Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutrooo drage nase, iliti dobar dan! JEEEE evo mi smajlicaaaaa :rolleyes:

Mesecevi prsti CESTITAMO!!!!

Ja sam ocajno spavala, budila se od bolova, kicma me je razbijala, noge, prepone, ma uzas! Sanjala sam ili je to bilo stvarno (ne secam se) da me je tako boleo stomak da to nije bilo normalno.. :o

mozda su bile kontrakcije..

LJUBAC ZA SVE, NAROCITO ZA UNU I ANDREU!! DOBRODOSLICA NOVIM TRUDNJACAMA :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rečeno da je dječak :) a vidjećemo :wub:

a pa dobro, evo prefarbani ste u plavo .... za sad :)
bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kako ubacujete smajlije? Bas mi nedostaje stari izgled foruma...

pa ne znam, ja imam ikonicu za smajli na koju kliknem u ovom prozorcetu u kom kuckam i onda samo izaberem koji smajli hocu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, gde nam je Ciro, Kaficica?

Mesečevi prsti, bravo, sve najlepše tebi i Veljku!

Bekulino, Pettra, dobro nam došle!

Bekulino, pa nama dvema termin isti dan!!!

Malabebo,

Moja beba je teška 1600g (danas bila na uz), proveri ti to da li si ga dobro shvatila... krupna je dosta. Kakav ti je nalaz glukoze u krvi, kad je krupna beba, prvo se gleda da li je to u normali. Neću da ti mračim, ali mi je verovatnije da ga nisi dobro shvatila, je l' imaš to napismeno, ili ti je samo rekao kilažu?

Futuremum,

Što se tiče veličine grudi i dojenja, mlečne žlezde su veličine kestena, ostalo je mišićno i masno tkivo. Tako da nemaš problem. Bitnije je kakvi su mlečni kanali i bradavice.

Očinski instikt ne postoji kao urođen. Ne bar kao kod nas gde je sve polu- životinjski, uslovljeno instiktom i hormonima, intuicijom.

Veza između deteta i oca se stvara po rođenju, i to je skroz ok. Ne treba da bude razlog za indisponiranost.

Smey,

Kolica su super! Ja sam birala neka što lakša, jer nemam lift. Još ih nismo uzeli, jer nije bilo u boji koju sam htela, uzećemo Graco Mirage, sa sedištem, biće lime zelena i siva. I ja mrzim te roze-plavo podele. U stvari, ne volim toliko roze boju. A mojom mici sam već krenula sa kupovimom stvari. Dosta ih je sivih, belih, ima i plavih, čak sam uzela i plišanu crnu haljinu na sniženju u H&M-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, gde nam je Ciro, Kaficica?

Mesečevi prsti, bravo, sve najlepše tebi i Veljku!

Bekulino, Pettra, dobro nam došle!

Bekulino, pa nama dvema termin isti dan!!!

Malabebo,

moja beba je teška 1600g (danas bila na uz), proveri ti to da li si ga dobro shvatila... krupna je dosta. Kakav ti je nalaz glukoze u krvi, kad je krupna beba, prvo se gleda da li je to u normali. Neću da ti mračim, ali mi je verovatnije da ga nisi dobro shvatila, je l' imaš to napismeno, ili ti je samo rekao kilažu?

Futuremum,

Što se tiče veličine grudi i dojenja, mlečne žlezde su veličine kestena, ostalo je mišićno i masno tkivo. Tako da nemaš problem. Bitnije je kakvi su mlečni kanali i bradavice.

Očinski instikt ne postoji kao urođen. Ne bar kao kod nas gde je sve polu- životinjski, uslovljeno instiktom i hormonima, intuicijom.

Veza između deteta i oca se stvara po rođenju, i to je skroz ok. Ne treba da bude razlog za indisponiranost.

Smey,

Kolica su super! Ja sam birala neka što lakša, jer nemam lift. Još ih nismo uzeli, jer nije bilo u boji koju sam htela, uzećemo Graco Mirage, sa sedištem.

On je meni to rekao ..nemam napismeno....ja pitam koliko smo teski kaze oko 2 i 100 tak..reko jao to sam ja kriva ( fazon koliko jedem slatko ) kaze nije to problem ...e sad kontam mozda je rekao 1 i 100..imam ja na papiru pitanja koja sam pripremila za njega izmedju ostalog je i to ....mada vjerujem da je to opasno rekao bi mi nesto...pa jebem li ga nije dzaba spc.akuser gink.hahahahahahahhaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je meni to rekao ..nemam napismeno....ja pitam koliko smo teski kaze oko 2 i 100 tak..reko jao to sam ja kriva ( fazon koliko jedem slatko ) kaze nije to problem ...e sad kontam mozda je rekao 1 i 100..imam ja na papiru pitanja koja sam pripremila za njega izmedju ostalog je i to ....mada vjerujem da je to opasno rekao bi mi nesto...pa jebem li ga nije dzaba spc.akuser gink.hahahahahahahhaha

Daj one mere, ako imaš, AC, FL, TAD..Časkom ćemo da nađemo kalkulator na netu, jer se grami proračunavaju na osnovu tih merica. Ako je bebika veća, i ove mere treba da budu veće, za tvoj gest. perod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene.....jel normalno da beba mi lupka dole skrozzzz malo iznad vagine ...??? Kako sam ustala osjetim to lupkanje ...

jaoooo uvjek pred kontrolu neki tripovi mi se pojave O.o :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj one mere, ako imaš, AC, FL, TAD..Časkom ćemo da nađemo kalkulator na netu, jer se grami proračunavaju na osnovu tih merica. Ako je bebika veća, i ove mere treba da budu veće, za tvoj gest. perod.

Ima nesto pise....ali ne sa zadnjeg puta vec od 16.06 i skroz je necitljivo ...nemam pojma...nesto BPD 47 Fl 33 i nesto svasta al ja nista ne mogu da procitam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mesecevi prsti cestitam od srca,zelim ti brz oporavak i da nam Veljko bude ziv i zdrav 10000 godina :) cekamo te na drugim temama moja Nina i ja :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan stomacic dragi:)

Evo da vam se javim!Dosli smo od specijaliste i rezultati su porazavajuci,imam hepatitis c nejteze kategorije,najvaznije je to da ne moze na bebu da se prenese nikako,i da smem da dojim! Skroz sam slomljena!Terapija je dosta agresivna i duga ,traje od 11 do 17 meseci i od nje opada kosa! Strasno se osecam,ne mogu da se smirim nikako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene.....jel normalno da beba mi lupka dole skrozzzz malo iznad vagine ...??? Kako sam ustala osjetim to lupkanje ...

jaoooo uvjek pred kontrolu neki tripovi mi se pojave O.o :)

Pa da, lupka dole nogicama..mene kad sutne u besiku mislim da cu umreti..inace je nikad ne osetim mnogo iznad pupka (5 cm max), nema onih udaraca u rebra sto svi spominju, mislim da nisko nosim..moguce da tako i ti

[quote name=lory :)' timestamp='1345809287' post='494240]

Dobar dan stomacic dragi:)

Evo da vam se javim!Dosli smo od specijaliste i rezultati su porazavajuci,imam hepatitis c nejteze kategorije,najvaznije je to da ne moze na bebu da se prenese nikako,i da smem da dojim! Skroz sam slomljena!Terapija je dosta agresivna i duga ,traje od 11 do 17 meseci i od nje opada kosa! Strasno se osecam,ne mogu da se smirim nikako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, lupka dole nogicama..mene kad sutne u besiku mislim da cu umreti..inace je nikad ne osetim mnogo iznad pupka (5 cm max), nema onih udaraca u rebra sto svi spominju, mislim da nisko nosim..moguce da tako i ti

Uh bre, mogu misliti :(

Dobra strana je da ne moze da naskodi bebi, a ti ces se izboriti sa tim vec nekako..ne znam sta bih rekla, ima mama sa hepatitisom, mislim da ima i na bepcu neka tema o tome..

A mnogi imaju to pa i ne znaju..

Rekao nam je specijalista da razmislimo odmah o drugom detetu ako zelimo pa tek posle toga terapiju,jer je ta neka nova terapija molekulima i previse agresivna,i testirana je samo 6 godina,pa ne zna kako ce moje telo reagovati na nju!Videcemo dalje sta i kako,plasi me i mogucnost ciroze i svega sto ide posle hepatitisa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh bre! Moras da izdrzis draga i da budes jaka..

Moracu,sta drugo da radim! Htela sam pirsing na jeziku,htela sam da pijem sa drustvom i eto koliko me to kosta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=lory :)' timestamp='1345810626' post='494267]

Moracu,sta drugo da radim! Htela sam pirsing na jeziku,htela sam da pijem sa drustvom i eto koliko me to kosta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cookie hvala na ubacivanju na spisak Marina cura fina hvala na dobrodošlici :wub::):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ne znam, ja imam ikonicu za smajli na koju kliknem u ovom prozorcetu u kom kuckam i onda samo izaberem koji smajli hocu

U proslom izgledu prozora za odg.sam i ja imala ikonicu medjutim sada nema nista vezano za formatiranje teksta i bas mi je bezveze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>

Smey,

Kolica su super! Ja sam birala neka što lakša, jer nemam lift. Još ih nismo uzeli, jer nije bilo u boji koju sam htela, uzećemo Graco Mirage, sa sedištem, biće lime zelena i siva. I ja mrzim te roze-plavo podele. U stvari, ne volim toliko roze boju. A mojom mici sam već krenula sa kupovimom stvari. Dosta ih je sivih, belih, ima i plavih, čak sam uzela i plišanu crnu haljinu na sniženju u H&M-u.

<p>Hvala, draga, po mojoj proceni jesu odlicna kolica, ali preostaje da vidimo kako ce bebi da prijaju. Nadam se da ce sve biti u redu, pa cu onda moci da potvrdim da se isplatila kupovina.

Inace, ovo su vrlo stabilna, ali ujedno i vrlo lagana kolica - imaju samo 7kg i bas to je bio jedan od razloga sto sam ih odabrala. Jedino su nesto teza (mozda za kilogram) kada se koriste za najmanju bebu, dakle u varijanti sa lezaljkom. Princip kod njih je sledeci: sa njih se SVE skida, ostane samo ram. Ram je aluminijumski i lako ga nosim u jednoj ruci. Na ram se stavlja jedan od tri gornja dela: lezaljka (spavaca varijanta, negde do 6 meseci), polusedeljka (koja je i sediste za auto i ljuljalica, negde od 3 do 9-10 meseci), ili normalno sediste za kolica (koje se spusta i podize u 4 nivoa, za sve uzraste do 3. godine). Vrlo prakticna stvar. Ima jos i dunjica za noge i ona navlaka za kisu i stosta od dodataka. <p> Takodje nemam lift i to je presudilo: kad udjem u ulaz s kolicima i bebom, meni, dakle, prvo treba da skinem s rama lezaljku ili sedeljku od kolica. I lezaljka i sedeljka imaju veliko, debelo, cvrsto dno, tako da dete mogu da spustim sa strane na medjusprat i da se vratim i sklopim ram od kolica i ponesem ga takodje gore. Ne znam sta bih radila s detetom dok sklapam neka drugacija kolica, gde da ga spustim? Cak iako se sklapaju jednom rukom, kako da manevrisem s bebom od npr. mesec dana u drugoj ruci? Ne znam, puno sam o tome razmisljala.....svesna sam da ce biti prilika kad cu izlaziti s njom sama.<p> Razvih ja citavu teoriju, ali bas sam se nesto bila opteretila ovim stvarima, a onda mi sinulo da je ova varijanta sa vadjenjem lezaljke i cvrstim dnom optimalno resenje. Ova kolica koja si odabrala su super i imaju slican sistem sa dodatnim sedistem koje se moze pozicionirati na kolica. To je resenje za nas bezliftovice :D Bas su jako, jako lepa!

Inace, zene, ja sam sinon oribala celo kupatilo, uhvatilo me. Saginjala sam se, okretala, vukla stvari. K'o sto juce napisah - kao da nisam trudna! Mala cuti i miruje, ponekad stucne i promeskolji se. Da li vise nema mesta, sta li je. Pocinjem zaista da mislim da se necu skoro poroditi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super. Zakazao html, pa opet nema entera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

atlagic ja dosta nisko nosim bebu,pa su mi rekli da mirujem sto vise mogu ali mi nisu zabranili setnje skroz,stavim pojas i setam,kad osetim bol ja odmorim i tako.A zasto ti moras da lezis?

malabebo,ne brini zbog tezine bebe,pa ne mogu sve bebice biti iste,i moja devojcica me lupka skroz dole nekih 5-6cm iznad vagine,kad je osetim dole pomislim kako ce ona na porodjaju da izleti na brzaka cim je toliko nisko ali nikad se ne zna.

lory bas mi je zao zbog tvoje situacije,ali najbitnije je da to ne utice na bebu,a ti ces se vremenom izleciti.Ne ocajavaj,sve je za ljude,nemoj da sekiras bebicu.Znam da nije lako ali trudi se da zbog tog malog bica u tebi budes sto smirenija.

hellen i kod mene ista situacija,osecam je dole nisko,sa strane,posebno leve,a iznad pupka retko i to sto kazes ti na najvise 5cm od pupka.

majibebac ne gubi nadu,znam da ti je jako tesko ali ipak nije sve izgubljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hellen i kod mene ista situacija,osecam je dole nisko,sa strane,posebno leve,a iznad pupka retko i to sto kazes ti na najvise 5cm od pupka.

majibebac ne gubi nadu,znam da ti je jako tesko ali ipak nije sve izgubljeno.

Koliko me sluzi secanje i orijentacija u vremenu, mene je beba bepala u dijafragmu i zeludac tek tokom osmog i do pola devetog meseca. Do tada je i normalno da se vise osecaju pokreti koji su dole, pogotovo ako je bebac jos uvek karlicno okrenut. Moja se okrenula glavicom na dole jos u 7. mesecu, pa je ceprkala po gornjoj polovini utrobe nogama :) Doduse, nisam nosila nisko, tako da sam najveci broj pokreta sve do sad pred kraj osecala u visini pupka i navise, sve do grudi. Imala je pocetkom 9. meseca i period kad je otkrila da moze da osvaja i prostor ispod rebara, nogama, pa me nekoliko puta posteno izudarala po rebrima :)U samom finisu vise i nema mesta da se mnogo razigra. Sada je najveci broj pokreta koje osecam u vidu kontrakcija ili stucanja bebe, nema vise mnogo rukatanja i nogatanja. Dakle, to je kod vas sve normalno, imaju bepci svoje faze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja dosla od doktora, radio mi samo ultrazvuk i rekao da nece da me pregleda vag.da ne bi opet bilo da sam dobila jake kontrakcije od pregleda pa da se porodim sutra, i posle da ga krivim, dao mi je i bensendin i rekao da mirujem, sve to da se ne bi porodila sutra kad on nije tu (naravno zbog novca da bi ga castili). A inace je radi opet u pon. i uto.i ode na odmor pa ko zna mozda me bas tada porodi, jos me pitao pa ko bih voljela da me porodi, ma to sve zbog para (moj muz ga neki dan castio), bas se covjek razocara kad vidi da je sve samo interes.

A moja curica ima tek 2500gr.covjece pa to je bas malo:-( Brine me to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se trudim da budem smirena al jace je od mene sve to.

Nocu se probudim pa ramisljam o porodjaju,o dojenju,o presvlacenju.

To mi je jedino u glavi.

U pocetku trudnoce sam stalno sanjala neke snove o bebama,sad u zadnje vreme nesto nema tih snova,mora da sam se ipak malo opustila.

Jednom sam sanjala da sam bebi zaboravila da promenim pelenu 4 dana,pa joj dupence bilo svo u plikovima.

A gledam mog muza,on mrtav ladan,ne brine ga nista,bas ga juce pitam jel te plasi kako cu da se porodim,on ko iz topa:Ne,tolke zene su se porodile pa mozes valjda i ti.I ja odmah krenem da placem,a on da me tesi.

Nekad stvarno imam utisak ko da ga ne zanima nista,on se sekira zbog totalno drugih,meni nebitnih stvari.

A skoro sam citala da statistika govori da cak 93% muskaraca nema ocinski instikt a samo 6% zena nema razvijen majcinski instikt.

Moj muz je izgleda deo te vecine.

Draga moja, nemoj da se brineš zbog ponašanja tm jer kao što već neko reče oni samo na taj način kriju osećanja i strah. Ni moj ništa bolji nije bio ali to jutro dok sam bila u porođajnoj sali (ostavio me je u bolnici oko 01.30, a javila sam mu se oko 10.00h) plakao kumi na ramenu i samo ponavljao "Jaoj, nju tamo muče, ko zna šta im rade...Namučiće se...Samo da mi sina kleštima ne izvlače...Nju će jadnu iseći svu...Jel to mnogo boli?..." i sl. Jedva su ga smirili.

A pošto nikada malo dete ( ni sestrine ćerke ) nije hteo da uzme u ruke dok su bile sasvim male bebe mislila sam da ni Luku neće smeti uzeti ali uzeo ga je čim smo došli kući. I prva tri dana i tri noći kod kuće je presedeo uz krevetac gledajući kako diše i skačući na svaki mališin pokret kao da spava na oprugama. Možeš misliti koliko je bio naporan sa tim skakanjem da sam ga ja napušila i rekla da ako tako nastavi ima srčka da ga opali i naterala ga da spava. I svaki dan kada dođe s posla trči uz stepenice i pravo u sobu da vidi svog sina, a kupanje uveče ne propušta ni po koju cenu...

Sve se to promeni onog momenta kada tata prvi put vidi svoju bebu, videćeš :)

My happiness i FutureMum volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

atlagic ja dosta nisko nosim bebu,pa su mi rekli da mirujem sto vise mogu ali mi nisu zabranili setnje skroz,stavim pojas i setam,kad osetim bol ja odmorim i tako.A zasto ti moras da lezis?

malabebo,ne brini zbog tezine bebe,pa ne mogu sve bebice biti iste,i moja devojcica me lupka skroz dole nekih 5-6cm iznad vagine,kad je osetim dole pomislim kako ce ona na porodjaju da izleti na brzaka cim je toliko nisko ali nikad se ne zna.

lory bas mi je zao zbog tvoje situacije,ali najbitnije je da to ne utice na bebu,a ti ces se vremenom izleciti.Ne ocajavaj,sve je za ljude,nemoj da sekiras bebicu.Znam da nije lako ali trudi se da zbog tog malog bica u tebi budes sto smirenija.

hellen i kod mene ista situacija,osecam je dole nisko,sa strane,posebno leve,a iznad pupka retko i to sto kazes ti na najvise 5cm od pupka.

majibebac ne gubi nadu,znam da ti je jako tesko ali ipak nije sve izgubljeno.

Hej draga ja moram da lezim jer sam uloziva za jedan prst od pocetka trudnoce ali sad je porasla bebica pa pravi dole pritisak..pijem ginipral i mirujem koliko mogu...pusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje hvala vam na podrsci i lepim recima ! Odspavala sam malo,pa se sada bolje osecam! Sad glavu gore i idemo napred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac, uzasno je to sto ti se desava ali moras biti jaka i imati nadu do poslednje sekunde, nekada stvari znaju da se preokrenu na bolje. Izdrzi, mi se svi molimo za tvoju Unu!

Lory, moj kum ima verovatno neku drugu vrstu i drugaciji je sistem lecenja ovde ali evo vec 3 meseca ima terapiju i napreduje, normalno funkcionise i zivi samo kada primi terapiju ima mucninu taj dan. Tebi je najvaznije da je bebica bezbedna pa je mozda zacauren kao i njemu! Ne sekiraj se i ne gledaj unazad , buducnost je ispred i to divna !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.