Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

e pre neko vece sam sanjala da mi se bebac rodio sa 3.300 gr na vreme pa cemo bas da vidimo koliko ce imati kad se rodi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra mi je termin,a tiker mi je podesen po menstruaciji poslednjoj... :) Imam ja jos malo vremena :lol: ,samo koliko mi je pretio prevremeni i pila sam sve one lekove,sad nista,pa mi smesno. :D

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,pomagajte!!! Meni je sinoc pukao sluzni cep i dok sam piskila kad sam se obrisala na pairu je bilo braonkasto...Evo i danas ima na ulosku,mada naravno nije to puno,a nije ni krv,ali imaaaaaaaaa!!! Kao pred kraj ciklusa. Sta sad da radim? Sta mislite jel vreme?????????

SuperStar, MaliCrv i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da mozes da se porodis u roku od nekoliko sati do 7 dana...Ali to je divnoooo,bar znas da si na korak i da ces preko reda kad se ove neckaju ^_^

MaliCrv i Maja:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,pomagajte!!! Meni je sinoc pukao sluzni cep i dok sam piskila kad sam se obrisala na pairu je bilo braonkasto...Evo i danas ima na ulosku,mada naravno nije to puno,a nije ni krv,ali imaaaaaaaaa!!! Kao pred kraj ciklusa. Sta sad da radim? Sta mislite jel vreme?????????

Sluzni čep može nekad da ispadne i nedeljama pre porođaja, to jeste jedan od predznaka porođaja, ali spram kojeg se na žalost ne može odrediti vreme kad će porođaj nastupiti, jer nekim ženama ispadne dan pred porođaj, a nekima kao što rekoh, i dve nedelje ranije.

Evo, imale smo ovde Đuđu, njoj je ispao 10-ak dana pred veliki dan... ;)

Tako da, svakako nešto se dešava, ali kad će bebica to se ne može znati.... Sad prati stanje, ako počne jače krvarenje pravac u porodilište, ili naravno ako krenu kontrakcije....

Ako si nestrpljiva kao ja, ja ti želim da to bude TO.... ;) Sve najbolje!

Maja:) i MaliCrv volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo stomaci!

za došla da se upišem u treći razred :D

vidim ovde se piše o porođaju a meni to tako dalekooo :ph34r:

al kad pogledaš, oktobar će uskoro!

elem, termin mi je 14.10. i ako nas doca nije zeznuo, dobićemo jednu malu devojčicu :D

već smo i ime izabrali i ja sad lagano počinjem da pravim spisak stvari da opremimo njen kutak i sve što nam treba kad, jelte, bebana stigne kući. :lol:

tako da sam sad skroz sluđena i u vrtlogu kolica, auto sedišta, nosiljki, dušeka, ostalih sitnica, al nadam se da ću sve to uskoro raščivijati :D

ne pribojavam se porođaja, više onog što dolazi posle, u smislu rane, mogućih problema oko dojenj i sl, al kontam da je to normalno jerbo mi je ovo prvo dete. ne znam šta me čeka :D

ali imam veliku podršku MMa tako da baš sve dobro podnosim i jako se lepo osećam :)

Ja se raspisala, treba sve ovo pročitati :lol:

ljubim vas sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala sam doktora. Kaze da dodjem sutra u bolnicu da uradimo ctg i pregled, i ako je iscedak konstantan a ne samo da je malo bilo, onda ne veruje da cu bas da cekam sedam dana. Sutra cu popodne znati. Ja se iskreno nadam da nece jos, strah me...nikako da budem spremna!!! Jos da me ostavi u bolnici da lezim do termina,pa da svisnem:( Jaooo kako me hvata panika!!! Kao da se sad u momentu sve desava. Idem da pakujem ormar i stvari za bebu da ostavim sve spremno. Kao da sam znala pa sam danas malo sredila i kucu i ves:)) A mozda izlecim nervozu tako..drugacije ne mogu....!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo stomaci!

za došla da se upišem u treći razred :D

vidim ovde se piše o porođaju a meni to tako dalekooo :ph34r:

al kad pogledaš, oktobar će uskoro!

elem, termin mi je 14.10. i ako nas doca nije zeznuo, dobićemo jednu malu devojčicu :D

već smo i ime izabrali i ja sad lagano počinjem da pravim spisak stvari da opremimo njen kutak i sve što nam treba kad, jelte, bebana stigne kući. :lol:

tako da sam sad skroz sluđena i u vrtlogu kolica, auto sedišta, nosiljki, dušeka, ostalih sitnica, al nadam se da ću sve to uskoro raščivijati :D

ne pribojavam se porođaja, više onog što dolazi posle, u smislu rane, mogućih problema oko dojenj i sl, al kontam da je to normalno jerbo mi je ovo prvo dete. ne znam šta me čeka :D

ali imam veliku podršku MMa tako da baš sve dobro podnosim i jako se lepo osećam :)

Ja se raspisala, treba sve ovo pročitati :lol:

ljubim vas sve!

Dobrodosla u treci razred draga nasa.... :)

anisoptera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja:) dobro je a je krenulo svojim tokom. Meni je ispao cep desetak dana prije i povremeno sam imala lazljivice koje nisam ni prepoznala. Kad je pukao vodenjak, sve je bilo gotovo za manje od 4 sata, sto sam bila ubijedjena da je za prvorotku nemoguce! Zato uzivaj sa trbom jos koji dan, a znaces kad dodje vrijeme.

Cure, niste fer, mene ste izgurale sa spiska, sad bi da se druzite bez mene ccc :D

Dozivjela sam sudbinu svih onih dosadnih zena, sto zapocinju recenicu sa :"nije sto je moje dijete..." :D ,ali stvarno je moja najljepsa beba na svijetu :wub::D

Nena82, BEBERON, neca79 i 13 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anisoptera, dobrodošla kod nas velikih! ;)

Majo, nek je sa srećom i bez panike, sad šta je tu je, uživaj!

Đuđa, baš mi milo zbog tebe, nadam se da lepo sikite i uživate. Kiss za obe. PS. Vreme je da menjaš avatar i tiker. ;)

Maja:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ja spadam u velike sad? Po uz sam 26+4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,bila danas kod dr-a da uzmem rezultate krvne slike.gvozdje ispod granica a kao pila sam heferol,sad moram opet i jos mi rekao da pijem kupinovo vino ali ne vise od jedne case dnevno da se ne navucem :lol: UZ mi zakazao za utorak jedva cekam :D I imam pitanje,jel se vitamin C pije kad se popije gvozdje ili kako? molim vas za odgovor :unsure:

MimaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sme kupinovo vino?Ja ga obozavam ^_^

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala sam doktora. Kaze da dodjem sutra u bolnicu da uradimo ctg i pregled, i ako je iscedak konstantan a ne samo da je malo bilo, onda ne veruje da cu bas da cekam sedam dana. Sutra cu popodne znati. Ja se iskreno nadam da nece jos, strah me...nikako da budem spremna!!! Jos da me ostavi u bolnici da lezim do termina,pa da svisnem:( Jaooo kako me hvata panika!!! Kao da se sad u momentu sve desava. Idem da pakujem ormar i stvari za bebu da ostavim sve spremno. Kao da sam znala pa sam danas malo sredila i kucu i ves:)) A mozda izlecim nervozu tako..drugacije ne mogu....!!!!

ej ej..bez nervoze, udahni duboko i polako. ako je i krenulo pre vremena nema veze, nije nista stasno, to je na kraju krajeva ono sto i cekamo, jako lep trenutak zato raduj se...i veruj mi nista spremnija neces biti za dve nedelje ;)

svejedno i Maja:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo stomaci!

za došla da se upišem u treći razred :D

vidim ovde se piše o porođaju a meni to tako dalekooo :ph34r:

al kad pogledaš, oktobar će uskoro!

elem, termin mi je 14.10. i ako nas doca nije zeznuo, dobićemo jednu malu devojčicu :D

već smo i ime izabrali i ja sad lagano počinjem da pravim spisak stvari da opremimo njen kutak i sve što nam treba kad, jelte, bebana stigne kući. :lol:

tako da sam sad skroz sluđena i u vrtlogu kolica, auto sedišta, nosiljki, dušeka, ostalih sitnica, al nadam se da ću sve to uskoro raščivijati :D

ne pribojavam se porođaja, više onog što dolazi posle, u smislu rane, mogućih problema oko dojenj i sl, al kontam da je to normalno jerbo mi je ovo prvo dete. ne znam šta me čeka :D

ali imam veliku podršku MMa tako da baš sve dobro podnosim i jako se lepo osećam :)

Ja se raspisala, treba sve ovo pročitati :lol:

ljubim vas sve!

po poslednjoj vestici i meni je to termin (ne gledaj tiker kasni ;) ) ali mi smo decak i to zasigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sme kupinovo vino?Ja ga obozavam ^_^

Sme,sme hihihihi i ja ga obozavam :D A jel zna neko kako se pije vitamin C uz gvozdje???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I imam pitanje,jel se vitamin C pije kad se popije gvozdje ili kako

Ja sam pila prvo gvozdje, pa odmah tabletu vitamina c....kazu da se tako bolje apsorbuje...

Ili ako nisu velike tablete odjednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tako pijem. Prvo tothemu i odmah zatim vitamin c i folnu kiselinu.

Fox, kad je termin, dečak ili devojka? :) Da te turnemo na spisak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Termin je po poslednjoj menstruaciji 16. 10. Ali po uz je ranije..( 12. 10.)

Decak je u pitanju i to sigurno posto sam svojim ocima videla celu aparaturu :D

Meni je krvna slika perfektna (iako ja juce kad sam je videla slognula sam se)...Al kaze doktorka da su jedno rezultati za ne-trudne zene, a drugo rezultati za trudne zene i da je sve ok...

Bebac ima 925 grama :)

VelNes, neca79, MaliCrv i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,bila danas kod dr-a da uzmem rezultate krvne slike.gvozdje ispod granica a kao pila sam heferol,sad moram opet i jos mi rekao da pijem kupinovo vino ali ne vise od jedne case dnevno da se ne navucem :lol: UZ mi zakazao za utorak jedva cekam :D I imam pitanje,jel se vitamin C pije kad se popije gvozdje ili kako? molim vas za odgovor :unsure:

I ja pijem heferol, jer sam imala gvozdje 5 a pre trudnoce 25, a posle dve nedelje uzimanja heferola sam imala opet 25 a juce sam ponovo vadila krv, sad imam 18 i rekao mi je dr da ga uzimam do kraja trudnoce, bez obzira sto ga imam dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, a kakvo vam je stanje sa eritrocitima i onim ostalim parametrima...

Meni je gvozdje 15, ali ovo ostalo vezano za crvena zrnca malo ispod...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sve ostalo ok,samo eto problem sa gvozdjem imam,ali kaze da je to normalno pred kraj trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, a kakvo vam je stanje sa eritrocitima i onim ostalim parametrima...

Meni je gvozdje 15, ali ovo ostalo vezano za crvena zrnca malo ispod...

ja imam smanjen broj trombocita, ali sad mi se malo povecao, ali je ipak manji od referentnih vrednoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vrednosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ljudi, mene tako nisko lupa bebac da me malo uhvatio i neki strah.... :wacko:

Osetim ga kad stavim ruku na prepone (!), sve se prepone izdižu i deo kod pubične kosti. Neverovatno, jako se čudno osećam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.