Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja sam cula za to sa mackom ehhehe kazu AKO JE POMILUJES U TRUDNOCI RODICES DLAKAVO DJETE :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vise ne slusam nikoga, vazno mi je da dete ima onoliko koliko je potrebno za tu nedelju i zdravo! A najguplji komentar koji sam cula je sledeci: bili smo u manjem mestu kod mm bake i mace slatko se zadesi kada neka tamo komsinica kaze : Pazi, nikako da ti prodje kroz noge! Hoces da rodis skroz dlakavo dete?? :D :D :D

Jao ovih babskih priča izluđujume kao ono nemoj da gledas u vatru dok gori (a gdje da gledam kad su svuda požari gdje se god okreneš ono planti :)) ili nepij vodu iz boce djete će ti vazda grcat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cemu tuga kad postoji osmjeh :))

Ozenio se covek i nakon sto se vratio sa medenog meseca, jedno vece se sprema da izadje, malo da se proluftira.Pita ga zena:'Gde ces?'

Muz:'Idem do bara malo, da gledam utakmicu'.

Zena:'Zasto, kad mozes da je gledas kod kuce na plazma TV-u? Mozes cak i da biras koju ces ligu, imamo sve moguce sportske kanale'.

Muz:'Pa dobro, ali tamo imaju pivo'.

Zena:'Koje pivo hoces? Imamo Jelen, Heineken, Amste

l, Zajecarsko, Apatinsko, Lav, MB, BIP, Tuborg,

Muz:'Da, ali tamo sluze iz krigli'.

Zena izvadi iz friza ledenu kriglu i sipa mu pivo. Muz ne zna kako da se izvuce, pa kaze:'Ali ljubavi, tamo su momci, oni psuju i pricaju sve i svasta'.

Zena:'Hoces psovke? Sedi u svoju je** fotelju i popij svoje j** pivo iz svoje j*** krigle dok gledas j**** utakmicu na je* plazma TV-u, jer si sad ozenjen i ne mrdas nigde. Je l' ti jasno, kretencino?'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li cu se ikada maknuti sa dna :unsure:

Hoćeš, hoćeš, draga, kad ja stignem :)

I ja sam cula za to sa mackom ehhehe kazu AKO JE POMILUJES U TRUDNOCI RODICES DLAKAVO DJETE :wub:

Hahaha, how yes no :D Šta će onda da se desi ako pomazimo papagaja? Imaće perje? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemas se zasto izvinjavati volim da se sjetim moje bebice ipak je on bio moje djete ...Sve je u redu ne brini oko toga...A uvijeravam se svaki dan da ce sve biti super i da cu uz ginipral izgurati do kraja ..imam lagane bolice pa se nerviram zbog njih a doktor kqaze da je to sve uredno jer sam uloziva za prst :))Ljubac tebi i Kaci od mene i Anje :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Draga atlagic izguraces ti sigurno, samo se maksimalno pazi i naravno da ces izgurati do kraja uz ginipral ali kao sto sam vec jednom pisala ovdje rijeci jednog zaista dobrog ljekara (nazalost meni on nije vodio trudnocu ali mojoj rodici jeste) da nema tako djelotvornog lijeka kao sto je mirovanje. Pricam ti ovo iz iskustva, meni su kontrakcije krenule negdje u 16.nedelji prije amniocenteze i evo citavu trudnocu sam pila hormonske tablete i cak sam na kraju sestog mjeseca prestala raditi jer sam osjecala to neko zatezanje dole, a kontrakcije su mi bile svakodnevne (traju i sad), i tada mi je moj dok.rekao da mi prijeti prevremeni ali da slobodno nastavim raditi. Ludak! Ja da sam ostala sjediti i dalje u kancelariji po 8 sati i da nisam isla po sopstvenom osjecaju ja bih se davno porodila a evo me u 38.nedelji hvala Bogu, taj moj opusteni gin.mi neki dan rece pa dobro si ti izgurala kako je izgledalo. Zato misli pozitivno, i broj dan po dan, nedelju po nedelju i vidjeces eto i tebe ubrzo u devetom. Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav,evo i da se mi pridruzimo kod vas.Mi smo 27+1,nazalost na mirovanju smo i na lekovima partusistemom zgog kontrakcija i mekog grlica,sva sam uplasena jer i ja vucem lose iskustvo od prosle god,nadam se da cemo izdrzati sto duze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam cula za to sa mackom ehhehe kazu AKO JE POMILUJES U TRUDNOCI RODICES DLAKAVO DJETE :wub:

I meni je mama jednom na pocetku trudnoce rekla pazi samo da ne nagazis psa ili macku bice ti dijete dlakavo, a ja sam joj samo odgovorila e moja mama, onda ce vec zasigurno po tome biti dlakava, ja sam juce nagazila macka Tosu dok je spavao(sto je bilo jako smijesno ja se bojim macaka pa sam vrisnula a on jadan je skocio uplasio se mene), a bas me briga za te price...Kad smo vec kod toga - planirate li vi bebicama stavljati crveni koncic oko ruke? Pitam zato sto me sveki i mama izludise tim glupostima kao pa moras, hoces da ti neko urekne dijete pa da ne spava po cijelu noc, i bijeli luk obavezno ispod duseka da stavis.....ha...ha...ha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga atlagic izguraces ti sigurno, samo se maksimalno pazi i naravno da ces izgurati do kraja uz ginipral ali kao sto sam vec jednom pisala ovdje rijeci jednog zaista dobrog ljekara (nazalost meni on nije vodio trudnocu ali mojoj rodici jeste) da nema tako djelotvornog lijeka kao sto je mirovanje. Pricam ti ovo iz iskustva, meni su kontrakcije krenule negdje u 16.nedelji prije amniocenteze i evo citavu trudnocu sam pila hormonske tablete i cak sam na kraju sestog mjeseca prestala raditi jer sam osjecala to neko zatezanje dole, a kontrakcije su mi bile svakodnevne (traju i sad), i tada mi je moj dok.rekao da mi prijeti prevremeni ali da slobodno nastavim raditi. Ludak! Ja da sam ostala sjediti i dalje u kancelariji po 8 sati i da nisam isla po sopstvenom osjecaju ja bih se davno porodila a evo me u 38.nedelji hvala Bogu, taj moj opusteni gin.mi neki dan rece pa dobro si ti izgurala kako je izgledalo. Zato misli pozitivno, i broj dan po dan, nedelju po nedelju i vidjeces eto i tebe ubrzo u devetom. Srecno!

Hvala na rijecima podrske i moja doktorica je takva kod nje nista nije strasno i sve je to uredno,a privatno mi doktor prepisao ginipral i mirovanje i napisao da prijeti prevremeni porodjaj ...ona kaze da je to previse da nije bas tako opasno stanje kao sto privatno kazu eheheheheh ali ja vjerujem da se moze sve mirnijim tempom samo...idemo dalje :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodila sam proslo ljeto sina u 32 nedelji i nakon 25 dana inkubatora je umro :( :( kazu slaba pluca nisu sazrela dovoljno da sam rodila pre ulazka u 8 mj.to bi sazrevalo iz pocetka u inkubatoru a ovako je do pola doslo...dusa moja nije se izvukao a borio se lavovski cak se i smijao...umro je sa 1.900kg i kazu da je kilaza najmanji problem kod takvih bebica...Uglavnom bog mi dao da sam opet trudnica sad nosim curicu :wub: i bojim se svakim danom svega a najvise 32 nedelje...pusa za svee

Mnogo mi je zao. :(

Sada ce sve biti super sigurno!Pozitivna budi i videces..kad zagrlis tvoju malu princezu :wub::rolleyes:

atlagic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice crvenog koncica nisam ni prvom djetetu stavljala al evo svi u mom drustvu stavljaju bebicama bar do godine dana tako da...nebi bilo lose..ja samo da doguram do toga da razmisljam o koncu bice extra...

Sladjo dobro dosla u treci trimestar i no sikiriki...kad ti je termin??

sladja84 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosle nove trudnice :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu crvenu brojanicu,vec smo je dobili :rolleyes:

milim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sladjo dobrodosla,i nemoj da brines,bice sve u redu.

A to za crveni koncic,ovde svi to rade,verujem da cu i ja.

I ja sam se svasta naslusal,babske price,muka mi je od njih,baka mi je umrla 2 dana nakon sto su mi potvrdili trudnocu,e sad navodno nisam smela da je vidim mrtvu jer ce mi beba biti zuta kad se rodi,pa se nesto stavlja u vodu kad se prvi put kupa da to zutilo nestane,pa su mi rekli da se ne sisam,da ne jedem i ne pijem iz slomljenog posudja,od drugarice sam cula kad secem tortu ili kolace ako se slomi parce da to nikako ne jedem ja,a mam mi je rekla da ne sutiram zivotinje dok sam trudna ne znam zasto.A nasla sam neki clanak na netu sta sve ne smemo mi trudnice,pa to je smesno...

bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoćeš, hoćeš, draga, kad ja stignem :)

Hahaha, how yes no :D Šta će onda da se desi ako pomazimo papagaja? Imaće perje? :P

Pa gde si ti Annabel? Jesi li pocela raditi? Rekla si da ces raditi nesto malo u avgustu. Ajde da me podignes sa dna vise :blink: cekamo teee :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sladjo dobrodosla,i nemoj da brines,bice sve u redu.

A to za crveni koncic,ovde svi to rade,verujem da cu i ja.

I ja sam se svasta naslusal,babske price,muka mi je od njih,baka mi je umrla 2 dana nakon sto su mi potvrdili trudnocu,e sad navodno nisam smela da je vidim mrtvu jer ce mi beba biti zuta kad se rodi,pa se nesto stavlja u vodu kad se prvi put kupa da to zutilo nestane,pa su mi rekli da se ne sisam,da ne jedem i ne pijem iz slomljenog posudja,od drugarice sam cula kad secem tortu ili kolace ako se slomi parce da to nikako ne jedem ja,a mam mi je rekla da ne sutiram zivotinje dok sam trudna ne znam zasto.A nasla sam neki clanak na netu sta sve ne smemo mi trudnice,pa to je smesno...

:o ne mogu da verujem, a sta, kao ako nismo trudne onda je ok da shutiramo zivotinje? E svasta ce jos ljudi izmisliti :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na dobrodoslici nadam se da cemo se sto duze druziti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sladjo, dobro dosla :wub:

Sto se crvenog koncica tice, moja deca nisu nosila to. Ali jesu crvene brojanice. MM retko ide u crkvu ali je i Dusanu i Teodori kupio po brojanicu i pre nego sto su se rodili i stavljao im kad izadju iz bolnice. Ne zbog uroka, jer mi ne verujemo u to uopste, nego sto kaze moja Tea da ga cuva mila Boga :)

Uros je dobio brojanicu sa Ostroga.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa gde si ti Annabel? Jesi li pocela raditi? Rekla si da ces raditi nesto malo u avgustu. Ajde da me podignes sa dna vise :blink: cekamo teee :wub:

Rekla i završila sa tim, danas mi je bio poslednji radni dan, javljali smo se u školu 2 nedelje, pripremili šta treba za novu školsku godinu, danas sam dočekala i novu koleginicu i uputila je kako i šta i toliko od mene do daljnjeg :) U ponedeljak idem da otvorim bolovanje :)

I ja jedva čekam da vam stignem, a do tad ću katkad gvirkati da vidim kako ste mi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

De ste zeneeee? Ja sam ovih dva tri dana nenormalno nervozna, bas mi sve smeta...

Sto se tice bapskih prica nisam nesto obracala paznju na to.. mislim, nemoj da mazis kuce, mace, gluposti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja stigla iz setnje sa drugaricama,one se spremaju za septembarski rok,uce a ja za porodiliste :) hihi kad dodje vreme sve ce mene da pitaju,dotad cu biti iskusna :P;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobroo jutrooo drustvo,kako ste danas?Kod nas je fino zahladilo pa se moze disati kako treba... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas! Ocajno sam spavala, bilo mi je bas vruce da sam usta i pustila klimu.. a ovaj moj svrcko mi nije dao da se okrenem na bok, izgleda da mu nije odgovaralo pa sam morala na ledjima da spavam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas :*

Bullet, hajmo u porodiliste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas :*

Bulet, hajmo u porodiliste :)

Ajmo draga! :) vreme je mada ja jos uvek nista ne osecam osim sto me bole prepone i stidna kost..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobar dan svima, evo i mi da se javimo, da prelazimo kod vas u goste, prva mi je trudnoca, vec me sada pocinju obuzimati misli kako ce sve proci, i nocas sam imala bas glupe snove, lepo napredujemo, decak je, pila sam ginipral, dokt mi ukinula jer nemam nikakvih tegoba, super se osecam, ceo dan mi se svodi na lezanje i setanje, i vise ne znam sta cu od sebe, samo brojim dane kad ce moj beban stici, pozdrav svima, i nadam se da cemo se lepo druziti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.