Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

bude i mlecna plodova voda cesto. de ti to vidi sa strucnjakom tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jojjjjjjjjjj... Ništa me ne pitaj... Ne znam ni ja šta da radim, danas sam išla u Dom zdravlja, neće niko u bolnici da me pregleda, jer je on načelnik, tj. njihov šef. Pa me ovaj u Domu zdravlja pregledao, samo vaginalni pregled da li sam otvorena, ni UZ ni CTG. pa me sada to brine, ipak je kraj trudnoće, trebaju otkucaji srca stalno da se prate.... Ljuta sam, tužna, ne znam šta i kako da radim i da se ponašam.... :angry::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da i rekao mi da sam zatvorena, ali se beba baš spustila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'Ajd i ja da pitam nešto.

Da li je neko imao situaciju da ga probada u dojci? Mene već drugi dan, kao neko sevanje, kao da sevne kroz bradavicu a zaboli cela dojka, a ni na dodir mi nije najprijatnije..... :unsure:

Popadija, šta ćeš sad? Je l' ti je to privatni lekar ili koji je trebao da te porodi?

Ja sam imala pre 2 dana istu situaciju , tek me je juce popustilo , bas sam se bila uplasila , ali su mi bivse trudnice , sada vec mame rekle da mi to mleko nadolazi tj ono na k i da se sike pripremaju za dojenje , :rolleyes:

Belicasto,ali dosta retko... Hvala ti,sad cu pogledati...

To je sekret i ja sam imala takav , tj imam ga i sad , meni dr kaze da je to normalno , :)

Jojjjjjjjjjj... Ništa me ne pitaj... Ne znam ni ja šta da radim, danas sam išla u Dom zdravlja, neće niko u bolnici da me pregleda, jer je on načelnik, tj. njihov šef. Pa me ovaj u Domu zdravlja pregledao, samo vaginalni pregled da li sam otvorena, ni UZ ni CTG. pa me sada to brine, ipak je kraj trudnoće, trebaju otkucaji srca stalno da se prate.... Ljuta sam, tužna, ne znam šta i kako da radim i da se ponašam....

popadija da li mozda ides u zemunsku bolnicu ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak je samo sekret,dobila sam macmiror vaginalete za svaki slucaj dok ne stignu rezultati i brisa i urinokulture. Kao sve je to normalno.... Kaze da je sa plodovom vodom sve ok jer da je to bilo u pitanju ne bi povremeno curnulo nego stalno,cak i kad lezim...

Sad sam dosta mirnija... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo meni se od pocetka trudnoce tek sad pojavio simptom da me podseti da sam turdna...pocele su mi oticati noge ali nista preterano,vec samo po malo...do sada nijednom nisam imala mucninu,povracanje,gorusicu,nesanicu...ma kao da nisam trudna...jos uvek sam previse aktivna i radim kao na baterije..mm mi je juce drzao predavanje da bi trebala malko usporiti tempo,ali kod mene je to na jedno uvo slo,na drugo izaslo...ali kad pomislim da mi je do porodjaja ostalo jos mesec ipo dana ipak mozda je vreme i da vise odmaram...ljubim vas sve

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jojjjjjjjjjj... Ništa me ne pitaj... Ne znam ni ja šta da radim, danas sam išla u Dom zdravlja, neće niko u bolnici da me pregleda, jer je on načelnik, tj. njihov šef. Pa me ovaj u Domu zdravlja pregledao, samo vaginalni pregled da li sam otvorena, ni UZ ni CTG. pa me sada to brine, ipak je kraj trudnoće, trebaju otkucaji srca stalno da se prate.... Ljuta sam, tužna, ne znam šta i kako da radim i da se ponašam.... :angry::(

Zato ja umalo da kupim stetoskop na kraju trunoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo trudnice!pozdrav od mene! evo nas 6i na spisku,jos manje od mesec dana do termina..lepo mi je u 9om mesecu,uzivam,cekam mog malog princa!poljubac i puno neznosti ka vasim stomacicima

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugari kako ste, kako stomakovi? Ja sam vikend provela u prirodi, opet se jelo malo vise, ali neka. Juce bila kod svog doce, kaze grlic skracen i uloziv, da se primirim jos dve nedelje dok ne udjem u deveti. Bebuska teska 2250gr. Sledece nedelje krecimo stan, pa cemo polako namjestati i pripremati za bebanu, prati, peglati... I kolica bi trebala da stignu za desetak dana. Hvata me euforija polako :) Noge pocinju pomalo da oticu, doco kaze da cesce legnem u toku dana, sa sve podignutim nogama na nesto i da mrdam prstima, kao u skolici, napred nazad, pa siriti ih kao lepezu i skupljati. Vruce mi je stalno idalje, jastuk mokar svaku noc..

Veliki ljubac za sve trbane :wub:

MimaS, Lala79, dijanadija i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drustvo , evo da vam se pohvalimo da smo usli u 8 mesec :) Kako su nam stomacici? Ima li vesti od beberon ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav i od mene.Kako se spisak pomera mene hvata strah.Sledece nedelje ulazim u deveti pa ce biti lakse.Poljubac za sve :wub:

VelNes i MimaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja se javljam na raport :D

totalni sam raspad, medjunozje me mnogo boli kada se krecem, kao neka upala misica, ali je ne osecam u butinama, vec kao sto rekoh bas nisko dole :(

i sad nemam pojma sta to znaci. pre par dana sam setala 8 km odjednom i to po neravnom terenu sa usponima, pa se pitam da nije od toga, ali nekako mislim da nije, a ne znam od cega je...

i bh kontrakcije su mi danas bile cesce nego prethodnih dana, ali samo prilikom hodanja.

drugih bolova nemam, sto se tice stomaka, udobno mi je da spavam kako god da se namestim, cak mi i sedenje ne smeta kao pre...

dr mi je na odmoru do ponedeljka, tako da ne mogu na pregled ranije.

imate li vi neko objasnjenje? savet?

da li je moguce da je od te velike setnje i koliko to moze da traje ili lici na nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja se javljam na raport :D

totalni sam raspad, medjunozje me mnogo boli kada se krecem, kao neka upala misica, ali je ne osecam u butinama, vec kao sto rekoh bas nisko dole :(

i sad nemam pojma sta to znaci. pre par dana sam setala 8 km odjednom i to po neravnom terenu sa usponima, pa se pitam da nije od toga, ali nekako mislim da nije, a ne znam od cega je...

i bh kontrakcije su mi danas bile cesce nego prethodnih dana, ali samo prilikom hodanja.

drugih bolova nemam, sto se tice stomaka, udobno mi je da spavam kako god da se namestim, cak mi i sedenje ne smeta kao pre...

dr mi je na odmoru do ponedeljka, tako da ne mogu na pregled ranije.

imate li vi neko objasnjenje? savet?

da li je moguce da je od te velike setnje i koliko to moze da traje ili lici na nesto drugo?

uh kako mi je to poznato...mene je tako bolelo pri kraju sestog meseca...desavalo mi se da jedva hodam i kao sto ti kazes boli me bas nisto dole...al posle par dana je prestalo da me boli,a sada povremeno oseti takav bol,ali veoma retko...j mislim da je to mozda beba nisko....meni je dr rekla da to nista nije opasnoooo

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh kako mi je to poznato...mene je tako bolelo pri kraju sestog meseca...desavalo mi se da jedva hodam i kao sto ti kazes boli me bas nisto dole...al posle par dana je prestalo da me boli,a sada povremeno oseti takav bol,ali veoma retko...j mislim da je to mozda beba nisko....meni je dr rekla da to nista nije opasnoooo

joj, nadam se da nije opasno.

nadam se i da je od te setnje i da ce uskoro proci.

sledece nedelje cu ici na uz, pa cu videti i polozaj bebe.

i jos jedno pitanjce, moze li se po udarcima bebe(po delu stomaka gde se javljaju) znati da li se okrenula ili ne?

smejte se slobodno, ako je smesno pitanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuuu zenskeee...

Kako nam se blizi dan D sve smo euforicne i svaka sa nekim "mukama" :)

Mene danas povremeno zaboli donji deo ledja, krsta tacnije, malo donji deo stomaka, a i dole imam utisak kao da me nesto pritiska, bas neki cudan osecaj... Jesu li to kontrakcije? :ph34r:

I bas se nesto cudno osecam, imam utisak da cu uskoro put porodilista... Psiha a? :wacko:

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, nadam se da nije opasno.

nadam se i da je od te setnje i da ce uskoro proci.

sledece nedelje cu ici na uz, pa cu videti i polozaj bebe.

i jos jedno pitanjce, moze li se po udarcima bebe(po delu stomaka gde se javljaju) znati da li se okrenula ili ne?

smejte se slobodno, ako je smesno pitanje :D

Ja iskreno da kažem uopšte nisam mogla da raspoznam gde mu se koji deo tela nalazi. Mene udara bebac te u jetru, te u želudac, pa u struk, a dobila sam i po bešici, doduše dosta ređe... :) Na poslednjem ultrazvuku dr mi reče da bebica prednjači glavom (okrenuta je ka dole glavom), ja sam se baš iznenadila, uvek kad mi se jave neke velike čvoruge po stomaku ja se tripovala da mu je to glavica. :lol:

Juhuuu zenskeee...

Kako nam se blizi dan D sve smo euforicne i svaka sa nekim "mukama" :)

Mene danas povremeno zaboli donji deo ledja, krsta tacnije, malo donji deo stomaka, a i dole imam utisak kao da me nesto pritiska, bas neki cudan osecaj... Jesu li to kontrakcije? :ph34r:

I bas se nesto cudno osecam, imam utisak da cu uskoro put porodilista... Psiha a? :wacko:

Deluje kao priprema! :)

svejedno i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena, izgleda da je tako, koliko god izcekivala i radovala se ja sam u strahu strasnom, u strahu od nepoznatog :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Zaboravila sam za udarce da prokomentarisem, i menii je bebac na dole glavom, pa za svaki pritisak na besiku znam sta je, gurkanja u prepone rukama. A gore rebra, jetra, pa sta naleti - je nogatanje :D

E jedino znam gde su joj ledja i dupence jer mi je konstantno zavaljena na desnoj strani...A i stomak mi se iskrivio u desno ...

svejedno i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svejedno, i meni je to stanje sa takvim bolovima poznato. Bh kontrakcije sam imala uglavnom kad duze hodam i onda pocne tako nisko da me nesto probada i zateze. To se desava jos uvek... Mada sad vec osecam i prave kontrkcije a vec je meni i vreme. Znaces kada budu prave..;-)

Malena, ja sam mislila da cu se poroditi cim udjem u 9.pa evo guram jos. :-D Kako stoje stvari kod tebe? Sta kazu na pregledima? Je l' se beba namestila lepo?

Ja sam i dalje otvorena jedan prst a grlic cvrst,kaze dr. Imam kontrakcije,registrovao ctg. Osecam bol u krstima s vremena na vreme pa popusti... Dr je rekao u petak da dodjem opet. Ako ne odem pre...:-)

Ljubac stomacicima!!!

svejedno i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lala, sve super, bebac u pravom polozaju, ali mozda bude CR jer je krupna za moju usku karlicu. 29-og opet idem kod doktora pa cu tad 100% znati... Ako je vec tako, bolje i to nego da mrcvare mene i dete pa da na kraju zavrsim sa CR...

Kako si ti, guras li guras... :)

Jesi li radila bris nosa, grla, koprokulturu?

Lala79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lala, sta bi za epidural?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala devojke na komentarima. :wub:

verujem da je sve u redu, ipak lakse je kad znam da ste imale slicno iskustvo.

jedva cekam sledecu nedelju da i ja saznam polozaj bebice i da vidim sta ce dr reci.

iako znam da moze da se ne okrene do samog kraja, nadam se da ce se okrenuti ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na cestitkama, ja sam imala lak porodjaj ali posle toga katastrofa neke komplikacije tako da je sada mnogo bolje i danas izlazimo tek iz bolnice....samo da vam kazem da redovno.kontrolisete komletnu krvnu sliku....mislim i na analize za jetru i bubrege ali detaljno...

Lala79 i Brunda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nezni poljupci svima za dobro jutro ...mame u cemu ste iznele bebu iz porodilista,nosiljka ili autosediste? razmisljam sta je prakticnije da se nabavi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Autosediste Kica, tj. ono jaje sediste. Jer ti i posle puno znaci, a nosiljka za iznosenje i eventualno prvu kontrolu. Po meni kupovina nosiljke - bacanje para...

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno imala sam i ja takve bolove , nemoj ljubim te bas toliku kilometrazu da prelazis , lagane setnjice onako sa uzivanjem :wub:

Ja nemam poima kako mi je okrenuta beba , nista mi nisu rekli , ali kad stuca osecam je dole nisko , pa sad nisam pametna , da li je glavicom ili nogicama okrenuta dole :unsure:

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.