Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pasuljice,nek je sa srećom!!!

Čekamo vesti, da se jave Ciro i Kaficica. Nadam se da su ok.

Drage moje, mene svaki put štrecne ovaj moj tiker, kad vidim kako vreme leti. Krvna slika mi je loša, sve one vrednosti su na donjoj granici, a gvožđe ispod normale, 7, (minimum je 9). Pijem neke tablete, Ferum Sandoz (zapravo, grickam ih).

Imate neki savet, osim konjskog mesa, koje ne podnosim? Cveklu još i jedem.

A noćas sam sanjala da jedem euroblok. :rolleyes:

pileca dzigerica, kopriva, kakao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljice,nek je sa srećom!!!

Čekamo vesti, da se jave Ciro i Kaficica. Nadam se da su ok.

Drage moje, mene svaki put štrecne ovaj moj tiker, kad vidim kako vreme leti. Krvna slika mi je loša, sve one vrednosti su na donjoj granici, a gvožđe ispod normale, 7, (minimum je 9). Pijem neke tablete, Ferum Sandoz (zapravo, grickam ih).

Imate neki savet, osim konjskog mesa, koje ne podnosim? Cveklu još i jedem.

A noćas sam sanjala da jedem euroblok. :rolleyes:

Kupinovo vino, borovnice, kakao, spanac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavili smo pregled, tj. radili su mi prvi ctg. Ispocetka je sve bilo uredno i onda je ovaj mali toliko poceo da lupa u one zvucnike, sta li su, da po tome ispada da ima tahikardiju. Dr. ga je pratila, kaze da im ni aparat bas ne radi najbolje, ali da dodjem i ujutru rano za svaki slucaj jos jednom. Sad brinem, mada mi dr. nije izgledala zabrinuto ni malo :huh: .

Ako sve bude u redu, cr ce raditi od 12-15 sept. Sad polako treba da radim nalaze za porodiliste i da cekam. Valjda ce sutra biti sve ok :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo ce biti vreo dan predosecam :D :D mislim da ludim :D :D

ja se osecam ko u zatvoru, majke mi, po ceo dan samo kod kuce ... jedva cekam ovo zahladjenje sto najvaljuju

Marina - slazem se s ovim sto su devojke vec rekle.. mada meni su recimo i one mamavit tablete bas pomogle oko krvne slike... jedno vreme mi je gvozdje cak bilo i na gornjoj granici, pa sam onda pocela da ih pijem svaki drugi dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B.mama, Hellen, Cookie,

hvala vam!

Cookie, već pijem multivitamin, Prenatal, uporediću sastav sa Mamavitom, da vidim da li ima razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nanny i ja sam isla prekljuce na ctg i beba je imala tahikardiju. dr mi rekla da dodjem sutradan dq prvo lepo rucam i napijem se vode i da ne idem po suncu. juce kad sam dosla prvo sam se 10 min odmorila jer.sam se zadihala niz stepenice i tek mi je onda radila ctg i bio je super. kaze da hoce to od gladi ili ako je majka nervozna ili umorna. tako da se lepo naruckaj i odmori i onda nek te neko odbaci pravo na ctg. ne brini sve je ok.

pasuljcice CESTITAM! Zelim ti brz oporavak,a malom istoku da bude zdrava, dobra i vesela bebica :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljcice cestitam,neka nam je Istok(zet) :) :) :) ziv i zdrav 100000 godina.Tebi zelim brz oporavak i da uzivas maximalno u najlepsoj mogucoj ulozi. :wub: za tebe i Istoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljice,nek je sa srećom!!!

Čekamo vesti, da se jave Ciro i Kaficica. Nadam se da su ok.

Drage moje, mene svaki put štrecne ovaj moj tiker, kad vidim kako vreme leti. Krvna slika mi je loša, sve one vrednosti su na donjoj granici, a gvožđe ispod normale, 7, (minimum je 9). Pijem neke tablete, Ferum Sandoz (zapravo, grickam ih).

Imate neki savet, osim konjskog mesa, koje ne podnosim? Cveklu još i jedem.

A noćas sam sanjala da jedem euroblok. :rolleyes:

Draga meni je gvozdje bilo dva i nesto, nisam osecala ama bas nista, doktorka mi se sokirala kad je videla. Jedi spanaca, cvekle, blitve, voce, dzigericu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Respect draga srecan ti rodjendan :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malabebo zavidim ti na stomacicu,mi usle i u 8. a nije ja mislim ni pola od tvog.

pasuljcice cestitamoooo!!!

Ja sam jutros ustala u 5 da idem zna se vec gde,i posle nisam nikako mogla da spavam,pa sam citala knjigu,i cudi me,da mi se jos uvek ne spava.Pripremam se polako za stalna nespavanja kad stigne bebica.

marina jedi cveklu,spanac,crnu dzigericu,borovnicu...to je dobro za gvozdje,i ne brini,to je normalno,i ja pijem lekove vec par messeci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

respect,srećan rođus! :wub: Šta nam je sa kaficicom? Jedva čekam da čujem lepe vesti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

be positive, bas sam vodila racuna da budem sita i odmorna, nisam bila nervozna... e sad vrucina jeste uradila svoje, a i peske sam se popela na drugi sprat. U pocetku je sve bilo ok (otkucaji izmedju 140-160), i onda malisa pocne da lupa jako, sve su odskakivali kaisevi. Videcemo sutra sta ce biti, ali ja sad ne mogu da ne mislim o tome.

Respect, srecan rodjendan, i gde si ovih dana? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

snapback.pngMarina cura fina, on 25 August 2012 - 11:23 AM, said:

Pasuljice,nek je sa srećom!!!

Čekamo vesti, da se jave Ciro i Kaficica. Nadam se da su ok.

Drage moje, mene svaki put štrecne ovaj moj tiker, kad vidim kako vreme leti. Krvna slika mi je loša, sve one vrednosti su na donjoj granici, a gvožđe ispod normale, 7, (minimum je 9). Pijem neke tablete, Ferum Sandoz (zapravo, grickam ih).

Imate neki savet, osim konjskog mesa, koje ne podnosim? Cveklu još i jedem.

A noćas sam sanjala da jedem euroblok. :rolleyes:

ja pijem feroglobin i dosta mi se popravila krvna slika a valja kakao i med

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljice,nek je sa srećom!!!

Čekamo vesti, da se jave Ciro i Kaficica. Nadam se da su ok.

Drage moje, mene svaki put štrecne ovaj moj tiker, kad vidim kako vreme leti. Krvna slika mi je loša, sve one vrednosti su na donjoj granici, a gvožđe ispod normale, 7, (minimum je 9). Pijem neke tablete, Ferum Sandoz (zapravo, grickam ih).

Imate neki savet, osim konjskog mesa, koje ne podnosim? Cveklu još i jedem.

A noćas sam sanjala da jedem euroblok. :rolleyes:

Draga, meni je krvna slika odjednom postala losa iako sam se super kvalitetno hranila. DR mi je prepisao OGESTAN. To ti je moja preporuka, ja jos uvek to pijem. Pitaj svog ginekologa sta misli o tome :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, meni je krvna slika odjednom postala losa iako sam se super kvalitetno hranila. DR mi je prepisao OGESTAN. To ti je moja preporuka, ja jos uvek to pijem. Pitaj svog ginekologa sta misli o tome :*

ja sam zvakala Ferum sandoz i nista mi nije pomogao, sa 10 hg mi pao na 8,5, a gvozdje u serumu 7.6. sada mi dala totemu ampule i jutros sam popila i povratila, a sta je OGESTAN mislim jel moze da se pije, jer sa ovim ampulama nece ici :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam zvakala Ferum sandoz i nista mi nije pomogao, sa 10 hg mi pao na 8,5, a gvozdje u serumu 7.6. sada mi dala totemu ampule i jutros sam popila i povratila, a sta je OGESTAN mislim jel moze da se pije, jer sa ovim ampulama nece ici :(

Totema je toliko odvratna da sama sebi smrdim na gvozdje, rdju ali bukvalno! i meni je muka od nje, moram obavezno da legnem kad je popijem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam zvakala Ferum sandoz i nista mi nije pomogao, sa 10 hg mi pao na 8,5, a gvozdje u serumu 7.6. sada mi dala totemu ampule i jutros sam popila i povratila, a sta je OGESTAN mislim jel moze da se pije, jer sa ovim ampulama nece ici :(

Ogestan meni skroz odgovara, pije se 1 tableta dnevno *ima ih 30.

Meni se krvna slika lepo popravila otkako pijem ovaj lek.. http://vasginekolog.rs/mnakserstvo/mnishranaihigijena/593-ogestan-suplement-namenjen-trudnicama-i-dojiljama

evo procitaj malo vise o njemu. Planiram da nastavim da ga pijem i dok budem dojila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj drage moje bas sam se obradovala cestitkama,hvala vam puno do neba :***

Udarali smo finalne radove,stvarno nisam stizala do kompa,citala sam sa telefona ali mije jako nepregledno a dok se ulogujem treba mi sto pedeset godina :P od poslova je ostalo jos samo da se operu stvari za bekanu i autosediste i mozemo da cekamo :) i analize naravno.

Samo da pozelim dobrodoslicu na svet nasim drugarima Veljku i Istoku,zivi zdravi i veseli uvek nam bili :** Mamice vi da nam se brzo oporavite :**

Veliki poljubac za dve lavice Unu i Andreu :**

Idem da se istusiram sad smo dosli sa krstenja i rodjndana klinki moje naj drugarice(ona rtodila cerku na moj a ja sina na njen rodj :) ) pa cu da sve lepo iscitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam zvakala Ferum sandoz i nista mi nije pomogao, sa 10 hg mi pao na 8,5, a gvozdje u serumu 7.6. sada mi dala totemu ampule i jutros sam popila i povratila, a sta je OGESTAN mislim jel moze da se pije, jer sa ovim ampulama nece ici :(

Totema je zaista odvratna ja sam je pila i sa vodom i sa sokom nisam mogla doduše ona je najbolja ali je rjetko ko moze popit meni je posle toteme propisala feroglobin kapsule i pomogle su mi i sad ih pijem i uopšte nema od njih mučninu ali se moraju pit uz obrok ili neposredno posle obroka :)http://www.zdravakra...mora-i-slabosti

eto možeš ovde da pročitaš o njima.PS.Sa totemom sam zalila cvjeće pošto i cvjeću je potrebno željezo da nebacam pune ampule u smeće i da znate kako se sad divno zeleni :) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ću da izvučem na papirče sve ove preparate, pamćenje me ne drži ko pre. ;)

Hval vam svima, Bullet, Bekulino, Jejamoonwalker, Pedagog.

milim i bekulino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Respect draga i od mene SRECAN RODJENDAN!!!!! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

REspect srecan rodjendanko, sve najlepse!! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

REspect srećan rođendan :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CESTITAM PASULJCICE!!!

:blink: Ja sam prva od jutros?Gde ste zene?

Respect srecan rodjendan,sa malim zakasnjenjem!

Onda sam ja blesava sa ovom Totemom,meni je to kao sok iako je rastvaram samo u vodi,samo me smara da je napravim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da nema nikog ... izgleda smo danas svi nesto posebno lenji :)

respect srecan rodjendan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.