Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja se uzasavam zenskih lekara ali samo zbog loseg iskustva sa njima sto ne znaci da je sa svima takav slucaj,meni su muskarci kao lekari fenomenalni isto ima i onoh losih,ali su pazljiviji,dok su zene nekako odbojne,iskomlpeksirane i kao zene ne znaju da te saslusaju i da ti pomognu.

Sto kazes Ivana ne znas sta te je snaslo a oni ne gledaju gde udaraju,i kod usivanja i vadjenja posteljice ima da napomenem da ih djavo ne vara da ne izvade sve i prekontrolisu,ja sa svojim lekarom imam super odnos tako da se nadam da cu proci koloko toliko kako treba,nadam se i sve ostale drage moje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja CESTITAM od srca! :wub:

U Visegradskoj rade epiziotomiju skoro svakoj prvorotki. Samo seckanje ne boli. Mene su usivali bez lokalne anestezije. E sad, ja sam imala samo dva sava pa je dr (inace nas prijatelj) bio u fazonu, da dok on meni da anesteziju to je jedan ubod, a ovako imam dva. Veoma je neprijatno, nekako pecka, ali ja sam tada drzala bebu pa sam bila hipnotisana. :)

svejedno i BgB volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve se to prezivi,a kolicina anestezije zavisi koliko su te secnuli,koliko si se pocepala itd.Mislim nije to bas toliko strasno,jeste neprijatno i pomalo bolno ali nije strasno i ne traje dugo,par minuta,najvise 5min...mozda izgleda kao vecnost,ali posle mozete da odmarate :D

BgB i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo bih zato ja epidural,ubodu te jednom i ne osetis secenje,usivanje,ne razmisljas da li ce da ti rade reviziju itd.Kontrakcije bih izdrzala ali ovoga se jezim!

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, da se javimo. Bili na ctg-u, nema nista...dr me pregledala i kaze nece skoro skroz je visoko :unsure:

rece vidimo se u utorak, jer neveruje da ce pre :huh:

Kazem ja mm sad cemo da ga teramo napolje B) prvo pocinjemo sa krecenjem (moje aktivno ucesce) mislili smo

samo sobu, ali sad ce biti sve....a u medju vremenu hm,hm, ako cove izdrzi taj tempo, jer treba i da radi :ph34r:

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo bih zato ja epidural,ubodu te jednom i ne osetis secenje,usivanje,ne razmisljas da li ce da ti rade reviziju itd.Kontrakcije bih izdrzala ali ovoga se jezim!

I ja bi epidural, ali zbog kontrakcija i sto ti kazes da ne razmisljam sta ako bude revizije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se samo nadam da ovdje nije rutina onako sjeckat nas na porodu kao dolje, eto jer kao usput naleti vidi zena radja, pa eto daj da je sjecnem, tako ja to dozivljavam , grozno. i nadam se ako bude bas previse neizdrzljivo da cu uspjet dobit epidural.voljela bi ja prirodno ako se da izdrzati, al ako je bas preveliko mucenje-daj mi olaksajte kako znate, na kraju visemi muka od tog prirodno je prirodno, a svi koji to kazu ni zub bez anestezije nece da poprave, prije je ovako, prije je onako, kao da i moja baka nebi uzela anesteziju da je imala tada, zato mi muka od tih prica. zasto da ti porod ostane kao horor ako moze u ljepsem sjecanju.

MaliCrv voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih isto epidural, ali posto idem na Zvezdaru ne nadam se previse... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ta epiziotomija nije nesto strasna, u poredjenju sa indukcijom npr ! Ali bitno j ej da je urade odmah, dok su misici zagrejani od porodjaja, i tad manje boli. A svakako je mnogo bolje da te secnu nego da popucas u svakom slucaju.

Djadja i BgB volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kuci, sikimo. Reckanje ne boli uoprte, ali sivenje... Kao da su me sili bodljikavom zicom pod niskim strujnim naponom, a dobila sam lokalnu, i nisu cekali, sili su odmah. To mi je najgore bilo. A pregled pred izlazak iz bolnice me je boleo da sam plakala naglas 3 minute, a rodila sam da se nisam javila. I rana bas boli. Al' proce...

Buvie, Nena82, ljubi i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se samo nadam da ovdje nije rutina onako sjeckat nas na porodu kao dolje, eto jer kao usput naleti vidi zena radja, pa eto daj da je sjecnem, tako ja to dozivljavam , grozno. i nadam se ako bude bas previse neizdrzljivo da cu uspjet dobit epidural.voljela bi ja prirodno ako se da izdrzati, al ako je bas preveliko mucenje-daj mi olaksajte kako znate, na kraju visemi muka od tog prirodno je prirodno, a svi koji to kazu ni zub bez anestezije nece da poprave, prije je ovako, prije je onako, kao da i moja baka nebi uzela anesteziju da je imala tada, zato mi muka od tih prica. zasto da ti porod ostane kao horor ako moze u ljepsem sjecanju.

Pa vadjenje zuba nije prirodno :lol: Ma opusteno zene,nije bas tooolikooo strasno... Mislite pozitivno,sve smo to prosle i prezivele i nase mame i babe, pa cete i vi :D

nasha, Djadja, mian i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vadjenje zuba nije prirodno :lol: Ma opusteno zene,nije bas tooolikooo strasno... Mislite pozitivno,sve smo to prosle i prezivele i nase mame i babe, pa cete i vi :D

usporedjujem kako oni ni zub nebi popravili bez anestezije sto puno manje boli, al ce inzistirati kako netko treba prirodno roditi bez anestezije, to je bas ironicno po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nemojte sad zbog ovoga da mi odugovlacite sa porodjajem,treba spisak da se pomera :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kuci, sikimo. Reckanje ne boli uoprte, ali sivenje... Kao da su me sili bodljikavom zicom pod niskim strujnim naponom, a dobila sam lokalnu, i nisu cekali, sili su odmah. To mi je najgore bilo. A pregled pred izlazak iz bolnice me je boleo da sam plakala naglas 3 minute, a rodila sam da se nisam javila. I rana bas boli. Al' proce...

Vazno da ste vi kod kuce, a sve ce proci za koju nedelju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim, znam da za šivenje ne ide totalna, ali ako se budu štekali za lokalnu, ne znam da li ću moći na stisnem zube...

pa mozemo da se raspitamo u porodilistu pre porodjaja pa ako moze da kupimo i ponesemo ako nemaju...stvarno mi je divljacki da u 21.veku nemaju lokalnu anesteziju za usivanje...

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ta lokalna anestezija ne pomaže mnogo,zašto ne znam,al znam da kao da mi je nisu ni dali.Malo je neprijatno,zavisi koliko ima konaca.A čini mi se da svaku prvorotku secnu,mada što kaže neko bolje i to nego da žena popuca.Meni je najgore to šivenje,i poslije zarastanje rane,jer sve moraš da paziš kako sediš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto je gore da zena popuca? Mene su prvi put sekli, i posle sam umirala dok su me usivali, a drugi put me nisu sekli vec sam malo pukla i nisam ni osetila kad su me sili (mada sam odskakivala od stola, ali to je bio neki refleks, nije me nesto posebno bolelo). E sad mozda je do toga sto su mi prvi put dali neku anesteziju koja nista nije ubila bol, a drugi put u Svici su mi prvo natapkali anesteziju na mesto gde su me posle bocnuli, da ne bih ni taj ubod prave anestezije osetila, milina :rolleyes: I ta anestezija je funkcionisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ta lokalna anestezija ne pomaže mnogo,zašto ne znam,al znam da kao da mi je nisu ni dali.Malo je neprijatno,zavisi koliko ima konaca.A čini mi se da svaku prvorotku secnu,mada što kaže neko bolje i to nego da žena popuca.Meni je najgore to šivenje,i poslije zarastanje rane,jer sve moraš da paziš kako sediš. :)

ja samo znam da moja mama ima troje dece. ja sam najstarija. prve dve trudnoce nisu je sekli jer je imala divnu babicu koja je sve od sebe dala da se lepo porodi bez pucanja i secenja, oba puta je ista poradjala...a sa trecim detetom je bila neka nadrndana i nista joj nije pomogla da je rasiri malo i pukla je do guze skroz...a najmanje se tada ugojila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguce da manje boli rana od carskog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao SuperStar,nemoj se opterećivati,vjeruj mi sve će to proći.Sve što više čitaš negativna iskustva sebi više navlačiš nervozu.Sjećam se sebe u prvoj trudnoći,bila sam non stop u čitanju iskustava,pa spontani u svim fazama trudnoće,pa što je beba mirna što se n epomera.Pokušaj da se skoncentrišeš na bebeće stvari,dojenje,pelene,krevetić,tako te sitnice :)

Magarence, mian, SuperStar i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle danasnjeg pregleda i svih ovih prica o sivenju,tacno mi dodje da zakazem carski. :wacko:

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bol je subjektivna stvar,svi mi imamo različit prag bola.Al ono što je najbitnije je da ne paničite,disanje je jako važno.Što više kiseonika dopremaš materici manje boli,al sve to prođe.Meni je iskreno bilo bitnije da se više informišem o dojenju,a ja sam se samo skoncentrisala na porođaj.Najveće muke su me zato snašle posle porođaja.Takođe me uhvatio taj nalet hormona,koje sam negirala svesno i nesvesno,a bila sam toliko osjetljiva i samodestruktivna da je to strašno.Jedva sam se izvukla iz nekog vrtloga istih misli,tjeskobe,zato najbolje se psihički pripremiti za taj deo-posle porođaja,o bebama,dojenju,i tako,veselije će prolaziti dani a bićete i spremnije.

Voljena žena, mian i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke a da prestanemo da pricamo o pucanju i usivanju,poplasismo devojke pa nece hteti da se poradjaju :D kao sto rekoh usivanje i secenje nije toliko strasno,samo mislite pozitivno i sve je ce biti ok :wub:

mian voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle danasnjeg pregleda i svih ovih prica o sivenju,tacno mi dodje da zakazem carski. :wacko:

Veruj mi, isto boli i jedan i drugi porođaj. Prirodni pre samog porođaja, a carski nakon. Kod carskog se indukcija prima 24-48h nakon porođaja. Ja sam imala utisak da tek treba da se porodim koliko me je bolelo kontrahovanje sečene materice.

Sve to brzo prođe, i bolovi od jednog i bolovi od drugog. Najbitnije je da beba dođe bezbedno na svet.

Voljena žena, mian i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego kako vi spavate?Ja u poslednje vrijeme baš imam problem sa spavanjem,isto tako imam obilan sekret,znam da je ok,al mnogo smeta.A voljela bih i da odem na masažu,nego ovdje nisam našla da iko radi masažu za trudnice.Klasični saloni jednostavno-neće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.