Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

a jel moraju da zaviruju i ceprkaju...mogu li samo ctg i uz da ti rade?

a ne znam, mene je moj ginekolog do sad svaki put pregledao i ginekoloski i ultrazvukom jos od pocetka trudnoce, ginekoloski pregleda jel dolje sve zatvoreno i to, a sad pred kraj trudnoce sumnjam da se moze to izbjeci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj taj iscjedak mene cijelu trudnocu zivcira, pojaca se jos vise ako se krecem, zato sam cijelu trudnocu na dnevnim uloscima inace mi nebi nijedna intima napripravljala donjeg vesa

Bas tako,i ja celu trudnocu nosim dnevne uloske,izludjuje me to...Da izdrzim jos mesec i po dana pa nece toga vise biti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel moraju da zaviruju i ceprkaju...mogu li samo ctg i uz da ti rade?

Mora ceprkanje da bi videli da li je otvorena i da li ce skoro,to je neizbezno :D Uh mrzim ta ceprkanja :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ne znam, mene je moj ginekolog do sad svaki put pregledao i ginekoloski i ultrazvukom jos od pocetka trudnoce, ginekoloski pregleda jel dolje sve zatvoreno i to, a sad pred kraj trudnoce sumnjam da se moze to izbjeci

A sto su te ceprkali celu trudnocu??? To i nije preporucljivo,kod nas ginekoloski pregledaju u pocetku trudnoce i na kraju,ovako nista ne diraju ukoliko nema nekog rizika ili slicno,a pogotovo tad izbegavaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mora ceprkanje da bi videli da li je otvorena i da li ce skoro,to je neizbezno :D Uh mrzim ta ceprkanja :angry:

mene je dr kod koje sam isla prosle nedelje pregledala posle duzeg vremena jer sam je zamolila da proveri grlic, i iskreno nisam ni osetila kad je zena ruku zavukla. toliko je bila nezna i toliko je sve polako pogledala da sam se odusevila. svaka joj cast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je dr kod koje sam isla prosle nedelje pregledala posle duzeg vremena jer sam je zamolila da proveri grlic, i iskreno nisam ni osetila kad je zena ruku zavukla. toliko je bila nezna i toliko je sve polako pogledala da sam se odusevila. svaka joj cast.

E blago tebi... Mene kad je pregledao moj bivsi gin. kod kog sam vodila predhodne dve trudnoce je isto bio ok,jeste bolelo ali nista strasno,ali zato na porodjaju :angry: Bukvalno su me rucno silovali :angry: Videcu pred kraj trudnoce kakav je ovaj kod koga sad vodim trudnocu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas.. Jos se nista konkretno ne desava.. :mellow: Malo me od jutros kao bolucka stomak, kao da trebam dobiti ali skoro da i ne osjetim te bolove.. Idemo sutra opet kod dr da nas pregleda, ako ne bi sta iskrslo.. :) Tek sutra ce da me rucno pregleda, jer otkako sam usla u deveti mjesec nije nikako, a inace je cijelu trudnocu svaki put "cackao" da vidi jel sve ok, nije mi smetalo, jer mu vjerujem i kontam da ne bi to radio ako moze naskoditi bebi.. Danas sam nervozna i neraspolozena za zivot, cak mi malo i muka nekakva.. jooooj :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E blago tebi... Mene kad je pregledao moj bivsi gin. kod kog sam vodila predhodne dve trudnoce je isto bio ok,jeste bolelo ali nista strasno,ali zato na porodjaju :angry: Bukvalno su me rucno silovali :angry: Videcu pred kraj trudnoce kakav je ovaj kod koga sad vodim trudnocu :)

meni nikad nije bilo jasni da mogu takvi biti, zar ni malo ljudskosti u sebi nemaju...pa nismo lutke na naduvavanje...kreteni :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas.. Jos se nista konkretno ne desava.. :mellow: Malo me od jutros kao bolucka stomak, kao da trebam dobiti ali skoro da i ne osjetim te bolove.. Idemo sutra opet kod dr da nas pregleda, ako ne bi sta iskrslo.. :) Tek sutra ce da me rucno pregleda, jer otkako sam usla u deveti mjesec nije nikako, a inace je cijelu trudnocu svaki put "cackao" da vidi jel sve ok, nije mi smetalo, jer mu vjerujem i kontam da ne bi to radio ako moze naskoditi bebi.. Danas sam nervozna i neraspolozena za zivot, cak mi malo i muka nekakva.. jooooj :wacko:

Munche sad ce to jos malo izdrzi...daj boze da te i ne boli jako i da brzo sve prodje kad krene...a vreme je vidis i sama kakvo.

ja sam morala da jedem lubenicu i popijem malo mleka ne bih li proterala ovaj beton iz sebe :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni nikad nije bilo jasni da mogu takvi biti, zar ni malo ljudskosti u sebi nemaju...pa nismo lutke na naduvavanje...kreteni :angry:

Bas tako,manijaci jedni i to non stop,jedna babica,druga babica,jedan doktor,drugi doktor... :angry: E zato sad idem pred kraj pa makar se poradjala u kolima :D

MimaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pocetka trudnoce ovo je najgora noc nisam spavala,stomak me je boleo ne znam zasto,na svako okretanje me boli nisko i ovaj trougao boli i na dodir jel jos neko muci tu muku?

Munche voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene moj dr nije do sestog meseca rucno pregledao,kaze da to ne valja da se radi,posle toga je par puta,kad sam lezala u bolnici i od kad sam izasla dva puta samo. Al je uvek nezan. :D Mlad covek,ima obzira. :P Bas sutra idem na ctg,ne znam da li ce me pregledati...

Ja juce se pokupila i otisla sa mm na kanal malo da se osuncam popodne,dosadilo mi da sedim kuci i cekam da se porodim. :lol: Danas me boli jace nego ovih dana,al nista alarmantno...Ne mogu viseeeeeee.... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto su te ceprkali celu trudnocu??? To i nije preporucljivo,kod nas ginekoloski pregledaju u pocetku trudnoce i na kraju,ovako nista ne diraju ukoliko nema nekog rizika ili slicno,a pogotovo tad izbegavaju...

a ne znam, kod njeg je to praksa valjda, jer svaki put mi uzima i uzorak da vidi ima li gljivica i bakterija, nije mi to smetalo, al sad pred kraj trudnoce mi je malo bolnije, ne znam zasto sad kad se otvaram umjesto da bude sire imam osjecaj da je uze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ne znam, mene je moj ginekolog do sad svaki put pregledao i ginekoloski i ultrazvukom jos od pocetka trudnoce, ginekoloski pregleda jel dolje sve zatvoreno i to, a sad pred kraj trudnoce sumnjam da se moze to izbjeci

Mene jednom na pocetku, jednom u bolnici u 24-25. nedelji kad sam mislila da mi curi plodova voda i sad je krenula ponovo u 37-oj, mislim da ce do kraja svake nedelje da me pregleda da vidi da li sam otvorena. Sutra mi je pregled pa cu znati.

Inace, vise me je bolelo pretprosle nedelje kad mi je uzimala bris, nego sam pregled. Bas sam se iznenadila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene jednom na pocetku, jednom u bolnici u 24-25. nedelji kad sam mislila da mi curi plodova voda i sad je krenula ponovo u 37-oj, mislim da ce do kraja svake nedelje da me pregleda da vidi da li sam otvorena. Sutra mi je pregled pa cu znati.

Inace, vise me je bolelo pretprosle nedelje kad mi je uzimala bris, nego sam pregled. Bas sam se iznenadila.

iskreno meni je cak draze da me pregleda , osjecam se sigurnije, a do sad mi nije nastetilo, cak sam jednom imala malo glivica i dao mi tri vaginalete i rijesila to i ostatak trudnoce bez ijedne upale ili gljivicne infekcije, ma niceg, zato ne vjerujem bas da se tako lako moze nesto unijeti ako je ginekolog cist i precizan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja cestitam! Super si prosla....nebrini krenuce imleko, samo ti stavljaj Aniku na siku! :wub:

Ja sam juce jela jagnjetinu, ali nema jos nista.

MaliCrv i BgB volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je danas prvi put pregledala ručno otkad sam trudna, pa bogami nije bilo prijatno, iako je moja dr jako ljubazna i nežna.

Ima li još koja od vas da je otvorena (ja sam prsti i po) i da ima kontrakcije na ctg-u, šta su vam rekli?

Moja dr kaže da je moguće da neću dočekati termin, ali da kod nekih žena otvaranje ide dosta sporije, pa sve može i ne mora da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja dr nevoli mnogo da cacka, pogleda na pocetku i na kraju...sad me jos nije gledala, sutra idem na ctg, pa cemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je danas prvi put pregledala ručno otkad sam trudna, pa bogami nije bilo prijatno, iako je moja dr jako ljubazna i nežna.

Ima li još koja od vas da je otvorena (ja sam prsti i po) i da ima kontrakcije na ctg-u, šta su vam rekli?

Moja dr kaže da je moguće da neću dočekati termin, ali da kod nekih žena otvaranje ide dosta sporije, pa sve može i ne mora da bude.

ja sam prije dva i pol tjedna bila otvorena malo, prst i ctg mi je ocitao kontrakcije, tj. ginic mi je tako rekao ja se ne razumim u to, inace mi je i rekao da je beba se dosta spustila da bi moglo prije termina, pa evo jos nista, sad mi se jos cini da cu i prenjet. tko ce to znati, kad bebica odluci to je to, tesko ce nam netko tocan dan prognozirati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas da se javimo, danas idem na ctg i trazicu da me i pregleda jer me sve nesto bolucka i juce, i danas jos cesce i ledja i dole stomak. Mozda i krece :)

mian, BgB, MaliCrv i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena ti bas hoces preko reda ;):D To sto si otvorena nemora nista da znaci, ali ako imas kontrakcije onda polako krece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je danas prvi put pregledala ručno otkad sam trudna, pa bogami nije bilo prijatno, iako je moja dr jako ljubazna i nežna.

Ima li još koja od vas da je otvorena (ja sam prsti i po) i da ima kontrakcije na ctg-u, šta su vam rekli?

Moja dr kaže da je moguće da neću dočekati termin, ali da kod nekih žena otvaranje ide dosta sporije, pa sve može i ne mora da bude.

Pa sve zavisi koliko se brzo otvaras,ali sobzirom da si prvorotka...ne znam,ja kad sam otisla kod dr-a u prvoj trudnoci na dan termina i kad me pregledao bila sam 3 prsta otvorena, i tek tad ides u bolnicu,sve ispod toga vracaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam prije dva i pol tjedna bila otvorena malo, prst i ctg mi je ocitao kontrakcije, tj. ginic mi je tako rekao ja se ne razumim u to, inace mi je i rekao da je beba se dosta spustila da bi moglo prije termina, pa evo jos nista, sad mi se jos cini da cu i prenjet. tko ce to znati, kad bebica odluci to je to, tesko ce nam netko tocan dan prognozirati ;)

Voljena ti bas hoces preko reda ;):D To sto si otvorena nemora nista da znaci, ali ako imas kontrakcije onda polako krece!

Da znaš da se ne bih bunila da malo preskočim red, ali što reče Ivana1985, kako bebica odluči ;)....Sad smo svakako tu već na koji dan pred kraj....ili početak, kako se uzme ;):):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znaš da se ne bih bunila da malo preskočim red, ali što reče Ivana1985, kako bebica odluči ;)....Sad smo svakako tu već na koji dan pred kraj....ili početak, kako se uzme ;):):wub:

a sad kako stvari stoje gotovo svaki dan bi trebala po jedna radjat, al jos ne pomicemo ubrzano, kad nas odjednom 5 rodi isti dan, bit ce veselo ;) ja jedva cekam da pocme, i nije me ni strah (prva trudnoca), ne znam sta me ceka, cijela sam neka pozitivna da cu roditi skoro bezbolno i brzo bez ikakvih komplikacija, haha imam bas velika ocekivanja, mora da ce me dosta tog razocarat,al sam punim pozitivno usmjerena;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sad kako stvari stoje gotovo svaki dan bi trebala po jedna radjat, al jos ne pomicemo ubrzano, kad nas odjednom 5 rodi isti dan, bit ce veselo ;) ja jedva cekam da pocme, i nije me ni strah (prva trudnoca), ne znam sta me ceka, cijela sam neka pozitivna da cu roditi skoro bezbolno i brzo bez ikakvih komplikacija, haha imam bas velika ocekivanja, mora da ce me dosta tog razocarat,al sam punim pozitivno usmjerena;)

Ma tako i treba da razmisljas,i ja sam tako razmisljala i super sam prosla,isla sam na porodjaje skroz opustena i smirena. Znas onaj citat: "Kakve su ti misli,takav ti je zivot" , zato samo opusteno i pozitivno :D

BgB, Ivana1985 i Voljena žena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.