Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Otekla su mi stopala i prsti na rukama ali ne samo to nego se na prstima pojavili neki sitni, sitni plikici puni vode i jako svrbe, da li zna neko sta je to, a inace sam u 9 mesecu trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otekla su mi stopala i prsti na rukama ali ne samo to nego se na prstima pojavili neki sitni, sitni plikici puni vode i jako svrbe, da li zna neko sta je to, a inace sam u 9 mesecu trudnoce.

Da nisi mozda dobila zuljeve ili neke gljivice? Bolje idi kod lekara da vidis sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otekla su mi stopala i prsti na rukama ali ne samo to nego se na prstima pojavili neki sitni, sitni plikici puni vode i jako svrbe, da li zna neko sta je to, a inace sam u 9 mesecu trudnoce.

meni to lici na neku alergiju, nista drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu zuljevi, na prstima na nogama mi se pojavilo jutros, a na rukama juce. samo svrbi. i najcesce je na unutrasnjim delovima prstiju na rukama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu zuljevi, na prstima na nogama mi se pojavilo jutros, a na rukama juce. samo svrbi. i najcesce je na unutrasnjim delovima prstiju na rukama.

onda ti ostaju alergija ili gljivice...mene recimo na jednom prstu samo svrbi ovaj deo gde je jagodica prsta..ali nemam promene na kozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko se porodio danas :) ?

Opet stao spisak :)

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otekla su mi stopala i prsti na rukama ali ne samo to nego se na prstima pojavili neki sitni, sitni plikici puni vode i jako svrbe, da li zna neko sta je to, a inace sam u 9 mesecu trudnoce.

Ja sam imala po rukama ekceme, ali to negde ranije u trudnoci 20 i neka nedelja... dermatolog mi je dao kremu da mazem. Bolje idi proveri o cemu se radi s obzirom da si vec 9. mesec.

A za otecena stopala, doktorka mi je rekla da ne jedem so i sodijum, ja sam smanjila, ali nekim danima i dalje isto... Ne znam zasto. Doduse, juce sam imala manje kg na pregledu, verovatno sam izbacivanjem soli prestala toliko da zadrzavam vodu u organizmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih rekla da se MamaMjau sigurno porodila, a ni Munche nam nema ni juče ni danas.....al' nek' stoji ovako dok se ne jave.... :)

  1. MamaMjau 06.07.2013
  2. Munche 08.07.2013
  3. MimaS 11.07.2013.
  4. Buvie 11.07.2013.
  5. Mian 16.07.2013
  6. Voljena žena 17.07.2013.
  7. Ivana1985 19.07.2013
  8. VelNes 24.07.2013.
  9. BgB 24.07.2013.
  10. Maja:) 24.07.2013.
  11. blondy 27.07.2013.
  12. Djadja 02.08.2013
  13. goricakis 03.08.2013.
  14. ljubi 05.08.2013.
  15. svejedno 14.08.2013.
  16. Mihaela-Ela 16.08.2013.
  17. Cvrlee 22.08.2013.
  18. milena026 23.08.2013.
  19. Marijachi 24.08.2013.
  20. Ivanica85 24.08.2013.
  21. Nena82 25.08.2013.
  22. Mali crv 06.09.2013.
  23. Sanjabre 10.09.2013.
  24. Tangerine 15.09.2013.
  25. Magarence 03.10.2013.
  26. SuperStar 09.10.2013.
  27. Neca79 20.10.2013.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ooo pa mi sutra imamo dve u terminu :P koja ce prva? :lol:

Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ooo pa mi sutra imamo dve u terminu :P koja ce prva? :lol:

S obzirom da nepogresivo pogadjas, nek se pripreme MimaS ili Buvie :))

neca79 i Djadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas jos nista :unsure: i ja kontam da se Mamamjau uveliko porodila, pa nema vremena da se javi. Nas kad ne bude bilo povezano 2 dana sa porukama, onda nas tek obrisite B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan drustvo , kako ste mi danas,? Vidim spisak zakocio .... ajde zene javljate se , ja bih da pridjem vrhu , bar u top 5 :D

Uh ja sam pocela da naticem , sreca te se blizi termin , jutros sam prvi put osetila sta to znaci kada imas grc misica , booooli u pm. ali posto je bol nenormalno jak , trudila sam se da ga iskuliram , samim tim da vezbam za porodjaj , jer mi je nekako taj bol priblizan onom kojeg ocekujem na porodjaju :D :D :D kreten

Nego htela sam da vas pitam a vi mi se smejte slobodno .

1.Ako obucem svoju spavacicu i tako odem u porodjajnu salu da li smem da je prilikom samog cina porodjaja zadignem do stomaka da bi se manje uflekala krvlju , ili da ipak trazim njihovu da obucem ?

2. Ako vec obucem svoju spavacicu jel imam pravo da pred porodjaj tj pre nego sto odem u salu trazim njihovu ?

3 jel oni prekrivaju nekim carsafom dok lezimo na stolu ili smo svakome onako na izvolte?

4. Sta trebam da spakujem muzu da ponese sa sobom kad bude dolazio po nas u bolnicu? u nosiljku sam stavila odelce za bebu, 5 pelena i 1 svedsku , jel treba jos nesto??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan drustvo , kako ste mi danas,? Vidim spisak zakocio .... ajde zene javljate se , ja bih da pridjem vrhu , bar u top 5 :D

Uh ja sam pocela da naticem , sreca te se blizi termin , jutros sam prvi put osetila sta to znaci kada imas grc misica , booooli u pm. ali posto je bol nenormalno jak , trudila sam se da ga iskuliram , samim tim da vezbam za porodjaj , jer mi je nekako taj bol priblizan onom kojeg ocekujem na porodjaju :D :D :D kreten

Nego htela sam da vas pitam a vi mi se smejte slobodno .

1.Ako obucem svoju spavacicu i tako odem u porodjajnu salu da li smem da je prilikom samog cina porodjaja zadignem do stomaka da bi se manje uflekala krvlju , ili da ipak trazim njihovu da obucem ?

2. Ako vec obucem svoju spavacicu jel imam pravo da pred porodjaj tj pre nego sto odem u salu trazim njihovu ?

3 jel oni prekrivaju nekim carsafom dok lezimo na stolu ili smo svakome onako na izvolte?

4. Sta trebam da spakujem muzu da ponese sa sobom kad bude dolazio po nas u bolnicu? u nosiljku sam stavila odelce za bebu, 5 pelena i 1 svedsku , jel treba jos nesto??

e ovako od kako dodjes u porodiliste i u toku porodjaja nosis njihovu spavacicu,ne svoju,kasnije ili sutradan mozes da se presvuces u svoju. Ima carsav tamo na stolu,bices pokrivena... A za bebu ti treba,1pampers,vl.maramice(ako se ukaki tokom presvlacenja da oni tamo mogu da je obrisu) 2 tetra i 1 svedska pelena i odelce...to je sve...

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da nepogresivo pogadjas, nek se pripreme MimaS ili Buvie :))

Kako lako i brzo ide kad se neke druge sa spiska poradjaju,nema ih dan na forumu,a one vec mame :)^_^

Buvie, Inama i BgB volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja a kod nas u porodilistu se ne nose svedske i i tetra pelene,samo pampers i odelce,jel da i ja onda pakujem? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ovako od kako dodjes u porodiliste i u toku porodjaja nosis njihovu spavacicu,ne svoju,kasnije ili sutradan mozes da se presvuces u svoju. Ima carsav tamo na stolu,bices pokrivena... A za bebu ti treba,1pampers,vl.maramice(ako se ukaki tokom presvlacenja da oni tamo mogu da je obrisu) 2 tetra i 1 svedska pelena i odelce...to je sve...

hvala lepo sad mi je lakse :D, mislim jeste bilo glupo pitanje ali to mi je nekako ostalo nedoreceno :D Mislim nijedna mama nije pisala o tome :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nema nista od mene,ja sam Georgina... B)

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mima ne brini,nek se Neca javi da ti kaze kad ces ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se nose nase spavacice, a svakako ti oni zadignu u toku porodjaja i na indukciji spavacicu :)

Takodje ne povijaju bebe u svedske gace, samo u pampers. KOd nas vise ne nose ni vl maramice, vec tetra pelenama brisu bebe.

A za izlazak ti treba nosiljka, odelce, i pampers, i to samo 1 kolicina, ne povijaju u svedske. Tako je u NS.

Bas je opusteno kad dr idu sa spiska, a sad kad je na nas red, nikako da krene....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja a kod nas u porodilistu se ne nose svedske i i tetra pelene,samo pampers i odelce,jel da i ja onda pakujem? :mellow:

To se nosi kad beba treba da izadje iz porodilista,to je za siroki povoj, i beba je nosi narednih 5-6 meseci,sve zavisi kako dr.kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mima ne brini,nek se Neca javi da ti kaze kad ces ;) .

ona ce za sedam dana :lol: :lol: :lol:

Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih bre Neco jel mozes da ubrzas taj proces :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih bre Neco jel mozes da ubrzas taj proces :P

hahaha aj probacu za tebe preko veze B):P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa Necoooooooo... :(:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nema nista od mene,ja sam Georgina... B)

A kad je tebi termin? Pošto je po spisku sutra, a vidim na tikeru imaš još 5 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.