Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Nego kako vi spavate?Ja u poslednje vrijeme baš imam problem sa spavanjem,isto tako imam obilan sekret,znam da je ok,al mnogo smeta.A voljela bih i da odem na masažu,nego ovdje nisam našla da iko radi masažu za trudnice.Klasični saloni jednostavno-neće.

I ja imam obilan sekret,nervira me,non stop sam vlazna dole... A sto ste tice spavanja kako kad,ja sam imala skoro period ne spavanja,pa sam onda spavala lepo 2 dana i sad opet se budim nocu nekoliko puta uglavnom da idem u wc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, nije losa ideja da ponesemo svoju anesteziju, ako budu hteli da je daju. Ja sam u Visegradsku nosila svoje ampule jer mi je tako rekla doktorka, ali jedna krava od sestre koja se zadesila tu kad su mi krenuli bolovi nije htela da mi to da. Tek mi je dezurna sestra dala.

JEl ovo moguce da se uradi, tj posto citam da se nekad daje anestezija za sivenje a nekad ne, gde to ima da se kupi i sta se kupuje...Tj dodjem u apoteku i sta trazim, lidokain ili nesto posebno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle danasnjeg pregleda i svih ovih prica o sivenju,tacno mi dodje da zakazem carski. :wacko:

Spasavaj se dok jos imas vremena -_-

Marijachi,znas kako je,prva beba...Jos sam ja tezak panicar,inekcije su mi nocna mora-bukvalno,ma ni porodjaja se ne plasim toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf, devojke sto se raspisale, jadva procitah...ali hvala na korisnim informacijama i za torbu i za sivenje.

Jos nesto mozda treba da ponesete u bolnicu, to mi je moja sestra rekla a to je lanolin mast za bradavice ili AD kapi, koje je ona mazala na bradavice, jer kaze da su joj se susile skroz kad je beba sisala i da su joj pucale a kazu da to strasno boli i da neke zene prestanu da doje zbog tog bola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>

Mene je zub boleo vise nego kontrakcije.

zubobolju je tesko trpiti, al sam je istrpila mnogo puta, ako mi bude tako izdrzat cu sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako god da je sve ce mo mi roditi na kraju, neke malo lakse,neke malo teze, al najbitnije da sve u redu prodje i bez komplikacija. i zato vi sa vrha popisa pocimajte, ja bi isto na red dosla, ili cu vas sisat preko reda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, mene je uvek cela glava bolela od zuba :( A m. sam uvek imala jako bolne i onako vrlo slične kontrakcijama, samo, normalno, slabije.

Kad krenu te porođajne kontrakcije, to je bukvalno kao neka od scena iz Osmog putnika. Jezivo! Ali sigurno je i uzbudljivo jer se posle muka pojavi tvoje čedo medo :):wub:

Ja taj carski rez uopšte ne zamišljam kao neki bezbolan porođaj. Ne bih ga nikad tražila samovoljno.

ja sam isto imala jako bolne menstruacije, nista nije pomagalo, povracala sam , oblijevao me hladan znoj , tresla se, a kad me puste samo se onesvjestim ja mislim a ne zaspem, ako trudovi mogu vise od tog boliti onda ja tu bol ne mogu zamisliti, meni je bilo kao da me netko trga unutra svaki organ dio po dio. samo eto sad sam se malo odviknula, uzivam bez tog 9mj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf, devojke sto se raspisale, jadva procitah...ali hvala na korisnim informacijama i za torbu i za sivenje.

Jos nesto mozda treba da ponesete u bolnicu, to mi je moja sestra rekla a to je lanolin mast za bradavice ili AD kapi, koje je ona mazala na bradavice, jer kaze da su joj se susile skroz kad je beba sisala i da su joj pucale a kazu da to strasno boli i da neke zene prestanu da doje zbog tog bola.

Jos bolje od lanolina i AD kapi je majcino mleko,posle podoja se namaze malo kapi na bradavice i ostavi se da se osuse na vazduhu,boljeg leka nema :)

BgB, Buvie i mian volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto je Sanjabre napisala, najbolje je bradavice mlekom mazati, mada sam ja koristila i lanolin iz DM, jer njega ne moras da sapiras pre podoja, ne steti bebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad dosla s pregleda. Otvorena sam jedan prst? Koliko jos vremena imam? :)

Sta to znaci? Da mogu sutra, a moze i da saceka nedelju-dve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BgB, nista to ne mora da znaci, mozes ti ostati tako otvorena do termina, a mozes i da preguras termin, takodje moze da krene i ranije ne zna se :)

BgB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BgB kad se bebi naresi izaci ce,a da moguce je da porodjaj bude danas,sutra prekosutra,a moze i za dve nedelje,ja sam otvorena prst jos od osmog,danas i ja bila na pregledu i kazem ja doktoru da cu skoro,on ma daj ima vremena,i kad je vido kako stoje stvari :lol: kaze da znas brzo ce,na ctg idem u petak,koliko dugo traje?

BgB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim uveliko se pise o porođaju, sečenju, rani, sta je bezbolnije i lakše............. ja samo da kažem da o epiduralu vise i ne razmišljam, prošli porođaj sam htela i tražila, četiri puta su me uboli u kičmu, kopali, tražili epiduralni prostor i odustali, vratili me ponovo u predporođajnu salu da čekam prirodni porođaj, nalepili mi veliki flaster duž kičme i to je bilo to................jedno bolno iskustvo sa epiduralom mi je bilo sasvim dovoljno, treći porođaj nadam se da će ići i lakše i brže ali ko zna.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaa ok, ja sam mislila to kad krene, gotovo je :)... Trebace mi jos bar nedelju dana da sve spremim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila otvorena jedan prst jos od sedmog meseca,pa sad vise nisam uopste. :blink: Mislim da cu biti trudna kao slon,dve godine. :lol:

Djadja,meni ctg obicno traje 10-15 minuta,sad mislim da to sve zavisi kako gde. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al ste me isprepadali sa tim sivanjem sad :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali crv ne se sekiraj nije to toliko strasno :D Ja veceras idem kod dr.po rezultate krvne slike,nadam se da mi je gvozdje dobro da ne moram da pijem ponovo heferol... i onda sam do ulaska u 9.mesec zavrsila sa odlaskom kod doktora ^_^

MaliCrv voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad bila na ctg-u i na UZ.

Ctg, za razliku od ponedeljka, ne očitava nikakve kontrakcije :blink: , na UZ dovoljna količina plodove vode, bebac je dobro, banja se, ima 4 kg, i ne pokazuje nameru da izađe :blink:

A ja već mislila u ponedeljak nakon onih kontrakcija i ručnog pregleda da ću da preskočim spisak, sad već gubim nadu da ću se ikad poroditi... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno imas jos nedelju dana fore do kraja termina :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno kod nas dve ce biti mrtva trka :lol: bebci uzivaju i bas ih briga sto bi mi hteli da oni izadju!

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno imas jos nedelju dana fore do kraja termina :lol:

Znam, ali ja sam se sve nadala da će ranije pošto je već velik beban, a bio je velik glavonja i pre tri nedelje, treba to izgurati... ;)

A on baš navalio da ostane što duže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, nije losa ideja da ponesemo svoju anesteziju, ako budu hteli da je daju. Ja sam u Visegradsku nosila svoje ampule jer mi je tako rekla doktorka, ali jedna krava od sestre koja se zadesila tu kad su mi krenuli bolovi nije htela da mi to da. Tek mi je dezurna sestra dala.

JEl ovo moguce da se uradi, tj posto citam da se nekad daje anestezija za sivenje a nekad ne, gde to ima da se kupi i sta se kupuje...Tj dodjem u apoteku i sta trazim, lidokain ili nesto posebno :D

Boze sacuvaj..pa sta joj znaci da nece da ti da koza jedna...da li bi cerki svojoj dala sunce joj njeno (to je blaza varijanta psovke pa po volji izaberite koju zelite da procitate :lol: :lol: :lol: )

inace, kada sam se poradjala, davno bese, i kad sam jedva iskukala pola anestezije pitali su pa sto niste sami kupili i doneli tako da kapiram da moze. samo na vreme treba pitati, pre odlaska na porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila otvorena jedan prst jos od sedmog meseca,pa sad vise nisam uopste. :blink: Mislim da cu biti trudna kao slon,dve godine. :lol:

Djadja,meni ctg obicno traje 10-15 minuta,sad mislim da to sve zavisi kako gde. :)

hahahah opusti se..od devera zena je od otvaranja 1 prst do 8 prstiju cekala 4 sata..tako da je sve individualno...

MimaS i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, Neco, da ti znaš šta je ona meni sve radila... Toliko mi je žao što nisam imala pri ruci ricinus da joj roknem u kafu... Ona ili nije znala da imam vezu i ko mi je veza (žalosno da ti u ovoj j.b.noj zemlji sa ANESTEZIJU treba veza! A samo sam zbog toga promenila bolnicu jer u Betaniji nisu planirali da mi daju anesteziju za reviziju) ili se namerno ponašala tako, đubre jedno... Još mi odzvanjaju u ušima njene nadmene reči iznad mog kreveta: "Što sad plačeš? Nema sad plakanja!" kao da sam ja iz hira i samovolje došla na prekid trudnoće! Ali ja uvek kažem, život je dug, ima ona kad da popije taj ricinus... I nju će možda jednom neko da otkrije dok bude povraćala u najgorim bolovima na hladnoći i pokrije džakom za đubre da ne ufleka skupocenu bolničku posteljinu mokru od njene sopstvene krvi... koju opet neće hteti da joj promene... Ili će to da oseti ne na svojoj koži nego na svojoj ćerki ako je onako nedoj.b.na ikad bude imala... Ja verujem da te uvek negde sačeka nešto što si drugima radio... Surovo čudovište je ta sestra bila. Sećam je se jako dobro, imam kad da je podsetim kakvo je đubre bila prema pacijentkinji u najvećim mukama.

slazem se sa svim sto si rekla, svakoga saceka kad se najmanje nadas i tamo gde najvise boli...sad glavu gore ne misli na debila i raspitaj se na vreme za anestezije ovde imaju li, daju li i ako ne da li mozes svoju da donese. lepo neka kazu i koja treba i posle nema frke...

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko se porodio danas :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.