Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Drage moje nasmejaste me posteno... :) Znam kako vam je...ja celu trudnocu nisam uopste imala zelju za sexom,ali zato cim sam dosla kuci iz bolnice......

Dobro ne bas odmah,ali drugi,treci dan...i posto je vec proslo 20-ak dana,a ja se osecam dobro,rana ne boli (nekad,pomalo),krvarenje skoro prestalo,ustvari ide mi braonkast sekret,spopadnem ti ja sinoc mm i Bozeeeee....kao da nisam milion godina.... :D Ali nije bilo problema uopste..znam da se ne savetuje pre isteka 40 dana i prve kontrole,ali ja jednostavno strajkujem vec 10 meseci,dosta je bilo :)

A i da,verujte da mi je doktorka rekla da sex ne tera vase malisane da pre napuste stomacice :D

Ja sad imam zelju al mm nece, inace tokom cele trudnoce smo svega dva tri puta i samo mi je jednom prijalo.. divim se onima koje mogu do poslednjeg dana... :)

malabeba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, moja nema to nikakve veze, bar iz mog iskustva. Moj maleni je u ponedeljak popodne i uveče bio nemiran kako nije odavno, a u utorak ujutru sam se porodila. Uveče sam kafenisala sa mamom, snajom i drugaricom i one nisu poglede skidale sa mog stomaka koliko je Luka unutra bio razigran. 2-3 sata se toliko ritao, nameštao, okretao sa jedne strane na drugu da sam mislila da će mi sve organe istumbati. I posle samo nekoliko sati meni puče vodenjak :) I prilikom porođaja ustanove da mu je pupčanik obmotan 1 put oko vrata i tačno ga je tada i obmotao :)

A na spisku ih je tada bilo pa bar 5 ispred mene :lol:

Znaci ako je tako da ja lepo ocekujem ovih dana bebca :) i juce u toku dana i sinoc je bio toliko aktivan da sam imala osecaj da ce mi probusiti stomak :) dal se namesta il sta radi ne znam al znam da nisam mogla da spavam koliko me je jako sutirao :) dusa moja mala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako maji bebac ! skroz si u pravu ! To je velika zabluda da sex ubrzava porodjaj, bas naprotiv. Dr mi to rekla pred kraj kada sam je pitala. Ali zato sto vise setnje i cucnjevi skracuju i otvaraju grlic materice. Znaci cucnite, ostanite u cucecem polozaju barem 10ak sek (ako vasa kolena to mogu da izdrze)... i onda tako ponovo i ponovo...

Sex... hmmm. redovno do 7 msca, nakon toga malo redje, ali maltene do zadnjeg dana smo ga imali. Pred kraj smo prekinuli, jer meni nije bilo do toga, a i mm se uprpi, pa me nervira... Ali uvek je bio paljevina teska...

Ali zato od kad je bebica dosla, ni on ni ja ne pomisljamo na sex . . . Potpuno neverovatno, ali niti imam vremena, niti volje niti zelje. Samo bih spavalaa... jao nikako da se naspavamo. videcete vec.. hhiihi

Pozz i cekamo novosti od Cire :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moj malisa se ne smiruje, ali se nadam da necu jos :)

Rekla sam mu da se smiri kod mame jos dve nedelje bar. Uh, primice mi se pregled u subotu, pa cemo onda znati datum cr :huh: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitam ove vaše postove o približavanju termina i mislima o porođaju i imam osećaj kao da sam sve to prošla pre godinu, a ne pre nepunih mesec dana. Toliko sve to brzo prođe i još brže se zaboravi, a svaku tvoju misao zaokuplja briga o bebi i uživanje u tom malom mirišljavom biću da izgubiš pojam o vremenu načisto i zapitaš se kakav je smisao imao tvoj život ranije... :)

milim i Nanny volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam nesto.. Koliki vam je pritisak u trudnoci? Poslednja dva merenja bio mi je 140/80 pa mi je doktorka rekla da ce mi dati neku terapiju ako mi i sledeci put bude isti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje nasmejaste me posteno... :) Znam kako vam je...ja celu trudnocu nisam uopste imala zelju za sexom,ali zato cim sam dosla kuci iz bolnice......

Dobro ne bas odmah,ali drugi,treci dan...i posto je vec proslo 20-ak dana,a ja se osecam dobro,rana ne boli (nekad,pomalo),krvarenje skoro prestalo,ustvari ide mi braonkast sekret,spopadnem ti ja sinoc mm i Bozeeeee....kao da nisam milion godina.... :D Ali nije bilo problema uopste..znam da se ne savetuje pre isteka 40 dana i prve kontrole,ali ja jednostavno strajkujem vec 10 meseci,dosta je bilo :)

A i da,verujte da mi je doktorka rekla da sex ne tera vase malisane da pre napuste stomacice :D

ha haaaa kao da sebe slusam :D isto smo i mi uradili,jer nismo mogli da izdrzimo,ali bukvalno, prestalismo i da se ljubimo kao ljudi da se ne bi :izazivali: ali ja nisam izdrzala hahahaha i to mm govori ali ne smijemo jos, a ja potvrdjujem klimanjem i nastavljam po svome...sto kazes, kao da nisam godinu...

cula sam se danas sa nacelnicom, rekla mi je da ce da ubrza rezultte testova,da ne iscekujemo i nerviramo se bas toliko dugo,pa ih mozemo ocekivati u ponedeljak (molim se bogu da sve bude ok, ali mi je i ona sama rekla da kad bi joj se ucinilo da postoji nesto,da bi mi rekla...) i da dodjem u petak dapokusam da je podojim! jeeeeeeeeeeeeeej! prvi put cu svoju mrvicu da uzmem u ruke i da dodirnem, i da je poljubim, i svasta cu da joj uradim :) a mm je samo rekao :"nije fer, ti ces prva da je dotaknes" posto ce on biti na poslu :D

e sad, mozda sam off topic, ali me zanima, posto je meni poceo samo kolostrum, pa je od stresa i on otanjio, izmuzem po par kapljica, do 10ml maximum, rekli su mi da ima hippov caj za dojilje i da postoje tablete za pospjesivanje laktacije (moj kum ih je donio iz londona jednoj prijateljici, mislim da se zovu milk+), da li ih je mozda neko koristio? ima li to kod nas da se nabavi znate li?

Nanny voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam nesto.. Koliki vam je pritisak u trudnoci? Poslednja dva merenja bio mi je 140/80 pa mi je doktorka rekla da ce mi dati neku terapiju ako mi i sledeci put bude isti..

meni je moj ginekolog rekao da daje terapiju kad predje 140/90... mozda je to individualno...meni je u trudnoci bio 120/80 bukvalno,malo gore-dolje koja brojka...jednom mi je bio 100/60 i ja se stravila,a napolju je bilo 50 stepeni, i jos mi on kaze ti si super kakav su pritisak danas imale trudnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki put kad se priblizi dvanaest i krenem prema telefonu imam osecaj da cu da se slogiram,srce mi se stegne,samo sto se ne onesvestim....kad pocne da zvoni panicno krece da mi prolazi kroz glavu:Spusti slusalicu,prekini vezu!I tako svaki dan...ne znam kako da se izborim sa svim...

Evo opet dnevnog izvestaja:Una je isto,danas ima 3 kilograma.Neuroloski nema promena,stanje je isto kao i ovih dana...Pojavili su se novi problemi,jer izgleda da je doslo do aspiracije mekonijuma(sto oni nazivaju najtezom patologijom) pa stalno ima neku infekciju.Daju joj antibiotike,ali ceka se taj neki doktor koji treba da obavi pregled (sad ja mislim pluca verovatno,da proceni kakvo je stanje i ostalo)i da neke jace antibiotike da moze da iskaslje taj slajm koji ima u plucima.Sad je pitanje da li ce moci da iskaslje to,jer ipak nema razvijene reflexe jer je u inkubatoru...mislim da ce joj verovatno davati neke expektoranse jer oni ublazavaju sluz i podsticu iskasljavanje...poludecu od svega sto mi prolazi kroz glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ha haaaa kao da sebe slusam :D isto smo i mi uradili,jer nismo mogli da izdrzimo,ali bukvalno, prestalismo i da se ljubimo kao ljudi da se ne bi :izazivali: ali ja nisam izdrzala hahahaha i to mm govori ali ne smijemo jos, a ja potvrdjujem klimanjem i nastavljam po svome...sto kazes, kao da nisam godinu...

cula sam se danas sa nacelnicom, rekla mi je da ce da ubrza rezultte testova,da ne iscekujemo i nerviramo se bas toliko dugo,pa ih mozemo ocekivati u ponedeljak (molim se bogu da sve bude ok, ali mi je i ona sama rekla da kad bi joj se ucinilo da postoji nesto,da bi mi rekla...) i da dodjem u petak dapokusam da je podojim! jeeeeeeeeeeeeeej! prvi put cu svoju mrvicu da uzmem u ruke i da dodirnem, i da je poljubim, i svasta cu da joj uradim :) a mm je samo rekao :"nije fer, ti ces prva da je dotaknes" posto ce on biti na poslu :D

e sad, mozda sam off topic, ali me zanima, posto je meni poceo samo kolostrum, pa je od stresa i on otanjio, izmuzem po par kapljica, do 10ml maximum, rekli su mi da ima hippov caj za dojilje i da postoje tablete za pospjesivanje laktacije (moj kum ih je donio iz londona jednoj prijateljici, mislim da se zovu milk+), da li ih je mozda neko koristio? ima li to kod nas da se nabavi znate li?

VELIKI LJUBAC ZA ANDREU I UNU!!! Cula sam za hippov caj, to ti je mesavina biljaka, komoraca anisa i kima, one podsticu laktaciju, tako da probaj..

My happiness voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ha haaaa kao da sebe slusam :D isto smo i mi uradili,jer nismo mogli da izdrzimo,ali bukvalno, prestalismo i da se ljubimo kao ljudi da se ne bi :izazivali: ali ja nisam izdrzala hahahaha i to mm govori ali ne smijemo jos, a ja potvrdjujem klimanjem i nastavljam po svome...sto kazes, kao da nisam godinu...

cula sam se danas sa nacelnicom, rekla mi je da ce da ubrza rezultte testova,da ne iscekujemo i nerviramo se bas toliko dugo,pa ih mozemo ocekivati u ponedeljak (molim se bogu da sve bude ok, ali mi je i ona sama rekla da kad bi joj se ucinilo da postoji nesto,da bi mi rekla...) i da dodjem u petak dapokusam da je podojim! jeeeeeeeeeeeeeej! prvi put cu svoju mrvicu da uzmem u ruke i da dodirnem, i da je poljubim, i svasta cu da joj uradim :) a mm je samo rekao :"nije fer, ti ces prva da je dotaknes" posto ce on biti na poslu :D

e sad, mozda sam off topic, ali me zanima, posto je meni poceo samo kolostrum, pa je od stresa i on otanjio, izmuzem po par kapljica, do 10ml maximum, rekli su mi da ima hippov caj za dojilje i da postoje tablete za pospjesivanje laktacije (moj kum ih je donio iz londona jednoj prijateljici, mislim da se zovu milk+), da li ih je mozda neko koristio? ima li to kod nas da se nabavi znate li?

Blago tebi Marija...tvoja bebica je sve bolje i bolje i nemas pojma koliko mi je drago!Uskoro ce ona vama kuci,pazi sta ti kazem!Ja sam moju dusicu smela samo malo da pomazim po nozici kroz onaj otvor na inkubatoru,ruke su mi se tresle...veruj mi da nema toga sto moze da zameni osecaj kad dodirnes svoju bebicu...evo sad sam se setila moje Une i pocela da placem...nju mama nece jos dugo drzati u narucju.Sto se mleka tice,ne znam sta da ti kazem jer meni ide po malo,muzem se rucno jer pumpica mi nista ne izvuce...ili se bar meni cini da izlazi po malo,ali je belo,onako normalno.U pocetku mi je bilo kao neka vodica,bistro i providno,pa posle sa nekim zuckastim primesama i sad je skroz belo i normalno (kao kravlje kad vec moram da uporedim)...I da,pitaj bolje tamo u bolnici jel smes to da koristis,bas zbog toga sto je mesavina biljaka,mozda ce nesto od toga da smeta tvojoj Andrei,zbog lekova i ostalog znas,ne valja kombinovati razne biljke sa nekim lekovima,a sigurno ce ih biti u mleku posle konzumacije caja.Opet kazem da ne znam jer ne koristim te cajeve,ali ne skodi da pitas lekare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je moj ginekolog rekao da daje terapiju kad predje 140/90... mozda je to individualno...meni je u trudnoci bio 120/80 bukvalno,malo gore-dolje koja brojka...jednom mi je bio 100/60 i ja se stravila,a napolju je bilo 50 stepeni, i jos mi on kaze ti si super kakav su pritisak danas imale trudnice

Videcu sta ce mi reci u ponedeljak, evo sad mi je sveki izmerila 130/75.. ma bre ova vrucina ubija i najzdravije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Andreicu, jos malo pa ce i Una tako :wub: .

Meni je pritisak celu trudnocu oko 112/65, 115/75 samo jednom mi je gornji bio 125 i u opste se nisam dobro osecala. Ovako kad je nizak nista mi ne smeta. Puls nekad zna da mi bude visok. Za sad mi ne oticu noge, samo malo prsti na rukama, zglobovi su ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac, nemoj da se nerviras zato sto ti oni ne govore neke vazne novosti - prate oni sta se desava i vidis da svasta preduzimaju da bebici bude dobro, a tebi bi verovatno pola strucnih informacija samo zadavalo dodatnu glavobolju, kao da vec nemas dovoljno problema. Skoncentrisi se na stvari na koje mozes i moras da utices, na mleko, da se naspavas, da budes odmorna i spremna pri svakom susretu sa cerkicom! Ona ti stize u narucje, samo je pitanje vremena i strpljenja!

Pozdrav za sve,

Mi danas bili na CTGu, ovaj je poslednji koji sam imala zakazan. Sve je ok, doktorka je rekla da dodjem 28og (na termin) da uradimo opet i da me pregleda... ako do tada nista ne krene. Imala sam kontrakcije bas dok sam bila tamo, kazu sve deluje sasvim normalno. Pitala sam da li je problem sto vec duze vreme nisam bila na UZ, ona rece da nije i da se ne brinem, pokazace taj pregled sve sto treba. Pre toga sam izvadila krv, a kad sam otisla da mi uzmu bris u Dzordza Vasingtona i videla koja je guzva, samo mi je pripala muka i otisla sam sa mm na kafu! Nisam se vratila, pa ono je... straaaasno! Mislim se "ima da me porode i bez jednog papira, sta se ja koji klinac maltretiram". Kad pitaju imas li rezultate briseva, reci cu da nemam i bas me briga.

Mi veceras kupujemo kolica :) Odabrali smo ona rodelna Chicco sa osnovnom varijantom kolica + korpom/ljuljalicom + nosiljkom. Korpa i nosiljka se takodje montiraju na ram kolica, tako da je to neka 3u1 varijanta. Nosiljka i ljuljalica mi trebaju i po kuci, a nesto generalno imam poverenja u Chicco program, pa je odluka tako pala... Ako neka od vas ima iskustva sa ovim kolicima, pisite mi kakva su! :)

Vidim povela se rec o sexu. Meni je sex kao i pre trudnoce - nekad mi se, doduse, bas nece jer se osecam umorno ili se beba rita, al muzu se fala bogu uvek oce, pa se kombinujemo :lol: I pre trudnoce sam uvek od njega imala puno razumevanje za bilo koje raspolozenje, naravno i on od mene, i smatram ogromnim uspehom nase veze to sto se nista u tom smislu ni sad nije promenilo. Ponekad, kad nam se zelje ne poklope, potrazimo kompromis u masazi i mazenju, nije ni to lose :)

Drago mi je da cujem da aktivnost bebe nema veze sa priblizavanjem porodjaja. Znaci, i dalje je opcija "moze svakog trenutka da krene" otvorena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo sam cackala po profilu, nikad nisam postavljala neke slike... Pa sam napravila album i okacila svedocanstvo o svom 9. mesecu. Sad cu da procackam i vase albume pa da se prepoznamo u porodilistu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas..sva sam slogirana tek sad pijem kafu..nisam od jutros..a treba i da raduckam plus rucak da skuvam..srecom ne radim nista drugo po kuci. Imam utisak da cu se navici ovako da ne radim nikakve kucne poslove nego sve da prepustim mm, pa cu da budem lenja onda i posle :D

Dobro jutro

Nije valjda da smo mi prvi u prvoj smeni? Jeste li sve otisle u porodiliste ili spavate? Srecno danas svim zenicama koje idu na preglede, porodjaje i ostalo, javite nam se sa lepim vestima

Ja tako lose spavam, ovaj mali se po celu noc igra, nema sanse da se namestim. A i gorusica me ubi, kupila sam juce rupurut pa mi malo olaksava, ali .

Juce smo preuzeli kolica, jako su nam lepa, stabilna, cvrsta, bas smo zadovoljni :rolleyes:

Idem da skuvam kafu, kao sirocic sam ovde sama :P .

Ja spavam kao top, do 9-10, non stop mi se spava..jeste da ustajem par puta nocu da piskim i palim klimu kad mi bude vruce pa gasim, ali stvarno rano zaspim i duuuugo spavam :)

Lepa su ti kolica :)

Dobro jutro i od nas...spavali lepo, sinoc bili u setnji pa spavali kao top citavu noc:)

Milim ne brini zbog pregleda, normalni su u 9. Mesecu da se prati stanje grlica...evo ja sad idem na 2 dana ne bi li nesto pokrenuli kod mene...

Ciro nam je def. Otisla u bolnicuu...blago njoj...samo da sve prodje brzo i lagano:) i dobice lavica:)))

Ja prebacujem definitivno u device...menjam nick u GEORGINA:((

idemo danas na pregled u 6...doktor mi je dezuran u petak i nece me vise odugovlaciti...ako ne krene do petka, u petak prijem, pa mi vade sincinu kako znaju i umeju:))) bice to tezak rastanak za njega ocigledno:(

Drzimo fige za Ciru :)) A i za tebe da krene malac sto pre

Da vas pitam nesto.. Koliki vam je pritisak u trudnoci? Poslednja dva merenja bio mi je 140/80 pa mi je doktorka rekla da ce mi dati neku terapiju ako mi i sledeci put bude isti..

Meni je 120/80, 120/70..

ha haaaa kao da sebe slusam :D isto smo i mi uradili,jer nismo mogli da izdrzimo,ali bukvalno, prestalismo i da se ljubimo kao ljudi da se ne bi :izazivali: ali ja nisam izdrzala hahahaha i to mm govori ali ne smijemo jos, a ja potvrdjujem klimanjem i nastavljam po svome...sto kazes, kao da nisam godinu...

cula sam se danas sa nacelnicom, rekla mi je da ce da ubrza rezultte testova,da ne iscekujemo i nerviramo se bas toliko dugo,pa ih mozemo ocekivati u ponedeljak (molim se bogu da sve bude ok, ali mi je i ona sama rekla da kad bi joj se ucinilo da postoji nesto,da bi mi rekla...) i da dodjem u petak dapokusam da je podojim! jeeeeeeeeeeeeeej! prvi put cu svoju mrvicu da uzmem u ruke i da dodirnem, i da je poljubim, i svasta cu da joj uradim :) a mm je samo rekao :"nije fer, ti ces prva da je dotaknes" posto ce on biti na poslu :D

e sad, mozda sam off topic, ali me zanima, posto je meni poceo samo kolostrum, pa je od stresa i on otanjio, izmuzem po par kapljica, do 10ml maximum, rekli su mi da ima hippov caj za dojilje i da postoje tablete za pospjesivanje laktacije (moj kum ih je donio iz londona jednoj prijateljici, mislim da se zovu milk+), da li ih je mozda neko koristio? ima li to kod nas da se nabavi znate li?

Marija, divno, i da bude uspesno to prvo dojenje :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac, nemoj da se nerviras zato sto ti oni ne govore neke vazne novosti - prate oni sta se desava i vidis da svasta preduzimaju da bebici bude dobro, a tebi bi verovatno pola strucnih informacija samo zadavalo dodatnu glavobolju, kao da vec nemas dovoljno problema. Skoncentrisi se na stvari na koje mozes i moras da utices, na mleko, da se naspavas, da budes odmorna i spremna pri svakom susretu sa cerkicom! Ona ti stize u narucje, samo je pitanje vremena i strpljenja!

Pozdrav za sve,

Mi danas bili na CTGu, ovaj je poslednji koji sam imala zakazan. Sve je ok, doktorka je rekla da dodjem 28og (na termin) da uradimo opet i da me pregleda... ako do tada nista ne krene. Imala sam kontrakcije bas dok sam bila tamo, kazu sve deluje sasvim normalno. Pitala sam da li je problem sto vec duze vreme nisam bila na UZ, ona rece da nije i da se ne brinem, pokazace taj pregled sve sto treba. Pre toga sam izvadila krv, a kad sam otisla da mi uzmu bris u Dzordza Vasingtona i videla koja je guzva, samo mi je pripala muka i otisla sam sa mm na kafu! Nisam se vratila, pa ono je... straaaasno! Mislim se "ima da me porode i bez jednog papira, sta se ja koji klinac maltretiram". Kad pitaju imas li rezultate briseva, reci cu da nemam i bas me briga.

Mi veceras kupujemo kolica :) Odabrali smo ona rodelna Chicco sa osnovnom varijantom kolica + korpom/ljuljalicom + nosiljkom. Korpa i nosiljka se takodje montiraju na ram kolica, tako da je to neka 3u1 varijanta. Nosiljka i ljuljalica mi trebaju i po kuci, a nesto generalno imam poverenja u Chicco program, pa je odluka tako pala... Ako neka od vas ima iskustva sa ovim kolicima, pisite mi kakva su! :)

Vidim povela se rec o sexu. Meni je sex kao i pre trudnoce - nekad mi se, doduse, bas nece jer se osecam umorno ili se beba rita, al muzu se fala bogu uvek oce, pa se kombinujemo :lol: I pre trudnoce sam uvek od njega imala puno razumevanje za bilo koje raspolozenje, naravno i on od mene, i smatram ogromnim uspehom nase veze to sto se nista u tom smislu ni sad nije promenilo. Ponekad, kad nam se zelje ne poklope, potrazimo kompromis u masazi i mazenju, nije ni to lose :)

Drago mi je da cujem da aktivnost bebe nema veze sa priblizavanjem porodjaja. Znaci, i dalje je opcija "moze svakog trenutka da krene" otvorena :D

I ja sam u Dzordza Vasingtona radila briseve, i tada je bilo guzve iako sam dosla rano i mogu ti reci da je islo brzo, po dve su prozivali tako da sam za nekih pola sata zavrsila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u Dzordza Vasingtona radila briseve, i tada je bilo guzve iako sam dosla rano i mogu ti reci da je islo brzo, po dve su prozivali tako da sam za nekih pola sata zavrsila..

Zalile su se zene danas kako dolaze vec drugi ili treci put jer je u poslednje vreme padao sistem i nista nisu mogli tamo kompjuterski da zavode i valjda se zato napravio haos. Bas sam pogodila kad da dodjem, a sve me mrzelo i zato sam cekala. Mogu da probam jos sutra, recimo, pa da vidim kako ce da ide. Sve u svemu, bas je maltretiranje, a i tamo dve drvene klupe.... nekako mi pripala socrealisticka muka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pritisak ili normalan ili snizen,nikad nisam u zivotu imala povisen pritisak.

Marija i Majibebac,drzimo vam fige da uskoro budete sa vasim bebicama kuci.

Devojke,jel vodite racuna o ishrani?

Ja sam se i pre trudnoce zdravo hranila,i sad bas pazim sta jedem,al sve se plasim da negde ne pogresim.Od ribe mi je muka,pa je retko jedem a i to sto pojedem je vrlo malo,nisam ni neki ljubimac mesa ali gledam da jedem meso bar svakog drugog dana,kao i mlecne proizvode i jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa brisevi se mogu uraditi i privatno..ne bi trebalo da je nesto skupo. Naravno sto bismo placale kad imamo zdravstveno (i ja radim sve po drzavnim ukoliko je podnosljivo), ali ako je bas tako uzasna situacija, eto i to je jedno od resenja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pritisak ili normalan ili snizen,nikad nisam u zivotu imala povisen pritisak.

Marija i Majibebac,drzimo vam fige da uskoro budete sa vasim bebicama kuci.

Devojke,jel vodite racuna o ishrani?

Ja sam se i pre trudnoce zdravo hranila,i sad bas pazim sta jedem,al sve se plasim da negde ne pogresim.Od ribe mi je muka,pa je retko jedem a i to sto pojedem je vrlo malo,nisam ni neki ljubimac mesa ali gledam da jedem meso bar svakog drugog dana,kao i mlecne proizvode i jaja.

Ja sam se sad nekako opustila bas jedem sta mi se jede..naravno ne jedem bas junk food, grickalice, cips, koka kolu i to, ali ako mi se jede cokolada, uzmem, ponekad keks, sokove takodje..ali za rucak uvek nesto kuvano da bude, ili eventualno peceno..salata i voce obavezno.

NIje bas da brojim sad jel sam unela dovoljno sira, jaja, mesa i tako to, nego jedem normalno, sharoliko.

Do nedavno sam bas gledala da bude riba dva put nedeljno, beli sir, jaja i tako to, a sad ne razmisljam mnogo..jedem ajde da kazem relativno zdravo. Nije bas po ps-u, ali dobra sam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nova sam i želim sve da pozdravim evo ja sam u 30 nedelji trudnoće imam problema sa bolovima u krstima i to baš onda kad legnem da odmorim jedva se ustanem iz kreveta dali neko od vas ima takve probleme doduše imam dvoje djece ali sa njima u trudnoći mi se to nije dešavalo pozdrav! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas bolje da nisam ustajala iz kreveta. Evo tek sam se sad vratila kuci i sela da popijem konacno kafu na miru i da se smirim malo citajuci vase postove, jer se bas osecam bzveze, iscimano kao najgori kreten

Recite mi molim vas da li neka od vas planira da se poradja sa epiduralom? I kakva je procedura dobiti ga? Ja cu da poludim majke mi, jer ni od koga ne mogu da dobijem pravu informaciju. Doktorka koja je meni vodila trudnocu mi je rekla da se obratim ovima u Gradskoj bolnici, jer tamo planiram da se porodim i da ce mi oni sve lepo objasniti. Dala mi zena uput za porodiliste, upute za briseve, i sve ono sto treba da se odradi za prijem u porodiliste + doznake za firmu i otisla na godisnji odmor. rekla mi u fazonu, 'eto sve sam ti dala - kod mene vise ne moras ni da dolazis'

Ja inace u Gradskoj radim i ctg i uz. proslog puta kad sam bila na uz pitam doktora koji je tada radio za epidural, on covek rece dodjite u 36 nedelji trudnoce da vam damo upute da odradite potrebne analize. ja otisla danas opet na uz i po te upute, ali ovaj doktor koji je danas radio samo sto me nije prebio kad sam ga pitala za epidural :blink: ... neki dr Marvic, stariji covek. Samo mi je odbrusio da je on ginekolog i da to moram da vidim sa anesteziolozima a ne sa njim, i da je on protiv epidurala i da su to samo , citiram njegove reci: 'klasicni prevaranti' :blink: .. ja mu rekoh da su mi proslog puta rekli da dodjem u 36 nedelji po upute, a covek mi odbrusi: "ne znam sta su vama rekli, ja mislim da sam bio jasan' ...

...odem ti ja na salter posle uz pregleda da pitam gde da nadjem anesteziologe, rekose od 12 do 13 h na drugom spratu su tu.. odem ti ja u lokalni kafic, ne bi li ubila 2 sata cekanja do 12, da se ne bih vracala kuci jer mi se ne isplati toliko cimanje po ovoj vrucini ... ijedva docekam i tih 12, odem gore na drugi sprat i a ova zena anesteziolog u fazonu - a sto ste dosli kod mene? i to po ovakvoj vrucini? (kao da sam ja sad toliko zaludna pa se eto setam na + 38 u 9 mesecu bezveze) kao..." kakve ja veze imam s tim? (s uputima) to morate sa vasim izabranim lekarom, pa kad odradite analize onda cemo da pogledamo (sto i jeste logicno ali pricala je sa mnom kao sa retardiranim detetom da sam se u trenutku osetila totalno popišano kao najveći paćenik) samo sam joj rekla "hvala vam na vremenu" i istrčala napolje jer su suze već krenule da mi naviru... ušla sam u prvi wc i ridala tamo ko kreten neki sat vremena. E bas mi se skupilo, osecala sam se totalno iscimano danas...

ja vas sad udavi, ali eto morala sam nekome da se izjadam... i sad nemam pojma sta da radim i kome opet da se obratim? poludecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bas lepo bilo citavu trudnocu...mozda dva puta mesecno kad smo bas raspolozeni, i bas nam je bilo lepo...od ulaska u 9 kad sam mala frku sa kontrakcijama, doca nam zabranio, mm se uplasio...a sad nema sanse da ga nateram...kaze da nece da kucka malom u fontanelu:)

Joj zene kad sam vec izdrzala ovoliko, sad bih volela da ne krene do petka...tad mi je doca dezuran i moze lepo da me porodi:) ako Istok krene sutra, onda je najbezobraznija beba i dobice batine cim izadje:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zalile su se zene danas kako dolaze vec drugi ili treci put jer je u poslednje vreme padao sistem i nista nisu mogli tamo kompjuterski da zavode i valjda se zato napravio haos. Bas sam pogodila kad da dodjem, a sve me mrzelo i zato sam cekala. Mogu da probam jos sutra, recimo, pa da vidim kako ce da ide. Sve u svemu, bas je maltretiranje, a i tamo dve drvene klupe.... nekako mi pripala socrealisticka muka :lol:

Joj da, dve klupe a nigde *lada nema :) strasno.. probaj jos sutra ako ne onda mozes i privatno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.