2012, 16:04)

Mama Goga 12.08.2012

pasuljcica 22.08.2012

CIRO 25.08.2012.

kristina s 27.08.2012

Smey 28.08.2012

Kaficica 31.08.2012

TatjanaTanja 31.08.2012

Meseceviprsti 31.08.2012

tijanaki-31.08.2012

bullet 02.09.2012

Ninolina 04.09.2012

jejamoonwalker 06.09.2012

be positive 15.09.2012.

milim 17.09.2012.

Cookie 18.09.2012.

Jovana.zvezda 19.09.2012

Dica 25.09.2012.

nanny 27.09.2012.

respect 29.09.2012

Hellen 10.10.2012

Tranquilo 10.10.2012.

Sanamala21 20.10.2012

FutureMum 25.10.2012

DanS 29.10.2012

Marina cura fina 04.11.2012

Malabeba 09.11.2012

Lory:) 10.11.2012

Lena86 10.11.2012

Azuriran! Izgleda niko nezna sta je sa Mama Gogom. Mozda da sacekamo jos par dana pa ako se nejavlja, onda se verovatno druzi sa svojom bebicom. Sta vi mislite?

Upisite i nas dve za 26.09. smile.gifrolleyes.gifsmile.gif

Nas dve smo pozurile 33 dana pre!! Nadja je htela napolje 24.08. i bi tako u 08h i 39min :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene vidim da piskarate o spisku!

Ovde je drugaciji proces,dva meseca pre porodjaja bolnica ti daje spisak sta treba kupiti i sta je neophodno,sto za porodiliste ,sto za prvih mesec-dva dana !

Imam i ja bele flekice po licu,doktor mi je rekao da ne brinem!

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snajo cestitam! Sve najbolje zelim i tebi i bebi :**

Kad ti je bio termin,jel sve ok proslo?Ljubimo vas :**

Jejo hvala draga na pitanju,dobro sam,malo umorna,sta da ti pricam znas kako je sa klincima :) Imala sam onaj dan kontrakcije a danas ni jednu,ma ni pripremne ni one malo jace.Bice da ssam se isforsirala.

Pauljcice samo se vi ljubite i mazite i pisite nam ponekad.Ljubi nam tog malog svrcu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snajo cestitam! Sve najbolje zelim i tebi i bebi :**

Kad ti je bio termin,jel sve ok proslo?Ljubimo vas :**

Jejo hvala draga na pitanju,dobro sam,malo umorna,sta da ti pricam znas kako je sa klincima :) Imala sam onaj dan kontrakcije a danas ni jednu,ma ni pripremne ni one malo jace.Bice da ssam se isforsirala.

Pauljcice samo se vi ljubite i mazite i pisite nam ponekad.Ljubi nam tog malog svrcu :wub:

Termin nam je bio 26.09. Porodjaj je super prosao, i to jako brzo, vodenjak pukao u 3h ujutru, kontrakcije pocele od 3.30h i sve bilo gotovo u 8.39h.. Beka teska 3kg, 49cm, sa ocenom 7/8.Beka je jedino posle 24h prebacena u Institut za neonatologiju u Bg, meni nisu dali da idem dok ne zavrsim oporavak u bolnici. Tamo je bila na intenzivnom odeljenju do prekljuce na vestackim plucima, kazu razlog nedovoljno razvijeno levo plucno krilo, a sve to posledica mog povisenog pritiska poslednjih 10 dana, zbog kog sam i lezala par dana na ginekologiji, al su morali da mi ukinu tokolitike koji su izazivali takav pritisak, pa je eto i porodjaj usledio potom pre..Sve druge analize bebe su dobre, kazu da je ockoperna, pocupala je sve sa sebe sto su joj prikacili, pa su morali rukice da joj fiksiraju pelenicama..Ja sam iz bolnice izasla u ponedeljak, u sredu smo se uputili u posetu. Tek sam je tad videla posteno i mazila, dusu moju.. Od juce je na odeljenju poluintenzivne nege, skinuta sa aparata, sama dise svojim plucancima, ja sam prikupila potrebne papire , upute i ostale nalaze, i u ponedeljak odoh kod moje bekane, da je mazim, pazim, hranim, i ne vracam se dok ne krene kuci..

lory :) i FutureMum volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SnajaNo1, cestitam! Vazno je da je sada bebici dobro, i da cete se uskoro druziti!!! Ljubi je, mazi i pazi!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo malo veselja! :)

1. Idete na Google

2. Upišite CALLHIM

3. Kliknite na prvi link

4. Upišite svoje ime...

5. Juhuuhuuuuuu!!!!! Hahahahaha! ;)

Pettra, lory :) i FutureMum volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo malo veselja! :)

1. Idete na Google

2. Upišite CALLHIM

3. Kliknite na prvi link

4. Upišite svoje ime...

5. Juhuuhuuuuuu!!!!! Hahahahaha! ;)

LUDACOOOOOOOOOOOO :)))))))))))))))))

Slatko si me nasmejala :)))))))))) :wub:

malabeba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljcice kako si ovo divno opisala :wub: Kao i sve mame i jedva cekam novembar da je uzmem u narucje!

Hellen je pomenula aksin spisak pa me interesuje jel bas sve treba sa tog spiska, imam ga i ja!

Dobrodosli svi novi clanovi!!! :)

Pa ja se bas i ne secam aksinog spiska, ali znam da nismo uzeli kupka i bebi fiksator...fiksator mi je grozan, i dovoljna je pelenica za podmetanje i to je to:) tetra pelene trosim kao luda a jos i ne stavljamo siroki povoj...pelena za presvlacenje, za brisanje , za podrigivanje, za spavanje za svasta nesto...meni onih 40 nije bilo dovoljno...evo uzela sam i iz bebi paketa jos 10:) a imam i masinu za pranje i za susenje:))) mada ih ja stalno menjam da budu ciste, mozda cu se kasnije opustiti:)

E da i bodici su zakon...benkice nisam obukla ni jednom...ako se setim jos necega,pisem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno...vasoj bebici ste najvazniji vi:) mama i tata:) i da niste uzeli sve sa spiska, nikakav problem:) njoj je najvaznija vasa ljubav i paznja:))

DEVOJKE KOJE SE PORADJAJU U BEOGRADU RACUNAJTE NA BG PAKET IMA TU SVASTA NESTO:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Be positive, ja sam se u prosloj trudnoci toliko jako udarila u stomak da sam imala modricu. Udarila se u ivicu kuhinjskog sanka. I hvala bogu nista nije bilo. Bekane su super zasticene i lepo ususkane u stomaku :)

Snaja cestitam! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caos svima,samo da vam se javim i pozelim sve najbolje novim mamicama i njihovim bebama,mi smo stigli juce kuci i navikavamo se polako mada nam je dosta tesko jer sam jos uvek slaba,bilo je tu dosta poteskoca,ukratko u sredu me primili na odeljenje i zakazali cr za utorak medjutim moja dusa mala pozurila i u nedelju noc se rodila,porodjaj je bio prirodan jer nisu hteli da zovu mog dr vec su cekali da se otvorim 5 prsta pa ga onda pozvali i on je ocenio da sve ide glatko,bolovi su mi poceli odmah na 7=8 min i cak u trenutku porodjaja mogu da kazem da uopste nisam imala jake bolove,u pola 4 sam usla u salu u deset do 4 se porodila i to iz 3 napona,jedino sto mi je tesko bas palo dok smo cekali ove iz emisije da dodju i sto sam jako puno iskrvarila idalje krvarim i jako tesko ustajem zato sto su me slepci ispustili sa stola i udarila sam u ona metalna kolica tako da mi je jos uvek modro ali sve to prodje i evo sada dok vam pisem gvirkam u krevetac i mogu da vam kazem da taj trenutak kada vidim svoje dete kako spava jako sam srecna i zahvalna bogu,a sve ove tegobe se daju izdrzati i zaboraviti kad vidim osmeh na njenom licu.eto raspisah se ja malo...pozdrav za sve trudnice,zelim vam svu srecu i praticu vas kad god stignem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SNAJO cestitam i da se bebica brzo oporavi :wub: i da brzo dodje kuci mami i tati :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.