Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Milim srecno sutra,da sve bude ok,da se brzo oporavis i da uzivas sa svojom bebom.Cekamo te mi na temi Caskanje :rolleyes: ja sam imala indukciju,nemoj nista da se plasis,samo misli pozitivno,misli na bebu...i sve ce brzo biti gotovo.Jel uzimas epidural?

Nazalost kod nas u Bijeljini jos uvijek ne praktikuju upotrebu epiduralne:-(A vidim pises da si i ti primala indukciju pa jesu li i tebi izazivali indukcijom otvaranje i napone ili su te indukovali tek pred kraj kada je malo falilo da se otvoris? Meni ce morati sutra probusiti i vodenjak a kazu da tek tada pocinje haos...ma najvise se bojim da ce to sve predugo trajati i da na kraju necu uspjeti da se otvorim dovoljno pa ce morati CR...bas me hvata panika sto vise razmisljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:

:wub:

:wub:

milim zelim ti sve najlepse sutra...vjerujem da te strah ali kada ugledas svoj dukat velicanstveni procice svi bolovi..bice sve u redu..... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugari srecno svima sutra! Preskacete vi mene :-) mada nikad se ne zna moda i moj vule sutra krene, ako ne onda ce i mene verovatno ostaviti u cetvrtak

FutureMum i Dica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milim srecno sutra,da sve bude ok,da se brzo oporavis i da uzivas sa svojom bebom.Cekamo te mi na temi Caskanje :rolleyes: ja sam imala indukciju,nemoj nista da se plasis,samo misli pozitivno,misli na bebu...i sve ce brzo biti gotovo.Jel uzimas epidural?

Nazalost kod nas u Bijeljini jos uvijek ne praktikuju upotrebu epiduralne:-(A vidim pises da si i ti primala indukciju pa jesu li i tebi izazivali indukcijom otvaranje i napone ili su te indukovali tek pred kraj kada je malo falilo da se otvoris? Meni ce morati sutra probusiti i vodenjak a kazu da tek tada pocinje haos...ma najvise se bojim da ce to sve predugo trajati i da na kraju necu uspjeti da se otvorim dovoljno pa ce morati CR...bas me hvata panika sto vise razmisljam...

Bas bzvz sto ne praktikuju.Ja sam u porodiliste otisla 2 prsta otvorena i imala sam jake bolove,kontrakcije,zbog toga su me zadrzali.Trebali su da mu buse vodenjak ali mi je on pukao na stolu :D Opusti se,uhvatice te jos veca panika ako razmisljas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene :) Tu sam Dico,hvala draga sto mislis :**

Prvo da pozelim nasoj drugarici Nanny srecu,mislicemo na vas :**

Dico kad ti ides na prijem,sutra ili prekosutra?

Be positive ja sam vec poisala da je Mimi kroz pupak hteo da mi izadje na porodjajnom stolu,to nije normalno koliko se sutirao :) Inace i ja sam sinoc imala neke kao menstrualne bolove,cak se i sredila komplet ;) al me opet Najda povukla za nos i isto sam se kao ti ufrkisala :)

Ne znam koja je mamika pisala za epidural i da je strah da joj diraju oko kicme.Mene je isto bilo strah ali kad me stiso bol i kad sam ga dobila maltene sam ljubila anesteriologu ruke.Ubod lokalne i plasiranje katetera nisam ni osetila.

Spavacice nisam kupila jer u D.M. oni imaju svoje,kao i bade mantile.Iako sam se porodila u januaru bade mantil sma obukla samo kad sam isla na uz pred porodjaj.Bilo mi glupo da se setam prijemnim odelenjem u spavacici.

E da htela sam reci da i ja ne mogu da se ulogujem preko tel. od kad je novi forum.Mamike koje idu na cr i misle da se mozda nece moci dugo javiti neka posalju poruku nekoj mami na fb ili na mob.(mogu poslati na pp moj broj) da znamo sta se desava i da ne brinemo.

Ja sam pisala da ne bih volela da mi čačkaju oko kičme. Mada, ne postoji ni mogućnost epidurala u našoj bolnici, tako da nema ni potrebe da razmišljam o tome :)

Evo i sad osecam neki pritisak u stomaku,narocito kad stojim ili hodam,a kad stavim pojas odmah mi je bolje.Jel moguce da je to od tezine bebe pa me pritiska?Bas je neki cudan osecaj,ne boli me,vec kao neka nelagodnost,ne znam kako da opisem.Jel se desava i vama?Ja vec razmisljam da odem do lekara,a moja dr od danas 2 nedelje na odmoru,pa mi se ne ide kod drugih,znam kako su neljubazni.

Koje su indikacije za nošenje pojasa? Pretpostavljam krupnija beba ili sitnija mama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

be positive 15.09.2012.

milim 17.09.2012.

nanny 18.09.2012.

Cookie 18.09.2012.

Jovana.zvezda 19.09.2012

Dica 25.09.2012.

respect 29.09.2012

jelena_k 28.09.2012

Hellen 12.10.2012

Sanamala21 20.10.2012

FutureMum 25.10.2012

DanS 29.10.2012

Marina cura fina 04.11.2012

bekulino 04.11.2012.

Malabeba 09.11.2012

Lory:) 10.11.2012

Lena86 10.11.2012

atlagic 21.11.2012.

Petra 27.11.2012

Botox2204 29.11.2012.

Annabel_Lee 19.12.2012

Da se ne zagubi spisak :) Ja cu biti na prvom mestu bar jos mesec dana :)

FutureMum i YelenaC volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:bekulino sve najljepse ti zelimo :wub:od srca...SRETAN RODJENDAN :wub:

Hvala puno :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

atlagic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drage moje puno :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djevojke sretno sutra !

Mi smo danas bas aktivni ! E da pitam kad ste vi počeli sa CTG jer mi je rekla doktorica da je sve uredu sa bebom ali da cemo ctg pocet radit od 37 nedelje .Meni prije nisu radili ctg čak sam i prešla termin u obadvije trudnoće ! :mellow: Znam da to nije nista ali mi nije jasno zašto tako rano !

Dica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svim buducim mamama na podrsci!

Milim srecno! :)

Dakle odoh ja ujutru,drugarice se sale sa mnom,kazu da ce da me vrati,stomak mi se nije spustio,osecam je odmah ispod grudi.Ma nema sanse,za cr ne vracaju.Bas imam tremu,ne znam kako cu da spavam al ajde necu da unosim vise pometnju medju trudnice.

Drzimo palceve svim zenicama da prodju sto pre porodjajne muke.

Malo sam i tuzna jer necu vise pripadati ovde,al svraticu da vam javim sve a posle jedna po jedna dolazite na drugu temu :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Laku noc cure moje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dico srecno draga sutra,mislimo na vas dve :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny,respect,be positive,milim,cookie,dosli dani da ove nase novogodisnje pokloncice donesemo na svet :wub:

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice!

Milim i tebi draga zelim svu srecu danas,brz i lak porodjaj i javi nam se sto pre :**

Be positive,Cookie na raport :)

Probala sam sinoc da se ulogujem preko tel. i uspela sam napokon :)

Odoh na ctg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Respect Tu sam ne brini nista :-) ustala da piskim pa se vracam jos malo u krevet. Celu noc nisam spavala jer su me bolela krsta tek se pred jutro malo smirila. I nocas sam bila ubedjena da krece :-)

dico srecno:-) ocekujem tvoju porukicu da je sve super proslo :-) stizu nasi pokloncici :-)

Dobro jutro ostalima. Zelim vam svima lep i bezbrizan dan :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenice.Mi upravo doruckujemo,danas nam je malo bolje,ipak ce biti da smo se preforsirale u subotu pa nas od tolikog hodanja boluckao stomacic ova 2 dana,cak ni proliv nemamo od sinoc,nadam se da nas je i to proslo.

Anabel meni je dr preporucila pojas jer nosim jako nisko,niti je beba krupna niti sam ja sitna.

be positive pa sta kaze tvoj lekar,oce li mali Vule skoro napolje?Jesi ti kod kuce?Kod nas praktikuju da cim ti prodje termin ostave te u bolnici.

bekulino ja naredne nedelje po prvi put idem na ctg,tad ulazim u 9.-25.9.po misljenju moje doktorke,mada ja u 36.nedelju ulazim sad u cetvrtak,al kad ona tako kaze nek joj bude.I posle sve do porodjaja idem na ctg svakih 7 dana.

milim,dico ocekujemo lepe vesti od vas.

Mene je sinoc moja curica toliko udara skroz sa leve strane stomaka,nisam verovala da beba cak i stize dotle.Pitam se samo cime li me lupkala cak tamo.Mala moja gimnasticarka:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro cure..jel se ojaporodila,jel spisak i dalje na starom mestu? :)Nadam se da cemo do sutra pomjeriti spisak za vas par koje najduze cekate...neka vam je sretno :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vas pitam za misljenje,pisala sam vec da je mojoj najboljoj drugarici umro otac prosle nedelje,ja sam se s njom jos ranije dogovorila da uzmem neke stvarcice za bebu,e sad moja svekrva misli da nikako ne smem da uzimam nista od nje jer ona je u zalosti,nosi crninu itd,itd.Iskreno,ja mislim da to nema veze s mozgom.Al opet mi je stvorila neku tenziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

atlagic za sad nema prinova,ja i dalje stojim na 11.mestu al za koji dan cu da skocim navise:)

atlagic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci nema meni pomaka jos :))) jedino ako dodje koja nova izdrugog trimestra onda cu da se pomerim malo gore eheee

FutureMum voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan i od nas :)

Danas bi trebalo da se porode i Dica i Nanny ako se ne varam?

Be positive, i ja imam utisak da cu kociti spisak kao i ti..ne znam zasto sam ubedjena da ce malo kasniti ova moja bembelica..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od nas...

Mi idemo kod dok.da nas na "stolu '' pregleda :D:P :P vezano za vaginalete ...nije mi drago al sta cu i to je za zene sto kazu :)

Kuckamo se posle ...

Ljubimo vassssssssssssssssss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ko ce da javi vesti od Nanny ?

Ne znam, i mene to zanima..valjda ima neko njen tel pa da nam javi kad cuje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vas pitam za misljenje,pisala sam vec da je mojoj najboljoj drugarici umro otac prosle nedelje,ja sam se s njom jos ranije dogovorila da uzmem neke stvarcice za bebu,e sad moja svekrva misli da nikako ne smem da uzimam nista od nje jer ona je u zalosti,nosi crninu itd,itd.Iskreno,ja mislim da to nema veze s mozgom.Al opet mi je stvorila neku tenziju.

kod nas nevalja uzimati sjeme,cvjeće, <_< tako a robu valja sad neznam koliko sela toliko običaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.