Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro! Konacno smo prodisali, a lepo smo i spavali. Lenja sam, nista mi se ne radi bas :wacko: , samo bih lezala, lezala, lezala... i od toga se umorim.

Sad razmisljam, nece valjda neki kijamet poceti, ja nemam sta da obucem! Ni da obujem. Cetiri godisnja doba su me uhvatila u trudnoci -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro mamike!

Ajd' na caj,kasljem kao stoka od ove klime :(

Jejo gde si,nema te da se javis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Konacno smo prodisali, a lepo smo i spavali. Lenja sam, nista mi se ne radi bas :wacko: , samo bih lezala, lezala, lezala... i od toga se umorim.

Sad razmisljam, nece valjda neki kijamet poceti, ja nemam sta da obucem! Ni da obujem. Cetiri godisnja doba su me uhvatila u trudnoci -_-

Ni meni se nista ne radi a imam brdo obaveza :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva cekam da se jave Kaficica i Ciro da cujemo utiske,verujem da su se obe porodile :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva cekam da se jave Kaficica i Ciro da cujemo utiske,verujem da su se obe porodile :rolleyes:

I ja isto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro stomacici....Mi smo spavale u djelovima....sva sam natecena....a za ledja da ne pricam otpadose ;(

Beba je bila bas aktivna juce ;) sunce moje milo i drago :) Al da vas pitam..jel koju zaboli mjesto gdje se beba pomjeri...meni npr,,juce razvuce stomak i zna me tu zaboliti.....

Verovatno ti nagnjeci neki nerv..mene je jednom samo bas jako zabolelo, ali cim sam promenila pozu prestalo..tacno mi bila nezgodno legla

Zene pisem vam na brzinu samo da javim da sam se porodila, dosla nam je na svijet nasa mala Irini 22.08 u 23.00! Porodjaj je prosao super, vise o nevjerovatnom porodjaju i svemu vam pisem narednih par dana cim nadjem malo vise vremena. Samo kratko, svim zenicama koje se trebaju poroditi porucujem-bez nerviranja i puno razmisljanja o samom porodjaju-sve to prodje tako brzo da se vise i ne sjecate nebitnih detalja i bolova, kada uzmete u ruke svoje zlato zivot se mjenja i sve je onda savrseno i na svom mjestu! Pozdrav svima i ako se neka sa spiska porodila a nisam uspjela nista da procitam- cestitam od srca!

CESTITAM :wub: Sve najbolje tebi i bebici :)

Nanchika izgleda da stvarno jeste,bas cudna situacija,i tvoja i moja.

Sad mi je samo dala temu za razmisljanje dok ne odem na UZ.

Sreca pa nismo jos nista kupovali za bebu,mi svi ocekujemo devojcicu,a ako je ona stvarno nesto zna ko ta tvoja,onda ce biti decak.

Ma svejedno,radovacemo se podjednako sta god da bude.

Hehehe gatare..pa to ona htela da je malo pocastis parama..Mislim ima 50 posto sanse da pogodi pol iovako :)

Eh mi danas idemo do Fronta na ultra zvuk, bas da vidim kako izgleda porodiliste..nisam nikad bila. Nesto imam tremu, valjda zato sto cu se tamo poradjati pa sad kao da idem da izvidim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro drage napokon zahladilo malo ali smo jako loše spavali nadamo se da će večeras bit bolje.Tako su me krsta boljela da je to užas ali jutros je bolje ljubim vas :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh mi danas idemo do Fronta na ultra zvuk, bas da vidim kako izgleda porodiliste..nisam nikad bila. Nesto imam tremu, valjda zato sto cu se tamo poradjati pa sad kao da idem da izvidim :D

Joj, razumem te, tako sam se i ja osecala u subotu kad sam isla u bolnicu na ctg. Kad smo usli, doslo mi da zaplacem majke mi :huh: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žemske, samo da vas ljubnem, imam gužvajAA na poslu, pa ne stižem da kuckam, a vikendom inače samo uletim - ne daju obaveze kućevne da sednem i piskaram ;)

Uživajte u ovom ladnjikavom vremenu :wub: I spavaaaajte i preko dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pocela je i moja bebica da stuca..bas sam se pitala kako to izgleda kad ste pisale o tome, i sad osetim, nije mrdanje, bas stucanje, ravnomerno, i trajeee, pupak mi samo iskoci..bezobraznica mala bas se tu navadila na pupak..jos mu mrvicu fali da ispadne, al drzi se :D

Nanny ti si bese vec zakazala CR jel tako? To je neki raniji datum od ovog na spisku?

atlagic i Dica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijaniki i Kristina S CESTITAM VAM OD SRCA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pocela je i moja bebica da stuca..bas sam se pitala kako to izgleda kad ste pisale o tome, i sad osetim, nije mrdanje, bas stucanje, ravnomerno, i trajeee, pupak mi samo iskoci..bezobraznica mala bas se tu navadila na pupak..jos mu mrvicu fali da ispadne, al drzi se :D

Nanny ti si bese vec zakazala CR jel tako? To je neki raniji datum od ovog na spisku?

Isla sam da uradim prvi ctg i da se vidim sa tom dr koja ce mi raditi cr. Rekla mi je da dodjem oko 10tog da uradimo uz i u narednih par dana, najkasnije do 15tog da uradimo cr, kad ona bude dezurna. Ona je tako pricala o tome kao da zakazujemo feniranje, a ja... :blink:

I naravno, sve to vazi ako mi do tada ne pukne vodenjak, po bebi ja sam 24tog usla u deveti mesec, a valjda nece.

malabeba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas kad ti spomenu da si usla u deveti.... ja racunam to ovako....2.2 mi je bila zadnja mens.na to dodam 7 dana znaci 9... dodam mjesece ...znaci 9-tog novembra mi je termin....kao sto i pise u kartonu trudnickom....i ja tako svakog devetog racunam ulazak u novi mj...znaci 9-sept.ulazim u 8 mj...9-oktobra u 9 mj...i 9-novem Ako Bog da termin ......valjda tako tako treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas kad ti spomenu da si usla u deveti.... ja racunam to ovako....2.2 mi je bila zadnja mens.na to dodam 7 dana znaci 9... dodam mjesece ...znaci 9-tog novembra mi je termin....kao sto i pise u kartonu trudnickom....i ja tako svakog devetog racunam ulazak u novi mj...znaci 9-sept.ulazim u 8 mj...9-oktobra u 9 mj...i 9-novem Ako Bog da termin ......valjda tako tako treba :)

Ja imam tri datuma za termin :)

Po dr u dz je 29.09, po uz kod dr. privatno 27.09, po bebi 24.09 -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutrooo i od nas! u stvari ovo je vise dobar dan :)

Evo mi sa CTG-a, sve je u redu.. imam jedno pitanje za one koje rade CTG u Gradskoj.. u sredu idem da radim CTG u Gradskoj bolnici, jel predam knjizicu na salteru ili samo kazem da trebam da radim?

LJUBIMO SVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam tri datuma za termin :)

Po dr u dz je 29.09, po uz kod dr. privatno 27.09, po bebi 24.09 -_-

Pa dobro sve su to ..samo po po 2-3 dana je razlika .....ja i nesto ne znam da se ko tacno porodio na termin..mislim ima ih al pretezno il se prenese il bude prije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caoo zenice drage...podigla sam nalaze urinokulture i za divna cuda sterilno sve ...kako fino pocne nova sedmica kad tako nesto cujem...malena je extraa aktivna a ja cijelu noc nisam spavala jer me kasalj dobro drzi :))ljubac za sve bebeice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao kakav divan dan, upravo se vratila iz setnje :) .. mislim da se evo vec skoro dva meseca nisam setela ovako preko dana, hahaha

Dobro jutrooo i od nas! u stvari ovo je vise dobar dan

Evo mi sa CTG-a, sve je u redu.. imam jedno pitanje za one koje rade CTG u Gradskoj.. u sredu idem da radim CTG u Gradskoj bolnici, jel predam knjizicu na salteru ili samo kazem da trebam da radim?

LJUBIMO SVE

ja bas sutra idem tamo na ctg. kad dodjes, javis se onoj sestri na salteru i kazes joj zbog cega si dosla, odnosno sta imas zakazano. za uz knjizice ostaju kod nje na salteru, a za ctg ne mogu da se setim, mislim da je ista procedura ... ali recice ti ona vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene i ja imala prvi ctg, ranije nego sto je predvidjeno, al kad sam vec isla u front, moja prijateljica sto radi tamo me odmah i na ctg i na uz vodila :)

Svi rez su odlicni, jedino ne znam sta znaci kad je rekla posteljica 1-2 stepen zrelosti..to je ok za 34-tu nedelju jel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isla sam da uradim prvi ctg i da se vidim sa tom dr koja ce mi raditi cr. Rekla mi je da dodjem oko 10tog da uradimo uz i u narednih par dana, najkasnije do 15tog da uradimo cr, kad ona bude dezurna. Ona je tako pricala o tome kao da zakazujemo feniranje, a ja... :blink:

I naravno, sve to vazi ako mi do tada ne pukne vodenjak, po bebi ja sam 24tog usla u deveti mesec, a valjda nece.

Tesko da ce puci vodenjak prvorotki toliko pre termina..znaci CR negde oko 38-me nedelje..pa ok je to, nije prerano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bekulino nemoj da brines,pa normalno je da beba nekad bude manje aktivna,nekad slabije mrda pa je i ne osetis,ili kad nesto radis pa ne obracas paznju na pokrete.Ja sam primetila da se moja devojcica mrda jedino kad lezim,retko kad sedim a samo sam je jednom osetila dok sam se tusirala i danas dok sam stajala.I mnogo je manje aktivna kad su velike temperature.A najaktivnija je kad legnem uvece da spavam.Kazu dda cokolada pomaze,cim pojedes cokoladu bebac pocne da mrda,kod mene to pali uvek.

Mi smo danas isle po papirologiju za bolovanje,a za sutra popodne smo zakazali 4D.Danas je divan dan,za razliku od juce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bekulino nemoj da brines,pa normalno je da beba nekad bude manje aktivna,nekad slabije mrda pa je i ne osetis,ili kad nesto radis pa ne obracas paznju na pokrete.Ja sam primetila da se moja devojcica mrda jedino kad lezim,retko kad sedim a samo sam je jednom osetila dok sam se tusirala i danas dok sam stajala.I mnogo je manje aktivna kad su velike temperature.A najaktivnija je kad legnem uvece da spavam.Kazu dda cokolada pomaze,cim pojedes cokoladu bebac pocne da mrda,kod mene to pali uvek.

Mi smo danas isle po papirologiju za bolovanje,a za sutra popodne smo zakazali 4D.Danas je divan dan,za razliku od juce.

jo blago tebi ides na 4D...javi kako je bilo i jos ako budes imala kakvu slicicu postavi ..ljubimo :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trazicu slicicu obavezno,imam jednu jos iz 3.meseca,nista se ne vidi.

Javljam sutra,eventualno prekosutra kako je bilo na pregledu.Uvek se nekako uzbudim kad treba da idem,sve se plasim sta cu cuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dica super :)

Dica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.