Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Da li cete svoje bebe izvesti u setnju pre navrsenih 40 dana?

Naravno! Kad sam sa prvim detetom dosla kuci patronazna mi je rekla sutra ces ga izvesti 5min na vazduh, sutradan 10 i postepeno produzavati. Male bebe jedino ne smeju napolje kad pada kisa, jako duva vetar i kada je maglovito.

BgB i Djadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se podrazumeva sto se tice takvog vremena,mislila sam bas na letnje vreme posto cemo za koju nedelju biti mame :wub:

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rezultat mi je kod dr, zvala sam je telefonom tako da ne znam koju kolicinu bakterija imam. Posto se meni ovo desava cetvrti put (kad god da sam dosla iz bolnice) dala mi je antibiotik tako da ne brini. Sto manje lekova to je bolje, a ne kao ja partusistem, verapamil, magnezijum, mamavit i sada eritromicin i vaginalete. Muka mi je od lekova!

Znam, a pogotovu mamavit zaista moze da izazove mucnine...

Ja sam bila na antibioticima dva puta od pocetka trudnoce, imala bronhitis i svasta nesto...

Sad mi je samo frka sta ako trebaju antibiotici a nisu mi prepisani..Preptpostavljam da uzimas eritromicin...

Jeste bolje bez lekova, al najbolje bez bakterija i ostalih cudesa...

A u bolnice idemo da se lecimo al izgleda da navatamo i karakondzule tamo...

Sto se setnje tice, ja ne znam ni zasto ide mit za tih 40 dana.

Moja sveki ima trip da nista ni ne treba da kupim dok se ne porodim, a tek za setnie...

A tek sto me briga mnogooo. Ako bude bez kise i nepogoda odosmo bebac i ja jako brzo nakon porodjaja u setnju :)

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja je takva,kaze zasto da kupujem kolica i auto sediste kada ne mogu da iznosim dete pre navrsenih 40 dana,mislim se ja gospodjo u vetar da ides,ma koji im je djavo niko ih ne pita za misljenje a samo laju,isto je i za kupovinu govorila al je niko ne ferma a bogami i nece.

Fox, BgB i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma krsti se zena "sto kupujem"...pisala sam vec o tome.

Valjda da se ne rodi mrtvorodjence pa da propadnu pare :D

Aj da ne davim vise i da ne trolujem ovde sa off temom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma moja neka savije nos i cuti,tvoja to misli,moja je to i rekla -_- ,nek smo mi zive i zdrave al kad joj odalamim jednu ta nece znati na sta se sedi,i gde da se nerviram u ovo doba :D ,kao da vreme za nerviranje postoji :lol: ,bebac ce uskoro,mi spremni ko zapete puske cekamo :wub:

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, ja sad izasla malo u provod i pojedem neke tortilje sa salsa sosom, koji je ljut ljut ljuuuuut, i kad je krenuo stomak da mi igra... Evo vec je proslo 3sata bar a mene i dalje probada malo dole na trenutke kao nozem. Nisam mnogo pojela, inace obozavam ljuto, samo sam probala malo, ali izgleda da je i to malo bilo mnogo. I stvrdne mi se stomak kao kamen na trenutke. I kao da me malo boli donji deo ledja.

To za bakterije sto pricate, meni je doktorka rekla da moraju antibiotici i da bi se u drugom slucaju prenelo na bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, samo da se javim, ako me nema kasnije u toku dana znaci da je Marko napokonresio da izadje ;):rolleyes:

Jutros su me probudile lagane kontrakcije, sad cekam da vidim kako cee dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BgB mozda ljuti sos pokrene sve! Opisala si kontrakcije koje su me probudile B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhuhu, šta će ovo danas da bude, sve neke kontrakcije? :)

Kod mene još ništa, ja samo da se prijavim....

PS. I ja nameravam da bebicu izvedem čim pre, pa poludela bih 40 dana unutra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tih 40 dana vazi da se ne ide u goste kod drugih,a setnja moze,sto da ne,to je bitno i za majku i za dete, malo svezeg vazduha. Prvo nekih 5min.da se beba polako adaptira pa se sve vise produzava :) Doduse ja tih 40 dana i nisam bila nesto za goste,niti meni ko da dolazi,jer sam gledala da sto vise odmaram... Inace ko se danas poradja? Sta sam juce propustila?

Munche cestitam sa zakasjenjem :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

al kad joj odalamim jednu ta nece znati na sta se sedi,i gde da se nerviram u

sjajna recenica ja je vrrrrlo cesto koristim :D

Moja sveki je u fazonu da sve bude spremno pre porodjaja da slucajno ne bi nesto zaboravili kad beba dodje kuci ( citaj snajka joj je jaaako prgava ) Valjda zena nece da se oseca krivom ako nam nesto zafali :D

Drage moje, samo da se javim, ako me nema kasnije u toku dana znaci da je Marko napokonresio da izadje ;):rolleyes:

Jutros su me probudile lagane kontrakcije, sad cekam da vidim kako cee dalje...

Ajde Mare cekamo teee . Mian samo hrabro duso , i da sto pre izguras momka napolje !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, samo da se javim, ako me nema kasnije u toku dana znaci da je Marko napokonresio da izadje ;):rolleyes:

Jutros su me probudile lagane kontrakcije, sad cekam da vidim kako cee dalje...

Ajde Marko... :wub:

srecno Mian,da bude brzo i lagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A tek kad mi neko kaze da nesmem da perem kosu 40 dana :blink: :blink: :blink:

malagarava i Fox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sinoc bila na koncertu Djordja Davida (koliko volim tog lika) Prvi red , tik uz njega , basevi i emocije me pucaju , a oooonnnn sjajan tip , odusevio se kada je video trudnicu u 1 redu :D a ja se topim kao led na kasicici ... eh ... muza sam oterala u obliznji restoran na kafu , a ja nastavila da skacem tamo , u par navrata me stomak boluckao , reko evo pocinje kad , corak , nista ,

Iako je ovo njegov 3 koncert na koji idem prosto ne mogu da prestanem da se odusevljavam tim covekom , Moj bivsi kolega radi u organizaciji pa me je provukao do njega , tip je skroz normalan i pitam mene pa kad ti treba da se porodis reko za 2 nedelje , covek ostao :o i sve vreme si djuskala , reko normalno , on lik ostao zapanjen , onda je usledilo slikanje , caskanje ,.. Uglavnom otisla sam jako srecna kuci i po 100 put ponovila mm kako bi se odmah razvela od njega da ovaj hoce da me ozeni , mm mi je samo rekao da , da , to si pricala i za Dzeksona :D

I tako udavih vas ja i otisla skroz offf , ali sam jos uvek pod utiskom :lol:

Schveca, ljubi, takica i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A tek kad mi neko kaze da nesmem da perem kosu 40 dana :blink: :blink: :blink:

WTF??? :blink: Ovo prvi put cujem :mellow: Uh kakvih sve gluposti nema na ovom svetu <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VelNes, Đorđe David je skoro svake večeri dolazio u istu teretanu gde i ja dok sam se bavila sportom. Bio je skroz opušten i normalan, kao i svi. Jako je zgodan, to si u pravu, a dok ga nisam videla uživo, nisam imala pojma da je toliko visok. Samo smo jednom razmenili par reči, ja sam htela na neku spravu za noge, a on me zamolio da sačekam jer on ima još dve serije. Fin, kulturan, normalan momak. Ali Majkl je Majkl!

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto se kosa ne smije oprati, sta mi se moze dogoditi od malo vode? nisam cula da je nekom higijena nastetila, bas me zanimaju razlozi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaojjjj VelNes bas me nasmeja,sto kazes Ivana i ja ne znam kom je higijena nanela zlo,sta sve jos ne bi smele ccc,a zasto se beba ne vodi u goste,ja ljude i ne volim i ne znam kako ce biti kad pocnu da dolaze,da li bi bar mogla kod mojih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ko to voli Michael Jacksona??? :D I ja ga obozavam,mislim ja uglavnom slusam rock,metal,gothic muziku,ali postujem sve prave umetnike,a medju njima je i Michael. Obozavam ga :D

Magarence i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaojjjj VelNes bas me nasmeja,sto kazes Ivana i ja ne znam kom je higijena nanela zlo,sta sve jos ne bi smele ccc,a zasto se beba ne vodi u goste,ja ljude i ne volim i ne znam kako ce biti kad pocnu da dolaze,da li bi bar mogla kod mojih?

Pa kao ne valja da se ide kod svakog,prvo zbog raznih bakterija,drugo zbog stanja porodilje,jer tih 40 nedelja sluze da se porodilja oporavi,a dete ojaca. A to da li ces ici kod tvojih to je samo na tebi,mada ne vidim razlog da ne ides ako se ti i beba dobro osecate. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tooooo,meni ljudi smetaju,dave i zamaraju,sad u trudnoci imam dve drugarice koje cu bez malo da pocnem da mrzim,izbegavam da radim sve sto moze da me iznervira i ne zelim da srecem ljude koji su tu samo da mi prenose negativnu energiju k32042.png kako one lece svoje komlekse crkle dabogda uffffffffffffffffffffff

Buvie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tooooo,meni ljudi smetaju,dave i zamaraju,sad u trudnoci imam dve drugarice koje cu bez malo da pocnem da mrzim,izbegavam da radim sve sto moze da me iznervira i ne zelim da srecem ljude koji su tu samo da mi prenose negativnu energiju k32042.png kako one lece svoje komlekse crkle dabogda uffffffffffffffffffffff

Ja sam uvijek bila druzeljubiva i uzivala u druzenjima, nezamisivo mi je bilo da provedem dan bez drustva i zezancije, a sad mi nekako sve ide na zivce, ni s kim mi se neda druziti, osim s zenama koje su spremne iznositi svoja iskustva iz trudnoca i poroda, nadam se da necu takva ostati i kad rodim nego da cu se opet pretvoriti u veselu i druzeljubivu staru mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i mi javimo, sinoc bolucka sve nesto kao na pola h, i ja zaspem i evo probudim se sa istim intezitetom bola, ne verujem da moze toliko da traje, beba mi se cak i rita, i izgleda da ovo jos nece krenuti, ne znam ni ja sama vise! Nikako da kontrakcije budu jace, jel moguce da ovo moze da traje i po par dana?

POLUDECU VISE! Em sto tako iscekujem svaki sekund, ne mozes da se opustis, pa se sve brinem jel u redu, em sto me svi zovu, smaraju svaki dan pa kako si, pa kad ces, toliko sam nervozna i imam osecaj da sam vecno trudna :o odlepicuuuuuuu ako se ne porodim danas!

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sada ti svi stvaraju dodatni pritisak kad ce kad ce,kao da ti to ne iscekujes,iskljuci se,ja se na telefon ne javljam jos kad vidim ko me zove nestanem sa lica zemlje,rekla sam da mi se telefon pokvario i da ga necujem,i ako kada isti ti ljudi dodju kod mene moj telefon pocne da peva bas me briga,Ivana draga imam ja nekoliko coveka koje rado volim da vidim i sita se izrazgovaram s njima,al ove dve su rospije,uzas kako su neke zene odvratne zato ih ja i ne volim meni su muskarci oduvek bili najbolji prijatelji i oni zaista jesu iskreniji,ne zamerite ne odnosi se na vas ovo sto kazem da mrzim zene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.