Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

a mene danas uhvatila manija za slanim... prijeli mi se ustipci i morala sam da ih napravim, nisam ih pravila sto godina. evo ozdrala se sad s vrucim ustipcima, sirom i kajmakom ko kreten neki, jedva disem... ako neko voli nek svrati slobodno, ostala jos puna vangla, ja napekla ko vojsku da hranim :D

Mmmmm njam, njam, ja stizem :)

Cookie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

respect - eno imas pp ... postoji pun djavo recepata za njih, ali po ovom receptu su meni barem najlepsi, a jednostavni su skroz.. videces ako budes pravila

prijatnooo :)

sada je svuda baby friendly program valjda, sem u visegradskoj, tamo jos nije - vise nema biranja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala bebo hvala,kiss :wub::)eNortjKzUjI0NzUzNVCyBlwwFZwC1Q,,70.png

malabeba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a za 4d zar nije fora samo u slici? tj. sto se bebica lepo vidi na tom uz, inace sve sto se vidi na 4d vidi se valjda i na ovom obicnom... tako su bar meni objasnili..

a ekspertski uz je nesto drugo, razlikuje se po tome sto se tu gledaju razni neki parametri koji se inace ne gledaju na obicnim uz pregledima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a za 4d zar nije fora samo u slici? tj. sto se bebica lepo vidi na tom uz, inace sve sto se vidi na 4d vidi se valjda i na ovom obicnom... tako su bar meni objasnili..

a ekspertski uz je nesto drugo, razlikuje se po tome sto se tu gledaju razni neki parametri koji se inace ne gledaju na obicnim uz pregledima

Hm. Onda se po ovome što kažete ovaj ultrazvuk koji mi je moj doktor radio uklapa u opise ekspertskog. Ali, dobila sam i sličice bebe i snimak pojedinih delova ultrazvuka na CDu.A koliko košta taj ekspertski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja dr kaze da vecina lekara 4d koristi da bi roditwlji malo lepse videli bebu i da nemaju pojma o pravom koriscenju tog uz-a meni nije htela da radi ekspertni na 4D jer nije dovoljno strucna tek je nabavila taj uz al me je zTo poslala kod svog profeaora u bg dr. Radunovic koji mi je taj uz radio nekih sat vremena. I tu je bukvalno iispregledao ssvaki delic bebe i protok krvnih sudova ma svasta nesto. I on covek kaze da to ljudi iskoriscavaju a najmanke je bitno da se vidi kako je slatka beba:-) mi cemo sutra na ctg treci.po redu joj kako brzo prolazi sve sam blize terminu i verovali ili ne ja jedva cekam porodjaj :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinite zbog pravopisa usla sam preko telefona :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja dr kaze da vecina lekara 4d koristi da bi roditwlji malo lepse videli bebu i da nemaju pojma o pravom koriscenju tog uz-a meni nije htela da radi ekspertni na 4D jer nije dovoljno strucna tek je nabavila taj uz al me je zTo poslala kod svog profeaora u bg dr. Radunovic koji mi je taj uz radio nekih sat vremena. I tu je bukvalno iispregledao ssvaki delic bebe i protok krvnih sudova ma svasta nesto. I on covek kaze da to ljudi iskoriscavaju a najmanke je bitno da se vidi kako je slatka beba:-) mi cemo sutra na ctg treci.po redu joj kako brzo prolazi sve sam blize terminu i verovali ili ne ja jedva cekam porodjaj :-)

Moj doktor mi je rekao da je on sa još nekoliko svojih kolega iz Čačka prošao specijalnu obuku. Pre toga je dolazio neki doktor iz Bg-a, i to samo subotom, da to odradi.Ovaj ultrazvuk koji mi je doktor radio trajao je oko sat vremena i, između ostalog, bilo je i praćenja protoka krvi kroz krvne sudove, što je, je l da, dopler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

respect - eno imas pp ... postoji pun djavo recepata za njih, ali po ovom receptu su meni barem najlepsi, a jednostavni su skroz.. videces ako budes pravila

prijatnooo :)

sada je svuda baby friendly program valjda, sem u visegradskoj, tamo jos nije - vise nema biranja

Moze i meni recept? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm. Onda se po ovome što kažete ovaj ultrazvuk koji mi je moj doktor radio uklapa u opise ekspertskog. Ali, dobila sam i sličice bebe i snimak pojedinih delova ultrazvuka na CDu.A koliko košta taj ekspertski?

Pa besplatan je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm. Onda se po ovome što kažete ovaj ultrazvuk koji mi je moj doktor radio uklapa u opise ekspertskog. Ali, dobila sam i sličice bebe i snimak pojedinih delova ultrazvuka na CDu.A koliko košta taj ekspertski?

pa verovatno da je radio onda taj ekspertni pregled ali na tom 4d aparatu. jer je valjda fora samo da ovaj ekspertni uz ne moze bas svako da gleda, tj. svaki doktor, nego mora da bude specijalista za tako nesto... inace je besplatan u drzavnim klinikama, bitno je samo da imas uput za to.

Moze i meni recept? :)

moze darling, eno imas pp ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa verovatno da je radio onda taj ekspertni pregled ali na tom 4d aparatu. jer je valjda fora samo da ovaj ekspertni uz ne moze bas svako da gleda, tj. svaki doktor, nego mora da bude specijalista za tako nesto... inace je besplatan u drzavnim klinikama, bitno je samo da imas uput za to.

moze darling, eno imas pp ;)

e pa sad....i meni mirisu.... :) Mozemo i nas dvije dobit taj recept ???? Plizzzzzzzzzzz :wub: :wub: :wub: :wub: :rolleyes:

Cookie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: moze, moze ... poslala

mozda je ipak bilo jednostavnije da sve ovako kolektivno svratite do mene pa da stucemo vanglu :lol::wub:

bullet i respect volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheheheh

Cookie Hvala ti puno njam njam njam .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje kako ovaj zivot zna biti g.... Sinoc sam isla na CTG na odeljenje nase gradske bolnice posto mi je tada doktor bio dezurni i nije bio dobar nalaz kaze doktor vidi se tahikardija, da odem kuci, popijem Bensedin i da se vratim za dva sata da ponovimo. Vratim se ja posle ta dva sata i dezurna sestra mi ponovi ctg i sad cekaj dok., kad tamo izlazi neka zena jadna dosla hitno ima rak pa na neku terapiju, na doktora se deru kao gdje ce preko reda i tako ja i muz cekamo a nervoza raste. Kad posle dodje doktor i pogleda nalaz kaze u redu je sad, beba se sad malo uspavala od bensedina i da bi trebala naletiti da ga opet uradimo za par dana. I tako krecemo mi kuci, kad cujem neka njegova poznanica ga upita onako kako si a on ce na to, nisam dobro, sad mi umrije zena 76.godiste, mislim strasno je da neko umre mlad ali sad mi muz rece da je ona bila trudna... Ej COVJECE PA ONA JE BILA TRUDNA I UMRLA JE OD SRCANOG UDARA, J...M TI OVAJ ZIVOT PA ZASTO TAJ MALI ANDJEO NIJE STIGAO DA SE RODI I TA MLADA ZENA DA UGLEDA SVOJU BEBU??? Ne mogu to nikako da izbacim iz glave...............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O gospode boze :o:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje kako ovaj zivot zna biti g.... Sinoc sam isla na CTG na odeljenje nase gradske bolnice posto mi je tada doktor bio dezurni i nije bio dobar nalaz kaze doktor vidi se tahikardija, da odem kuci, popijem Bensedin i da se vratim za dva sata da ponovimo. Vratim se ja posle ta dva sata i dezurna sestra mi ponovi ctg i sad cekaj dok., kad tamo izlazi neka zena jadna dosla hitno ima rak pa na neku terapiju, na doktora se deru kao gdje ce preko reda i tako ja i muz cekamo a nervoza raste. Kad posle dodje doktor i pogleda nalaz kaze u redu je sad, beba se sad malo uspavala od bensedina i da bi trebala naletiti da ga opet uradimo za par dana. I tako krecemo mi kuci, kad cujem neka njegova poznanica ga upita onako kako si a on ce na to, nisam dobro, sad mi umrije zena 76.godiste, mislim strasno je da neko umre mlad ali sad mi muz rece da je ona bila trudna... Ej COVJECE PA ONA JE BILA TRUDNA I UMRLA JE OD SRCANOG UDARA, J...M TI OVAJ ZIVOT PA ZASTO TAJ MALI ANDJEO NIJE STIGAO DA SE RODI I TA MLADA ZENA DA UGLEDA SVOJU BEBU??? Ne mogu to nikako da izbacim iz glave...............

Strasno! Tuzno! Ja te samo nisam razumela, jel njegova zena umrla ili pacijentkinja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Umrla mu je pacijentkinja dok je bio na dezurstvu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na cestitkama! :wub: :wub:

Javljam se samo na kratko, jer smo danas dosle kuci i mnogo smo umorne, a pojma nemamo ni kad smo gladne, ni kad da se ukakimo, ni kad da se mazimo, ni da li nam se svidja krevetac ili bismo malo u ruke.... Pregledacu postove cim budem imala vremena, takodje podeliti iskustvo s porodjaja itd!

Imate poruku od moje bebe Anke: nama je lepo u stomaku, ali nam je lepo i kad izadjemo jer nas mame maze i paze, iako mi bas ne znamo ni gde se nalazimo. Tako da, nase mame, vi budite zdrave i dobre da nas donesete na svet, a mi cemo posle da rastemo i da vas zasmejavamo sa facama koje pravimo dok pavamo.

respect, FutureMum, bullet i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey i CIRO cestitke i od mene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nikako ne ide u glavu taj bensedin. Zar to uopste sme da se pije ubtrudnoci. Mislim ne valja da se.pije andol a lekovi za smirenje valjaju. Ne kapiram. Meni je dr rekla kad je beba imala tahikardiju da jedem i da se odmorim sto mi je nekako logicnije od lekova za smirenje..... Mozda gresim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heyhey...samo da se javnem na brzinu...u bolnici sam malo nesto citala ali nisam mogla da pisem na telefonu...ne znam sto...hvala svima na cestitkama...o porodjaju pisem kasnije, prosla sam fino sve u svemu...ne mogu da se zalim:)

Negovsmo trenutno u fazi prosisavanja...jako tezak i naporan posao...nemam vremena da se okrenem bookvalno...piskam kasnije sve detaljno...

JOJ BOZE KOJA JE OVO LJUBAV:) pa ja se zaljubljujem sve vise iz dana u dan:)))

milim, respect, bullet i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nikako ne ide u glavu taj bensedin. Zar to uopste sme da se pije ubtrudnoci. Mislim ne valja da se.pije andol a lekovi za smirenje valjaju. Ne kapiram. Meni je dr rekla kad je beba imala tahikardiju da jedem i da se odmorim sto mi je nekako logicnije od lekova za smirenje..... Mozda gresim...

Bensedin se sme piti u trudnoci, cak ga doktori i propisuju uz lekove za odrzavanje trudnoce, a andol ne, jer otvara krvne sudove. Pretpostavljam da su milim dali bensedin da se ona smiri, verovatno je bila nervozna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heyhey...samo da se javnem na brzinu...u bolnici sam malo nesto citala ali nisam mogla da pisem na telefonu...ne znam sto...hvala svima na cestitkama...o porodjaju pisem kasnije, prosla sam fino sve u svemu...ne mogu da se zalim:)

Negovsmo trenutno u fazi prosisavanja...jako tezak i naporan posao...nemam vremena da se okrenem bookvalno...piskam kasnije sve detaljno...

JOJ BOZE KOJA JE OVO LJUBAV:) pa ja se zaljubljujem sve vise iz dana u dan:)))

Bas mi je drago da je sve lepo proslo, sad uzivajte, volite se, ljubite se, mazite se :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nikako ne ide u glavu taj bensedin. Zar to uopste sme da se pije ubtrudnoci. Mislim ne valja da se.pije andol a lekovi za smirenje valjaju. Ne kapiram. Meni je dr rekla kad je beba imala tahikardiju da jedem i da se odmorim sto mi je nekako logicnije od lekova za smirenje..... Mozda gresim...

Ni meni ne ide u glavu kako to da takav lijek smije a drugi koji su manjeg dejstva ne smiju, sjetih se jednom kada mi je doktor prepisao vag.Polygynax i rekao da se to trudnicama ne preporucuje ali je veca steta ako se ne koristi nego da se koristi, tako da pretpostavljam da isto vazi i za bensedin. Trudnice koje su radile amniocentezu pored bensedina dobijaju jos i brufen i eritromicin koji je antibiotik(meni je to bilo prepisano od str.jednog dr.u bg-u) :-|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.