Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ljudi, ja sam danas imala nesto sto lici na kontrakcije :( Po uz sam 26+4...

Bol na svakih 7-8 minuta, traje nekih 20 sekundi, kao da me steze stomak pa popusta tj kao da mi se uvrce stomak, donji deo stomaka pogotovu desna strana...i reflektuje se na desnu nogu.

Sad je prestalo skroz, trajalo je sve ukupno nekih sat vremena...

Jel neko to imao?

Da stavljam utrogestan, jel moze da skodi na svoju ruku ako ga stavljam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine je spominjala, ja mislim.... Neko Afroditino mleko, valjda od badema :unsure:

Nemaju više to mleko koje sam ja koristila od badema i aloje, ali imaju ovo, takođe fantastično http://kozmetikaafrodita.rs/negatela/mlekazatelo/121/9941---aloa-vera-losion-za-telo-400-ml.html sa efektom leda. :)

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, to su BH kontrakcije, taman ti je i vreme za njih. Sve je u redu. Ne treba ti utrogestan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto onda bole ovako ako su lazne :ph34r: Kao da treba da dobijem...

Sad vec pocinjem da osecam trudnocu: tesko disem, ne mogu da jedem jer mi se stalno povraca od pritiska na zeludac, otecene noge, tesko spavam, jos i ovo... :rolleyes:

MaliCrv i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla u treći trimestar, draga.

MimaS, MaliCrv, Munche i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala devojke, hocu da ohladim stopala i zglobove, hladna voda mi nije dovoljna, treba mi produzeni efekat

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno, garantujem da ćeš ovim biti zadovoljna! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala devojke, hocu da ohladim stopala i zglobove, hladna voda mi nije dovoljna, treba mi produzeni efekat

:)

Ja ih namazem konjskim gelom, mislim da imas da kupis u DM-u. On bas hladi.

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, ja sam danas imala nesto sto lici na kontrakcije :( Po uz sam 26+4...

Bol na svakih 7-8 minuta, traje nekih 20 sekundi, kao da me steze stomak pa popusta tj kao da mi se uvrce stomak, donji deo stomaka pogotovu desna strana...i reflektuje se na desnu nogu.

Sad je prestalo skroz, trajalo je sve ukupno nekih sat vremena...

Jel neko to imao?

Da stavljam utrogestan, jel moze da skodi na svoju ruku ako ga stavljam?

Ne smeju da traju duze od sat vremena,ukoliko se to desi obavezno se javi dr-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne smeju da traju duze od sat vremena,ukoliko se to desi obavezno se javi dr-u.

e to nisam znala...trajale su oko 45-55 minuta, sad je prestalo...

Vidim da sam zrela za 3. trimestar...

A sto se tice hladjenja nogu, posto imam bolove ja mazem ben gay mast i na noge i na ledja. Sledeca dva sata i vise osecam onako hladnjikavo...Ranije sam koristila konjsku mast (balzam) ali meni to dejstvo nije dovoljno jako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

preforsirala sam se juce i danas sa stajanjem i nekim kucnim radovima, druzenjem itd. pa sam postala big foot :)

i vruce mi jeeee, moram da rashladim stopala.

naravno prva na redu je masaza veceras, a sutra noge u vis i odmaranje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cure :wub: hocu da naglasim da sam mjesecima imala lazne kontrakcije koje uopste nisam znala prepoznati i govorila sam da mi se beba natrci, naguzi i podboci jako. To je to, isto je na porodu, samo duze traje i vise izbija dah ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja meni se to desava i ja isto mislila beba se namesta nezgodno,inace kako si ti,jesi vidla svoju bebu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od juce popodne je beba samnom, ja sam bolje, smanjuje se krvarenje. Ne spavam vec 2 noci. Mozda sutra idem kuci. Jos nema mlekca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovakve kontrakcije kako ih je Fox opisala nikad nisam osetila. To mi je objasnjavala babica da stavim ruku na stomak i osetim kako se skuplja i popusta, ali nista. Samo osetim ovo sto Djudja kaze da mi se beba okrece, podboci, zabije ispod rebra...

Munche voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od juce popodne je beba samnom, ja sam bolje, smanjuje se krvarenje. Ne spavam vec 2 noci. Mozda sutra idem kuci. Jos nema mlekca.

Drzi se. Valjda ce sad da dodje mleko, procitah danas da bi trebalo tako oko 2 dana dok nadodje. Nadam se da ces uskoro svojoj kucici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Raport. Bila na svadbi, nisam igrala ali je vruca janjetina bila odlicna. U pola jedan dosla kuci, legla. U 1.18 prvi bol, 1.28 drugi, 1.38 treci i puca vodenjak. U 2.10 primljena, pripremljena, u 3.10 u radjaoni, ukljucuju drip. U 5.5 iz treceg napona rodjeno moje malo cedo 3050gr i 50cm. Anika :wub:

Hvala svima, i zelim svima ovakav porodjaj, na stolu sam pomislila da bih mogla jos jedno, odmah. Sad se jako lose osjecam, tek sad su me vodili na tusiranje, pala sam u nesvjest iako sam primila infuziju, doruckovala, pila caja i soka. To preskocite. I epiziotomiju preskocite, bolucka fino. Jos mi nisu donijeli bebu jer sam jako lose.

juhuuuu cestitaaam..vidis bre kako divnu bebicu imas, cekala je da se provedes na svadbi, podmazes jagnjetinom i onda krenulo dete napolje :lol:

inace, ja prvi dan nisam videla svog sina, padala sam u nesvest i bila jako lose, iskrvarila sam dosta, a inace mi se povracalo od osecaja koji sam imala posle porodjaja a to je kao da su mi celu utrobu izvadili napolje odjednom... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto mene posle dva dana, bas ste mi nedostajale. moj bebac je non stop aktivan kao i uvek. mi smo od danas po uz u 26oj nedelji...osim gorusice i zatvora sve je ok. cmokic svimaa :wub:

BgB i MimaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja imas mleka sigurno tj.onaj kolostrum,njega ima malo ali je izuzetno kalorican i bitan za prve bebine dane, taman zadovoljava bebine potrebe, i tako ce biti jedno 3-4 dana kada krece zrelo mleko,a da bi mleko krenulo,moras bebu sto vise na grudi da stavljas i da se izmlazas redovno tj.posle svakog podoja jedno 10-tak min. Videces bice sve ok. :)

Ja spremila deci dorucak,lepo sam spavala u odnosu na ostale dane,nego me nervira ovaj sekret koji se pojacao poslednja dva dana,cim ustanem ja mokra tj.vlazna,moram bas cesto da menjam donji ves <_< a inace ovako nemam nikakve tegobe,malo sam se ulenjila,samo bi da lezim,a mm mi gundja kako sam se previse opustila,gundjalo gori je od svekrve :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cure :wub: hocu da naglasim da sam mjesecima imala lazne kontrakcije koje uopste nisam znala prepoznati i govorila sam da mi se beba natrci, naguzi i podboci jako. To je to, isto je na porodu, samo duze traje i vise izbija dah ;)

a ja cijelo vrijeme uvjerena da se moj meni guzi stalno, a moguce da su to onda te kontrakcije :) istina da mi trbuh bude tvrd, al nije da boli, samo imam osjecaj da ce mi koza puknut od tolikog zatezanja vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od juce popodne je beba samnom, ja sam bolje, smanjuje se krvarenje. Ne spavam vec 2 noci. Mozda sutra idem kuci. Jos nema mlekca.

Đuđa, kao što Sanja reče, verovatno ima koja kap kolostruma. A svakako bebice u prvih dva-tri dana ni nemaju veliku potrebu da jedu. Samo ti stavljaj Aniku na siku.

Ja se sad vratih sa pregleda, ctg očitao neke slabije kotrakcije pa je dr rešila da me pregleda ručno. Kaže otvorena sam prst i po, bebica udara dole nisko glavom, u sredu idem na UZ.

Inače, ja nikakvu razliku ne osećam, osim što sam sinoć osećala pokrete bebe kad stavim ruku na preponu, što mi se nikad nije dešavalo da baš tako nisko osetim. Bukvalno kao da je u preponama. A moj stomak i dalje na oko deluje visoko, i svi koji me vide to istu kažu, sa konstatacijom "nećeš ti još".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja imas mleka sigurno tj.onaj kolostrum,njega ima malo ali je izuzetno kalorican i bitan za prve bebine dane, taman zadovoljava bebine potrebe, i tako ce biti jedno 3-4 dana kada krece zrelo mleko,a da bi mleko krenulo,moras bebu sto vise na grudi da stavljas i da se izmlazas redovno tj.posle svakog podoja jedno 10-tak min. Videces bice sve ok. :)

Ja spremila deci dorucak,lepo sam spavala u odnosu na ostale dane,nego me nervira ovaj sekret koji se pojacao poslednja dva dana,cim ustanem ja mokra tj.vlazna,moram bas cesto da menjam donji ves <_< a inace ovako nemam nikakve tegobe,malo sam se ulenjila,samo bi da lezim,a mm mi gundja kako sam se previse opustila,gundjalo gori je od svekrve :angry:

joj taj iscjedak mene cijelu trudnocu zivcira, pojaca se jos vise ako se krecem, zato sam cijelu trudnocu na dnevnim uloscima inace mi nebi nijedna intima napripravljala donjeg vesa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja cijelo vrijeme uvjerena da se moj meni guzi stalno, a moguce da su to onda te kontrakcije :) istina da mi trbuh bude tvrd, al nije da boli, samo imam osjecaj da ce mi koza puknut od tolikog zatezanja vise

ja taj osecaj imam odavno, to guzenje i tvrd stomak...on tako stoji desetak minuta pa se pomeri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja taj osecaj imam odavno, to guzenje i tvrd stomak...on tako stoji desetak minuta pa se pomeri...

ja to nisam pripisivala kontrakcijama nikako, al istina da mi je ctg prije 2tjedna ocitao kontrakcije i rekao mi je doktor da sam malo otvorena. sad je na godisnjem , pa ako ne krene nista idem u srijedu u bolnicu na pregled, da me pregledaju jer mi dugo cekat 3tjedna bez pregleda dok on ne dodje s godisnjeg u ovom stupnju trudnoce, iako mi se neda ici u bolnicu na njeg sam se bas navikla, neda mi se da me sad opet netko drugi ceprka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja to nisam pripisivala kontrakcijama nikako, al istina da mi je ctg prije 2tjedna ocitao kontrakcije i rekao mi je doktor da sam malo otvorena. sad je na godisnjem , pa ako ne krene nista idem u srijedu u bolnicu na pregled, da me pregledaju jer mi dugo cekat 3tjedna bez pregleda dok on ne dodje s godisnjeg u ovom stupnju trudnoce, iako mi se neda ici u bolnicu na njeg sam se bas navikla, neda mi se da me sad opet netko drugi ceprka :)

a jel moraju da zaviruju i ceprkaju...mogu li samo ctg i uz da ti rade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.