Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dan drage moje kako ste danas čujem da se nekim i polagano približava porod e držim vam palčeve :) .Mene od jutros zeza internet pokušavam da napšišem nešto a nikako užas a bebac nemiran samo lupa kao da će bit fudbaler :):rolleyes: .Uh pravo da vam kažem da jedva čekam 4 novembar doduše možda neće baš biti baš 4 ali bar da se primakne dolazak na svjet moje bebice :wub:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>Dan drage moje kako ste danas čujem da se nekim i polagano približava porod e držim vam palčeve :) .Mene od jutros zeza internet pokušavam da napšišem nešto a ni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su jednom otekle noge i bas je bilo grozno,prsti ko krofnice.

Meni se svi cude gde mi staje beba o 1.5kg kad mi je stomak jos mali za 8.mesec trudnoce.

malabebo pa sve bebe se razlikuju,vrlo je moguce da je tvoja toliko teska,nema nista loseg u tome.

Ja citam na ovom sajtu tekstove o tome kako se bebe razvijaju po nedeljama i pise da je u 32.nedelji u kojoj sam sad ja negde prosek oko 1.6kg.

Htela sam da vas priupitam nesto.Ja sam pre trudnoce imala bas male grudi,i u pocetku su mi kao malo porasle i od tad nista.I dalje su mi malecke,ne znam kako cu moci da dojim bebu s tako malim grudima.Ili mozda ce one sad da mi porastu u 8. i 9.mesecu?

Ja se taman obradovala konacno cu da imam grudi,al nesto me nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ljudi oprostite zbog istih postova internet mi ludi neznam šta je ovo praštajte :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su jednom otekle noge i bas je bilo grozno,prsti ko krofnice.

Meni se svi cude gde mi staje beba o 1.5kg kad mi je stomak jos mali za 8.mesec trudnoce.

malabebo pa sve bebe se razlikuju,vrlo je moguce da je tvoja toliko teska,nema nista loseg u tome.

Ja citam na ovom sajtu tekstove o tome kako se bebe razvijaju po nedeljama i pise da je u 32.nedelji u kojoj sam sad ja negde prosek oko 1.6kg.

Htela sam da vas priupitam nesto.Ja sam pre trudnoce imala bas male grudi,i u pocetku su mi kao malo porasle i od tad nista.I dalje su mi malecke,ne znam kako cu moci da dojim bebu s tako malim grudima.Ili mozda ce one sad da mi porastu u 8. i 9.mesecu?

Ja se taman obradovala konacno cu da imam grudi,al nesto me nece.

Hihihihihhhhh Draga moja...pa isto mi je tako..i ja mucim muku...sta to je to sto se tice grudi.... :blink: Ma malo je to kume hahaaahah :) al Kazu da mlijeko kad pocne da nadolazi i tad bujaju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

FutureMum nemora značiti da ako imaš male grudi nećeš moć dojit moja sestra ima male grudi i tokom trudnoće su osta male pa je uspješno dojila :) ,a ja imam veće pa sam jedva doila do 6 mjeseca nisam imala mlijeka sve sam probala ali ništa :mellow: dakle nije bitno za dojenje dali su male ili velike :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se trudim da budem smirena al jace je od mene sve to.

Nocu se probudim pa ramisljam o porodjaju,o dojenju,o presvlacenju.

To mi je jedino u glavi.

U pocetku trudnoce sam stalno sanjala neke snove o bebama,sad u zadnje vreme nesto nema tih snova,mora da sam se ipak malo opustila.

Jednom sam sanjala da sam bebi zaboravila da promenim pelenu 4 dana,pa joj dupence bilo svo u plikovima.

A gledam mog muza,on mrtav ladan,ne brine ga nista,bas ga juce pitam jel te plasi kako cu da se porodim,on ko iz topa:Ne,tolke zene su se porodile pa mozes valjda i ti.I ja odmah krenem da placem,a on da me tesi.

Nekad stvarno imam utisak ko da ga ne zanima nista,on se sekira zbog totalno drugih,meni nebitnih stvari.

A skoro sam citala da statistika govori da cak 93% muskaraca nema ocinski instikt a samo 6% zena nema razvijen majcinski instikt.

Moj muz je izgleda deo te vecine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

FutureMum nemora značiti da ako imaš male grudi nećeš moć dojit moja sestra ima male grudi i tokom trudnoće su osta male pa je uspješno dojila :) ,a ja imam veće pa sam jedva doila do 6 mjeseca nisam imala mlijeka sve sam probala ali ništa :mellow:     dakle nije bitno za dojenje dali su male ili velike :wub:

Baš ovako kako kažeš :) Veličina grudi nije pravilo da ima/nema mlekca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo primecujem da mi je areola malo prosirena,definitivno je dosta veca nego ranije,a bradavice su mi jako male.

Nadam se da cu moci da dojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se trudim da budem smirena al jace je od mene sve to.

Nocu se probudim pa ramisljam o porodjaju,o dojenju,o presvlacenju.

To mi je jedino u glavi.

U pocetku trudnoce sam stalno sanjala neke snove o bebama,sad u zadnje vreme nesto nema tih snova,mora da sam se ipak malo opustila.

Jednom sam sanjala da sam bebi zaboravila da promenim pelenu 4 dana,pa joj dupence bilo svo u plikovima.

A gledam mog muza,on mrtav ladan,ne brine ga nista,bas ga juce pitam jel te plasi kako cu da se porodim,on ko iz topa:Ne,tolke zene su se porodile pa mozes valjda i ti.I ja odmah krenem da placem,a on da me tesi.

Nekad stvarno imam utisak ko da ga ne zanima nista,on se sekira zbog totalno drugih,meni nebitnih stvari.

A skoro sam citala da statistika govori da cak 93% muskaraca nema ocinski instikt a samo 6% zena nema razvijen majcinski instikt.

Moj muz je izgleda deo te vecine.

Mislim da tm samo odlično krije frku i paniku, jer da nije tako - ti bi bila još u većim i dubljim razmišljanjima 100%. Ja ga podržavam da tako "ne brine" dok ne dođe beba, zamisli da te paniči non stop ;)... A ti se opusti i uživaj.... Ja obožavam onu rečenicu od Skarelt O'hara - kad god pitanje za razmišljanje - o tome ću da mislim sutra :);)

FutureMum voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljcice drzim palceve da sve prodje kako treba,da mi rodis tog lenjog zeta vec jednom :D SRECNOOOOOOOOO.

Devojke ja sam se u trudnoci ugojila 12,5kg,sada tri nedelje posle porodjaja imam 1kg viska :lol:

FutureMum ja sam imala isti problem,mm je u trudnoci bio hladne glave sto se kaze,ja sam ta koja je razmisljala,panicila...Mislila sam da nije srecan zbog bebe,da ga ne zanima kako se ja osecam,sta ce biti kada se beba rodi,itd...Sada mi pomaze kad je kupam,nosi je,presvlaci,jedino sto ne moze da je doji :lol: Oni su nekad zatvoreni,pokusavaju da budu onaj jaci pol :)

Marija_pg i Majibebac cekamo vesti od vas :wub: :wub: :wub: za male borce,za snazne LAVICE

Kocile ste spisak devojke,sad ce odjednom nekoliko bebica za dan-dva :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam razmisljala u tom pravcu.

Tacno je da je moj muz veoma zatvorena osoba,ali mi je sad daleko vise nego ranije potrebna paznja pa me u sekundi iznervira kad izjavi nesto sto ja protumacim kao da ga bas briga za dete.

Mada sam ja stvarno preterano razdrazljiva zadnjih mesec-dva.Pre neko vece sam plakala zato sto smo igrali karte i on me pobedio 20:5,plakala sam ko kisa 15 min,jedva me covek smirio.

Verovatno je i njemu dozlogrdilo to moje plakanje al sat da mu radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam razmisljala u tom pravcu.

Tacno je da je moj muz veoma zatvorena osoba,ali mi je sad daleko vise nego ranije potrebna paznja pa me u sekundi iznervira kad izjavi nesto sto ja protumacim kao da ga bas briga za dete.

Mada sam ja stvarno preterano razdrazljiva zadnjih mesec-dva.Pre neko vece sam plakala zato sto smo igrali karte i on me pobedio 20:5,plakala sam ko kisa 15 min,jedva me covek smirio.

Verovatno je i njemu dozlogrdilo to moje plakanje al sat da mu radim.

Samo mu reci: dragi, to nisam ja - to su moji hormoni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao drugari. Evo i nas dvoje da se javimo. Ja danas idem u dz.da uzmem doznake za bolovanje pa posle kod moje dr na ctg i uz da vidimo koliko smo porasli za ovih 10 dana. Mene pocela pomalo da hvata frkica,mada jedva cekam da krene sve mi je teze a itoliko zelim da upoznam mog bebica. MM je toliko opterecen porodjajem i bebom da mi je dosadan :-) Cak je i krevetac na njegocoj strani:-) Kaze on ce da ustaje i da donosi bebu da rucka. Cak sam ga uhvatila u kupatilu da vezba kako ce da kupa bebu hihihi jedva cwkam da vidim kako ce on to sobzirom da nijednu bebu nikada.nije drzao. Javljamo izvestaj od dr. veceras. ljubimo sve stomacice

milim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao stomacici :)

Znaci jos iscekujemo nove bebice..vidim nema vesti za sad

Meni su jednom otekle noge i bas je bilo grozno,prsti ko krofnice.

Meni se svi cude gde mi staje beba o 1.5kg kad mi je stomak jos mali za 8.mesec trudnoce.

malabebo pa sve bebe se razlikuju,vrlo je moguce da je tvoja toliko teska,nema nista loseg u tome.

Ja citam na ovom sajtu tekstove o tome kako se bebe razvijaju po nedeljama i pise da je u 32.nedelji u kojoj sam sad ja negde prosek oko 1.6kg.

Htela sam da vas priupitam nesto.Ja sam pre trudnoce imala bas male grudi,i u pocetku su mi kao malo porasle i od tad nista.I dalje su mi malecke,ne znam kako cu moci da dojim bebu s tako malim grudima.Ili mozda ce one sad da mi porastu u 8. i 9.mesecu?

Ja se taman obradovala konacno cu da imam grudi,al nesto me nece.

Kad ti nadodje mleko nakon porodjaja ima da ti budu vece grudi od bebine glave :D al to samo u tom periodu..

NI meni se nisu povecale grudi, mozda za nijansu samo, doduse mojih ima ohohoj i pre trudnoce :P

ALi ima toliko zena sa manjim grudima koje doje bez problema, nemoj da brines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao drugari. Evo i nas dvoje da se javimo. Ja danas idem u dz.da uzmem doznake za bolovanje pa posle kod moje dr na ctg i uz da vidimo koliko smo porasli za ovih 10 dana. Mene pocela pomalo da hvata frkica,mada jedva cekam da krene sve mi je teze a itoliko zelim da upoznam mog bebica. MM je toliko opterecen porodjajem i bebom da mi je dosadan :-) Cak je i krevetac na njegocoj strani:-) Kaze on ce da ustaje i da donosi bebu da rucka. Cak sam ga uhvatila u kupatilu da vezba kako ce da kupa bebu hihihi jedva cwkam da vidim kako ce on to sobzirom da nijednu bebu nikada.nije drzao. Javljamo izvestaj od dr. veceras. ljubimo sve stomacice

Ajoj sto su mi slatki :wub:

Odusevim se na takve muskarce, i mm je takav. Valjda zato sto sam imala relativno hladnog caleta..tj imam. Tipican muskarac, slabo iskazuje osecanja.

A mm kad je napravio komodicu za bebu, pa kaze tu ce tata da presvlaci guzu malenu ja se odmah rasplakala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje i ja da vam se napokon pridruzim :)

Povremeno sam pratila sta se desava pa bih pozdravila Majogbebca i Mariju- pg, molila sam se i ja za vase bebice i mnogo mi je drago sto situacija ide na bolje , izdrzace oni to dusice male!

Ljubac za sve bebice! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Petra dobrodosla :)

Toliko ste aktivne zene da ne mogu da postignem sve da procitam:)

Vidim ocekujemo nove bebice :wub: :wub: :wub: :wub:

Neko je pisao o slatkisima,nikada ih pre nisam jela,a sada ih jedem kao luda,od prekjuce sam pojela 40 krem bananica!

Do 6-og jula sam se bila nagojila samo 3 kg,zadnjih mesec i po sam nabacila 7kg,styo je mnogo,mnogo je,ali ja i dalje jedem bre :D :D :D :D

Sto se tice ljutog,jedem ga,oduvek sam ga jela,ne mogu da sednem da rucam bez ljute paprike,neko kaze da je dobro,neko kaze da nije!!!!

Od gaziranog pijem vodu,i koka-kolu,jednu limenku u dva dana,verovatno nije dobro ali sta da radim kad mi dusa trazi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje i ja da vam se napokon pridruzim :)

Povremeno sam pratila sta se desava pa bih pozdravila Majogbebca i Mariju- pg, molila sam se i ja za vase bebice i mnogo mi je drago sto situacija ide na bolje , izdrzace oni to dusice male!

Ljubac za sve bebice! :wub:

Dobrodosla, ako znas pol bebice, da nam kazes, i termin tacan, pa da te ubacimo na spisak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na dobrodoslici! :wub: :wub:

Curica je- Petra :) 27.11. je tacan termin!

Necu odmah da vas davim ali imam jedno pitanje: Poslednjih par dana s vremena na vreme imam sevajuci bol na levoj strani tj u stidnoj kosti. Bol je vrlo kratak i nije jak ali rekoh da vas pitam da li se nekoj desavalo , kontrola mi je tek u :unsure: ponedeljak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to desilo jednom,bolelo me tu oko levog jajnika,ja sam odmah otrcala kod lekara jer me bolelo 2 dana,ne konstantno ali cim promenim polozaj odmah osetim bol.Dr mi je rekla da treba redovno da praznim creva,jer se tu zavrsava debelo crevo pa mozda neki put beba sutne i mene zaboli.

Rekla mi je da ti lagani bolovi nisu strasni,da je jedino opasno kad pocne da boli dole u dnu stomaka po sredini,i kad imas osecaj kao da ce nesto da ispadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pasuljcica 21.08.2012

CIRO 25.08.2012.

kristina s 27.08.2012

Smey 28.08.2012

Kaficica 31.08.2012

TatjanaTanja 31.08.2012

Meseceviprsti 31.08.2012

tijanaki-31.08.2012

bullet 02.09.2012

Ninolina 04.09.2012

jejamoonwalker 06.09.2012

be positive 15.09.2012.

milim 17.09.2012.

Cookie 18.09.2012.

Jovana.zvezda 19.09.2012

Dica 25.09.2012.

nanny 27.09.2012.

respect 29.09.2012

jelena_k 28.09.2012

Hellen 10.10.2012

Tranquilo 10.10.2012.

Sanamala21 20.10.2012

FutureMum 25.10.2012

DanS 29.10.2012

Marina cura fina 04.11.2012

Malabeba 09.11.2012

Lory:) 10.11.2012

Lena86 10.11.2012

Petra 27.11.2012

Evo dodala sam te :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Penjemo se polako ali sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na dobrodoslici! :wub: :wub:

Curica je- Petra :) 27.11. je tacan termin!

Necu odmah da vas davim ali imam jedno pitanje: Poslednjih par dana s vremena na vreme imam sevajuci bol na levoj strani tj u stidnoj kosti. Bol je vrlo kratak i nije jak ali rekoh da vas pitam da li se nekoj desavalo , kontrola mi je tek u :unsure: ponedeljak!

Mene su pocele pre par dana da boluckaju karlica, te karlicne kosti i pubicna kost povremeno..i to se sve siri i sprema za porodjaj.

Ali svakako spomeni svom lekaru..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.