Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Je l' u svim porodilištima važi ono da ne možeš da budeš otpuštena dok nisi imala stolicu?

U Betaniji te puste kuci iako nisi imala stolicu (CR). Nemaju vremena ni mesta da cekaju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je cimerka na Institutu baš za Višegradsku rekla da to važi... a tamo na Institutu su svako jutro beležile sestre da li smo išle u WC...

Tacno je da zapisuju i pitaju svako jutro,2010 i 2011 je bilo tako,ali nije tacno da ne pustaju kuci,ja sam ti primer toga,mene pustili iako nisam imala veliku nuzdu,a i nisam bila jedina koja nije imala veliku nuzdu a pustena kuci...Ja sam tamo samo piskila. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja jedva cekam da odem kuci,smoris se tamo,moras non stop da setas i setas,doduse to je dobro i za kilazu :D ja htela da idem kuci drugi dan,ali kao vazi pravilo da beba mora da ostane u bolnicu 48sati od porodjaja pa tek onda otpust ako je sve ok... Za mene su govorili kad sam se drugi put porodila kao da se nisam porodjala jer sam mogla da potrcim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li znate da li vas pred porođaj klistiraju ili stavljate čepiće?

U Bg su me klistirali i mogu reći da je odvratan osećaj, a u VŠ traže da doneseš 3 čepića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo ovde klistiraju i bas je neugodno,pogotovo sto ja imam hemoroide a oni ni malo nisu nezni :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre pet godina u Betaniji nisu hteli da puste kući dok se ne javi prva stolica. Drugi put, pre par meseci, niko me ništa nije ni pitao u vezi toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene su pre 2.5 god u Betaniji proveravali za stolicu, ali ja sam prosvercovala kafu i fino imala stolicu vec 2 dan. Bitno je da sto pre bude i stolica posle porodjaja,i rana nece popucati, mozete se slobodno napnuti :) a kad budete prvi put mokrile, obavezno radite kegelove vezbe B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre pet godina u Betaniji nisu hteli da puste kući dok se ne javi prva stolica. Drugi put, pre par meseci, niko me ništa nije ni pitao u vezi toga.

Ja sam slagala za stolicu, em je toalet u Visegradskoj bio katastrofa (da se ne lazemo redovno su ga cistili, ali sta sve zene ostavljaju za sobom...), em sam se bojala zbog rane. Kad sam izasla kuci, odmah sam resila problem sa cepicem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Vršcu i u Bg u Narodnom frontu ne puštaju dok nemaš stolicu, bar je tako bilo 2011.god

ja inace idem jako retko u wc, mozda jednom u sedam do deset dana tako da ne verujem da ce stolica biti presudna za izlazak... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' u svim porodilištima važi ono da ne možeš da budeš otpuštena dok nisi imala stolicu?

mene onda mogu drzati i 10 dana :D ako me klistiraju ja mirna bar nedelju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole me krsta. Da li se mali prasac dodatno spustio ili šta je u pitanju, ne znam, ali mi teško da stojim na nogama. Nisu kontrakcije, nego konstantna neprijatnost, kao da leđa više ne mogu da izdrže ovu "lubenicu" što nosam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole me krsta. Da li se mali prasac dodatno spustio ili šta je u pitanju, ne znam, ali mi teško da stojim na nogama. Nisu kontrakcije, nego konstantna neprijatnost, kao da leđa više ne mogu da izdrže ovu "lubenicu" što nosam.

Opa ledja bole,pa jel ce to nama neko uskoro da se porodi? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opa ledja bole,pa jel ce to nama neko uskoro da se porodi? :wub:

"Uskoro" je relativan pojam. I 5 dana je uskoro, a i nije baš tako skoro, zavisi ko gleda.... ;)

Al' sad mi je već svejedno, koji dan tamo-vamo, već stigoh pred sam kraj.

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas bili na ctg, bila je jako mirna, ici cu sutra u betaniju na ctg a taman mi radi i babica (citaj : veza) pa nek malo ubrzaju kontrakcije. Inace sam otvorena 2-3 prsta, grlic razmeksan, beba nalegla glavom, vodenjak napregnut sve spremno samo nema kontrakcija, ona je jako mirna ceo dan danas.

Eto mozda odemo sutra sa spiska, drzite mi palceve, kuckamo se B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Munche nam je sisla sa spiska :) sve najlepse od mene :*

BgB, Buvie i Munche volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na odgovoru,imala sam pogresnu informaciju,dosta njih me je ubedjivalo da u 7 ulazim kad udjem u 27 nedelju :) a sto se tice kristiranja nekoga ne stignu :) sve zavisi kako krene porodjaj i sve redom :) samo znam da je najbolje da se kod kuce sredis da te tamo ne kasape sa tupim ziletom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' u svim porodilištima važi ono da ne možeš da budeš otpuštena dok nisi imala stolicu?

u vecini da....

imam jedan savet za sve buduce mamike....

kad budete isle da piskite,najlakse ce vam biti ako to prvi put uradite prilikom tusiranja.....

Mi smo danas bili na ctg, bila je jako mirna, ici cu sutra u betaniju na ctg a taman mi radi i babica (citaj : veza) pa nek malo ubrzaju kontrakcije. Inace sam otvorena 2-3 prsta, grlic razmeksan, beba nalegla glavom, vodenjak napregnut sve spremno samo nema kontrakcija, ona je jako mirna ceo dan danas.

Eto mozda odemo sutra sa spiska, drzite mi palceve, kuckamo se B)

uskoro dobijamo novog drugara..... :wub:

Srecno....da bude brzo i lako.....

Buvie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Munche nam je sisla sa spiska :) sve najlepse od mene :*

cestitamo.... :wub:

MaliCrv i Munche volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Munche cestitke i s moje strane :wub:

Munche voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitke za Munche, valjda će uskoro da nam se javi. :wub:

Pridruzujem se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja inace idem jako retko u wc, mozda jednom u sedam do deset dana tako da ne verujem da ce stolica biti presudna za izlazak... :lol:

Šališ se ili ozbiljno? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, jel ti nisi uopste otvorena? (Mozda si napisala gore, zaboravih). Znam da ti je ispao sluzni cep.

Nisam otvorena,a sad mi se i taj braonkasti iscedak smanjio,nema toliko,cisto pomalo,ali jedva vidljivo. Na ctg juce nisam imala ni jednu kontrakciju,a danas sam imala na svakih 15 min.kontrakcije do 80. Kazu babice misle da je to to i da ce uskoro???? I ja nista ne kapiram,kao ni one da ja te kontrakcije ne osecam,zapravo me nista ne boli osim kicma malo. Vise ne znam sta je normalno! Kad sam dosla kuci setala sam,sredjivala malo nesto cisto da smanjim strah,posle sam legla i opet nista nisam osetila od tih kontrakcija,ni bolova.Cak i bebac miran skoro ceo dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To mi uopste nije jasno, kao ni tebi kao sto kazes, kako imas kontrakcije a ne osetis ih. Ja uvek pitam sta ako ne osetim kontrakcije, ali svi kazu da nema sanse da se to dogodi. Mozda jedino taj bol u ledjima koji imas moze da ti bude indikator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav lubenicama!

Kod mene status quo, jutros se digla u 6h, napravila kolače, pospremila kuhinju, sad planiram da sredim i spavaću, jer se već smaram čekajući da se desi nešto... :)

Buvie, navijamo da bebica danas stigne. Mian, takođe!

MaliCrv i mian volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas i jesmo lubenice :-) tako mi i mm kaze. Nocas oka nisam sklopila a dance arena na exitu gruva li gruva.... Kad vec ne spavam u vreme ludih zurki, bas mi je zao sto ne mogu da idem :-(

Vec dva dana pored bh kontrakcija ciji se broj sada povecao i na 15 na dan, stomak mi je stalno napet i tvrd. Kontrakciju osetim tj prepoznam kada opipam pupak koji se tada stvrdne. Malo me to brine. Zakazala sam pregled za utorak, ali me zanima jel jos koja od vas imala slicno neprekidno tvrd stomak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.